Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   41 / 780
(#) Zenner válasza cimopata hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Na azt hittem a szakember már nem is szól hozzá az idétlen kérdéseimhez

engem érdekelne a dolog, de mint mondtam nincs szkópom
ha be lehet állítani anélkül is akkor jó

tehát ha elküldenéd megköszönném
(#) cimopata válasza X Sügi X hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Oké, amint lesz kedvem időm lerajzolom valami papírra.
Meg kijavítok 1-2 apróságot a nyáktervben, meg kommentezem aztán felrekom.
(#) X Sügi X válasza cimopata hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Ok, szerintem sokmindenkit érdekelne a dolog, várjuk írásod. Esetleg cikket is írhatnál belőle!
(#) cimopata válasza Zenner hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Üdv,
Aszt hiszem ebből a szempontból jó hírrel szolgálhatok.
Igaz ez a 3. verzió a tápból ami készült, mert mindig valamit fejlesztgettem, de 3.-ra sikerült ugy megcsinálnom, hogy nem kellett hozzá szkóp minden egyből beröffent. (Amúgy pont rossz a szkópom aztán azért)
Mértem egy oszcillátor frekit 110kHz, mértem a két gaten frekit 55kHz, utána óvatosan adtam a teljesítmény részére feszt. A végén meg a VCS-t kellett belőni, de ahhoz csak multi kell.
(#) Góré88 válasza Zenner hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Csá ZENNER!
Mit szólnál még is egy 230/40-esre??
(#) stefi válasza cimopata hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Hi!

Készítettem egy újabb verziót, remélem ez már jobb, mint az előzőek.
Cimopatától kérdezném, hogy volt pár alkatrész, amelynek az értékeiben nem voltam biztos ilyenek a C6, R8, R9 és R14, megnéznéd esetleg a kapcsolásrajzot, hogy jó értékeket írtam le.

Üdv: stefi
(#) cimopata válasza Góré88 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
12V-ra akar tápot, csak véletlen ebbe a témába keveredett.
(#) cimopata válasza stefi hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Talán a FET környékén a cuccokat kicsit szét kellene húzni mert nagy az összevisszaság.
A fet soucát próbáld meg a söntök közepébe vinni. A lábas söntök helyett használj SMD-t. Talán jobb lenne a fet 90 fokkal jobbra elforgatva.
Ha az IC-felfele nézne kényelmesebben vihetnéd a vezetékeket.
SZokás betenni a kimenet és a primer oldali föld közé zavarszűrő kondikat tenni. 1-10nF 2kV.
(#) Doncso válasza Góré88 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Szia, engem érdekelne mit tud a kicsike, épp a barátommal egy B5 építésben vagyunk, és kapcsiüzemre gondoltunk tápnak, cimopata tápját nézegettem hozzá de az sem tünik rossznak. Van hozzá doksid, nyákterv ilyenek?
Köszi.
(#) Doncso válasza Zenner hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Szerintem Vic elárulja neked a trafó adatokat, biztosan segít ha komolyan gondolod.
(#) Doncso válasza cimopata hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Idézet:
„Doncsó álltal belinkelt kapcsolással azért nem értek egyet mert a szabályzás nem PWM, nincsen fetmeghajtás, a visszacsatolás is nem árt ha galvanikus leválasztású, mert vannak autós hangrendszerek amik allergiásak az ilyenre.”


Ezt nem is tudtam. Akkor ez a kapcsi nem is jó ilyen célra?
(#) cimopata válasza Doncso hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
De jó, csupán nem PWM ben szabályoz hanem simán ki-be kapcsolgat.
Ezt a 3. láb kihasználatlanságából látom. Ugyanis a belső hibajel erősítőnek nincs visszacsatolása így komparátorként megy. Egyszer kapcsolgat egyszer nem.
(#) Zenner válasza cimopata hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Nos ez tényleg nagyon jó hír
Frekimérőt megszerválok valahonnan(remélem induktivitás mérő nem kell)

Várom a rajzot

Nem tévedtem el direkt ide írtam(csak mire rájöttem hogy van másik téma addigra késő volt) tudom a kereső..
legközelebb jobban oda figyelek
(#) Zenner válasza Doncso hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Tudom hogy segítene(Ő Vicsys a mi jó tevőnk )

de a probléma az hogy nincs szkópom...
(#) Doncso válasza Zenner hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
van pc-s frekimérő, az esetleg jó lenne
(#) Doncso válasza cimopata hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
ja értem
(#) Zenner válasza Doncso hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Persze, hogy jó lenne, ha Neked megvan a kapcsolási rajza

Üdv!
(#) Góré88 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Csáó DONCSO!
Sajna csak ezek vannak 2kép, én régebben összeraktam de vertem rá egy zárlatot és ez nem tetszett neki, robbanás után elöntöttek a nemtúl jó érzések és megnéztem hány darabba tudom szétbontani egy kalapács segítségével Így sajna már nyákterv sincs
csak a trafót tudom, hogy még is mekkora mert ekkora trafóm van itthon néhány 3cm*2,5cm*1,2cm-es.
Remélem tudtam segíteni
(#) stefi válasza cimopata hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Átrajzoltam, ahogy javasoltad. Jobban is néz ki.
De még az optos részt bevittem a trafó alá, az lenne a kérdésem, hogy az áramkör működését befolyásolja ez a megvalósítás.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha azt szeretném, hogy 2*24V-ot tudjon az kapcsolás, akkor elég még egy szekunder tekercset tekerni vagy teljesen át kell alakítani?
(#) cimopata válasza stefi hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
A trafót lehet majd egy kis légréssel kell majd elkészíteni, így az alatta elhelyezkedő alkatrészek könnyen összeszedhetnek zajt. Az a kevés helymegtakarítás nem hiszem hogy ér ennyit, ráadásul nehezebb lesz hozzáférni.
Talán annyit kellene még módosítani, hogy a trafó alső primer kivezetését és a segédtáp leágazást felcserélni.
Így jobban el lehet vinni a fet Drain-jéhez a vezetéket.

2x24V-ot dupla szekunderrel tudsz. Két tekercs, az ellentétes tekercselési pontokat összekötöd és a két végén 1-1 egyutas egyenirányítóval leveszed a + illetve a - t.
Egyébként mekkora teljesítményre lesz szükséged?
(#) MegaNoob hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Sziasztok,


most találtam ezt a fórumot, talán tud vki segíteni ... van egy autóba való erősítőm meg mélynyomóm és mivel nem használom már kocsiban, gondoltam, h jó szobai mély lenne belőle. Mivel nem volt tápom, megpróbáltam pc tápot használni erre a célra. Ma meg is csináltam, de a gond az, h baromi halkan szól a szerkezet ... kipróbáltam 2 táppal is, rátettem mind a kettőre fogyimérőt és azt tapasztaltam, h max 35-38 wattot vesznek fel, de inkább a 25-30 a jellemző ... most az a kérdés, h mi az ok és mi az okozat? Vagy rossz az erősítő (nem hiszem, pár éve áll, de tökéletes volt) és azért vesz fel ennyit, mert nem tud többet leadni, vagy azért nem tud többet leadni, mert ennyit adnak neki a tápok ... az 1ik 8, a másik 14 ampert ad le elvileg a 12 voltos ágon, szal ennél bőven többet kellene tudjanak ... a nagyobb elindult úgy is, h nem terheltem meg az 5 voltos ágat, a kicsi nem ... mondjuk csak 2 db 12 centis ventit tudtam hirtelen az 5 voltra kötni, ami pár watt max, szal még talán ez lehet a gond, de más 5letem sajna nincs. Próbáltam több 12 voltos eret is összefogni, mert vmi tesztben olvastam, h némelyik táp nem adja le 1 ágon a full áramot, amit tud, de az sem segített.
Ha vkinek akad 5lete, h mivel próbálkozzak még, azt megköszönöm.
(#) cimopata válasza MegaNoob hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Ugyan ez a téma nem konkrétan erről szól, de annyi tippet adhatok, hogy elsőnek talán az erősítőt kellene kipróbálni egy akkumlátorról. Ha arról szól szépen, akkor a PC-tápokban kell keresni a hibát.
Ha a PC-táp kimenetén megvan a 12V és mégis halkan szól az szerintem az erősítő hibája lehet.
(#) MegaNoob válasza cimopata hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Tényleg, sorry ... az igazság az, h az eredeti problémám az volt, h egyáltalán jó-e a kapcsolóüzemű táp ilyen használatra, azért írtam ide
Az autóakksi nekem is eszembe jutott, csak sajnos azt nem tudom azonnal kipróbálni, gondoltam, addig hátha kapok vmi tippet, h mi lehet a gond.
(#) stefi válasza cimopata hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Ok, meggyőztél!
És a trafót kb. mekkora légréssel készítsem majd el?
Erre a lomexes trafóra gondoltam, hogy beleépítem:
Kép1
PDF
Ennél is kell légrés?

Még légyszíves a C6, R8, R9 és R14 értékeit mond meg, mert amit rajzoltál kapcsolást, abban nem láttam pontosan az értékeket.

Először is csak próbálkozom vele, aztán majd ha kifogástalanul működik, akkor rá szeretném kötni a forrasztóállomásomra, ami 48W-os csak az a problémám, hogy jelenleg váltóárammal működik ez meg egyenáram lenne, de mindegy ezt a problémát majd később oldom meg.
(#) Doncso válasza Góré88 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Robbanás? Uhh. Ez nem valami bíztató
Nem emlékszel mit tud a táp? Esetleg szkóppal nézted e a kimeneti zajt? Egyébként nem rossz kis táp, a nyák annyira nem lényeg, tervezek egyet, inkább a paraméterek érdekelnének.
Köszönöm.
(#) Doncso válasza Zenner hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Félreértesz, ez egy hangkártyás frekvencia mérő, a kapcsolási rajza annyi,hogy fogsz egy jacket és rádugod a hangkártya bemenetére, hangkártyától függően 20Khz ig tudsz velem mérni, csak vigyázz mert hangkarira max 1V mehet több nem, ajánlott egy fesz osztó elé!

ITT

Ez van, de van még egy pár, Google, majd soundcard frequency.
Üdv.
(#) Zenner válasza Doncso hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Örök hála!!

Én azt hittem kell neki valamilyen előtét
(#) Doncso válasza Zenner hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
maximum egy feszültség osztó.
(#) Zenner válasza Doncso hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Ahhoz van kapcsolási rajzod?
(#) cimopata válasza stefi hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Üdv!

C6 értéke elég sok mindentől függ, főleg a trafótól.
Ez kb 1-10nF közt szokott lenni. Próbálgatni kell, mikor a legjobb a jelalak.
R8 azt ki kell számolni. Az ic adatlapjában 250uA indítóáram van. Tehát (325V-15V)/250uA
R14 az jó lesz 820 nak
R9-et nem találom
Következő: »»   41 / 780
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem