Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » COM-portos vezérlés
Lapozás: OK   1 / 2
(#) mosomate hozzászólása Nov 23, 2006 /
 
Hali!
Szeretném belevágni a pákámat egy komolyabb dologba, a számítógépes vezérlésbe, természetesen COM porton keresztül (A printer portot már végigzongoráztam ) . Tudtok olyan weboldalt, ahol ilyesmivel foglalkoznak ?
Előre is köszi!
(#) Lucifer válasza mosomate hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Üdv!

A verzió.

B verzió: fogsz egy mikrovezérlőt (PIC, AVR) illeszted egy MAX232-vel a PC-hez, és írsz rá egy programot ami UART-on kommunikál a PC-vel.
(#) gtk válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Ez szinkron soros komunikacio?Eleg egyszerunek tunik.
(#) kyrk hozzászólása Nov 23, 2006 /
 
Hany I/O -ra lenne szukseged? Eleg lesz majd a valasztott uC kimenetei? Esetleg szeretned ezt toldozni tobbel???

Ha PIC-el csinalod tudok segiteni a programozasban.

Ja igen es a reszletkerdesek. Csak ki- vagy csak be- meneteket szeretnel? Szeretned a kimeneteket is visszaolvasni?
(#) Lucifer válasza gtk hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Üdv!

Nem, ez nem UART, hanem a modemvezérlő bitek kapcsolgatásával tölti meg a shift regisztert.
(#) mosomate válasza kyrk hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Üdv!
Láttam egy ilyen "mood lamp"-et az interneten és megtettszett, úgy szeretném programozni, hogy én állítom be egy programmal, hogy milyen színbe menjen át a lámpa fénye.
Ehhez kéne valami ihlet, esetleg kapcsrajz, leírás, segítség.
(#) mosomate válasza mosomate hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
De azt hiszem, maradok egyenlőre a I/O-nál.
(#) kyrk válasza mosomate hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Mood lamphoz kelleni fog harom fazishasitasos teljesitmenyszabalyozo ha 230V-os lamapakat akarsz hasznalni. Ha ledeket akkor nyilvan mas megoldas kell. Ez picit komolyabb feladat mint kimeneteket kapcsolgatni. Mivel gondoltad a dolgot?
(#) Slope hozzászólása Nov 24, 2006 /
 
Hello!

Ha a lámpa ledekkel működne, akkor kell 3db PWM generátor, aminek a kitöltési tényezőjét a soros porton küldenéd.
Olcsóbb megoldás lehet, egy 16F628 beszerzése. Ebben az esetben úgy kell fel programozni, hogy 3db szoftveres PWM generátor és a hardveres USART legyen benne (az egyik PWM generátor lehet hardveres is).
Másik variáció, ha keresel egy PIC-et, amiben 3db független CCP modul van (3 különálló PWM generátor).

Ha PIC-et teszel soros portra, mindég használj szintillesztőt (pl.: MAX232), mert másképp vannak értelmezve a logikai szintek, mint a TTL logika esetében.
(#) gtk válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Szia.

Ez nem teljesen vilagos sajnos...
'Egyiranyu sorosnak' felfoghato?
(#) Lucifer hozzászólása Nov 24, 2006 /
 
Üdv!

SZvsz valahogy így működik:

Kiküldessz rá 16 bitet stopbit, paritás nélkül.
Minden bit küldése előtt ki majd be kapcsolod a DTR-t
ha kiment mind a mind a 16 bit, felhúzod az rts lábat, és ezátal kikerülnek az adatok az adatportodra. Ami jó benne, az, hogy bizonyos korlátok közt tetszőleges számú felfűzhető.
(#) mosomate hozzászólása Nov 24, 2006 /
 
Üdv!
Nagyjából a 3/4-ét értettem annak, amit elmondtatok, azt hiszem maradok a kimenet kapcsolgatásnál, hogy jobban összehaverkodjak ezzel a COM porttal és annak működésével. Ezt kéne kifejteni, vagy valami olvasnivaló kéne.
(#) gtk válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Teljesen kivilagosodott!Koszi
(#) hhkfk hozzászólása Nov 26, 2006 / 4
 
leirás, kapcsolási rajz program ebbe minden benne van!!!!!! 8 RELÉ!!!!!
(#) mosomate válasza hhkfk hozzászólására (») Nov 26, 2006 /
 
Ez nagyon penge, köszi!
(#) hhkfk válasza mosomate hozzászólására (») Dec 2, 2006 /
 
nm . THX a pontot.
(#) Dietrich válasza hhkfk hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
Szia, király amit belinkeltél ide....deeee nekem 16/32/64 relé címzésére és egyenkénti kapcsolására volna szükségem...ehhez esetlag van valamilyen ötlet? leírás, rajz
(#) Csekesz hozzászólása Márc 14, 2007 /
 
Sziasztok!
most vok itt elösszö,és azt szeretném megcsinálni,hogy a billentyűzet navigációs (elörre hátra jobbra balra) billentyűinek lenyumásával,mint 1 kapcsoló tudjam kezelni a soros portot! ez arra kéne,hogy a távirányítós autónak az adólát úgy átalakítani,hogy sorosra rádugom és gépről vezérlem! ha valakinek lenne türelme nekem segíteni nagyon nagyon megköszönném!
elörre is kössze!
(#) Programmer válasza Csekesz hozzászólására (») Márc 14, 2007 /
 
Szerintem sokkal egyszerűbb erre a feladatra a párhuzamos port. Pár tranzisztor a távirányítóba a bázisok az LPT re és kész is.
(#) Csirkefej válasza Csekesz hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Ehhez csak egy egyszerű kis program kell a gépedre, de mivel sem op. rendszert sem bill/kimenetet nem írtál, így nem lehet segíteni.

Idézet:
„Szerintem sokkal egyszerűbb erre a feladatra a párhuzamos port. Pár tranzisztor a távirányítóba a bázisok az LPT re és kész is.”


Szerintem nem érdemes párhuzamos portra fejleszteni, mert már most megszűnőben van. Sok alaplapon már nincs rajta, nem beszélve a NoteBookokról.
(#) Chokapick hozzászólása Szept 7, 2007 /
 
sziasztok.en teljesen amator wok portos vezerles temaban.am most elerkezett az az ido amikoris szuksegem volna print portos vezre.Nekem eleg volna 5-6 db kontaktor 0/1-es kapcsolgatasa. cowal a kerdesem az volna,hogyan lehet ezt megoldani,milyen alkatreszek szuksegesek hozza? a legegyszerubb kapcs kellene ahova nem kell PIC csak olyan alkatreszek amit en is betudok szerezni. Program oldalrol mukodhet e ugy a dolog,hogy egy olyan emberke aki ert hozza es megirja a progit sajat gepen majd neten atkuldi nekem akkor az mukodne e nallam? Nagyon halas volnek ha valaki segitene ebben vagy esetleg hozzaszol,hogy valami fogalmam legyen a dolgok meneterol.
(#) Rikfic válasza Chokapick hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Hali!

Kb. másfél éve készítettem LPT portos vezérlést PC-re! Ha ez érdekel, akkor szívesen megosztom veled a kapcsolást és a programot is elküldöm, de csak este tudom elküldeni! A történet arról szólt, hogy írtam Linuxra és xp-re is saját programot c-ben, de vannak már kész programok is, amik képesek az LPT portot vezérelgetni! Megírom neked a programot, ha megmondod, hogy mit is csináljon a program! Az én hardverem 8 db LED-ből és 8 db ellenállásból állt ! A program pedig,amit írtam bekért egy 0-8 közötti számot, és amilyen számot beírtál, az a sorszámó LED világított!
- Szóval ennyi volt az egész!
- Ha érdekel és szükséged van erre a kis kapcsolásra és a programra, akkor szólj!
(#) Rikfic hozzászólása Szept 7, 2007 /
 
Készítettem egy kis leírást, hogy én hogyan valósítottam meg az LPT vezérlést! Csatoltam...
(#) Chokapick válasza Rikfic hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
:yes: te vagy az en baratom.Nagyon jol hangzik amit irtal es halas volnek erte.Nem gond az este gep elott leszek egesz nap.Szuper.azt nemgondoltam,hogy ennyire egyszeru a hardver oldala.
(#) Rikfic hozzászólása Szept 7, 2007 /
 
OK, akkor kb. 19:00 körül itt leszek!
(#) Chokapick válasza Rikfic hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
megneztem a leirast es nagyon pontos reszletes munka.A kerdesem,hogyan tudok majd releket hozzaadni.konkretan mely pontra kell,hogy tegyem es akkor mekkora ellenalast kell hasznalni? 5V-os releket kell beszereznem?
(#) Rikfic válasza Chokapick hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Ha reléket szeretnél meghúzni, akkor Én mindenképpen tehermentesíteném a kimenetet BC182-es tranzisztorokkal és külső táppal! Így a tehermentesítés után használhatsz 5V-os és akár 12Vos relét is, de szerintem mindenképpen használj tranzisztorokat, mert tönkre mehet az LPT portod! A LED-ek helyére tranzisztorok bázisa kerüljön....! De, majd este lerajzolom!
(#) vizor hozzászólása Szept 7, 2007 /
 
Printerportos vezérlés a témában kezdőknek:

http://www.epanorama.net/circuits/parallel_output.html

A legegyszerűbb led-től az optocsatolós reléig, programozási segítséggel.

Remélem, egy kis angol nem probléma
(#) Chokapick válasza vizor hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
megneztem az oldalt,de igazbol egy szot sem ertettem belole.
(#) Csirkefej válasza Rikfic hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Ez a kapcsolás működik?? A ledek anódja a földön azaz a negatívon a katódját meg a printerport kimneteire?

Ééérdekes...
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem