Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   41 / 163
(#) punkkazy válasza saraha hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Nem tudod annyira túlvezérelni (értem ezalatt a szabványos jelforrásokat), hogy egyből kárt okozzon. Maximum torzítani fog, és egy idő után túlmelegszik.
(#) saraha válasza punkkazy hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
OK.Köszönöm.
(#) KD mester válasza saraha hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Használj pasztát vagy szilikon alátétet, akkor jó lesz. Még jó, hogy elszállt sima csillámmal paszta nélkül...
(#) KD mester válasza saraha hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Túlvezérelni túl lehet természetesen, de attól még önmagában nem megy tönkre.
(#) saraha válasza KD mester hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
VÁÁ.Maga a mester
Ma megyek pasztáér meg stb... megcsinálom.
Egyébként nagyon odaveri a QUAD-ot.
Gratulálok jó kis kapcsi ez.
Szép napot.
Kösz a h.sz-t.
(#) SALáta válasza saraha hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Én a 80 W os verziót építettem meg és sokat segített a mester, és hasonló a tapasztalatom, már lassan fél éve nyúzzák sógoromék.
(#) Robi85 válasza SALáta hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Akkor te szerencsés ember vagy. Hiába kértem segitséget, válasz nemjött rá.
(#) saraha válasza KD mester hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Na,ja!
Valóban a rossz hővezetés volt a baja.
Most már tuti a masina.Már venti sem kell hozzá.
(#) saraha hozzászólása Szept 22, 2009 /
 
Üdv.
Lenne még egy kérdésem.

Idézet:
„A végfok bemenetén van egy RC-szűrő!
Ha potmétert kötsz elé, akkor a potméter elé tedd az RC szűrőt.


Legyen kedves lerajzolni nekem valaki,hogy mégis hogyan kéne bekötni azt a potit.
Én 100Kohm-os Alps-re gondoltam (dual) az jó lesz?
Köszönöm.
(#) water válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Mi volt a kérdés?
Megy-e 2x60V-ról? Igen, de le lett már írva egyszer. A KD-féle rajz most nincs előttem, de inkább az eredetit építsd meg. A tranyók legyenek kis BD-k vagy az MJE340-50 páros. A vége IRFP240-9240 páros és kettő-kettő kell párhuzamosan ekkor lesz kb. 200W-od 8 ohmon (persze ha bírja a táp is). Nagyobb meghajtóáram is kell, a tranyó emitter ellenállása 1,5K legyen, a diódával soros pedig 470 ohm. Erre a fetek kapacitása miatt van szükség, ellenkező esetben jelentősen romlik a frekiátvitel és torzul a jelalak.
Amit haveromnak csináltam közel egy éve megy kifogástalanul.
(#) Robi85 válasza water hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Annyi volt a kérésem KD Mester felé, hogy az ö verziojához megcsináltam az alkatrész listát, és azt szerettem volna átnézetni hátha kimaradt valami vagy esetleg valamit rosszul irtam. Eredetiből csináltam már párat, most is az szól. (60 Voltos változat) Kiváncsi lettem volna hogy a KD féle Conductor hogyan szól. Állitolag sokkal stabilabb és megbizhatobb mint az eredeti változat. Ennyi lett volna.
(#) KD mester válasza water hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Azért én mégis inkább ezt ajánlanám a te rajzodat elnézve...
(#) KD mester válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Akkor most elmondom, ha valaki megakad az építésben és ír és ráérek, akkor tudok segíteni. (akkor sem mindenben, abból, ha pl: nem működik nem találóm ki az 5db hibás értékű ellenállást , amit beültettetek stb.)

Ilyenekkel pl: hogy ellenőrizzem az alkatrészlistáját, kérem ne szívasson senki!
(#) csezoli21 hozzászólása Szept 22, 2009 /
 
Helló
Én a 130 Wattos mosfetest építettem meg, és jelentem gyönyörű szépen üzemel,....
Már pár napot szólt szinte egyhuzamban és semmi durvább melegedés, Meg vagyunk vele elégedve
Köszönjük Kd Mester
(#) saraha válasza KD mester hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Szia.
Akkor most megkérdezem,hogy ha szeretnék egy hangerő potit tenni elé akkor azt a 4k7 és az IC közé kell tenni vagy mehet egyből a bemenetre?
Vagy hova tegyem mert az nem világos,hogymelyik RC tag után:
Köszike.
(#) KD mester hozzászólása Szept 22, 2009 /
 
A bemeneti 220pf helyére tegyél egy 47pf-ot. aztán a potméter elé tegyél egy 2,2Kohm/470pF RC tagot.

A 10Kohmos potit használsz, akkor nem kell elé semmi, mert annak már elég alacsony a belső ellenállása középállásban is (2,5Kohm). Akkor maradhat az eredeti RC szűrő a bemeneten.
(#) saraha válasza KD mester hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
OK. Rendben
Köszi a segítséget.
(#) saraha hozzászólása Szept 29, 2009 /
 
Üdv.
Szeretném meghallgatni párhuzamos FET-ek alkalmazásával is az erősítőt.(VF2 Conductor)
Ha tudja valaki,hogy hogyan kell megoldani a kapcsolást több paralel FET-tel akkor legyen olyan kedves és írja meg.(Ha lehet egyáltalán)
Előre is köszönöm

(#) saraha hozzászólása Szept 30, 2009 /
 
Üdv.
Lassan bent lesz a dobozában,egyenlőre 750VA-es táppal,majd később lesz csere.
(#) bigbrother válasza saraha hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Az előbb linkelt 270W -os kapcsolásban ránézésre párhuzamosan vannak kapcsolva a fetek...
(#) saraha válasza bigbrother hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Igen azt én is láttam de gondolom valamilyen ellenállásokat közbe kell iktatni valahogy így.
Csak nem tudom hogyan meg mekkorát.
(#) gulyas hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Ha a 30V-os Conductor 2-őt 35V-ról(25V-os trafó) szeretném üzemeltetni, akkor kell valamit módosítanom, hogy ezt megtegyem?
(#) saraha hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
Így áll most a VF2, a modulok készen vannak most megy a dobozba varázslás...
Nem ez a trafó lesz bele túl nagy...

VF2 Cond..JPG
    
(#) jandark válasza saraha hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Szia.Talán a régebbi kondik is nagyok lesznek oda..
Nekem szokott lenni trafó is kondi is sőt doboz is bár nem a raklám helye..
Amugy jó lessz
(#) saraha válasza jandark hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Kösz. Ment a PÜ.
(#) bigbrother válasza saraha hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Gondolom teljesítménynövelési célzattal kívánod a feteket párhuzamosan kötni.
A hozzászólásban linkelt anyag egy teljesen komplett, működőképes, 270W -os végfok leírása, nem igényel semmilyen módosítást...
(#) saraha válasza bigbrother hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Nem feltétlenül a teljesítménynövelés a célom.
Nem tudom jól gondolom-e de ha ugyanakkora hangerőn hallgatom, mint 1 pár Fet-tel akkor az áramok eloszlanak tehát a hőmérséklet is megoszlik.
Tehát a célom minél kisebb végeredmény,gondolok itt a hűtőbordák felületének csökkentésére.
Javíts ki ha tévedtem.
(#) punkkazy válasza saraha hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Én ezt a problémát valahogy az energia átadás szemszögéből vizsgálva helytelennek vélem. Attól hogy több alkatrészen viszed át ugyanazt az áramot nem lesz kisebb a leadott hő. Például ha van egy 1kW-os melegídőt amivel vizet melegítesz vagy van 2db 500W-os. Ha belerakod a vízbe őket kb ugyanannyi idő alatt melegít fel. Attól hogy több a fet nem fog kevésbé melegedni a borda. Azonban az egyes FET-ek hőmérséklete kisebb lehet, tehát kisebb az esély a hőmegfutásra.
(#) troby hozzászólása Okt 3, 2009 /
 
Helló. Az lenne a kérdésem hogy ha én a VF2-őt olyan +/- kb:23-24V ról járatnám mit kellene változtatnom a kapcsoláson hogy passzoljon ehhez a tápfeszültséghez, mivel csak 2X 17V os trafóm van. A teljesítménye nem lényeg csak a minőség.
És még egy kérdésem lenne hogy ennek mekkora a benemő impedanciája?
Üdv.
(#) saraha válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Igen ez teljesen jogos és egyértelmű is.Köszike.
Akkor nem is érdemes próbálkozni vele mert nem hiszem,hogy jótékony hatással volna az ilyen irányú változtatás a hangra.
Következő: »»   41 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem