Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   375 / 1679
(#) huba válasza gtk hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Elkészültem egy digitális logikai anailzátoral, azért épült, mert sok mindent digitális kommunikációban nem lehet megfogni analóg szkóppal, a digitális meg jóval drágább mint egy ilyen áramkört összerakni. Az eredeti rajz soros porton kommunikált a számítógéppel. Ezt fejlesztettem tovább egy FT232-vel és egy átkapcsoló részel, hogy lehessen használni USB-soros átalakítónak is, mindemelett kapott DIP tokos bemeneti buffert hogy az süljön meg, ha meg akar sülni. Eredeti kapcsolás: scanlogic
(#) Ballage válasza bazolika hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Ezek a nyákok brutálisak... Gratula! :yes:
(#) gtk válasza huba hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Ez jo lett, gratulalok !
(#) bbalazs_ hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
PATKANYFEJ-KABEL TESZTELO!
Egy elfekvo, smd kivitelu pic16f876a-bol, amit nem tudtam mire hasznalni. Eddig.
Nalunk az intezetben a patkanyok fejen levo kabeleket mi forrasztjuk, epitjuk, alakitjuk. Fontos, hogy minden er vezessen es ne legyen szakadas vagy rovidzarlat, ami azert nehez, mert kis meretu a cucc.
Ezt eddig multimeterrel csinaltam - hosszu es unalmas melo.
Ugyhogy megalkottam ezt, USB-rol mukodik, erenkent van szakadas es rovidzarvizsgalat az osszes tobbi errel valamint az iranyat (nem szimmetrikus) is megadja.
Gombnyomasra gyors onteszt, aztan ha piros, akkor meg kell forditani az egyik veget (csak az egyiket lehet), aztan ha zold, akkor jo, ha piros valamelyik led, akkor azon az eren szakadas, ha villog a piros, akkor azok az erek osszeernek. Ujabb gombnyomasra ujrakezdi. Praktikus kis eszkoz, jelentosen gyorsitja a munkat es nem kell hozza tanult szemelyzet...

(#) zoly15 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Szép kis szerkezet..Gratulálok!
De mit csinálsz te a patkányokkal?
Vagy mire jó az amihez kell?

Üdv!
(#) totti91 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
ötletes és szép munka
zoly15 ha jól értelmezem akkor ez egy szakadás illetve zárlat teszter lenne ami egyszerre 5 vezetéket tud tesztelni tehát egy csatlakozósort és egy analóg visszajelzőn keresztül értesít hogy jól dolgoztál e..a sárga led azt jelzi hogy rá van csatlakoztatva az USB-re vagy valami más szerepe van?
(#) bbalazs_ válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Alvaskutato vagyok. Az alvasukat nezzuk, aztan kitesszuk valamilyen hatasnak es utana is megnezzuk. Ebbol probalunk par dologra kovetkeztetni (tkp. feketedoboz-vizsgalat)

Amihez kell, az a patkanyok fejen levo csati (mutet soran agyi elektrodakat es agyhomerot ultetunk be, ezek kivezetese egy sima precizios aljzat) es a forgo aramszedo kozotti kapcsolat. Mivel ezeket gyakran elragjak az allatok, ezer temerdek kabelt kell csinalnom. Aztan ezek erosites es AD utan computerbe kerulnek majd az eeg programommal kiertekeljuk az egyes szakaszokat. FFT, homerseklet, mozgas, stb.

A sarga akkor villog, ha rovidzar vagy szakadas van. A piros akkor, ha cserelni kell a polaritast, a zold meg ha jo. Az 5db piros pedig jelzi, hogy hol a hiba.
Az USB csak a tapot adja, mas szerepe nincs.

Igazabol nem volt megerolteto, csak vegre talaltam egy alkalmazasi lehetoseget a PIC-nek, ami mar 4 eve ott pihent a fiokban. Miota 18F-ekkel dolgozom, mar nem palya
(#) feki00 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Én nem tudnék aludni egy kábellal a fejemben amúgymeg elég bizarrul hangzik.

Az eeg gondolom nem házilag barkácsolt.
(#) Ferkógyerek válasza huba hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Ez nagyon jó kis műszer, gratulálok!
Megosztanád a fejlesztett hardver rajzát?
(#) bbalazs_ válasza feki00 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Jaj, nem koszontem meg a korabbi dicsereteket. Most megteszem: koszi! Csak hogy ne mindig erosito legyen a tema...

A patkanyoknak hagyunk 1 het felepulest, akkorra mar az alvasi mintazat normalis (innentol kezdve nagyon kicsi az elteres, elotte viszont meg van). Es ehhez kepest nezzuk a beavatkozas vagy kezeles utani alvast. Ez bevett standard, annyira nem zavarja oket, elegge hosszu a kabel.

Az EEG-t nem en csinalta, hanem kollegam, de igen, hazilag barkacsolt. Es tizenot eve tokeletesen mukodik.

De most mar befejezem, eddig is OFF voltam, elnezest.
(#) SALáta válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Esetleg cikk külső EEG ről???? "házi EEG készüléket készítünk" címmel, számítógépes sw vel, természetesen külső elektródás.
Nos még én is csatlakozok a gratulálókhoz...
(#) bbalazs_ válasza SALáta hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Kollegame, szoval nem lesz. De ha van ra igeny, akor egy regebbi Radiotechnikaban van egy cikk, azt esetleg be tudom scannelni. 741-essel epitettek.
(#) huba válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Itt vannak az eagle tervek. Ha véletlenül nem használhatóak, akkor felteszem pdf formátumba.

Scanlogic.rar
    
(#) Flatlander hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Itt egy kép és egy kis videó a kivezérlésjelzőmröl amit még nemrég írtam h belekreül Élőbe valahogy szebb mint így vakuval fényképezve
(#) Ferkógyerek válasza huba hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Meg tudtam nyitni, köszönöm.
(#) ccs hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Elkészült életem első SMD panelja, egy "műtücsök".
Valaki segíthetne beazonosítani a 100µF-os kondit, hogy hány voltos lehet, mert semmi adatot nem találok róla. Remélem nem 5V
A másik, amiben a segítségén kérném a hozzáértő kollégáknak:
Ezen a rajzon a P1 az 22k, a hozzátartozó listán már csak 2,2k.
Az eredeti cikk a Hobby Elektronika ’99/1 –es számában jelent meg. A rajz az ugyanaz mint a fenti link, a P1 22k. Az újság oldalán az alkatrészlistán viszont csak 2k szerepel.
Hol a nyomdahiba ? Mi a helyes érték ?
(Voltam olyan ügyes, hogy csak 2k2-es SMD trimmert rendeltem a H.E. storeból, 22k-t nem
)
Köszönettel
(#) ccs válasza ccs hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Itt egy utánépítés ill. utóélet.
(#) vtnagy válasza ccs hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Elsőhöz képest szerintem nagyon szép lett, szép munka
(#) lidi válasza ccs hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Jáááj, én útálom nyáron a tücsköket. Nyitott ablaknál bazi hangosak. (igaz én az óra ketyegést se bírom este alváskor)
De az elkészítés kifogástalan ! És a hangja is egész felismerhető.
(#) ccs válasza vtnagy hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Köszönöm a dícséretet. Igazából én nem nagyon vagyok megelégedve a minőségével.! Sajnos nem tudtam elég közel rakni egymáshoz az alkatrészeket, mert a mellékelt képeken levő szerszámokkal dolgoztam. Sajnos! Sima, mezei forrasztásokhoz megfelel a pisztoly- és a 30W-os páka is "vastag" heggyel. Ide SMD-hez azonban túl nagyok. Beruházni meg új szerszámokra nem biztos hogy fogok, mivel az SMD alkatrészeket úgy kell Pestről rendelnem drága szállítási költséggel (az alkatrészek áraihoz képest), így valószínű csak 1-2 érdekességet fogok picibe összerakni...
(#) brezinajanika válasza ccs hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Más ilyet normális SMD pákaheggyel sem képes csinálni...
(#) vtnagy válasza ccs hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Hidd el, nekem nem pisztolypákám van, de elsőre nekem sokkal csúnyább lett ennél (ne akarjatok róla képet látni), szóval azt hiszem, meg lehetnél vele elégedve
Hamarosan befejezem egy SMD alkatrészekből felépülő kapcsolást, majd azt megmutatom, de szerintem messze van az előbbi képtől
(#) MPi-c válasza ccs hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
A szerszámokat is elnézve (de ha azokat nem nézem, akkor is) nagyon korrekt lett a panel!
(#) san398 válasza ccs hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Szerintem szuper lett és a forrasztásra sem lehet panasz!Ha ezekkel az eszközökkel ilyen minőséget tudsz elérni akkor egy SMD forrasztásra alkalmas pákával milyen lenne a minőség!
(#) ccs válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Köszönöm a dícsérő szavakat mindenkinek ! Most látom csak így a képeken, "tök égés" ilyen szerszámokkal dolgozni. No majd húsvétra beruházok valami finom kis pákába. Az árát meg majd ráfogom a nyuszira.
A kérdésekre majd még várom a válaszokat Nehogy 5V-os kondival szaladgáljon a tücsök, míg a fejébe 9V megy be :eek2:
(#) SALáta válasza ccs hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Dicséretes, ilyenből kihozni a maximumot! Aki tud az tud, néha forrasztok szépen, tssop tokot forrasztottam csapottfejű ERSA pákával, az nem lett ilyen szép de működött, ez viszont gyönyörű.

Próbáltad már a végigfuttatod a lábon felszívod a felesleget módszert? Működik, csak felragasztani érdemes és aztán folyatószerrel bekenni a lábakat és úgy jó eredményt kapsz.
Ez viszont nem csak jó hanem szép is, mint egy profi gyár terméke.

Nem csípem az smd-t, csak sajnos van amit már csak smd ben gyártanak csak.
(#) zolika60 válasza SALáta hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Én úgy szoktam ilyesmit forrasztani a húsz éves "kattogós" welleremmel, hogy rátekerek a csúcsra néhány menet megfelelő vastagságú rézdrótot. Az egyik végét kb. 1cm hosszan 45°-ban kihajlítom és megreszelem véső alakúra. Majd az egészet befuttatom ónnal. Aztán mehet a sebészkedés. Bár mióta gyengül a szemem nagyító is kell hozzá.
(#) bbalazs_ válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
A pillanatpakam csucsat osszenyomom, kicsit lecsipem oldalt, reszelovel megigazitom es olyan hegyes lesz, hogy egy legyet fel lehet ra szurni. Csak idoben le kell tudni kapcsolni, mert kulonben elég gyorsan elég. Elég!
(#) feki00 válasza ccs hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Nem égés, én egy 100as szöggel forrasztok A paneljaid meg nagyon jók lettek, régen én is terveztem egy tücsköt építeni de most hogy hallom a hangját kicsit csalódtam
(#) ccs válasza feki00 hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Az első "nagy méretű" változat már 1,5 éve cirpel a kocsiban, ha kinyitom a csomagtartót, vagy a hátsó ajtókat. Áruházak parkolójában, egy nagybevásárlás után míg pakolunk be a csomagtartóba, mindíg megcsodásítják...

A hangját 3 potival lehet beállítani, igazából örültem, hogy elsőre indult, csak nagyjából beállítottam. Azóta már finomítottam rajta. A negyedik potival pedig két cirpeléssorozat közti szünet hosszát lehet változtatni.
(Na itt valami nem kerek: A szünetek helyett folyamatos sípolás hallatszik. Ha megfordítom a hangszórót és pozitív ágra teszem, akkor vannak szünetek, de akkor meg cirpelés helyett csak éles pattogó hangok hallhatók...)

Ezt a 100-as szög módszert én is kipróbálom .
Következő: »»   375 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem