Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   384 / 3579
(#) Action2K válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Kösz! Ezt nevezik nyílt kulcsos kódolásnak. Az üzenet küldője olyan (jel)szóval kódolja le az üzenetét, aminek a párját az üzenetet fogadó is ismeri, s e szavak ismeretében dekódolható az üzenet. A népnyelv ezt egyszerűen "virágnyelv"-nek nevezi.
(#) DuMatyi válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
és az alagút végén látom a fényt.
(#) Action2K válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Igen! Az általában 9 hónap után szokott megtörténni.
(#) llaci56 válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Nem tudom, mi van ebben furcsa. Még csak egy kis színházi retikül sincs náluk. Szerintetek hová tette volna a bluethoot-os mobilját? Ez a Nokia Intim.
(#) Action2K hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Nyelvtani kérdésem lenne, egybe vagy külön írjuk? A helyesírás ellenőrzőnek nem tetszik egybe, de sok helyen látom egybeírva az alábbiakat:
mélysugárzó - mély sugárzó
magassugárzó - magas sugárzó
szélessávú - széles sávú

Köszi a segítséget.
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Ezeket a szavakat egybe kell írni! Ha a helyesírás ellenőrző kötekedik, meg kell neki tanítani!
Természetesen van olyan jelentése, amikor külön írandó! A mély hangokat sugárzó hangszóró az a mélysugárzó. Ha azonban mélyen van egy sugárzó, akkor az a mély sugárzó.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Köszi, én is így gondoltam, csak az bizonytalanított el, hogy cégek oldalait böngészem (hangszóróvásárlás céljából) s bizony sok helyen látni ezen szavakat egybeírva. Sajnálatos tény!
Köszi.

szerk: hoppá 1-1. akkor Bár kimondani csak egyben hangzik jól

szerk2: Így már egyértelmű, köszönöm! (a nyelvtan nem az erősségem :bonk
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Jó reggelt, neked is!
(#) huba hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
Sziasztok. Akadt egy kis problémám a régi gépemmel. XP van rajta, ritkán használom. Most kapcsoltam volna be de azzal fogad hogy a System32\config\system missing or corrupt. Ez tudom bukkás. Ujra kell tenni a gépet több mint valószínü, de mire fel egyik bekapcsolásról a másikra? A gép ki volt húzva de gondolom ez nem lehet probléma.
(#) llaci56 válasza huba hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Nem kell feltétlen újratelepíteni. Hosszú lenne leírni, de ITT találsz útmutatást.
(#) huba válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Köszönöm szépen. Elindult, valóban régebbi verzió, még az alaplapi drivereket is újra kell rakjam.
(#) llaci56 válasza huba hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Örülök, ha sikerült!
(#) Norberto válasza Action2K hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Én is megerősítem, amit llaci56 leírt!
(#) llaci56 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Köszöni a nejem!
(...akiről tudni kell, hogy a kezében piros tollal született! )
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Ugyan már! Lehetett volna akkoriban narancssárgával?
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Libatollal? Kakastollal? és hol a tolltartó?
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Miért? Javítottak valaha a magyartanarak más színnel, mint piros???
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Az én nővérem angoltanár, és volt neki narancssárga és zöld tolla is! Igazán sokszínű egyéniség!
(#) llaci56 válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Na jó! De az a nővéred, akiről meg én beszélek, az a nejem. :yes:
(#) Frankye válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Aha! Szóval innen fúj a helyesírás iránti igényed szele! (Na, ez jó kis képzavar, de itt elfér talán...)
(#) DuMatyi válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Ajjaj... Én Action2k hozzászólására mondtam... Egy bejegyzéssel elnéztem.
(#) Attila86 hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
Látta valaki a szállító 3-at? Nem semmi, amikor a süllyedő autó kerekeiből kiengedi a levegőt és azzal emeli ki a vízből a kocsit.
Nem mintha a kerékben nem ugyan annyi levegő lett volna.
(#) Action2K válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Hááát. Nem láttam a filmet, meg azt sem értem a szavaidból, hogy hova engedte a levegőt, de ha a megfelelő helyre, akkor ez a "tengeralattjáró effektus", és akkor lehetséges. Bár itt elég komoly hidro-fizikai feltételeknek, és tömítettségnek meg kell lennie. Egyébként a hal is így "működik".
(#) llaci56 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Azt sose felejtem el, - még ismeretségünk kezdetén, - mikor beléptünk egy liftbe, táskájából a legtermészetesebb mozdulattal előkapott egy piros tollat, és a "Kérlyük a liftajtot..." kezdetű magasröptű értkezést 47 piros jellel tette színesebbé két emelet megtétele alatt. Lenyűgözött…
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Ne mááá...! Hát hol van a halnak kereke???
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Jaaaaaj. Miért kell mindent szó szerint érteni?
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
A következőt képzeljük el! Adva van egy sűrített levegős palack! Ha beledobom a tengerbe, elsüllyed ugyebár!Ha lemerülök vele 20 méter mélyre, és egy hatalmas nejlonzacskóba beleengedem a tartalmát, akkor engem képes kihúzni a vízből (86 Kg @ 1,78m vagyok) . Azért, mert a rendszer (Itt magamat és a "nejlonléggömb" összességét értem) ÁTLAGSŰRŰSÉGE kisebb a vízénél. Ezért a gravitációnál nagyobb lesz a felhajtóerő, és felfele törekszik. Utalok itt a "járkál, mint f*ng a fürdővízben" szólásra... Az is benned van, de ha kiengeded, felfelé törekszik Ezért úsznak a hajók a víz szinén: azonos tömegű vasgolyót, és vas tartályhajót feltételezve a hajó úszik, mert felfele nyitott, és levegőt is magába foglal! A hajó átlagsűrűsége kisebb lesz a vízénél, és még rakodni is lehet belé. Azt, hogy meddig lehet pakolni (vagyis az eredő átlagsűrűség kezdi megközelíteni a vészes mértéket...) egy felfestés jelzi. Kívül van, és a hajó oldalán. A pontos nevét nem tudom, google fals találatot adott. Ha valaki tudja a nevét, akkor legyen szíves írja meg!
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Nincs ki a négy kereke...
(#) Action2K válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Nem Attilának akartad ezt is címezni?

Egyébként azt merülési vonalnak hívják. Bővebben: Link
(#) Attila86 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Ilyen nagy zsákokba engedi a levegőt. Olyasmi, mint amit az IKEA-ban adnak, csak ez cipzáros.

Idézet:
„Egyébként a hal is így "működik".”


Tehát akkor nem ceruzaelem van a halakban?
Következő: »»   384 / 3579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem