Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   379 / 3571
(#) válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Nem is rossz ötlet!!!

Idézet:
„Remélem eléggé off voltam


Az nem kifejezés! (habár most jövök rá, ez az offtopik, ahol az ontopik offtopiknak számít...szóval érted, nem? )
(#) szamóca válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
És ezek az árak?
1. Château D'Yquem Sauternes 1787 – 1 palack ára 46228 euró, azaz közel 12 millió forint

2. 1 kilogramm iráni beluga kaviár – 7070 euró, azaz több mint 1 800 000 forint

3. 1 kg fehér szarvasgomba (Alba, Olaszország) – 4500 euró, azaz közel 1 200 000 forint

4. A világ legdrágább omlettje a New York-i Norma's-ban, van benne homár, sevruga kaviár és whiskey – 770 euró, azaz majdnem 200 ezer forint

5. A legdrágább fagylaltkehely a New York-i Serendipityben Armagnac-kal, kaviárral, Chuao csokoládéval és aranymandulával – 770 euró, azaz közel 200 ezer forint

6. 1 kilogramm Kopi-Luwak kávé Szumátráról – 708 euró, azaz 182 ezer forint

7. A legdrágább italok a San Franciscó-i Harry Denton's Starlight Roomban: Macallan 25 Year Old Single Scotch whiskey, illetve 1860-as Garvey Pedro Ximenez Sherry - 650 euró, azaz több mint 165 ezer forint

8. Millesimato Ginepro, 100 ml 80 éves balzsamecet – 436 euró, azaz több mint 110 ezer forint

9. A legdrágább hamburger a New York-i Bistro Moderne-ben - 92 euró, azaz közel 25 ezer forint

10. Fél liter Rokko no japán ásványvíz a berlini Hotel Adlonban – 62 euró, azaz 16 ezer forint

És ez még 260Ft/euro-nál volt.
(#) DuMatyi válasza szamóca hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Régebben hallottam: 80 éves Venus márkájú magyar bontatlan gumi óvszer - 40.000 Ft-ért kelt el! Pontos összegre nem emlékszem. Gúgl mindenféle fals találatot dob ki...

Számomra egyre inkább bicskanyitogató ez a fajta társadalmi "egyenlőség"! Miközben egyeseknek az a legnagyobb gondjuk, hogy a Hiltronban melyik szobát válasszák, másoknak villamosjegyre sem telik... A legszegényebb és leggazdagabb réteg között 13 (!!!) év várható életév különbség van. itt Magyaroroszágon. Idésznék egy szociológust: " A társadalmi olló addig nyílik, míg körbe éri önmagát!" Tehát: gazdagokból előbb-utóbb szegények lesznek. Mondta ezt az extanárom 2005-ben. Egy a baj: sok millió embert magukkal rántanak a nyomorba! Nem kivánok kárörvendőnek tűnni, de ezért megéri tőzsdézni? Ennyitől valaki öngyilkos lesz??? az ilyen nem is él, csak számolja a garasait... Hozzáteszem, hogy valószínűleg még így is annyi pénze maradt, mint Eötvöséknek van, szorozva 100.000-rel... Lehet, hogy attól ijedt meg, hogy most már DOLGOZNI kell neki? Öngyilkos milliárdos Bocsássátok meg az indulataimat, de nem sajnálom. szemernyit sem. Azokat az embereket viszont szívből sajnálom, akiknek elvitte, vagy majdnem leviszi a házát a gazdasági válság. Az iylenek miatt bekövetkezett válság. Megjegyzem: ez a válság egy szűk kör profitmaximalizálási törekvéseinek köszönhető. Nem értem. Egy nagyságrend után már úgy is csak papíron látszik a vagyona. Fizikailag nem látja. Emberi ésszel feloghatatlan pénzmennyiség. Akkor meg minek? Ha van lakásom, autóm, akármim, látom, használom. Minek ennyi 0 a bankszámlán? Mit ért vele? Sajnos sok szegény ember van az ismerettségi körömben. A szolidáris emberek nincsenek anyagilag eleresztve. És a legjobb barátaim közülük kerülnek ki. Saját tapasztalat! Emellett bizonyos összegnál többet becsületes módon nem lehet megkeresni! Nemde? Egyszóval én mind kettővel találkozom. A nyomorral kézzellfogahtóan nap mint nap. A dőzsöléssel csak képeken. emellett nekem nem lehet semmire panaszom, mert apró igényeiimnek megfelelően mindenem megvan. De szolidárisnak kell és lehet lenni! Szerintem.
(#) szamóca válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Ajánlom elolvasni Dr, Drábik János:Uzsoracivilizáció című könyvét.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Lehet, hogy nem nézték jószemmel... (nem csodálom!)
Mi kellett volna Zolikám?
(#) wg_kezdo hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Túl vagyok a 2. foghúzáson is. Már csak 4-5 van hátra.
Soha ne igyatok Kólát!!!!!
(#) llaci56 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Én ezt már 30 éve tudom. (...hogy Colát nem szabad inni.) A sósav is kevésbé ártalmas.
(#) llaci56 hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Néha - valamit keresvén - átlépek másik fórumra, és ha érdekel épp a téma, olvasom... Más fórumokon lehetőség van arra, hogy mindenki beírjon valamilyen "gépi szöveg"-et, automatikus aláírást, (pl.: Nem az a hülye aki...bla bla bla, - biztosan láttatok már ilyet ti is.)
Amikor huszonhetedszer olvasom ugyanazt a marhaságot, és csendben hullani kezd a hajam tőle, olyankor szoktam áldani Topi Mester kezét, hogy Ő nem írta ezt bele nekünk. Köszönjük!
(#) Iszkakof István hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Mondja meg nekem valaki, van-e okom félni? Ezelőtt másfél órával be akartam jelentkezni a Hobbielektronikába, és nem lehetett. Azt írta ki, hogy ötször elrontottam, próbáljam meg egy fél óra múlva. Én ha elrontom a jelszó begépelését, csak egyszer rontom el szórakozottságból, de a hibajelentés azonnal észhez térit. Másodjára már nem tévedek. Szeretném tudni, mi a teendő ilyenkor. Nagyon rosszul esne, ha valaki az én nevemben küldene el valakit valahová. Amennyiben valaki tényleg babrált a jelszómmal, én szeretném elküldeni őt oda, amire fel akarta a nevem használni. Szeretném megnyugtatni, ha nem áll rendelkezésére titkosszolgálati eszközök, elébb eltalálja a a lottón a telitalálatot, mint a jelszavam.
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Tudom, most enni fog a sárga irigység, de igen, van. A két oldalán lévő kb. 10cm széles sáv nem más mint 1-1 négy felé hajtogatott hátsó "reflex" tölcsér.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Letölthető volt az egész RT több évfolyama. Van itt a neten olyan, akit ilyenért nagyon meghurcoltak.
(#) llaci56 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Ne ess kétségbe ilyen gyorsan! CapsLock nem volt (véletlen!) benyomva? Esetleg NumLock kinyomva?
(#) wg_kezdo válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Hát igen a mi generációnkat úgy neveltek, hogy azt csinálsz amit akarsz. Az információ forrásunk pedig semmi infóval nem látott el minket csak a "Ezt nem szabad", de hogy miért?
Ezért mi: azért is csináltuk amit nem volt szabad.
Bár én már máshogy nevelem a gyerekem nagyon megszívtam amiatt, hogy semmiről semmit sem tudtunk.
(#) wg_kezdo hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Ja egy érdekes dolog.
Nem tudom emlékszik-e itt valaki a Zénó című gyurmafilmre.
Nos véletlenül találtam rá a T*sco-ban és felháborított az ára ezért megvettem. (magam nem emlékeztem rá csak, hogy ártalmatlan mesefilm).
Kislányom elkezdte nézni és szó szerint feküdt a röhögésről. Az az igazi gyermeki egészséges nevetés.
(megjegyzem kb 50 dvd-je van itthon egyik sem volt ennyire sikeres).
És most jön a csattanó ami felidegesített: 199 Ft-ba került.
Egy Madagaszkár 2 (ami a nézhetetlen kategória) meg vagy 3000-be.

Most szólhatok hozzá, ennyire nem a minőség határozza meg az árat.
Elszomorító.
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Ment privát Zoli!
(#) llaci56 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Te melyik generáció vagy? (én '56-os)
(#) Frankye válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Ő egy tizessel ifjabb, ha jól számolom/sejtem. Mint jómagam...
(#) Frankye válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Na igen. Ilyen a "Magyar népmesék" sorozat, és még sorolhatnám... Ezek is 1-2 százasért megkaphatóak, míg a nívótlan szemetet több ezerért akarják ránk sózni. Pofátlanság!
(A keresztfiammal megnéztük az említett rajzfilm első részét... Ekkora csalódást!)
(#) Action2K válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Na ebből is látszik, hogy a "NAGY" filmeket is (Trója, A zongorista, A passió, Nagy Sándor...) lehetne 2-300, ne adj Isten 500 forintért adni, csak akkor hogy lehetne gyorsan meggazdagodni belőle? Ne válaszoljatok, csak költői kérdés volt.
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Nem próbáltam, de állítólag a cola oldja a vízkövet. És a fogkövet?
(#) wg_kezdo válasza Frankye hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Én tudnék még sorolni gagyi szarywood-i rajzfilmeket.
Ezért van kislányomnak szinte kizárólag régebbi "békebeli" rajzfilm.
(#) Norberto válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Pont az ilyen aranyos és régi, mostanság beszerezhetetlen mesefilmeket szerettem volna megszerezni, de sajnálatos módon túl későn találtam rá a megoldásra, illetve túl későn terveztem ezt a "megszerzést" ugyanis a lelőhely porig lett rombolva a napokban: mp3portál
(#) Ricsi89 válasza Norberto hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Az mp3 portálról még mindig töltök le zenéket a gugli tárolt oldal funkciójával.
(#) llaci56 válasza Norberto hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Fogosvos barátom szerint 1 pohár kola után 21 liter vizet kellene meginni, hogy valamellyest elfogadható ph érték legyen ismét a szádban.
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Akkor egyszerűbb lenne hypós rágót szopogatni
(#) wg_kezdo válasza Norberto hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Azért ha mondasz pár címet lehet, hogy nekünk megvan .
DVD-n most kiadták szinte az összeset 990Ft/db-os áron.
Csak néhány cím:
Kisvakond (összes)
Mézga család
Kérem a következőt
PomPom
Süsü
Mirr-Murr
Kemény kalap és krumpli orr
Sebaj Tóbiás
stb...stb...
(#) wg_kezdo válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Biztosíthatlak, hogy a fogkövet nem oldja.
(most szedtek le egy vödörrel sajnos)
(#) DuMatyi válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
"inkább legyen borvirágos az orrom, mint vízkövesek a fogaim..."
(#) llaci56 válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Egy volt ismerősöm szerint:
"Inkább legyen sörhasam, mint vízfejem..."
Már nem él...
(#) wg_kezdo hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Inkább éljek vizen 80 évet, mint boron 40 évet.
Következő: »»   379 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem