Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   25 / 244
(#) dbase válasza tamas88 hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Ennyié szerintem sok. Kéz alól megvennél mindent, szebb és jobb is lenne. Lehet neked kellene csavarozni stb de ez ronda szerintem
(#) Action2K válasza tamas88 hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Szia!

Szolidan zenét hallgatni, szolid bulihoz elég, egyébként kicsi!
Nagy basszusokat nem fogsz elérni vele, a középnek jó, a magasai állandó nagy hangerőnél már zavaró lehet, megfájdul a feje az embernek tőle.

Ez inkább kis rendezvényekre jó, hangosítani a műsorvezetőt, ünnepélyeken szavalni, verset mondani...
Ezt az ára, és a csatlakozásai is alátámasztják.

Hosszabb távra ne fektess be ilyenbe, ha bulizgatni akartok. Spórolj inkább jobbra, vagy építs jobbat.
oldalanként 150-200W, nagyobb méllyel (300-400mm átmérő), és ne piezo magassal (dome vagy driver).
Például ilyent: R-150
(#) Action2K válasza dbase hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Idézet:
„Ennyié szerintem sok... ...ez ronda szerintem”

Drága is, ronda is, kicsi is.

Szegény SAL aktív... nagyon leminősítjük!
De hát.. ez van. mi tapasztalatból beszélünk.
(#) tamas88 válasza dbase hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Hali

Szerintem 30ezerből ennél jobbat nem lehet házilag össze "szögelni".Bár nem ez volt a kérdésem lényege hogy megéri vagy sem,hanem az hogy milyen előnyei,vagy hátrányai vannak,stb.
(#) tamas88 hozzászólása Jan 6, 2009 /
 

És erről vélemények,tapasztalatok?

Bővebben: Link
(#) Action2K válasza tamas88 hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Szerinted hány wattos? Én olyan 2*20W-nak nézem.
Amúgy még az osztrákok sem írját a teljesítményét, csak azt hogy 59Euro

dbase, neked mi a véleményed?
(#) dbase válasza tamas88 hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Hátránya, nem raknám senki elé, állj mellette és tekergesd a hangszóró full közelében.Igénytelen cucc, sok gyerek szobályába látok, mert örülnek hogy komplett és nem kell érteni kicsit sem hozzá.
Amugy itt egy példa:Bővebben: Link9eFt-értz mit kapsz, és akkor maradt 21eFt az erősítőre.
(#) tamas88 válasza dbase hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Jó idáig oké.De 21rugóból normális erölködőt nem veszek,vagy épitek.Tudom használtan lehet kapni,de az is olyan hogy felkell újitani,stb. Amúgy azért gondoltam erre a PA25-re mivel garázsba kellene,"torzulásra" ,tudom hogy nem lehet akkora mély benne,de azért nem szeretném újravakolni a falakat
(#) Bassmester válasza tamas88 hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Szerintem nézz körül a DJ börzén !
Abból a pénzből amit erre a gagyira fordítanál, sokkal jobb használt cuccot kaphatsz
(#) sanyikiraly válasza tamas88 hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Ha torzulásra akarod használni mindenképpen megfelelő választás a SAL (míg szét nem ég a hangszóró vagy az erősítő benne) és van 30000-red kidobni. Viccet félretéve ha a garázsba kell meg egy két kisseb buliba akkor vegyél használtan valami normálisabb Hi-Fi hangfalat és erősítőt bőven kijön 30-ból és még pénzed is marad fagyizni
Én amit most használok az egy JBL L26 hangfalpár egy Rotel RA913 erősítővel és mind ez 25000-be van. És oda mernék vele állni a sal mellé hogy lezúzzam mind minőségbe mind hangerőbe. Üdv
(#) Bassmester válasza sanyikiraly hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Basszus... nagyon jó vétel volt
Nekem is ilyen dolgokat kéne kifognom.
(#) sanyikiraly válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Merre laksz? Mert néha tudok jó cuccokat jó árba és szivesen segítek ha gondolod. Üdv
(#) Ifjbockgaben hozzászólása Jan 6, 2009 /
 
Ahogy olvastam a fórumot én inkább elbujok a kis Logi z5500-al, de nem hangosításra használom hanem a THX-miatt előszeretettel filmezek rajta :$ de lecserélném az egy utas hangfalait valami darabonként 140w-os komolyabb hangszóróra
(#) Action2K válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Annyira nem kell elbújnod! Te legalább arra használod amire való! Én az alábbit építettem magamnak: Link A végfok hozzá: Kenwood 5*75W-os, a frontban lévő mélyeké Fisher 2*150W-os.
(#) milanpro hozzászólása Jan 7, 2009 /
 
Igen!!!Igy is lehet fogalmazni.Erdemes figyelembe venni,melyik//milyen hangfalat,milyen vegfokkal hasznalunk.Ezt tudja,mindenki..ki hangosit-diszkozik,effele.(vannak vegfokok,mely frekire pld.ul ,special,/melyladara)
(#) pl13 válasza milanpro hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Azok a doboztervek használhatalanok, keletkezési körülményükként egy-két jó nagy hasraütést lehet megjelölni.
(#) pl13 válasza karpi hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
a dinamikatartománynak egyféle jelentése létezik, a legkisebb és legnyagobb hangnyomás különbségét jelöli.
az pedig tévedés, hogy az aktív szűrök nem változtatják az átvitel fázisát.
(#) frissadam válasza pl13 hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Üdv!
Írtam privátban mélt.Nem ért oda hozzád?Ha az én készülékemben van a hiba akkor elnézést a bocsánatért!

Kösz!
(#) MPedro válasza Action2K hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Én forgalmazom a kis Dynavox-ot. Hát bele is néztem, TDA2030-ből van... Szóval, amit el lehet tőle várni, az 2 x 10 W Rms 4 Ohm-n. Szvsz kategoriáján belül korrekt, jó a hangszinfokozata, jól használható ahol nem nagy a hangerőigény. Pl. számítógéphez tudnám javasolni.
(#) Action2K válasza MPedro hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Idézet:
„számítógéphez tudnám javasolni”

No én is oda gondoltam, de semmikép se jó a bulizásra, ahogy azt tamas88 szeretné.
(#) csuli hozzászólása Jan 8, 2009 /
 
Sziasztok

Lejart az ujevi buli igy most javitgatom a hangszorokat de ijet meg nem latam 4 magasam szalt el.Tobb mint 7 eve ugyanaz a 2 erosito egy Denon pm-750 es es egy Castone Cpa 200 asal hajtom oket szoval kb 80 w kapnak oldalankent. Az egyik parba 150w Mnc van a masikba meg 300W Atto a szurest hazilag raktam osze de a lenyeg az 2.2uf 250v nem elektrolitikus kondi es 0,47ohm 5w keramia elenalas a tekercs az mar mas.
A gond a kovetkezo meg sosem szalt el egyszere enyi magasam szerintetek varhatom hogy meghal mindket erolkodom vagy a kevero osztogat rosz jeleket.
Szoval en tanacstalan vagyok,barmijen tanacsot megkoszonok

P.S. Elnezest a hejesirasi hibaker de en csak 1-4 osztajba tanultam Magyarul irni igy bocsi es elnezest.

Kosz valaszitoker
(#) sound.man válasza csuli hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Szerintem azért száltak el, mert túl hajtottad az erősítőket.
(#) Action2K válasza sound.man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Szerintem is! De lehet, hogy csak a magas volt több a zenében. Rossz EQ, hangszínbeállítás.
(#) Jensee válasza Action2K hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
De az is lehet, hogy ha használtatok mikrofont, hogy besípolt és kapott egy kis négyszögjelet.
(#) csuli válasza Jensee hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Szia
Na aszt eltalaltad hogy volt mikrofon de az edig is volt hasznalva.
Ha csk valojaban enyi a gond akkor hamar ujratekerem a magasakat kicserelem az elenalasokat a szuresen es mehet tovabb.
En inkabb az erositoktol feltem hogy nehogy azok szajanak el vagy esetleg a benuk levo eloerositoknek lene valami gondja.
Sot a keveromre is gyanakotam.
Barmejiket ezek kozul hogy lehet megnezni

Kosz valaszaitok es hozaszolasaitok
(#) sound.man válasza csuli hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Amúgy írtad, hogy a keverőbe van limiter. Láttam már olyan limitert ami mélynél szépen működött, de magas hangokkal simán túl lehetett vezérelni az erősítőket. Neked véletlenül nem ilyen a limiter?
(#) djyuri válasza sound.man hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Szia!

Megkérhetlek,ha valamikor lesz időd,akkor ajánlasz nekem egy limitert?

Ha lehet választani,akkor nem vagy nem csak XLR csatisat. (szeretnék RCA vagy JACK felületen maradni)


Köszönöm!

ui.: úgy 30-40ezer ft-ig. (nem kell EQ és társai,inkább a csatlakozó a lényeg)
(#) sound.man válasza djyuri hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Ehhez mit szólsz? Szerintem a Dynacord jó kis márka, hallottam már dynacord motyót, elég pofásan szólt. Végfokai sem rosszak. Egyik bulin volt dynacord keverőerősítő, buli végén még langyos se volt, hangja is tetszett.
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Amúgy van is egy jó rajzom valahol, ami nem vágja a szinusz tetjét hanem tényleg lehalkítja. Majd valamikor megkéne építeni mert buliba nem rossz ha "valaki" figyeli helyettem a motyót, hogy ne legyen túlvezérlve.
(#) dbase hozzászólása Jan 9, 2009 /
 
Kipakoltam az udvarra a kis cuccom és lefényképeztem:Bővebben: Link
Na be ne vegyétek hogy az enyém
Következő: »»   25 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem