Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   264 / 3587
(#) DuMatyi válasza levii hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
mondjuk pl a nőkön...
(#) Topi válasza zenetom hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Jegyekkel ne törődj, én azt javaslom. Illetve, nem ne törődj, hanem ne vedd viszonyítási alapnak.

Egyetemen, főiskolán, a tárgyak egy tetemes részénél, a kettesnek félév végén, vagy nagy ZH-nál majd úgy fogsz örülni, mint akár középiskolában az 5-ös témazáróknak.

És ilyenkor már a tanulás mennyisége, nem egyenesen arányos, vagy egyáltalán nem arányos az osztályzattal.
Sőt, és akkor még nem is beszéltem arról, hogy hogy fogsz örülni az indexedben az aláírásnak, hogy egyáltalán mehess vizsgázni, ahol megint megbukhatsz.

Persze vannak kivételek, azért voltak nekem is hibátlan vizsgáim, mert azért nem lehetetlenség, ha az ember tanul.

Tehát ne siránkozz, most még sokmindent tudsz tanulni!
(#) levii válasza DuMatyi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Jajj mintha csak a nagymamát hallanám.
Ő mindig azzal jön hogy biztos szerelmes vagyok, és azon jár az eszem.
(#) DuMatyi válasza zenetom hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Tom, először is a cél az érettségi, mert a nélkül elég nehéz boldogulni, mivel feltételezem szakmád sincs!
Nekem is sok h*lyeséget kellett tanulni, és túléltem!

Példának okáért csak az ösztöndíj miatt felvettem a "gyermekbántalmazás felismerése, megelőzése, kezelése" c. tárgyat (A főiskolán megválaszthatod, milyen szabadon választható tárgyat veszel fel, de kötelező,mert bizonyos mennyiséget teljesíteni kell) Gondoltam, sosem lesz rá szükségem. Ezt hittem a pedagógia és pszichológia tárgyakról is (Ezek egy könyvtárosnak a kötelező tantervben vannak benne)! Nemrég viszont volt egy megrázó "élményem", ahol minden erőfeszítésem és jóakaratom mellett ezekre az ismeretekre is szükségem volt!

Tehát: lehet, hogy haszontalannak ítéled most, de később jó lehet az, amit tanultál!

Ajánlom: Simonyi Károly: Fizika kultúrtörténete. Olvass bele, érdekes! Pl kapcsolatba hozza mindenféle művészettel is a fizikát!

Üdv!

Matthew
(#) _ampervadasz_ válasza DuMatyi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Voltaképpen, kétféleképpen károsodik az ember személyisége, egy a fiatal korában, a szülök, és a közvetlen környezettől, és azt hogyan dolgozza, fel, a másikrésze meg az, amkor a " már torzult személyiséget" tovváb torzítja a felnőtt korában, az "élet". Ezeknek az embereknek általában sokkal rossza beilleszkedni, stb., stb.

Mindenkinek üdv! Csak köszönni elfelejtettem, és csak ide becsöppentem, de most bepótolom: szevasztok!

Frankye:
Idézet:
„ui.: Áááá, dehogy! Csak a win-es gépek fagytak le...”

Nekem winem van, és a tűzróka is szabadnpos volt, elköltözött délre egy meleg szerverre, DE még is ment a win -em, igaz jégcsapretkek lógtak ki belölle.
(#) DuMatyi válasza Topi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Topinak tökéletesen igaza van! Ő is eleget koptatta a felsőoktatás padjait! Halgass ránk, mi azt szeretnénk, hogy ne kövesd el azt a hibát, amit mi már elkövettünk!
Megjegyzem, azt mondom, hogy az okos a MAGA kárán tanul! Azért, mert azt örökre megjegyzed! De ez nem igaz az iskolával kapcsolatban,mert az életed akár tönkre is mehet!

Tehát: Hajrá! Tudom,milyen sz*r a kamaszkor,én is voltam az! Túl kell élni a pattanásokkal együtt, meg a megjegyzésekkel, meg nem értettséggel, stb...! Mi is túléltük! Találj magadnak célokat! és: "... Csak eggyel többször állj fel, mint ahányszor elestél!..."


Üdv!

Matthew
(#) DuMatyi válasza levii hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Haha,mintha magamat látnám 16 évesen.... Mivel megnéztem az adatlapod
érdekel a kémia és elektronika... Pont így voltam / vagyok vele én is!

A kamaszkort túl kell élni a meg nem értettséggel, meg egyedüllét-érzéssel, stb... együtt! Ezek egy részét mi generáljuk saját magunknak! nincs úgy! A barátaidra meg mindig számíthatsz! A nagymamád meg elfelejtette már, milyen az a kamaszkor, nézd el neki!

Én még nem!!

"Sorstársi" üdvözlettel:

Matthew

Ui: Olvasd el, miket írtam Zenetomnak! Rád is igaz! Természetesen azt is, amit Topi is leirt!
(#) _ampervadasz_ válasza DuMatyi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
megj: (#324612) remélem az az OFF "feszültségoldó humorrésze", nem bánt meg senkit, tudom, most komoly témákról beszéltek, ha valakit mégis megbántana, akkor elnézését kérem, utólag is!
Csak azért írom, mert így utólag furcsa visszaolvasni...
(#) DuMatyi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Itt nem mindig humorról van szó, néha kell "pszichológiai délutánt" is tartani! Ehhez én, mint "naív pszichológus" partner is vagyok!
(#) levii válasza DuMatyi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Idézet:
„Mivel megnéztem az adatlapod érdekel a kémia és elektronika...”


A legjobb hogy ezek érdekelnek de info szakra járok

Üdv!
(#) Action2K válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Sziasztok!

Pár órája már itt vagyok, de csak olvasgatni volt időm eddig, ugyanis még mindig a cikkem írom (7. fejezetet a 8-ból). Ma elég sok "kézimunka" volt vele. Szemléltető bemutató készítése fotózással. Ha minden igaz még ma elkészülök a cikkel.

Matthew (eotvospm):
Sorstársak vagyunk! Minta az én történetemet olvasnám ebben a hsz.-ben.
Bár szerintem, ha mindenki visszagondol a saját életének az alakulására, nem sok olyan ember akadna, aki töretlenül a fejlődés útján haladt. Magyarán kevés embernek adatik meg, hogy felismerjék a tehetségét (nem csak a művészire gondolok) s az irányába tereljék az oktatását (nevelését).

Engem az általánosban az O.F. beállított egy reménytelen kezelhetetlen gyereknek, hangsúlyozva: "nem lesz ebből a gyerekből senki".
És hogy mennyire nem lett igaza:
Végzettségeim: Van két szakmám, leérettségiztem, elvégeztem a felsőfokú programozói szakot, fakultatívan a média szakot (televíziózás, filmgyártás).
Eddigi munkahelyi beosztásaim (csak a lényegesebbek): oktatástechnikus, operatőr, vágó, televíziós adásvezető, szervízvezető.
Ilyen "senki" lett belőlem. Hosszú, kemény, rögös út volt, de még mindig érzem, hogy több is van (lenne) bennem.
(#) _ampervadasz_ válasza Action2K hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Idézet:
„Eddigi munkahelyi beosztásaim (csak a lényegesebbek): oktatástechnikus, operatőr, vágó, televíziós adásvezető, szervízvezető.”


EZ, nemsemmi, gratulálok, és irigyellek!
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Amper kollégának általában megadatik, hogy beír 4 mondatot, és egy láncot indít el. Most az egyszer nekem is sikerült

Előtte írtam a káros nevelői hozzáállásról, meg a pygmalion hatásról! Hozzá teszem, ez nem annyira vészes, ha a család pozitív megerősítést ad! Ellensúlyozza!

Felvetődött bennem a kérdés: biztos, hogy mindig a gyerekben van a hiba??? (költői volt: NEM! a tanárban ,szülőben... egyaránt Nemrég ezt valaki bebizonyította nekem, századszorra is!)

Üdv!

Matyi
(#) levii válasza DuMatyi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
4 mondat, ugyan már múltkor egy köszönéssel sikerült neki
(#) DuMatyi válasza levii hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Akkor szorgalmasan kísérletezz, forrassz, stb... A szórakozásról sem feledkezz meg, egyszer vagy fiatal!
(#) _ampervadasz_ válasza levii hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
ez nagyon tetszett!
(#) Action2K válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Köszönöm szépen!

Egyet elfelejtettem, ez 20 év "gyümölcse".
Ja és a seregben a légvédelemnél voltam, a rakétabázison mint egyik rakéta irányítós (Éles helyzetben, a dandárparancsnok alatt a 2. beosztásban, ugyanis épp akkor volt a Jugoszláv háború).
(#) levii válasza DuMatyi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Nem kell engem félteni szórakozok én éppen eleget egyesek szerint még sokat is. Forrasztás meg lesz jövő héten mert szerintem arra érnek ide az alaktrészek.

További jó OFFolást mindenkinek én megyek aludni.

Üdv!
levii
(#) Action2K válasza levii hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Szép álmokat!

Minden jót és gyantaszagot!
(#) KTobi válasza Action2K hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Idézet:
„(Éles helyzetben, a dandárparancsnok alatt a 2. beosztásban, ugyanis épp akkor volt a Jugoszláv háború).”

Melyikben, mikor, kevés pozitív élményem van arról az időről.

Számítógép elektrotechnikusnak tanulok, de nem akarok számítógép szerelő/összerakó lenni. Szerencsére elég jól előadják az elektronikát is, tanulni is lehet, bár csak én szoktam. Ellenőrző előtt egyszer-kétszer átolvasom, délelőtt

Egy a szülői nevelés, más, hogy menyire állsz ellen a társaság negatív nyomásainak.

Elég keveset írtatok ma, felétek is áramszünet volt? Most éjszakázok és csinálom amit délelőtt nem bírtam, reggel meg gyakorlat, arra kellenek a jelentések
(#) zenetom válasza KTobi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Hu köszönöm a sok hsz-t, az ilyen jólesik
Azért nem írtam eddig mert elvoltam foglalva zene&kép&videószerkesztéssel
Nemsokára mutatom az eredményt ha érdekel valakit...
(#) DuMatyi válasza zenetom hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
jöhet! Várjuk... de egy ifjú embernek ilyenkor ágyban a helye... alvás,és nem más értelemben!
(#) KTobi válasza DuMatyi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
rám férne már egyszer egy kiadós alvás
Az órán a tanárral összhangban ásítoztam
(#) DuMatyi válasza KTobi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Akkor alaposan félreértettél minket! Action2k az én hozzászólásomra válaszolt! Elkerülhetetlen, hogy konfliktushelyzetbe kerülj a környezeteddel, amikor 14-16 évesen el kezded keresni az értékrendedet! Ekkor lerombolod a szülőit (néha teljesen) ,és valami mást, egészen mást,a sajátodat építed fel! Ez a legkritikusabb kor! Ha ilyenkor egy drogos bandába kerülsz, akkor azt fogadod el!
Ha egy jó haveri légkörbe, ahol nincs agresszió, akkor azt! Ez a jobbik!

Sokszor nem ért meg a környezeted, mert magaddal vívódsz! Nekem nem volt ilyen gondom! A barátaim normálisak voltak, a szülői háttér erős! A tanárokmeg olyanok, amilyenek! Ezt fent írtam már.
(#) Norberto válasza KTobi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Az mind semmi. Nálunk ma az volt a főiskolán, hogy bementünk órakezdetkor a legnagyobb előadóterembe, és az a kép fogadott minket, hogy a tanáron kívül 5 emberke volt bent (engem is beleértve). Az előadóterem 320 fős egyébként... 5-ünknek tartotta meg az órát a tanár bácsi
(#) DuMatyi válasza Norberto hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Gondolom valami érdekfeszítő óra lehetett! Hol is volt ez?
(#) Action2K válasza KTobi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
1992-ben, akkor még elég az elején állt a háború. Magyarország légvédelmében szolgáltam.
(#) zenetom hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
Na elvan foglalava a youtube szervere egy újabb zenémmel/videómmal Bővebben: Link
(#) Action2K válasza zenetom hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Szerintetek, ha bekapcsolom a végfokot, akkor hallani is fogom
(#) zenetom válasza Action2K hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Hát ha a végfok helyesen össze van kötve a számítógép hang kimenetével, és a végfok kimenete helyesen összevan kötve egy hangszóróval akkor igen (feltételezzük hogy minden működik és a youtubon el van indítva a lejátszás és nincs lenémítva a hangerő sehol).
Következő: »»   264 / 3587
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem