Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA8560
 
Témaindító: MC Adam, idő: Dec 14, 2005
Lapozás: OK   3 / 7
(#) kisfeca hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
Sziasztok! Annyit szeretnék kérdezni hogy most igy az icvel 2x40W jön ki 2 ohm-ra! Kérdésem lenne az hogy össze lehet hidalni tehét hoogy 1x80W legyen 2 ohmra? Ha esetleg nem akkor tudtok valami jó tda ic-t ami 12V Dc-röl megy és nem 10-20 Wattot tud ? Köszi
(#) Ronin válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Igen! Már eleve hidalt, így lehetetlen. A TDA 1562 az elvileg 70W, de ezt a készítőik sem gondolták komolyan.
Olyan IC, ami 12V-ról többet tud "25"W-nál, olyan nincs.
Nagyobb teljesítményhez, nagyobb feszültség kell, de gondolom nem akarsz kapcsolóüzemű tápot építeni.

(#) kisfeca válasza Ronin hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Igazábol ugy van aaz egész dolog hogy 4 kis hangszórónak épitek egy tda 7375-öt! Szubnak kellene még egy jó kis erősítő és azért kitűzés a 12V mert egy 10A -es számitogép tápom van és arrol akarom hajtani! Ha meg épitenék egy kapcs. tápot akkor a táp épphogy csak vagy lehet el sem bírná a kapcs. tápot! Ezért nem tusom hogy mit, milyet épitsek amit még elbir a pctáp a 7375 melett
(#) Ronin válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Azt hittem autóba kell.
Egyébként még egy ilyen IC-t valószínűleg elbír, az egyik oldalát úgysem használnád, de ez akkor is csak "25W" marad. Sajna külön trafó nélkül nem lesz nagyobb teljesítményed a subhoz.
(#) kisfeca válasza Ronin hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Igen a házbalenne Na éshát ennyi a gondom hogy cska 25W Nem tudom vmit ki kell találjak
(#) kisfeca válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Bár 25W 4 ohmra! Nekem pedig egy 2,5 ohmos impedanciáju hangszorom van! Szoval akkor gondolom 40-45W-ra jön ki nem?
(#) zacc válasza wir12 hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Mindenek elott raknek ra egy hutobordat, ezutan pedig kicserelnem Az r1 10k-s ellenalast egy adatlapon szereplo standby kapcsolasra. Ha igy sem megy akkor megneznem hogy esetleg jel nelkul (kezratelelel a jelen) burog e az erosito ha nem akkor nagy a baj valami mast rontotal el a kapcsolasban ha viszont igen akkor a mixered fejhalgato csatlakozojanal lesz a baj .

Stand by.JPG
    
(#) Ronin válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Ideális esetben. De ha 2.5 Ohm-os lesz a hangszóró, akkor a subnak olyat építs mint amiről a topic szól.Ha megnézed az adatlapját, 14.4 V-on jön ki belőle 35W 10%-os torzítással. Neked van 12V-od, 30W talán meglesz még hallgatható szint mellett.
(#) wir12 válasza zacc hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
köszi szépen megpróbálom és mijen hűtőbordát tegyek rá?? A mixerem füles kimenetével nincs gond most is azon halgatom a zenét
(#) zacc válasza wir12 hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
A bordat nehez igy meretezni .Igy ranezesre kezdesnek egy 10*10cm alulemez is jobb lene mint a semi.
(#) kisfeca válasza Ronin hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Bocs az értetlenséget! De hogy érted " a subnak olyat építs mint amiről a topic szól" ??Vagy meik topicra érted?
(#) Ronin válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Reméltem azért tudod hogy ebbe "TDA8560" topicba írogatsz.
(#) kisfeca válasza Ronin hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
okés köszi és bocsi
(#) kisfeca válasza Ronin hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Ez a rajz jó lessz? HaBővebben: Linksználható?
(#) Ronin válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Igen, jó lesz.
(#) kisfeca válasza Ronin hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Köszi
(#) wir12 válasza zacc hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Oké és azt a "Stand By" kapcsolást bármien tranzisztorból csinálhatom? (Persze NPN) És akkor csak forrasszam ki az ellenállást és a "Mode Select Switch" kivezetést kössem a 11 lábra? Ugye egy a készenléti áramköre?

Bocsi ha enyit kérdezek deh még nagyon kezdő vagyok
(#) titi válasza wir12 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Ha nem akarsz variálni a módválasztóval, akkor csak ellenőrizd, hogy a 11-es lábon minimum 8,5V legyen.
Ha ez megvan és mindent jól csináltál, az erősítőnek szólnia kell.
Ha kisebb a fesz. ezen a lábon, akkor a 10k-s ellenállást cseréld kisebbre.
De máskor eszedbe se jusson egy erősítőt hűtőborda nélkül tápra kapcsolni! Még próba jeleggel se!
(#) wir12 válasza titi hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Igenis apa megjegyeztem
Köszönöm a segítséget
(#) titi válasza wir12 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Idézet:
„Igenis apa megjegyeztem”

Na ne szórakozz édes fiam, nem vagyok én az apád, csak egy segítő kolléga!
Azért várom a fejleményeket... :yes:
(#) wir12 válasza titi hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Jólvan csak én olyan vagyok hogy szeretek bohóckodni elnézést ha zokon vetted Nah megmértem a 11 lábon a feszt és a tápfeszültséget kaptam vissza vagyis igazából az akku feszültségét 12V-os zselés 7Ah-s Remélem ez nem gond
(#) titi válasza wir12 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Dehogy vettem zokon!
Akkor a 11-es lábnál nincs gond. Már csak az a kérdés, hogy az IC nem vette-e zokon, hogy hűtőborda nélkül próbáltad ki.
(#) wir12 válasza titi hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
És azt honnan tudhatom meg???
Pár perces feszültség hatására is megdögölhet a TDA?
(#) titi válasza wir12 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Idézet:
„honnan tudhatom”

Onnan, hogy kipróbálod.
De előbb alaposan nézd át az egészet, hogy nincs-e kontakthiba, jók-e a forrasztások, nem ér-e össze valami, aminek nem kell, stb.
Ha csak teljesen biztos vagy a dolgodban, és a hűtőborda is RAJTA van, akkor tedd áram alá, de ügyelj a helyes polaritásra.
Ez olyan egyszerű kapcsolás, hogyha minden rendben van, és jó az IC, akkor meg kell szólalnia.
(de ne full hangerővel kezd a tesztet)
(#) wir12 válasza titi hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Persze én nem is akartam úgy na majd ha beindul szólok deh egyenlőre nincs sok időm vele foglalkozni
(#) patrik82 hozzászólása Ápr 4, 2009 /
 
Üdv nekem olyan problémám lenne, hogy ha zenét hallgatok a gépen recseg az egész ha hangfallal akkor is recseg ha fülessel akkor is recseg de nemcsak zenénél hanem egyfolytában. Mit tegyek segítsetek!!
(#) titi válasza patrik82 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Hali!
Ennyi infóra semmit nem lehet mondani....
Milyen tápról megy, miről kapja a hangjelet, hangszóró adatok...stb...kép?
(#) RED-FOX válasza fureszk hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
csá
én megépítettem a TDA 8560Q-t és Naggyon naggggyon jól szól!

sajna túlterheltem s meghalt és a második ic met is megöltme mert idióta voltam. érdemes vele dolgozni mert nagyon jól szól.
(#) patrik82 válasza titi hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
pff azt nemtudom :S
(#) titi válasza patrik82 hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Most te miről beszélsz?
Nem egy TDA8560-as IC-vel épített erősítőről van szó, ami a gépre van kötve?
Következő: »»   3 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem