Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   10 / 246
(#) Thomas10100 válasza cimopata hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Helló!

Nincs kép. Akármit állítok, pont sincs.

A nagy tárcsa 10nF/3000V-os kerámia kondi-t ezzel ki tudom váltani? Bővebben: Link

Nagyfesz diódát mivel tudom cserélni? Mivel mérni nem tudom.


Köszi!
(#) Norberto válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Igen, szerintem ez a kerámiakondi jó lesz helyette!
(#) Thomas10100 válasza Norberto hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Rendben.

Csak asszem az ünnepek után lesz belőle valami is.

Addig is átnézegetem. Ami felül van nagy panel a képcső melett, azt most kiszedtem.
Rossz volt ránézni, ahogyan össze volt gányolva, az alját is átforrasztottam, mert volt pár fura forrasztás.


Amúgy a szkópot hibásként vettem, már vagy 3 hónapja, most vettem elő újra.
(#) Thomas10100 válasza cimopata hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Holnap talán megjönnek a kondik.

A nagyfesz diódákat és az 1AV65 diódákat addig leteszteltem. 28.5V AC-t szépen egyenirányítják. Szval valamelyik kondi lesz a bűnős.


Ha kapacitásmérővel kimérem őket, és jó értéket mutat, attól még lehet rossz nagyfeszen igaz? Szval mindenképpen cseréljem őket.
(#) cimopata válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Hali!

Én nem csak a kapacitását mértem meg, hanem ellenállásmérővel, hogy nem e vezet.
A műszer 40Mohm-ig mér de nem jelzett semmit.

Megmértem a kapcsoláson a bekarikázott cuccokat.
Egyedül a diódákra nem mértem.

Közben belekukkantottam a nagyfesztrató dobozába és az volt ráírva, hogy -1,45; +4,5kV tehát a képcső alacsonyabb feszültséggel megy. Mindegy lényegtelen, a -1450V nincsen meg.

Behúztam kék vonallal, hogy hol szedném le a vezetéket az áramkörről, hogy megnézzem nem-e az terhel be.
Nem tudom jó lesz-e ott leszedni.
Egyáltalán nem lesz e baj, hogy üresjáratban megy majd az egyenirányítás?

Vagy esetleg a zöld vonalak mentén szedjem le a vezetéket az áramkörről?

Scan10015.PNG
    
(#) Thomas10100 válasza cimopata hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Helló!

Hát asszem holnap nem kapom meg a kondenzátorokat a HQ-tól. Szval majd csak a két ünnep között lesz próba.

Diódák biztos jók, mert akkor nem egyenirányítottak volna.
Ellenállásokat kimértem mindet, szakadt és zárlatos nincs, sőt az értékük pontos mindenek.

Valamelyik kondenzátor lesz a ludas sztem. Gondolom nagyfeszültségen átüt. Persze mérésre jó, mert nem nagyfeszre van kötve alatta.
(#) cimopata válasza lapose hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Üdv!

Fura dolgokat tapasztalok.
Éppen akartam mérni az 1,4kV ot és sikerült is.
Volt szépen kép-meg minden, mindez kb 15 percig.
Utána elment a kép és a feszültség visszaesett 400-500V-ra.

Ezek után lekötöttem a 8,5kV os áramkörről a nagyfesztrafó 9-es lábát, nem volt változás.
Lekötöttem a 6-os lábát, még mindig csak 450V volt az 1400 helyett.

Utána rámértem a 2db 10k-s ellenállás feletti vezetékre (D905,C913 közös pontja), de ott is csak 450V-ot mértem.
Innentől kezdve nem tudom.
Most akkor vagy a primer oldal a rossz, vagy az egész -1450V-os rész beterhel.

De azt végképpen nem értem, hogy miért működött hibátlanul az első 15 percen?
Ez már 1 hete is előfordult amikor bekapcsoltam hátha megjavult magától
(#) Norberto válasza cimopata hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Ahogy más fórumokon olvastam, ezeknek az EMG szkópoknak a -1200V-os fesz. előállítása problémás. Valamiért nem egyszer találkoztam már ezzel a dologgal... ez egy gyenge pontjuk. De hogy miért van így, azt nem tudom .

A néhány fórumról ismerősen hangzó nick-ű mayky például arra jutott végül, hogy újratekerte a -1200V-ot előállító tekercselést...
(#) cimopata válasza Norberto hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Így, hogy 15p-ig működött, csakis valami hőmérséklet változással egybekötött probléma lehet.
Hibás diódákat, vagy kondikat így én kizárnám a pakliból, mert rossz diódával be sem indulna.
De azért megvárom mit mondanak a többiek.
(#) lapose válasza cimopata hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Szia!

Innen nem olyan egyszerű a művelet!
Hibás félvezető lehet, a felmelegedő diódák, tranzisztorok megmagyaráthatatlan dolgokra képesek!
Most kérdés miért csökken le a feszültség?!
Két lehetőség van: hibás a tápegység vagy valami beterhel!
Mérni kellene a táp áramfelvételét! Ha a fény eltűnésével megnő az áramfelvétel valami beterhel, ha nem akkor valószínű valamiért visszaszabályoz a táp, de ez lehet a primer oldal hibája is!
Ha túlterhelésről van szó le kell kötni a szekunder oldali terheléseket, és nézni az áramfelvételt, ahol vissza áll normális értékre ott lesz nagy valószínűséggel a hiba!
Ha az összes szekundert lekötve is nagy az áram, primer oldali hiba, vagy trafózárlat is lehet!
Gyanú esetén érdemes kicserélni azt a pár félvezetőt a primer oldalon: egy-két dióda és pár tranzisztor nem jelentős összeg, de esetleg sok bosszúságtól menti meg magát az ember!
(#) Thomas10100 válasza cimopata hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Helló!

Megjöttek a kondenzátorok. Ma én is megmérem, és lehet hogy ugyanazt kapom mint te.

Majd irok délután.

Norberto: Hogy van az hogy jött 4 hozzászólás, de értesítést nem kaptam? Pedig az van kiválasztva hogy mindenre kapjak e-mail-t.
(#) Norberto válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Nemrég óta megváltozott kicsit az értesítéses rendszer. Lehet, hogy jelen témánál véletlenül az lett az "alapértelmezett", hogy csak arra reagál a rendszer, ha az általad írt hozzászólásokra érkezik válasz a topikban. Erre tudok tippelni első körben. Szóval ezt a témát most ellenőrizned kellene az Értesítések menüpont alatt.
(#) Thomas10100 válasza Norberto hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Na ellenállásosztóval ránéztem a nagyfeszre. És lőn 0V.


A nagyfesztrafót méregettem, és nem 0ohm körüli értéket mértem, mint ha menetzárlat lenne. Ettől még lehet hogy menetzárlatos?

Na de a többit majd holnap meglesem.
(#) Thomas10100 válasza cimopata hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Helló!

KB ott vagyok ahol te! 500V van az 1450V helyett.

Szted a trafó lesz a ludas? Mert akkor engem is érdekelne az újratekerés.

Köszi!
(#) Safi hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Sziasztok,

nemrég kaptam egy EMG 1567-est, ami jóideje állt egy piszoks kamrában. Tök koszosan, de bekapcsoltam, teljesen jól működött. Kikapcsoltam, szédszedtem kiporolni (1kg-mal könnyebb lett). Bekapcs után látom, hogy a sugár a képernyőn kívül, afelett világlik valahol, és az istennek sem lehet lehozni a rendes helyére.

Fontos: CH1 és CH2 ugyanazt a jelenséget produkálja, tehát működik a szkóp csak az ernyő felett valahol van a sügér, tehát a hiba a két csatorna utáni közös szakaszon vélhető.
Egyébként minden más láthatóan jól működik, a vízszintes iránnyal és az időalappal nincsen gond.
Valami kimozdulhatott a sűrített levegő miatt.

Megállapítottam, hogy ezt a gépet kiismerni nem kis időbe telik, ezért írok ide. Ha valaki jól ismeri, bizonyosan tudja kapásból melyik részen keresgéljek, megköszönöm a segítséget.

üdv
Safi
(#) Thomas10100 válasza Safi hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Helló!

A szkóp alján található a 2 függőleges bemenet a nagy panel egyik oldalán a CH1 a másikon a CH2 fut végig, Még itt van a két csatorna üzzemmód kapcsolója is a legvégén(CH1, CH2, Added, chopped, alt). Innét 2 elég vékobny vezeték megy a készülék oldalánál lévő függőleges végfokra.(megtalálod, mert 2 tranzisztor fém háza meg a csőre az oldalán.


Legelöször nézd meg a csövön a két vezeték nem-e kontakthibás, lehet kitágult a csatlakozója. A másik hogy nézd végig, valahol nincs-e leszakadva vezeték.

A függőleges pozició potencióméterre akkor nem is reagál? Az emlitett alsó panelen van a közepe fele egy toló kapcsoló(ez kimegy az elejére egy rúddal), na az melett van két vezeték az a potencióméterek vezetéke. De az is lehet hogy a táp hiányzik valahonnét.
(#) Safi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Hű de gyors voltál, félelmetes ez a net .-)))

Megnézem, előre is köszi !

Safi
(#) Safi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Ja reagál a függőleges pozició potikra, mert ugye az még csatornánként elkülönül.

Csak a legalsó letekert állásban éppen látszik a sugár a képernyő legtetején, onnan csak felfelé tudom kivinni.
(#) Thomas10100 válasza Safi hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Helló!

Akkor nézd meg azt a forgató kapcsolót ott alul. Elég sok vékony árnyékolt kábel jön le róla.

Én tegnap ezzel szivtam egy csomót, mert ki kellett szednem.
(#) Thomas10100 válasza Safi hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Sztem ha elötte jó volt, akkor tuti valahol egy kábel szakad el, vagy jött le.
(#) Safi hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Az a kapcsoló egy rémálom, nem szeretném ha ott lenne a bibi. Nem tudsz ehhez a géphez egy kalibrálási utasítást, első mérgemben elcsavargattam az előlapi GAIN meg ATT potikat, mert az előlap pucolásához azokat ki kellett ugye szednem, és azt hittem a mozgatásukra azokkal lett valami (mást azért nem) bántottam belül
Ha van Skypod beszélhetünk ott is, ne zavarjuk a fórumot feleslegesen.Persze nem akarlak ám feltatrani, de mivel ugyanolyan műszerünk van, talán hasznos a kapcsolat.
(#) Safi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Megvan a bibi. Nem voltam elég óvatos a sűritett levegővel, a függ. erősítő üveglapra tekert vékony huzalú spéci ellenállása (R433) elszakadt. Megnézem mit tehetek vele.
(#) Thomas10100 válasza Safi hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Sajna nincs kalibrálási leírásom. De azoktól a potiktól sztem nem mehet fel a jel a képernyő tetejére. Nézd meg ha tekered akkor lejebb jön-e esetleg.
Skype-om van, de mikrofonom nincs.
(#) Thomas10100 válasza Safi hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Uhh. Az nem jó.

(#) Safi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Én meg azt hittem az jó hogy megvan a hiba. Miért , mit tudni erről az ellenállásról ? Mi a Skype cimed, lehet ott csetelni is, nekem sincs mikorofonom.
(#) Thomas10100 válasza Safi hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Megirtam a skype-t.

Hát beszerezni csak bontottban tudod miv ez: 600ohm 8W és 0.5%
És ugye akkor már 2db kell belőle.
(#) slow.gabor hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Hali. Ismerős-e valakinek a MONACOR márka mint scope.
(#) (Felhasználó 1146) válasza Safi hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Szevasztok.
Nekem TR1568-am van. Kb 2 évenként a fényerő ingadozni kezd ( kis fényerőnél lehet jól észrevenni a jelenséget) A nagyfesz tápegység túlterhelődéséről van szó ilyenkor. Az alkatrészek egy része ezüstözött vályukba van beforrasztva kerámia forrléceken. Az ezüst a levegő kéntartalma miatt ezüstszulfáttá alakul, és ez a fekete anyag a térerő hatására lassan kúszik a kerámia felületén, megnövelve az átvezetést az egyes pontok között. Ennek a mechanikus eltávolítása, kapargatás, csiszolás, egy időre megoldja a problémát.
Az említet csillámlapra tekert ellenállás 2 szál huzal, ellentétes tekercselési iránnyal, és ez az induktivitás csökkentését szolgálja. Szükség esetén pótolható több, párhuzamosan kapcsolt ellenállással, mert az eredő indukció így is csökken.
(#) cimopata válasza (Felhasználó 1146) hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Üdv!

Elképzelhető, hogy ez okozza a -1450V feszültség visszaesését, hogy valahol átvezet a kerámia.
Egyszer már volt egy szerelőnél és azt mondta, hogy valami kerámia szigetelőt cserélt. Gondolom ezt.
1450V ból csak 500V van jelen. Néha megjavul 10-15p erejéig.
(#) SKY hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Sziasztok! Nekem van egy WOBLERSCOPE 270F típusú voblerszkópom amivel nem tudok mit kezdeni. Bekapcsolás után két vízszintes vonal jelenik meg egymás felett, úgylátszik működik. Az lenne a kérdésem hogy átlehetne alakítani sima szkóppá 0-tól pár 10KHz-es mérésekhez?
Következő: »»   10 / 246
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem