Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Nem, az a nyák másik oldalán van és csak rögziti a münyomót.
Hali!
Ha már itt tartunk, hogyan pozicionálod a beültetési rajzot? Először kifúrod a nyákot és fény felé tartva a furatokon látod mit hová mozdíts? Ezt ki szeretném é is próbálni, csak a Sprint Layout-ban a beültetési rajzot a FF nyomtatóm szürkének nyomtatja, az nem hiszem hogy megmaradna rajta, de majd azért kipróbálom egyszer. Üdv!
Nekem a nyák túloldala is olyan forró ,hogy simán elolvadna a cellux !
Szia
A maratás után először méretre vágom a nyákot úgy, hogy a körvonalat jelző rézfólia kb fele megmaradjon (vasfűrész és reszelő) kifurkálom a nyákon a furatokat, először kis mérettel aztán a vastagabb lábú alkatrészeknek megfelelően, ha van rögzítő furat azt is pontos átmérőre ( számítógépes csavarokhoz 3-3,5mm-es). A furkálás után a vizes csiszoló szivaccsal leszedem a sorját mindkét oldalon, leöblítem és megszárítom hőlégfúvóval a panelt. A papírt mindig nagyobb méretre vágom, kb 2-2,5cm-el mint a panel mérete, hőlégfúvóval felmelegítem a nyákot, és a papírt is hogy kicsit megfényesedjen a toner rajta, ezután a furatokon keresztül és a körvonalakhoz igazítom a nyákot, ráhelyezem a papírra, óvatosan melegítek rajta a hőlégfúvóval, és egy puha rongyal rányomkodom a papírra, fordítás újból simogatás, melegítés simogatás, kicsit hűl és mehet a vízbe, kb 2-3 perc és szépen le lehet húzni, átmelegítés után, vízben körömkefével leszedem a rajtamaradt vékony papírhártyát. Patexati ötlete alapján WD40-el befújt rongyat átkenem a rajzolatot, szépen kifeketedik, kis törölgetés után hőlégfúvóval felmelegített lakkal lefújom, úgy 5 perc száradás után kis után-melegítés hőlégfúvóval kb 15-20cm-es távolságból. Hamarosan kész a ma esti panel, most melegszik a páka és forrasztom be az alkatrészeket. Én Eagle 5.4-et használok jelenleg, nyomtatásnál ki lehet választani, hogy feketében nyomtassa, ekkor minden szín helyet feketében nyomtat. Így a beültetési rajz szürkéje is szépen feketén nyomtatódik ki. A 0.16inch-es vonalakat is szépen át lehet vasalni, a feliratok még ennél is vékonyabbak. Képek hamarosan. Bari
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen lakkot használtok a beültetési oldalra. Vagy bármilyen ami átlátszó és megszárad?
Szia
Én Prysma Color acryl lakkot használok, létezik matt és fényes változatban is, mind a beültetési, mint a forrasztási oldalon beültetés után. Csatoltam a tegnap esti termés Sajnos a mikrofon bekötését elrontottam, pont másik láb lett bekötve, ezért ma csinálhatok újat belőle.
Maratás után de még a fúrás előtt ha fény felé tartod, simán át kell tudni látni rajta. Mondjuk én fóliából csinálom a beültetési rajzot, és az lilás színű lesz a napfény hatására.
Szia!
Köszönöm a segítséget. Nagyon jól néz ki a nyákod!
Nagyon szép nyákokat készítesz,gratulálok
De miért van az,hogy ötvözöd a két nyelvet?Legyen vagy magyar vagy angol,de így elég érdekes...
Mindenkinek köszönöm a gratulációkat
Egyre jobban megy ez a hőlégfúvós technika, a ma esti panel már hiba nélkül sikerült, most van a maratóban. Kíváncsi vagyok, hogy nagyobb panel esetén lehet e használni, de remélem majd hamarosan kiderül. Ha az acryl szóra gondolsz akril helyett, így sikerült. Zoly15: szívesen Bari
Ezek a számítástechnikában elterjedt elnevezések. A többi pedig a készítő infója Magyarul, ez így jó szerintem, én is így feliratoztam volna. És tényleg jó lett a panel
Sziasztok! Lézernyomtatót szeretnék beszerezni NYÁK készítéséhez, ez ügyben szeretném a segítségeteket- véleményeteket kérni.Milyen típust ajánlanátok, illetve mit nem...Milyen felbontást tudjon (elég a 600*600 , 600*1200 dpi vagy nagyobb felbontásút nézzek?)Hosszabb távra gondolkozom, és a vékonyabb vonalvezetésű paneleket is meg lehessen vele csinálni.Anyagilag nézve 5000- 15000max 25000Ft ig(ha 25e.akkor már csak a jövő karácsony... ) tudok rászánni .
Hát nem kis távlatokban gondolkodsz... jövő karácsony
Üdv Sándor
Jobban ajánlom a fotóteknikát, nekem nem mindíg sikerült a vasalás, az esetek 70-80% ában javítanom kellett. Amióta fotózom, hibátlan a nyák. 15000 Ft ból bőven kijön! Üdv.: Leslie
Igen mert ahhoz elég egy tintás nyomtató, Bár manapság epsonéknál már csak durabrite-osat kapni az meg nem akar megszáradni a fólián, csak összerepedezik, ezért csinálom pauszra.
Régebben a ragadós A4 es papír hátúljáról szedtem le a fényes részt . Lehet az volt a gond hehe.
Ismerősöm szerint ez olyan mint amikor a banánt meghámozod és csak a héját eszed meg, a belsejét eldobod. Én mindíg mondtam, hogy a héjában van a vitamin. (meg a sasban)
Szia!
Ha komolyabb paneleket szeretnél akkor valóban nem a vasalós módszer a legjobb - hacsak nem tapasztaltad ki a számodra ideális papír / toner / vasaló / napállás kombót. Részemről egyelőre vasalgatok több-kevesebb sikerrel, de ennek az az egy oka volt hogy minden adott volt hozzá otthon. Ha be kéne ruháznom biztos hogy a fotós megoldás mellé tenném a voksom.
Ha lézernyomtatóban gondolkodsz, (tudod használni vasalásos és fotós eljáráshoz is) nézd meg a samsung nyomtatókat, pl ezt: ML-1640 1200×600dpi-s, nekem egy nagyobb testvére van ( ml-2571n 1200×1200dpi), meg vagyok vele elégedve. Pár hozzászólással előrébb találsz képet milyen panelt sikerült vasalnom. 1200×1200dpi-vel szoktam nyomtatni vasaláshoz, de 600×600 dpi-vel is szép lesz a vasalat.
Bari
Köszönöm a tippet! Elég tűrhető gépnek tűnik.
Azt hogy hosszabb távon gondolkozom, nem a megvételre (a jövő karácsonykor csak ha 20-25e.Ft fölött..) hanem a használat idejére vonatkozott A nyomtatót egyébként más nyomtatási feladatokra is használni szeretném (már unom a mátrix hangját hát még a szomszédok...), ezért gondolkozom lézernyomtató vásárlásáról. Másnak milyen tapasztalatai vannak a lézernyomtatókkal (típus, felbontás, ár-érték arány, )?
Most vettem ki a bubis maratóból, Még nincs körbevágva, egy maradék nyákra készült, pont méret volt.
Egész jó, én tegnap ezeket csináltam.
Ma hajnalban meg átterveztem kb a negyedére pdf ben csatoltam a kissebbet.
Sziasztok.Mivel csak tintasugaras nyomtatóm van ezért tanulmányozom a levilágításos módszert.Az lenne a kérdésem hogy ha van itthon egy 250Wos HMLI lámpám azzal megoldható,mert valahol olvastam hogy igen csak hosszabb idő kell a levilágításhoz(kb.10perc)?
Milyen előhívó kell és mennyi magyar Ft az ára?Köszi.
Üdv!
-HMLI: olyan mint egy sima izzó (pl100W), megoldható vele, de inkább akkor már egy párperces napfény, vagy egyéb lehetőség, pl UV-led, vagy UV fénycső. Ezzel is megoldható, de nem a legjobb. -előhívó: NaOH, minimális az ára egy előhívásra nézve. Esetleg Sziti lefolyótisztító, vagy hasonló szerek. Keress rá ezekre a fórumon!
Én inkább az UV levilágítós módszert ajánlom, kisteljesítményű csövekkel is már 5perc alatti a világítási idő.
Előhívó folyadék pedig keverhető a HEStore-ban kapható SENO4007-ből. (a hígítás 1tasak/6-7dl, mert nagyon erős oldat lesz belőle)
ok,a másik dolog meg hogy milyen papír a legjobb erre a technikára és hogy ezeket a papírokat csomagba adják vagy db-ra?
Ja és olyan kellene amire tintasugaras nyomtatóval is lehet nyomtatni?
Legjobb az irásvetítő fólia. Tintasugarashoz az egyik fele érdes, erre rá tud száradni a tinta. Ez darabra árulva kb 80-100ft/A4, de nagyobb csomagban olcsóbb is lehet. Ez a legjobb megoldás, de drága.
Sokan pauszra nyomtatnak, és azon keresztül világítanak, nő a világítási idő! Van aki össze is olajozza, hogy méginkább átlátszó legyen. Ez nagyobb ívben is kapható, szinte filléres az ára. |
Bejelentkezés
Hirdetés |