Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Knight Rider, oda-vissza futófény
Lapozás: OK   3 / 13
(#) fureszk válasza Kornélius hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
pic égetőt mostanában tervezek építeni.
(#) Kornélius válasza fureszk hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
Nekem gyári van sokszor kell és az összes létező PICet égeti
(#) dbase válasza Kornélius hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
Kiindulási pontnak itt egy rajz, a hoszu futofényhez.Bár ez csak egy irányu.Alakítsátok át!!
(#) Gab_Bee válasza dbase hozzászólására (») Júl 11, 2006 /
 
Halee! Az lenne a problémán,hogy: eccer megépítettem ezt a knight futó fényt :Ezt!! Sikerült is elsőre! fel is raktam egy kicsit homályos képet a kész kapcs.rajzról a "Ki mit épített" topikba! Na de nem ez a lényeg! 5éves uncsitesómnak megtetszett és elvitte! Ez sem lenne baj! megvettem még 1x a hozzá való kellékeket és újbol össze raktam! De ez már nem műxik minek? csak kigyullad az első led és ennyi! ha sokat várok vele(nincs áram alatt[ és újbol "rákötöm az áramot"]), akkor meg kigyullad minden második és el is alszik abban a pillanatban! Ezt miért csinálja??
Köszi a válaszokat!

Gab_Bee
(#) vicsys válasza Gab_Bee hozzászólására (») Júl 11, 2006 /
 
valószínüleg nem megy az órajelgenerátor. Az 555 környékén nézz körül. A potid nincs végállásban? Az elkót nem kötötted be véletlenül fordított polaritással?
(#) Gab_Bee válasza vicsys hozzászólására (») Júl 11, 2006 /
 
Halee! nem a poti 50%-on van! a kondi nincs fordítva bekötve! poz.része megy a potihoz! és ha a 3. lábára kötök egy ellenállást+ledet ,akkor nem villog a led! akkor itt mi lehet a hiba?
(#) vicsys válasza Gab_Bee hozzászólására (») Júl 11, 2006 /
 
akkor mondom én hogy ott van valahol a gond!
lehet az ic-d is rossz! nem raktad bele véletlenül fordítva? (bocs a banális kérdés miatt)
(#) Gab_Bee válasza vicsys hozzászólására (») Júl 12, 2006 /
 
Semmi baj! de nem raktam bele fordítva! mert ugyebár meg van jelöle az első lába! Akkor veszek eg ymásik ic-t és kipróbálom azzal!
(#) pclaci válasza Gab_Bee hozzászólására (») Júl 12, 2006 /
 
Szia!
Ez a jelenseg nalam is elofordult. Nezd at a forrasztasokat ellenallasmerovel mert nalam nem volt korrekt az egyik.
Kb. 4 orat xarakodtam vele mire rajottem...
(#) fureszk válasza Gab_Bee hozzászólására (») Júl 12, 2006 /
 
a helyzetem ugyanez. de én lebontottam a régebbi futófényt. megcsináltam a panelt, beraktam a dolgokat, és nem ment. két led világított folyamatossan...
(#) Blint válasza Balu hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
GOND
Megépítettem a csatolt rajz alapján(asszem uez van itt is fent) ezt a futófényt, azzal a különbséggel, hogy 16 szegmenses led kijelzőket tettem be. csatoltam a .lay pcb tervet is ti biztos rájöttök hogy mit rontottam el mert már nagyon ideges vagyok h nem hajlandó működni . Ajándékba lesz, szóval tényleg nem bánnám ha elindulna. most csak annyit tud h kigyullad kb a 8 led, és semmi másra nem hajlandó
(#) pbalazs válasza Blint hozzászólására (») Júl 23, 2006 /
 
Tegyél a 4510-es IC clk (15) lába és a föld közé egy LED-et (ellenállással). Ha ez villog, akkor megy az astabil oszcillátor, tehát máshol van a gond.
Ha ez nem villog, akkor nem indult el az oszcillátor.
Akkor próbáld meg azt, hogy az R1 (47K) helyét rövidre zárod és a C1 (100n) kondi felső (kapcs. rajz szerinti) lábát a földre kötöd az IC1 4-es lába helyett (melléklet).
Ha így sem megy az astabil, akkor valószínűleg rosz a 4001-es IC.

Mellesleg, a 4001 nem a legjobb választás astabilnak.
Ide illene egy Schmitt-triggeres bemenetű kaput tenni.

modositas.jpg
    
(#) Blint válasza pbalazs hozzászólására (») Júl 23, 2006 /
 
maga az osszillátor müxik a te általad leírt módszerrel, viszont a billenőkör sztem nem. Szóval mindenképp veszek egy új 4001-eset. Da akkor már a többit is kicserélem, hátha... úgy se egy túl nagy összeg
(#) pbalazs válasza Blint hozzászólására (») Júl 23, 2006 /
 
OK, majd írd meg, hogy mi lett.
(#) robbbb válasza pbalazs hozzászólására (») Júl 25, 2006 /
 
Hellosztok!

akinek megvan az oldalon fennlévő 10 ledes knight rider-es futófény 1oldalas nyákrajza(ami működik) az lécike linkelje be ide!!

Előre is köszi!
(#) Blint válasza pbalazs hozzászólására (») Júl 25, 2006 /
 
Na kipróbáltam a ledes dolgot de csak világított, de akkor jött az ötlet h hoppá kb 100Hz-en megy azt nem is láthatom . Viszont továbbra sem megy kicseréltem pedig már az összes ic-t, a ledeknél az összes A-K fesz 0,6V szóval akkor próbáljam meg a tranyókat kicserélni??
köszi
(#) pbalazs válasza Blint hozzászólására (») Júl 25, 2006 /
 
Na, akkor menjünk sorjában, mert elvesztettem a fonalat.
Ezeket csináld végig lépésről lépésre, és számolj be az eredményről.

1. nézd meg, hogy megy-e az astabil (LED-del)
1.a. ha nem megy, arra már írtam orvosságot.
1.b. ha megy -> goto 2

2. egyelőre hagyd ki az irányváltás funkciót: vedd le a 4510-es IC U/D bemenetéről a kapu kimenetét és kösd fixen földre, vagy tápra (átmenetileg). Ennek hatására csak fölfelé, vagy csak lefelé fog számolni, de a próbához ez is jó.

3. tegyél LED-et a 4510-es IC QA (vagy másnéven Q1) kimenetére a megfelelő polaritással. Ennek éppen fele olyan frekvenciával kell villognia, mint az astabilon lévő LED-nek.
3.a. ha nem villog, akkor rossz a 4510, vagy valamelyik engedélyező láb (CI, PE, R) rosszul van bekötve, vagy a táp nem jó, vagy rosszul kötötted rá a LED-et.
3.b. ha villog -> goto4

4. tegyél LED-et a 4028 valamelyik kimenetére megfelelő polaritással (ellenállás!). Ennek éppen tized akkora frekvenciával kell villognia, mint az astabilnak. Tehát pl. ha az astabil LED másodpercenként kb. tizet villan, akkor a 4028-on lévőnek másodpercenként egyet kell.
4.a. ha nem villog, akkor rossz a 4028, vagy a táp nem jó, vagy rosszul kötötted rá a LED-et.
4.b. ha villog -> goto5

5. tegyél LED-et (polaritás, ellenállás) annak a tranzisztornak a kolletorára, amelyiknek a bázisa a 4.-ben használt 4028 kimenetre (LED) kapcsolódik.
Ennek a LED-nek a 4.-beli LED-del szinkronban kell villognia.
5.a. ha nem villog, akkor rossz a tranzisztor, vagy rosszul van bekötve, vagy a tápfesz nem jó, vagy a LED van rosszul rákötve.
5.b. ha villog -> goto6

6. tegyél LED-et ugyanígy mind a 10 tranzisztorra.
6.a. ha nem megy, akkor ellenőrizd a polaritásokat és a tápfeszeket, meg a csatlakozást a 4028-hoz. Itt feltételezem, hogy jók a tranzisztorok.
6.b. ha nem megy -> goto7

7. elvileg most egyirányú futófényed van, úgyhogy tedd vissza a két kaput a 4510 U/D bemenetére.
7.a. ha nem megy kétirányba, akkor rosszak a kapuk, vagy rosszul kötötted be.
7.b. ha megy -> goto8

8.
(#) Blint válasza pbalazs hozzászólására (») Júl 25, 2006 /
 
Húúúúúúú ezer hála meg minden ezekért az infokért, ha ezek után se fog menni, akkor elmegyek szerzetesnek, olvasni csak tudok...
mindjá végig is csinálom ezeket !!!!
(#) Blint válasza Blint hozzászólására (») Júl 25, 2006 /
 
Lehet h ghülyeség ammit írok de multiméterem megnéztem a frekvenicamárővel az astabil oszcillátort, és azt mondta hogy min 35 max 100 herz körül dolgozik. ez lehetséges?
(#) pbalazs válasza Blint hozzászólására (») Júl 25, 2006 /
 
Ha ezek után sem megy, akkor már élőben kellene megnéznem
(#) pbalazs válasza Blint hozzászólására (») Júl 25, 2006 /
 
Mekkora a tápfeszed?
(#) Blint válasza pbalazs hozzászólására (») Júl 25, 2006 /
 
12 volt, At-táp
(#) pbalazs válasza Blint hozzászólására (») Júl 25, 2006 /
 
Az általam javasolt módosításokkal kb. 60Hz és 2Hz között, a poti állásától függően.

De ezt nehéz kiszámolni pontosabban, mert mint írtam, ez a 4001 nem a legjobb választás astabil multivibrátornak.
(#) pbalazs válasza pbalazs hozzászólására (») Júl 25, 2006 /
 
Bocs, nem 60 és 2Hz közt, hanem 60 és 20Hz közt kb.
(#) pbalazs válasza pbalazs hozzászólására (») Júl 29, 2006 /
 
Szóval rosszak voltak a tranzisztorok.

A 4028 max kimenő árama 10mA, de ez függ a tápfesztől.
12V-nál ez kb. 6-8 mA.

Ezzel nagyon gyenge lesz a LED fényereje, érdemes beletenni a tranzisztort.
(#) Blint válasza pbalazs hozzászólására (») Júl 29, 2006 /
 
szóval: az osszcillátor, és a kódoló működik ahogy kell
próbapanelon megcsináltam még 1x szer és ott fogtam a ledet rákötöttem a tranyó emiiterére polaritáshelyesen és úgy müködödtt ahogy kell
viszont a rendes nyákon étkötötttem mindent és ott nem
(#) pbalazs válasza Blint hozzászólására (») Júl 29, 2006 /
 
A rajzon a kollektoron vannak a LED-ek, éa így jó.

Nem tudom, hogy véletlenül írtál-e emittert, vagy fordítva tetted be a tranzisztort, vagy most mi van?
(#) Blint válasza Blint hozzászólására (») Júl 29, 2006 /
 
na akkor átkötögetem a tranyókat és utána már remélem h működni fog az összes kijelző
(#) Blint válasza Blint hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
az enyém ilyen lett végül
(#) pbalazs válasza Blint hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Frankó.

Mibe' voltak ezek a kijelzők?

Ez a szöveg fut körbe-körbe, vagy mi? Csak mert az általad küldött elektronika szerintem erre nem képes.

Vagy most mi van?

Mi az a sok jumper a kijelzők körül?
Következő: »»   3 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem