Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   49 / 489
(#) kaninjo válasza tony994 hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Szia tony994!

Csatoltam a hex file-t. Alapban a digit. dátum kijelzés nincs bekapcsolva, csak az analóg órát mutatja.
Az én file-omban a digit. dátum a 9-es gombbal kapcsolható ki/be. A szövegkiírásra a ki-be kapcsolóval (power) lehet váltani (bármilyen Philips távirányítóval).
Mielőtt bekapcsolnád a dátumkijelzést mindenképpen várd meg, hogy teljesen felpörögjön a motor.

Előre is köszi!

Üdv.:Kaninjo
(#) tony994 válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Szia!

Úgy nemtudod megcsinálni hogy ne keljen távírányító?Tehát semmit nekeljen megnyomni csak szöveget írjon ki?


Üdv:tony994
(#) kaninjo válasza tony994 hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Szia!

De igen.
Ha minden igaz, csak a szöveg fog körbefutni az órán (ettől függetlenül, távival lehet majd vezérelni)...

prop_norm.HEX
    
(#) tony994 válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
SZia!

Hát mindha működne de csak 1-1 betűt látok...CSatoltam 1 vidit valahogy bekéne állítani hogy több betűt lehessen Látni!

üdv:tony994

SS850318.AVI
    
(#) tony994 válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Szia!


Kipróbáltam ezt a programot is ez lett a végeredmény, csatoltam a vidit!

üdv:tony994

SS850323.AVI
    
(#) pet hozzászólása Okt 23, 2008 /
 
Sziasztok!

Kérdeznék még egy-két dolgot, remélem nem az lesz a válasz, hogy "RTFM".

A bázist és a távirányítót megcsináltam, jól működnek.

A propellernél elérkeztem az SMD ellenállások beültetéséig és néhány dolgot nem értek.

Azért van a többi ledtől eltérően, a két külső led előtétellenállásának 220 ohm-os rakva, mert azok a rajz szerint kékek, a többi meg piros és más fesz. kell nekik, vagy mert az a kettő folyamatosan fog világítani (ha nem kapcsoljuk ki távkaoccsal), így inkább kisebb ellenállások?

Én fordítva szántam (belülre kék ledeket, a két külsőnek pedig pirosakat). Akkor maradjon a két külsőn a 220-as R, vagy ott legyen 82, a többinél pedig 220?

Még egy kis elélet, ami nem fontos: Ugye a belső-analog mutató 3 ledenként van sorbakötve. Az nem fog kevésbé világítani, mint a többi?

Előre is kösz...
(#) kaninjo válasza pet hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Szia!

A külső LED-ek folyamatosan fognak világítani, ezért van a nagyobb ellenállás. Maradhat a 220 Ohm a külsőknél, a 82 Ohm a belsőknél...
Nem lesz gond a 3 db sorbakötött kék LED-el sem, ha a szekunder feszültség legalább 12V lesz.

Tony994!
A valóságban is ennyire villog, vagy a felvétel lett ilyen? Megnézem a szöveges programot, előfordulhat, hogy elrontottam valamit...
(#) pet válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Köszi az egyértelmű választ. Úgy csinálom.

Üdv.
(#) kaninjo válasza pet hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Nincs mit! Sok sikert!

Tony!

Elnézést, elszúrtam! Csatoltam a javítottat.
(#) tony994 válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Szia!

Nemtudom mi a baj de most se jó.....Mellékeltem a vidit!

SS850331.AVI
    
(#) kaninjo válasza tony994 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Hi!

Nekem erősen úgy tűnik, hogy "elfogy" a táp. Ahogy egyre több LED villan fel, leesik a feszültség. Nincs zárlat a panelon? Egy LED mintha nem működne, nem lehet, hogy az okozza?
Próbáld meg, hogy miután betöltöd a HEX file-t programozásra (nem tudom milyen progit használsz) vedd ki a pipát a config-nál a BODEN elől és úgy programozd fel a PIC-et (így nem fog reset-elni a PIC, ha a feszültség egy szint alá esik).
(#) tony994 válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
hi!


Én picall-t használok nemtalálom ezt a pontot hogy BODEN!


üdv:tony994
(#) kaninjo válasza tony994 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Hi!

Ebben kikapcsoltam. Próbáld ki. Tuti, hogy valami végett reset-el a PIC.
(#) Krisz03 hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Hali!

Most tervezgetem az órának a paneljait, és valami nem hagy nyugodni. Én úgy "tanultam", hogy a PIC "MCLR" lába arra való, hogy ha azt tápfeszre kötöm egy ellenálláson keresztül, akkor működik csak a mikrokontroller. Idéznék is Topi "Nullától a robotokig" című cikkéből:
Idézet:
„MCLR: Speciális láb, mely vezérli az egész PIC futását. Egy digitális bemenet ez, melyet tápfeszültségre húzva kiveszi a MASTER CLEAR üzemmódból, vagyis elindul a processzor. Földre húzva ki van kapcsolva a PIC, ha nem kötöd sehova, akkor pedig instabil használhatatlan kis processzort kapsz.”


Na most a bázis és a propeller áramkörben is "lebeg" ez a láb, azaz nincs bekötve, tehát instabil lehet a PIC. A távirányítóban pedig mindenféle ellenállás nélkül van tápra kötve.

Legyen szíves valaki magyarázza el nekem, hogy mi ez a nagy ellentmondás?!

Köszi
Krisz
(#) vicsys válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Ezt a lábat be lehet állítani I/O-nak is ezért nem muszáj MCLR-nek használni. Mellesleg a felhúzó ellenállás H szintet ad (hiszen az MCLR felett vonal van, mert negált a működése és L szintre aktív. -na ezt jól megaszontam ). Ha fixen tápra kötöd akkor is H szinten van. A felhúzó ellenállás akkor előnyös ha teszel még a lábra egy 100nF körüli kondit amit az ellenállás tölt, így reset-et ad.
(#) Krisz03 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Akkor azt szűröm le a mondandódból, hogy a kapcsolás helyes, nem kell rajta változtatni.
Köszönöm, ma is tanultam valamit!
(#) vicsys válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Persze, hogy helyes! Láttad a képeket-videókat nem?
(#) Krisz03 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Természetesen igen. Csak kicsit megzavart, hogy a rajzokon nem azt láttam, mint amit Topi cikksorozatának első részének elején olvastam.
De most már világos, hogy mit, miért...
(#) tony994 válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Hi!

Na ezzel már megy 2 led nem világít azt este megnézem!Csatoltam vidit!


Üdv:tony994

SS850332.AVI
    
(#) kaninjo válasza tony994 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Szuper !
Ezek szerint a feszültség túlságosan leesik a szekunderen... Nézd meg azt a két LED-et, előfordulhat, hogy azok okozzák.

Üdv.:Kaninjo
(#) tony994 válasza kaninjo hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
szia!

Hát ma nemsikerült meg "varázsolni" a clockot de majd holnap tehát holnap azt kell keresnem hogy van e zárlat azon a 2 leden?Amúgy köszi a progit!

üdv:tony994
(#) zoly15 hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Sziasztok!
A héten kaptam javítani egy GYÁRI "Propeller clock"-ot
Sikerült megjavítani megy szépen meg minden....
De ez nem körkörösen forog!
Ezt az üzenetet azért írtam meg hátha van valaki aki újítani szeretne egy jó órát, lefotóztam mindent kimértem a tekercseket stb...
Kérdésem hogy valakit érdekelne-e enek a belvilága?
Ha valaki le tudná koppintani én is egyből építeném meg Sajnos ezt fájó szívvel vissza kell adnom de még egy hétig lehet nálam addig csodálhatom

üdv!
Képeket mutatok róla ízelítőnek...
(#) tony994 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Szia!


Szépkis cucc!Hány ledes?Mien motor van benne?


üdv:tony994!
(#) zoly15 válasza tony994 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Hi!
8LEd es és nincsen benne motor
A képen való kitalálmány van benne
Annak a pálcának a végén pedig a LED-ek

üdv!

hajtás.JPG
    
(#) tony994 hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Szia!


Lehet ilyet kapni Magyarországon?


üdv:tony994
(#) zoly15 válasza tony994 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
én nem találtam róla semmi infót a Goolében :no:
(#) zolee1209 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Szia! Elég érdekes "órát" szereztél!
Engem az énekórán használt ütemadóra emlékeztet (sajnos nem jut eszembe a pontos neve). Igaz, ez turbó sebességgel jár ahhoz képest! Ezt az áramkört milyen funkciókra lehet használni? Vagyis mit tud?
A 40 lábú IC első lábánál lévő kis háromszögből arra tippelek, hogy egy AVR dolgozik benne... Más kontrolleren még nem láttam ilyet. Igaz, még nagyon sok kontrollert sem láttam...
(#) zoly15 válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Én nem tudom le sem mertem húzni a fóliát róla
Hogy milyen funkció? Dátum idő (másodperccel) meg mindenre jó
Jó kis dolog ez.. csak valahogyan le kéne koppintani...
lehet hogy majd benézek a fólia alá is..

üdv!
(#) titi válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Nyugodtan benézhetsz.
Ha esetleg attól félsz, hogy egy kis "ablakocska" van alatta, mert azt feltételezed, hogy EPROM, akkor megnyugtatlak, hogy egy kis fénytől még nem fog törlődni. (De UV alá ne tedd. )
De biztos semmi ilyesmi...
(#) pipi válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
itt volt egy hasonló, de már mexűnt: http://home.mweb.co.za/gr/grrr/picmicro/clock.html
úgy hívták hogy subliminal clock, melléklek róla képet meg forrást. nem építettem meg , valami ingára kéne ezt is rögzíteni
Következő: »»   49 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem