Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   333 / 1679
(#) Attila86 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Több nyákomon is rajta van, például ezen is:
KÉP1
KÉP2


Nem is nagyon offolok vele, mert ezt is a napokban készítettem.

Egyébként nem sólyom hanem sas.
(#) Norberto válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Pedig szerintem kicsit úgy látszik, mintha a kismókus vinné a hátán a mogyorót lefelé a lejtőn
(#) Action2K válasza Norberto hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Kicsi a mókus, de mekkora a farka!
(#) fihu válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Szia! Jó lett!, de pontosan mi is ez??
(#) Attila86 válasza fihu hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
(#) fihu válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Köszi!
(#) Topi hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Már korábban beszámoltam az óráról, ami RGB és állati nagy.

Ma végre életre kelt.

Bővebben: Video
(#) feki00 válasza Topi hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Háááp így a nagy sötétben nem nagyon lehet előismeretek nélkül következtetni a méretére.

Amikor a félkész képet feltetted ide valahova, először arra gondoltam hogy nem lesz kontúrja a szegmenseknek mert világítani fog a hungarocell a környéken, de ahogy látom szép éles lett (:

Legjobban a kamerán az infra miatt keletkező zavar tetszik :vigyor3:
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Hűha!
Ez nagyon szép lett gratulálok hozzá!
Az a "varázsfelhő" (felfelé szálló valamik) micsodák? Vagy csak a kamerában a tükröződés?
(Amikor ráközelítesz akkor látható)

üdv!
(#) uli válasza Topi hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Ez nemsemmi! Nagyon tetszik. Saját ötlet alapján készítetted, vagy valahol már láttál ilyet?
uli
(#) Topi válasza uli hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Saját ötlet alapján készült, és saját fejlesztés - áramkör, sw, mechanika. Ritkán látni ilyen esztelenséget boltban!

Egy kis folytatás, már működés közben perc:másodpercet kijelezve.

Bővebben: Videó
(#) Attila86 válasza Topi hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Nagyon átvilágítanak a szegmensek egymásba. Vagy csak a videón látszik így?
(#) Topi válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Nem... Nincs még rendesen leszigetelve, még ez csak olyan menet közbeni állapot.
Ha felkerül az előlap akkor bekerülnek a kis szeparátor lapocskák is.
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Ja, persze! Azt' még én vagyok óramániás, mi?
Klassz lett! Tettszik!
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Idézet:
„Ja, persze! Azt' még én vagyok óramániás, mi?”


Valaki a méretre utazik, valaki a mennyiségre.
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Na, azért ne panaszkodj!

Topi vs. vicsys

Topi:
1
2
3
4

vicsys:
1
2
3
4
5

Kép: Hivatkozás
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Hmmm... Áhhhh. Megfertőződtem!

Erről csak is Te tehetsz!

De amúgy nem ér. Te 4.-nek odatetted a még készülőben lévő órát is! Tehát igazából nekem még csak három van. (publikusan... hogy közben hány óra cikk nélkül arról hallgatok :whistle: )
(#) Attila86 hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
Ha már az órák szóba kerültek, következzen az én keresztem, a labortápegység:
KÉP1
KÉP2
KÉP3
KÉP4
KÉP5
KÉP6
KÉP7
KÉP8
(<- Az M3-as fém távtartók feltalálójának üzenem hogy jövök neki egyel.)
KÉP9
KÉP10
KÉP11
(#) huba válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Az utolsó link kicsit "beteg". A táp a megszokott kiváló minőség. :kalap:
(#) Istike88 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
elképesztő a precizitásod! A laikus azt gondolná hogy csináltattad hozzá a dobozt hogy pont a felébe fér el az egyik fele. Kb. mikorra várhatók képek a kész műről?

üdv
(#) Attila86 válasza Istike88 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
A dobozolásban nem csak az az érdekes hogy milliméter pontosan van minden a dobozba szabva (igazából 0,5mm a pontosság), hanem a doboz is elég barátságosan van összerakva. Ez alatt azt értem, hogy nagyon könnyű az áramkört darabjaira szedni...

De ezt nem igazán tudom elmesélni és fényképen sem látszana. Ezért megpróbálok feltölteni róla egy videót...

A táp jelen formájában már eléggé késznek tekinthető végül is. 1-2 kisebb hibája van, illetve egyenlőre termel egy kis zajt ami nem elfogadható (számomra). Ezeket még kijavítom, utána már "csak" (nagyon idézőjelbe a "csak") a táp jobb oldalát kell megépítenem.

Az utolsó linket javítottam.

---------------------------------------------------

A moderátoroktól elnézést kérek hogy erre használom a topikot de talán nem offolok annyira;
A rezonáns tápegység(ek) árnyékolásához szükségem lenne egy legalább 2mm vastag és kb 95mm széles alumínium lapra. A hossza kb. 47cm-nek kellene hogy legyen, mert ezt 15,5+16+15,5cm-es U-alakban hajtanám meg, az alábbi képen látható módon:
Bővebben: KÉP
Ha van valakinek egy ilyesmi alumínium lapja feleslegben, akkor kérem keressen meg!

Ha a moderátoroknak nem tetszik a hozzászólás ezen része ebben a topikban akkor nyugodtan töröljék.
(#) vtnagy válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Igazi Attila86 féle mestermunka, nagyon szép lett
Ezek alapján hamarosan kész lesz akkor a teljes alkotás?
(#) levii válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Nagyon profi lett
Én is kiváncsian várom a kész művet
Pont ekkora alu lapot meg szerintem nem nagyon fogsz találni, szerintem egyszerűbb lenne keríteni egy nagyobbat és abból vágni.
(#) MolnarG válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
A hűtőborda és az alu profilon lévő alkatrészek között, hogy lesz megoldva a kapcsolat? Beraksz még egy olyan vastagságú profilt közéjük?
(#) Attila86 válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
A 10. képen jól látszik hogy a fekete színű hátlapból ki van vágva a kis profilnak a helye. Így a kis profil közvetlen a bordához lesz csavarozva két csavarral.
Ezt azért így oldottam meg, mert két csavart sokkal egyszerűbb és könnyebb kicsavarni minthogyha a 6db TO-220-as tokok közvetlen a bordához lennének rögzítve. Hiszen a 2db az kevesebb mint a 6db, illetve így nem kell mindig a TO-220-as tokokat és alattuk a csillámot igazgatni vagy a hővezető pasztát mindig újra kenegetni.
(Illetve ez a kis közbenső alumínium profil több más előnnyel is jár...)
(#) MolnarG válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Igen láttam a kivágást csak nem gondoltam, annyira meg akarod hajlítani az alkatrészlábakat. Mondjuk a 4.képen látszik, hogy már voltak hajlítgatva. Egyébként nagyon szép munka, mint sokan mások én is várom már, hogy "utánépíthető" legyen, de gondolom ez már csak jövőre vizsgaidőszak után lesz.
(#) Istike88 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Szerintem MolnarG arra gondolt amire én is, hogy a 10-es képen úgy néz ki mintha az alu profil nem feküdne fel a bordára. Jól látjuk vagy csal a szemünk és fel van csavarozva?
(#) devil2006 hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
Én ezt készítettem el:
Bővebben: Link
(#) szabi83 válasza devil2006 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Ez igen... És a kép?
(#) vicsys válasza devil2006 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Nekem tettszik!
Következő: »»   333 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem