Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ENC28J60 ETHERNET vezérlő használata
Lapozás: OK   4 / 17
(#) sszasza hozzászólása Máj 4, 2008 /
 
Szerintem a
(#) sirály12 válasza jon@ hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) tibi0531 hozzászólása Jún 7, 2008 /
 
Sziasztok!

Most kezdtem el foglalkozni a fent említett ethernet vezérlővel. Építettem egy panelt hozzá. Feltűnt, hogy a vezérlő eléggé melegszik. Azt szeretném megtudni,hogy ez a vezérlőnél szokásos jenenség, vagy csak én bénáztam el valamit.
Amúgy 180mA-es fogyasztás mellett nem lenne csoda, de inkább megkérdezném a tapasztaltabb kollégáktól, mint, hogy füst legyen belőle
(#) Mate78 válasza tibi0531 hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Adatlap szerint 120 illetve 160mA az áramfelvétele aktív módban.Ez elég sok,ettől melegedhet 3,3V mellett.
Nekem Microchipes Ethernet Pictail panelem van,azon smd-s az ENC28J60,ha gondolod megnézem azon mennyire melegszik.
Egyébként én is most kezdtem foglalkozni vele.

üdv.
(#) tibi0531 hozzászólása Jún 8, 2008 /
 
Köszönöm a választ! Nem fontos, ma sikerült beüzemelnem.
(#) Mate78 válasza tibi0531 hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Mindegy,azért megnéztem.
Nálam is nagyon melegszik.

üdv.
(#) tibi0531 hozzászólása Jún 10, 2008 /
 
Sziasztok!

Még egy kis gondom akadt az említett vezérlővel. Megépítettem az www.mikroe.com oldalon található ENC panel klónját. Itt a szintillesztést 3,3V-os és az 5V-os busz között egy 74HCT244N típusú buffer végzi. Amikor az INT lábat szerettem volna használni, észrevettem, hogy a buffer bemenetén hiába van magas szint, a kimenete nem kerül magas állapotba és nem tud megszakítást generálni. Ha kiveszem az ENC-t és direktbe adok neki 3.3v-ot akkor működik. A többi láb szerintem rendben lehet, mivel kommunikál.

Van esetleg valami ötlete, hogy mi okozhatja, ezt a különös jelenséget?
(#) cassis válasza Gory hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
Izzítja még valaki az ENC -t?

Én megpróbálom a "lehetetlent" assembly -ben írok neki programot.
Addig már eljutottam, hogy számítógépem soros portjáról (saját Delphi programmal) tudom olvasni és írni 16F877 en keresztül az ENC regisztereit és a PHY -t. Ezez a módszererel bármit meg lehet valósítani, hiszen lényegében on-line programozhatom az ethernet kontrollert, figyelhetem a működés közbeni állapotát.
Ebből derült ki, hogy amikor econ1.rxen -t '1' be húztam és visszaolvastam '0' lett ismételten.

Jó ez így???

és még valami: sokszor csak c++ ban van meg a kód, nekem meg jó volna az esetleges továbblépéshez annak olvasása. De sajna a C++ t nem ismerem eléggé.

Milyen feltételt jelent pl: ez a sor:
while (!SPSR & (1 << SPIF));

És honnan lehet kitalálni mi az az SPSR és az SPIF, mert szerintem a doksi ezt nem hozza??
Talán a c ++ ban kell VALAHOL hozzárendelni a megfelelő regiszterhez? Ez hogyan történik???

BG




>>
(#) Lucifer válasza cassis hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
Idézet:
„Milyen feltételt jelent pl: ez a sor:
while (!SPSR & (1 << SPIF));”


C-ben, C++-ban nincs logikai típus így ami nem 0 az igaz.
Tehát ez a ciklus addig fut amíg SPSR 0 és SPIF nem nulla.

Az SPIF csak egy szám ami valahol a header tengerben definiálva van. Így egyszerű elérni az adott regiszter adott bitjét.
(#) capaizee válasza cassis hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
while (!SPSR & (1 << SPIF));

lényegében egy bitet tesztelsz,

SPSR regiszter SPIF bitjét

1 eltolod SPIF (pl SPIF 3 lenne akkor 00001000
) lesz
utána logikai ÉS müvelet SPSR tartalmával igy csak a kivánt bit értékét nézed
utána tagadod : ha nulla volt akkor eredmény igaz lesz
ha nem nulla akkor 0 lesz az eredmény

és addig nem hagyja el a végtelen ciklust mig nem null a végeredmény

szerintem IF = interupt flag (megszakitásjező flag)
>>
(#) cassis válasza capaizee hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
köszönöm, egyenlőre ennyiből már el is tudok indulni.
(#) Peppe hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
Sziasztok!

Én most kezdtem foglalkozni az ENC28J60-as IC-vel.
A gyári Stack-et forditottam le és elsőre működik.
Csak egy baj van ,hogy a USART2LAN-on kívül nem kéne semmi más bele.Valaki meg tudná mondani hogy lehet nem kiszedni a felesleges cuccokat?
Próbáltam kiszedni az SSL-t,UDP-t,HTTP-t, de hiába.

Valaki aki már okosabb mint én segíten?
Előre is köszi a segítséget.
(#) pipi válasza Peppe hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
ha megnézed a forrást tele van #define ... definicióval és az ettől függő feltételes fordítással,
azok egy részét kikapcsolhatod, de meg kell nézni mert ha bizonyos dolgokat meg használsz, az lehet hogy a forrásban máshol vissza bekapcsolja
(#) Peppe válasza pipi hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Hiába kommentelem ki a #define részeket nem csökken a kód mérete.
Ja PIC32-re fordítom a kódot. És az adatmemória is fullon van és nem értem miért.

Ez a legújjabb TPC\IP Stack a microchip weblapjáról.
(#) icserny válasza tibi0531 hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Kicsit későn bukkantam erre a kérdésre, ezer bocs, ha már tárgytalan a kérdés!

Nem értem az eredeti rajzot sem, mert az output engedélyezést a chip select vezérli. Így ha az nem aktív, akkor az INT jel sem érvényesül.

A kommunikáció viszont működik, mert az a chip select aktivizálásával kezdődik....

Ha 244-et használsz a 245 helyett, az azért jó, mert az 2x4 bites, tehát megteheted, hogy az egyik felét mindig engedélyezed (gondolom ezen célszerű vinni az INT jelet), a másik felét pedig kapcsolgathatja a CS jel (gondolom ezen célszerű vinni a MISO jelet).

Hogy a WOL melyik kategóriába tartozik, azt te tudod...
(#) pipi válasza Peppe hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
32-re nem próbáltam, 18-on működött.
(#) tibi0531 válasza icserny hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Köszönöm szépen a választ. Ez volt a gond. A problémát úgy oldottam meg, hogy a buffer engedélyező bemenetét állandó szintre kötöttem mivel nincs más eszköz a buszon, és így már kiválóan működik. Már kész volt a panel. A te megoldásod viszont jobb, mert le lehet vele választani az ENC-t a buszról. Mint kiderült a mikroElektronika cég által forgalmazott fordító beépített függvényei nem használják megszakításos üzemben az ENC, így nekik le sem esett ez az igen csak nagy baki.

Még egyszer köszönöm a választ!
(#) Peppe hozzászólása Okt 2, 2008 /
 
Na sikerült lecsökkenteni a program méretét 2 K-ra.
De a DataMemory fullon van és nemértem miért.
Valakinek ötelete van???
Gondolom le van foglalva valaminek.De a kódban nem látom.
(#) icserny válasza tibi0531 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Idézet:
„A problémát úgy oldottam meg, hogy a buffer engedélyező bemenetét állandó szintre kötöttem mivel nincs más eszköz a buszon, és így már kiválóan működik.”


Elektronikus szempontból nézve "borotvaélen táncol" ez a megoldás, óvatos kezelést kíván! Gondoskodni kell róla, hogy a 244 által pufferelt jelek csak bemenetet hajtsanak meg (tehát a program véletlenül se állítsa át kimenet módba a PIC ezekhez kapcsolódó lábait). Lehet, hogy csúnya dolog, de én a panelt vagdostam volna ....
(#) tibi0531 válasza icserny hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Természetesen a projekt még próbapanelen van, és az AVR lábain ott figyel a 330 ohmos ellenállás, nagy gond nem lehet. A CS láb viszont egy közönséges portláb amit szoftveresen adat küldés előtt kapcsolgatni kell. Mivel a CS-et nem az SPI vezérli, így is előfordulhat, hogy kimenetnek állítom valamelyik lábat majd engedélyezem a buffert, max. az időtartam más.
(#) Gory válasza Peppe hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
A weblapok szokták enni a memóriát.
(#) bladika hozzászólása Okt 10, 2008 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Most ismerkedem ezzel a vezérlővel és leszedtem a legújabb stacket. Egyenlőre csak mplabban nézegetem, de egyszerűen nem tudom elérni, hogy leforduljon a cucc. Hibák áradata az egész! Szóval aki kicsit jobban benne van a dologban az kérem mondja el, hogy kéne elindulni.

pl:
Miket és hol kell beállítani, hogy elinduljon. Gondolok itt arra, hogy találtam egy olyan részt ahol van valami #define myboard rész. Nekem azt kell uncommentezni és ott megadni alatta hogy a saját PIC-emen melyik lábakon vannak a dolgok? És ha én pl nem akarok gombokat, ledeket?

Szóval ilyenekre gondoltam!
(#) Gory válasza bladika hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Igen ennek a stacknek az a hátránya hogy elég sokat kell vele tökölni mielőtt egyáltalán belefirkantana az ember a kódba. Én még a 3.75-össel szórakoztam, de gondolom rengeteget nem változott azóta. Nézd meg az előre definiált boardoknál mik vannak definiálva. Például hogy a PIC-ed hogy kapcsolódik az ENC-hez azokat a lábakat. A myboardot kell uncommentezni, a többit pedig commentel semlegesíteni. Alul a myboardhoz kellenek a #define-ok. Nemtudom milyen PIC-et használsz, ahhoz hasonlót keress az előre definiáltak közt.
Ezen kívül ha pl 4620-ast használsz abba gyakorlatilag semmi nem fér bele. Webszerver csak nagyon minimál konfigurációban. Ezért annál a résznél is ritkítani kell ahol a DHCP, ICMP, webszerver és egyéb szolgáltatások fel vannak sorolva.
Aztán valahol olyasmi is van hogy külső EEPROM-ban van-e a weblap annak megfelelően is kell valahol kommentezgetni, fejből nem tudom. Elsőre ennyire emlékszek. És persze a megfelelő linker scriptet kell a projektbe beletenni.
(#) bladika válasza Gory hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Gyakorlatilag nekem nincs szükségem webszerverre meg ftp meg ilyenek. Én csupán csak egy telnet szervert akarok futtatni. De ez is valami legalább már tudom merre induljak el és ne csak sötétben tapogatózzak.

Még egy kérdés? Mi az előnye ha ezt az illesztőt használja az ember és nem egy olyan picet amiben már eleve van ethernet?
(#) Gory válasza bladika hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Szerintem semmi.
Egyébként nekem voltak gondjaim a dologgal. Ha nem elemről adtam neki a tápot, akkor összevissza dolgokat művelt. És nem nagyon tudtam ezt kiküszöbölni.
(#) bladika válasza Gory hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Sejtettem! Az elemes dolog az valami táp szűrési gond lehet szerintem, bár gondolom nem mondtam újdonságot. Egyébként végre sikerült lefordítani, most azon vagyok hogy belemenjen 18f4550 be és épp hogy nem fér be ha minden szükségtelent kikapcsolok. Esetleg ötlet, hogy hogy lehetne belőle tovább faragni? Mondjuk az érdekes, hogy a kalkulátor szerint bele kéne férnie! ???
(#) pipi válasza bladika hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
fordítás optimalizálás be van kapcsolva?
(#) bladika válasza pipi hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Őőőőő! Megfogtál! Azt hol kell?
(#) pipi válasza bladika hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
projekt - build option
(#) kyrk válasza bladika hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
18f4550-esbe hogy beleferjen sokat kell faragni a microchipes TCP/IP stacken. Gyakorlatilag ha a minimumot rakod bele akkor epphogy belefer 1 ici pici weblab a flashbe.

Nalam ha jol emlekszem ezek voltak benne:
TCP socket, HTTPs, ICMP.

Azota megjelent par uj TCP/IP stack, azokbol meg jobban kell farigcsalni. Ki a fenenek van szuksege DHCPs-re? Bar nem baj hogy tudja.
Következő: »»   4 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem