Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   432 / 1679
(#) t-dani válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Nos, peterpan leírta a kulcsszót: indukciómentes kivitel. Ezért szükséges SMD-kből megoldani.

Azért kellett ilyen kicsikből, mert elég hangsúlyos még a beépített érték is, és csak ilyen kicsiben sikerült a legjobban az értékhez közelítőt beszerezni.

NYÁK pedig valóban nincs alatta.
(#) peterpan válasza t-dani hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Ugy érted önhordó? Kissé nehézkes vagyok, de szeretnék megoldási példákat. Mennyi az ellenállások összértéke?
(#) SzervízMacska válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Szép a panel és a dobozolása is jó. A forrasztási oldalon viszont látszik, hogy túl kis teljesítményű pákával és/vagy túl vékony heggyel csináltad, ezért darabos a forrasztás az erősáramú vezető sávoknál. Ilyen munkáknál a megfelelő hőtartalékra fokozottan kell ügyelni. :hide:
(#) t-dani válasza peterpan hozzászólására (») Jún 21, 2009 / 1
 
Igen, önhordó (és nem pedig: Ön hordó)

Kicsit talán így érzékenyebb a "behatásokra", de valójában eléggé erős a forrasztások miatt. Nagyon kíváncsi leszek amúgy a szkóp-beli elektromos tulajdonságaira is.

Az ellenállások összértéke ugyanannyi, mint egyetlen darab ellenállásnak, azaz 576 ohm. Ezt a mennyiséget (256 db) csak a teljesítmény miatt volt szükséges felhasználni. Valamint valószínűleg, másodlagosan, az elektromos paraméterek is "átlagolódnak" a soros-párhuzamos kapcsolások miatt...
(#) t-dani válasza vtnagy hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Igen, elég türelmes embernek mondanak mások is, és végülis én is annak vallom magamat.

A 256 ellenállást 4 óra alatt forrasztottam ilyen állapotba. Ja, és természetesen egyhuzamba gyártottam le (levonva az óránkénti 5 perces pihenőidőket)
(#) peterpan válasza t-dani hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
mindent értek. Nincs veszélye a túlmelegedésnek?
(#) t-dani válasza peterpan hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Szerintem nincs. De ez majd néhány óra múlva, a szkóp próbájánál, élesben is kiderül.
(#) szabi83 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Szia!

A hegy valóban vékony.
A képek feltöltése után volt némi teszt, zéner csere(6.8V -> 6.2V-ra) és igazítottam rajta.
Szerintem a 2mm széles vezetősáv + ón-n 4A tud folyni melegedés nélkül (!).

Szabi
(#) krkic hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Hello

Én Topi Var programozóját fogom megépíteni. A nyákrajzot nem tudtam méretezni ezért Sprintben áttrajzoltam.

avr doper.JPG
    
(#) szabi83 válasza krkic hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
var? AVR ..

Én egyoldalas nyákot csináltam neki
(#) gtk válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Szia. A panel tervet en elkerhetnem ?
(#) vzoole válasza krkic hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Ha írtál volna az avr topikba akkor odaadtam volna méretezve, nyomtatásra készen

Egy két trükkel egész jól megcsinálható furatgalván nélkül is ez a panel.
(#) Mate78 hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Sziasztok

Végre valahára elkészült az EL84SE csöves erősítőm.
2db EL84, 2db ECC83 és 1db EZ81 a csövezése.
Kimenőtrafó SM85B hiperszil 2+1 részre osztva, hálózati szintén SM85B, tápegysége csöves egyenirányítással készült LC szűréssel.( A fojtótrafó nem látszik a képen mert az alaplemezre van felszerelve a végén.
2*4-5 csöves watt a teljesítménye.
(#) Action2K válasza Mate78 hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Szép! Kulturáltan rendezett a forrléces légszerelés, bár 1-2 ellenállás lábat rövidebbre vettem volna én. Trafótakaró lesz?
(#) Mate78 válasza Action2K hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Köszönöm.Nem tervezek trafótakarót rá, max egy festést a trafóknak.Nem szeretek lakatolni, ezt mutatja az is hogy gyári dobozba építettem.A következők fa dobozban fognak lakni.
(#) kocos válasza Mate78 hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Jók a foglalatok gratulálok, szép lett! Ekkora kimenőkkel jó mélyhangjai lehetnek! Az olajkondikat mi tartja? Ugye nem csak a forrfül?

És ezúton gratulálok Janinak (ismét), és CIROKL kollégának (ismét) a szép munkájukért !

Én is felcipeltem vonaton Pestre az El84 SE-t a trafói gyis le lettek rontva, kb 5 Ohmra illesztenek, úgyhogy szerintem jól fogja érezni magát a 4 Ohmos Phillips ládákkal, majd újraépítem a belsejét, mert elég gagyi alkatrészekből van . Egyébként érdekes, hogy SE-ben is szebb hangja van ( szerintem ) az E(P)CL86-nak, mint az El84(6P14P)-nek !
(#) Mate78 válasza kocos hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Köszi, ezek azok a foglalatok amik Tőled vannak.Látod milyen gyorsan dolgozom? kb. két éve küldted.
Csak a forrfül tartja az olaj csatolókat, kéne más módon is rögzíteni?
Az átvitele 30Hz-30kHz-ig szinte egyenes max. teljesítményen
(#) gtk válasza Mate78 hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
De klassz
(#) patexati hozzászólása Jún 22, 2009 /
 
Elkészült a propeller órám igaz még nem készítettem neki falra akasztható dobozolást (mi sötét plexiből lesz valószínűleg) ideiglenesen egy kis deszkadarabra szereltem fel a tesztelésre
(#) hadnagyakos válasza patexati hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Ez nagyon jó! Bárcsak nekem is lenne időm és tudásom ilyesmihez...
(#) patexati válasza hadnagyakos hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Sajna csak telefonnal tudok fényképezni mert nincs digi fényképezőm és így nem látszik rendesen de élőben a legszebb a fénykép nem adja vissza a hatást! Ha egyszer belefogsz ha gondolod segítek Sok buktatója van bár nekem elsőre indult de ez a rengeteg ellenőrzésnem és mérésnek köszönhető! Nem lehet csak összecsapni bár szerencsével működhet! Én is csak egy villanyszerelő vagyok de sokat foglalkozom elektronikai cuccokkal ezt nem tanultam iskolában !
(#) hadnagyakos válasza patexati hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Milyen PIC-el csináltad?
A vezérlőrészről is csinálnál képet?
(#) slogan válasza hadnagyakos hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
A Propeller Clock topicban van bőséggel

Szép munka !
(#) patexati válasza hadnagyakos hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
A bázis és a propeller 16F628A a távirányító 16F84. Ha mégegyszer építenén nem ilyen pic-et vennék!
(#) Inhouse válasza Kicsa hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Műanyag kötegelő is jó lehet a görcs helyett...

Üdv
Inhouse
(#) hapro hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
Már nagyon rég írtam ide, úgyhogy most bátorkodom egy újabb erősítővel. :hide:
Elkészült a GainClone erősítőm.
Akik segítettek: köszi, nekik mondom, hogy plusz egy darab vezetékkel végülis megkerestem a brumm forrását, és az is megszűnt.
(#) Frankye válasza hapro hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Nagyon szép lett! Különösen tetszik az előlapon a felirat. Pyrograph eljárással készült? (Szeretem a fa dobozos dolgokat, nagyon szépet lehet belőlük alkotni.)
(#) sound.man válasza hapro hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Jó lett. Belsejéről is van kép?
(#) szabi83 válasza hapro hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Szép lett
Belvilág?

lekellene porolni a dolgokat :hide: vagy ez a mühelyben van ? :kuss:
(#) hapro válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
A tetején az a sok vezeték a trafó 4 kivezetésének párhuzamosítása. Egyszerűen akartam megoldani, így összekötöttem a két végfok panel tápjainak csatlakozóját, megcsapoltam őket, és egyszerűen ráforrasztottam a trafó 4 vezetékét, de majd ha szerzek másik trafót ami 8 kivezetéses, akkor egy csomó vezetéket ki lehet szedni belőle. Ja és olyan trafót ami max ekkora és nagyobb teljesítményű.
Érdekes módon a hűtőborda pont olyan széles mint a trafó átmérője, magassága is 1-2mm-rel magasabb mint maga a tafó, így pont összeillenek.
olyan 2X30-35W jöhet ki belőle, egyenlőre csak fül alapján. 100VA-es trafó van benne. Jelenleg ez a legjobb hangú végfok itthon, illetve egy EAG csövessel nagyon hasonló hangú, ők ketten vannak az első helyen, viszont ez jóval kevesebbet fogyaszt mint a csöves, jóval kisebb, lényegesen könnyebb, és közel sem fűt annyira.
Aki teheti építse meg, megéri!
Még egy éles teszt jön majd a Hiraga-val összehasonlítva, de az még darabokban hever, vár a dobozra, majd ha összeraktam akkor beszámolok arról is.
Következő: »»   432 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem