Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   300 / 1679
(#) titi válasza vicsys hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Mi elnézzük, de a modik...
De hogy én ne offoljak:
Attila! Nagyon jó a táp, főleg a kék kijelző fogott meg elsőre!
Jó ötlet! Nem a már megszokott unalmas színek.
(#) vicsys válasza titi hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
A modikat majd jól megvesztegetem...
A kijelzők tényleg jók, nekem is van hasonló... (csak dicsekvés képpen)

P7120013.jpg
    
(#) titi válasza vicsys hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Óra...gondoltam volna...
Idézet:
„A modikat majd jól megvesztegetem...”

...na ezért már adnék egy sárga háromszöget...
(#) levii válasza vicsys hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Jól néz ki :yes:
Pesze mi más lehetne mint egy óra.
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Akkor én is hagy dicsekedjek: Kék kijelzőim
(#) Frankye válasza titi hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Ha már OFF, legyen kövér:
Idézet:
„Óra...gondoltam volna... „A modikat majd jól megvesztegetem... ” ...na ezért már adnék egy sárga háromszöget...”


Sárga háromszög? Legyen! :felkialtas:
(#) DJ Szabcsa válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Nagyon szép. Csak gratulálni tudok Remélem lesz belőle egy szép kis cikk, mert ezt szivesen megépíteném. Még Úgy sincs labortápom...
(#) vtnagy válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Nem is vettem észre, hogy tettél fel új képeket a labortápodról (szokásomhoz híven)

Nagyon tetszik , remélem hamarosan el fog készülni, mert már szükségem lenne egy ilyen tápra

Nagyon szép munka, grat!
(#) koboraram1221 hozzászólása Okt 2, 2008 /
 
nah 600 oldal szép hamár a számoknál vagyunk akk forrasztó ónnal matekozni
remélem nembaj hogy felrakom a képet.
(#) jdani válasza koboraram1221 hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Hát ez fantasztikus, hogy mit építettél majd küldd csak el a kapcsolási rajzát is, megépítem majd én is
(#) koboraram1221 válasza jdani hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
csak az a baj hogy vagy 6 oldalad kapcsolási rajza van és csak 2 órámba került mire összeirtam mi kell hozzá.
(#) Doszpot hozzászólása Okt 4, 2008 /
 
Sziasztok!
Összeraktam egy egyszerű CCIR -> OIRT konvertert, hogy a régi rádióimat is munkába tudjam néha fogni.
A kapcsolás az 1989 szeptemberi Rádiótechnikából van. (NYÁK-ot kicsit átterveztem)
Tudom, hogy nem igazán szép, de működik, és az építése egy kis délutáni elfoglaltságnak pont megfelelt.
(az elem majd belekerül a dobozba)
(#) gtk válasza Doszpot hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Klassz
(#) mex válasza Doszpot hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Gratula!
A jó öreg SO42P-vel stabil cuccokat lehetett csinálni.
Rádióépitős korszakomban én is használtam.
(#) Proci_85 hozzászólása Okt 5, 2008 /
 
Még augusztusban elkészült a labortápom, de néhány módosítás miatt még nem éreztem befejezettnek a dolgot.

Az "electronics-lab"-os tápot építettem után, némi változtatással, melyért ezúton is köszönök a labortápos topikban nyújtott segítségeitekért.

0-33V 0.002-3A (4A-t még átvisz rövid időre gond nélkül)
Stabilitás (hála a 4 vezetékes mérésnek, a honlapon közölt 0.01 % helyett még ~2 tizeddel jobb lett:
1.995V üresjárat -> 1.994 0.8A
13.90V üresjárat -> 13.90V 2A

A ház és a hűtőborda SPafi Kollégától, a trafó pedig a vateráról való.

Bővebben képek itt. Párszor olvastam, hogy szivesen veszitek, ha kezdetekbe is bepillantást tehettek. Próbáltam ekként válogatnia a képeket. Sajnálatomra a ház eredeti megjelenéséről nem készült fotó, pedig megérte volna..mit vakartam a fejem, hogy miként használjam ki a meglévő réseket, ablakokat, hogy még mutatós is legyen a végeredmény
(#) Frankye válasza Proci_85 hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Minden elismerésem! Ez tényleg nagyon szép munka, külön dicséretes, hogy a vasalástól a maratáson át a beforrasztásig minden lépés dokumentálva.
Az analóg műszerek pedig - ahogy Zoli barátom is mondotta volt - igazán sokat dobnak a megjelenésén!
Egyszóval megérdemled ezt: :kalap:
(#) Attila86 válasza Proci_85 hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Üdv.!

Érdekes, hogy a dobozt állítva használtad fel. De így jobb is, mert jobban hűl a borda és a táp kisebb helyet foglal az asztalon.
Viszont egy tanácsot hagy adjak: A táp tetejét én a helyedben letakarnám valamivel, mert a sok kis lyukon beeshet belülre akármi. Most látom elég szép rend van az asztalodon, de ha 'elszabadul a pokol', akkor meglepő helyekre tud az ember alkatrészeket lerakni...
(És most nem csak magamból indultam ki...)
(#) zaky válasza Proci_85 hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Hadd gratuláljak, nagyon szép munka! Én is ezt a tápot építettem meg duál kivitelben, nekem közel sincs ilyen pontos, mint a tiéd.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Okt 6, 2008 /
 
Üdv!!

A legutolsó munkám,ez 3-4 wattos rádióadó,PLL egységgel,egyenlőre csak behányva a dobozába,tesztadás végett.

P7160150.JPG
    
(#) szabi83 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Felhasznált ic-k?

Grat :kalap:
(#) Sanyesz5 válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Köszi szépen,pll ben SAA1057 PIC16f84a,limiter részében lm386,a pira.cz oldalárol építettem.
(#) Ferkógyerek válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Szia!

A végtranzisztor és a csatlakozó között ugye nem kéteres sima vezetékkel vitted a jelet? Mert ha igen akkor ez a végtranyó korai halálához vezet.
(#) Proci_85 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Köszönöm! Örülök, hogy nektek is tetszik az analóg műszer. Talán kicsit oroszos beütést ad neki, de hangulatosabb
Az alapos dokumentáció többek közt annak köszönhető, hogy hosszú idő után ez az első -ráadásul- teljes, dobozolt építményem. Régről több panel állapotban lévő kapcsom van. A vasalós technika pedig a második. Az első kb. egy héttel korábban készült, de nem tükröztem és újat vasaltam. A vasalás után azért rajzoltam át filccel, mert az elsőnél enyén porózusos lett a réz felszíne. Mintha nem zárt volna rendesen a rávasalt rajz.

A dobozt én is szivesebben tettem volna fektetve, de -ahogy Te is mondtad Attila86-, a hűtőborda kötött, ahogy az asztalon lévő szűk hely is, és fektetve olyan alacsonyan lett volna, hogy nem jó a deprez műszer rálátása. Talán egy polcon mutatott volna jól. Igy maradt állva, de meg is barátkoztam vele. A letakarásban igazad van, majd valamit kitalálok oda. Köszi!

zaky : Köszönöm! Hidd el, ez sem volt pontos. 12V-on 1.5A-en simán esett 2-300mV-t is míg 2 vezetékes volt. Ha gondolod privátban v. itt szivesen segítek/segítünk. A kapcsolás alkalmas a fenti pontosságra. Azt megkérdezhetem, hogy Te mekkora trafót alkalmazol?
(#) Braf hozzászólása Okt 6, 2008 /
 
Most készültem el egy ultrahangos távolságmérő egyik paneljával (3db lesz, + mikrovezérlőt tartalmazó panel). Most jön a programozás.

Bocs a rossz képekért de a rendes fényképező nincs feltöltve ezért webcam-al csináltam a képeket
(#) Sanyesz5 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Húha.de igen,viszont nem sokáig,de köszi az tanácsot,lecserélem,árnyékolt,koaxra
(#) gtk válasza Braf hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Jol nez ki.
Sajat? Milyen pontossagra szamitasz?
(#) Braf válasza gtk hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Félig saját. Az srf04 terveit használtam fel és módosítottam rajta egy keveset. Pontosság a programtól függ. Szeretnék elérni 3cm alatti pontosságot.
(#) gtk válasza Braf hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Kivancsi vagyok ra. Sok sikert!
(#) robbbb hozzászólása Okt 7, 2008 /
 
Sziasztok!

A hétvégén elkészültem a led-mátrix kijelzőmmel.
Pic16F876 vezérli,a kijelzésre pedig közös katódos
5x7es led mátrixokat használtam.
Csatolok pár képet és egy videót(bocs a video minőségéért,sajna csak a telcsi volt a kéznél)
Később még teszek fel jobb videót.

Üdv!

ja,és köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) robbbb válasza robbbb hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
és itt a video:

DSC00017.3GP
    
Következő: »»   300 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem