Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   39 / 308
(#) istvanpal16 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
megproblhato amugy rakosgatok felre penzt egy kissebb fiokos taroloegysegre 4x4 fiokos
(#) keko válasza Doncso hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Én itt dolgozok.
(#) vtsoftware válasza keko hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Khm... Ilyen sárga vagyok én is mint ez a smiley...
Tök jó "kis" - ...nek nem mondható - műhely. Grati hozzá...
(#) DuMatyi hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Én képpel nem tudok büszkélkedni. nincs digit fényképezőm

Ami nálam van: kupleráj.

ezen felül: panelek. Bontott alkatrészek nejlon és papírtasakokban. Ezek éllre állítva a/4 papírtetőkben.

A kis műhelyem (egyben szobám) minden részébe a család által kiselejtezett garzon elemeket faragtam.

Szó mi szó, jobban tetszik a természetes fenyő, de ez van, jó ide, külön műhelyem nincs. Majd lesz, gondolom.

Külön tartva az originált és használt alkatrész

Pákám egy tcp 50 w weller
100 watt csehszlovák a nagyobb dolgokhoz
Gázpáka a bontáshoz

1 db philips szkóp (pm 3110)
1 db tr-1667 b bvm
Több analóg műszer
Gagyi kínai digit multi
Saját építésű hanggenerátor
Saját építésű táp

Ennyi.



(#) DuMatyi válasza keko hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Grat! Szereted az LGT-t? Én is! És én is sárgulok...
(#) keko válasza DuMatyi hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Kedvenceim:LGT HOBO OMEGA LORD PINK FLOYD
(#) DuMatyi válasza keko hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Shocking blue, Small Faces, The Yardbirds Dire straits, Queen, Uriah Heep, Ten years after, Chichago, Christie, Shadows, Janis Joplin, Jimi Hendrix, joni mitchell, stb...

Rock'n'roll forever



meg a hatvanas évek


és a SHOCKING BLUE

(#) keko válasza DuMatyi hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Nem utolsó lista! Talán még egy:LED ZEPPELIN
(#) SALáta válasza keko hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Sárgulok én is az irigységtől, tegnap még egy barátom új szerzeményei láttán (400 ft/db ért 20 fiókos szekrényből 6 db) de most eme műhely láttán is.
Nagy gratula, és még rend is van.

Gondolom mindenki azzal küzd amivel én mégpedig a helyhiánnyal.
(#) KTobi válasza SALáta hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
A helyhiány nem a műhely méretétől függ. Akinek nagyobb, nagy van, az is szenvedhet helyhiánnyal. Nekünk hobbistáknak a helyhiány után a legnagyobb az időhiányunk. Jó elrendezéssel kis helyen is sokminden elfér, és mindig el is éred, nagyobb helyen nem így van. A helyhiány az anyagiaktól függ, meg erkölcstől. Ha mindig veszel és pont annyi darabot, mint amennyi kell, akkor nem kell sok hely. De ha bontasz, és alkalmanként tudsz hozzájutni bontanivalóhoz, és sokhoz, akkor szükséges lehet hely felhalmozni egy évre való bontanivalót is. Ezért kell minél több szemetet gyorsan különszedni (kezelhetetlenül formátlan műanyagok, képcsövek, stb), aminek nem veszed hasznát, könnyen kivehető, és nagy és/vagy nehéz.

Hidd el, én is kerül-fordul helyhiányban szenvedek, pedig nem kicsi a műhelyem. ~4*6m-es Nyáron, ha nyárikonyhának van használva, sokminden most is ideiglenesen be van pakolva, stb. Ez se elég nagy, pedig máshová is pakolok.
(#) SALáta válasza KTobi hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Igen az időhiány az nagyon súlyos probléma.
Mi egy kis haveri hobbista körben kitaláltuk hogy osszuk fel részfeladatokra a dolgokat így olyan mintha 3x akkora műhelyünk lenne. Én a nyákgyártással és a számítástechnikai gondokkal foglalkozok általában, van aki -mivel 30 éve mér szkóppal, és van még millió egy hasznos műszere(szkópom nekem is van csak meg kell vele tanulni mérni)- ő méri,állítja be a rádió adó-vevőinket.
Így is lehet, de ehhez több idő kell mert el kell menni és neki is rá kell érnie ha valamit akarunk csinálni.

Én is így jártam tele vagyok bontani valóval, most egy hete ha ráérek csak bontok szelektálok és közben ha valami értelmes és gyorsan összehozhatót találok közte ami kell is összeépítem így spórolok helyet.
Bár most bontásból eredően bombatámadás van a műhelyben de legalább látom már a végét.
De sajnos tudom hogy jövőhéten megint jön egy utánfutónyi cucc.

(#) Doncso válasza keko hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Nem rossz a műhelyed! Sőt, látom el vagy látva rendesen, azok fenn alkatrészek válogatva?
Nekem sajnos még most sincs kész a műhelyem, nálam ugyanis sosem fog elkészülni mert mindig kitalálok és alakítok rajta valamit
De nagyon tetszik a tiéd!
(#) Norberto válasza SALáta hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Idézet:
„szkópom nekem is van csak meg kell vele tanulni mérni”


Nosza, itt a lehetőség!

Ittvan az oldal, rengeteg segítőkész ember, van szkópoknak külön topik is, lehet bátran kérdezni!

LINK
(#) Action2K válasza Müszi hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Sziasztok!

Nos az úgy kezdődött, hogy jó pár hónapja újra kedvet kaptam a hobbielektronikázáshoz (azért a munkahelyemen elekrózok, de az nem ugyan az). Előszedtem a régi dolgaimat, nos ekkor jött a probléma, az asszony (mikor régebben hobbielektronikáztam, még nem volt az asszon).
Ez nem tetszett, az nem tetszett neki... de gondolom ismerős a szitu, max a szülőkkel.
A lényeg: előzetesen kaptam karácsonyra a 60 fiókos tároló szekrénykét, és egy kétajtós ruhásszekrényt mondván, abba beköltözhetek a "mütyüreimmel", mert karácsonyra rendet akar látni .
A képeken az eddig elért állapot látható. Hátra van még a villany "bevezetése", világítás, konnektorok kialakítása. A PC majd a szkenner, ill. a lemezhátszó helyén lesz. A szerszámok mennek majd a két oldalfalra.
Az itt-ott látható régi építményeimet átnézem és lesz amelyiket befejezem, lesz amit bontásra ítélek.
Mivel a műszerezettség kicsit hiányos, elsőként egy egyszerű szabályozható stabilizált táppal megépítésével kezdem bővíteni a "gépparkot".
(#) Medve válasza Action2K hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Ez szép! kér, hogy nem lehet "beülni" az asztalhoz. De ha az egyik ajtóra belülről raksz egy lehajtható lapot, akkor esetleg...a másik ajtóra meg elfér még néhány polc, ami az asztal feletti helyre kerül, amikor becsukod. Világítás lesz benne?
(#) Frankye válasza Action2K hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Az ott valami lőszer a monitor mellett?!
Amúgy nekem mázlim van, mert van egy külön helyiségem a ház mellett... Egyetlen "apró" baj van vele: Nincs benne fűtés... Ilyenkor, mikor a mínuszok repkednek, nincs sok kedvem kimenni bele, vajh' miért?
(#) mex válasza Action2K hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Az egyik barátom régebben házgyári panellakás beépitett szekrényében elektrózott....
Mit mondjak nem egy kellemes állapot,pláne még ha dohányzik is az emberfia.
(#) Action2K hozzászólása Dec 14, 2008 /
 
Medve:
De, belehet ülni, a gurulós "főnöki" székkel tökéletes, kipróbált. Az ajtóra én is gondoltam lesz valami, pl mérőzsinórok, megy ilyen nembaj ha leesik típusúak.
Világítást írtam

Frankye:
Igen az lőszer! A Hidegben nekem is lehetne sok helyem

mex:
Én már 6 éve nem dohányzom. Bár előtte is csak néha-néha, de akkor szivar, vagy pipa volt az áldozat.
(#) Doncso válasza Frankye hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Frankye, nekem sincs kinn fűtés, de egy sima kis ventillátoros hősugárzó megoldja a problémát, 20 fokot simán csinál 10 perc alatt (mindent a forrasztásért).
Egyszer próbáld ki.
(#) Dudus válasza Action2K hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Nekem az a Szerencsi Boci -s doboz gyanús!!! Szerintem Te tudod ki volt Bástya elvtárs
(#) beton cipő válasza Action2K hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
lehet még egy csepp helyet megtakarítnai, ha a monitort a falra csavarozod. Ha jól sejtem, kell lenni hátul csavarnak hely. de ha nem akarod szétfurkálni a szekrényt az sem baj
(#) mex válasza Dudus hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Idézet:
„Nekem az a Szerencsi Boci -s doboz gyanús!!!”


Több mint gyanús!!!!
(#) Action2K válasza mex hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Ajjaj! Lebuktam! De nem leszek "megint" tanú! Gyorsan megnéztem, de már olvashatatlanul fakó a gyártási év a dobozon, viszont a tartalmai a 80-as években készültek, a C64-hez. Majd nemsokára nyitok egy honlapot, és oda minden projektemet felteszem, a linkjét meg a "Ki, mit épített?"-be.
(#) Action2K válasza beton cipő hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Jó ötlet, de nem a szétfurkálással van baj, hanem a hátlap vékonyságával, bár az merevíthető. Furat így is lesz az alján, a bejövő 230-nak.
(#) Frankye válasza Doncso hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Nem rossz gondolat, bár én azon gondolkoztam, hogy egy kis csikó-, vagy dobkályhát szerzek valahonnan, és azzal fűtök be. (Csak a kémény kialakítással vannak averzióim, ezért nem valósítottam meg. De ez a ventillátoros-fűtős jó gondolat, köszönöm! )
(#) Medve válasza Frankye hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Nálam ilyen van, hát működik...jó, mert nem befűt, hanem csak engem, ill. a kezem melegíti, és azt azonnal. Hátránya, hogy ez nem teljesen igaz, mert a fölötte lévő OSB mennyezetet is melegíti, igy kissé tűzveszélyes, kell fölé valami reflektor. Meg a hajam is leég, ha felállok...

S4200159.JPG
    
(#) Frankye válasza Medve hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Ha jól látom, akkor ez a kvarc csöves vonal fűtőtest. Ez nem igazán jó a faburkolatú helyiségekben, amennyire én tudom, mert a hősugárzása nem irányatott, hiába van mögötte a reflektor-felület. Gondolom, ezért is írtad, hogy:
Idézet:
„...a fölötte lévő OSB mennyezetet is melegíti, igy kissé tűzveszélyes...”
(#) Medve válasza Frankye hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Igen, kvarc csöves, pedig van mögötte egy "parabola", és a falra felszerelhetőséget támogató furatokkal gyártják... A másik elméletem a már említett ventillátoros fűtőtest, amit az asztal alá a lábamhoz helyezek. Nekem a lábam és a kezem a gyengém, nem kellemes, a finom munkákat fagyott ujjakkal végezni...De van egy harmadik megoldás! Gyümölcspálinka belsőleg. Ám ennek is vannak hátrányai.
(#) Frankye válasza Medve hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Idézet:
„an mögötte egy "parabola", és a falra felszerelhetőséget támogató furatokkal gyártják.”

Igaz, de nem fa falazatra!
Idézet:
„em kellemes, a finom munkákat fagyott ujjakkal végezni.”

Maximálisan egyetértek, ezért is nem nagyon bütykölgetek ilyenkortájt, télvíz idején... Csak vágyakozva lesem azokat, akik a hobbijuknak élhetnek a fűtött lakásban.
Idézet:
„De van egy harmadik megoldás! Gyümölcspálinka belsőleg. Ám ennek is vannak hátrányai.”

Igen, pl. remeg a kezed, és az SMD-nél gondok adódhatnak...
(#) Dudus válasza Medve hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Nekem ilyen 1 csöves van a fürdőben és eléggé irányított. A burkolata bemelegszik de mögötte a fal már nem. Viszont sugárzási irányban nagyon finoman melegíti a bőrömet. Lehet, hogy függ a reflektor kialakításától is. Nekem egy állítható nyak van a falra csavarozva, ami nem vezeti a hőt és eltartja a faltól egy kb. 20cm - re.
Következő: »»   39 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem