Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   114 / 607
(#) sprofan válasza solymosi hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Értem, akkor azt inkább így kéne:

táp1.JPG
    
(#) solymosi válasza sprofan hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Akkor ezt fogom összerakni köszi, egyszerűbb meg óccsóbb is. !

Szakmailag egyébként mi gondja lenne az én rajzomnak? Persze mivel így még sehol sem láttam nyilván ez nem működőképes, de javasolták már máshol igaz ott nem volt összekötve az egyenirányítás előtt a két táp.
(#) sprofan válasza solymosi hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Mondjuk annyit elrontottam, hogy a kondit nem a pozitív és a negatív hanem a pozitív-gnd-negatív ágak közé szokták tenni. Itt egy rajz ezen rajta van mégegy mód, a felső egy szintén használható megoldás. Bővebben: Link
(#) Mityu60 válasza sprofan hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Üdv sprofan!

Köszönöm szépen. Remélem nekem is jól fog sikerülni.
Minden jót!
(#) Bassmester hozzászólása Okt 7, 2009 /
 
Használt már valaki hidalt 7294 modult basszusgitár erősítőhöz? Javítani van nálam egy havernak a Reflex RSB-100 -as kombója, totál hazavágott végmodullal, amihez nincs kapcsrajzom. (valami gyenge fetes cucc, IRF 540 - 9540 párossal.) +/- 38V-ról megy, így egyből a TDA modulra gondoltam.
MPedro! ha erre jársz, légyszi Te is véleményezd az elképzelésemet. Köszi.
(#) kefe13 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Csao, ez jó kérdés, és éppen ezen gondolkodom én is, csak nem hidalt hanem simára gondoltam, szobai használatra páromnak.
(#) Bassmester válasza kefe13 hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Most már TDA lesz benne, az biztos, mivel nem rég lettem kész a panellal. Hát biztosan elég lett volna bele egy szimpla modul is, mivel egy kb 100-150 VA körülire saccolható hagyományos trafó táplálja. Nem röhej?
Íme egy kép a belsejéről:

REFLEX 1.jpg
    
(#) kefe13 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
HEHE, jó az, ezek már csak ilyenek Nekem is 10 vattos orange kombóba alig van egy adapternél nagyobb trafó, + 2030 olyat szól mint állat, bár bassgitárral kifullad az hallatszik :S
(#) kefe13 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Lehet butaságot kérdezek de ha minden alktrészt kicserélsz a végfok modulba, nem lehet közel ott vagy egy tda modul áránál ?
(#) martin96 hozzászólása Okt 8, 2009 /
 
Ennek mennyire kéne melegednie?Mert nekem a legnagyobb hűtőbordámat 1 perc alatt felfűtötte venti melett.
(#) kefe13 válasza martin96 hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Mekkora az a borda, milyen feszről járatod ? Biztos hogy renben van minden a kapcsolással ? kép ?
(#) martin96 válasza kefe13 hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
A borda egy 5x6cm-es 4mm vastag és 2centi tüskék vannak rajta amik szintén 4mm vastag.Kb +-31 voltról hajtottam 4ohmos hangszóróval.A kapcsolással minden rendben van még most is működik.Képet most nem tudok felrakni mert a fényképező a töltőn van most.
(#) Bassmester válasza kefe13 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Gondoltam rá, de semmi kedvem tökölni vele, feteket méricskélni stb. A panelja is jól agyon van forrasztgatva. A 7294 -et viszont jól ismerem és úgy gondolom hogy meg fogja állni a helyét. Csinálok ma egy szimpla modult és azt rakom bele, mert felesleges túlzás volna ebbe a szutyokba egy hidalt modult rakni.
TDA 2030 van az Orage-ben? Nem semmi! Bár a Fender Frontman 25 -ben is TDA 2050 van.
Minimális damping factor és feszes, érzékeny hangszóró...
nem csoda hogy "olyat szól mint állat".
(#) Bassmester válasza martin96 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Nagyon kicsi az a borda. Ide kb a háromszorosa kéne.
(#) kefe13 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Az van benne CR10 es kombó, meglepően nagy hangja van, 2030 as topikba találsz képet a panelról ha érdekel. Visszatérve, én is tervezem egy bassgitár kombó építését, erősítő kész, előfok kell meg doboz meg valami hangszóró
(#) martin96 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Kicsi?Nembaj van belőle 4 darab azokat felteszem majd egy 4mm vastag alu lapra az ic-t meg középre.
(#) Bassmester válasza kefe13 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Bizony ez van... ha jót akarsz, akkor fizesd meg, ha olcsón akarod, akkor építs
Jelenleg egy Fender Rumble-100 kombóm van, ami 30kg-ot nyom, nagy helyet foglal és nagy hangerőn már eléggé tortyog, mert sokat spóroltak a tápján. Na ezért fogok egyet építeni a télen. Hidalt TDA 7294 véget szeretnék használni hozzá, Celestion BL-10-200 hsz-ja lesz, Kreuzer féle fetes előfok, dupla EQ-val ami átkapcsolható és lesz benne egy Trace Elliot-ból ellesett ECC83-as fokozat is (lásd melléklet), ami szintén kapcsolható lesz. Természetesen kapcsolóüzemű tápot csináltam hozzá, ami kb 500 W-os és jócskán 1 kg alatt van. Továbbá azt is tervezem, hogy a megszokott vonalkimenet mellett egy ECM kapszuláról levett kimenete is lesz, föleg ha találok olyan ECM-et, ami a hsz közelében is jól érzi magát.
Hát tömören leírva, kb ez az amit nem kapnék meg egyetlen gyártótól, még sok pénzért sem.
Kreuzer preamp
BL 10-200
(#) Bassmester hozzászólása Okt 9, 2009 /
 
Na elkészültem az RSB-100 - zal.
A szimpla (Mikroshop mintájú) TDA 7294 modult raktam bele és nagyon jól szól basszusgitárral. A hangereje is bőven elegendő, tiszta, dinamikus, feszes, perkusszív hangzása van a 15"-os (nemtudom milyen tipusú) Reflex hangszórón.
(#) Bassmester válasza martin96 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Ez szimpla, vagy hidalt modul? Az így összerakott hűtőblokk szerintem elég lesz egy szimpla csatornához.
(#) martin96 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Csak egy szimpla még.
(#) Bassmester válasza martin96 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Én anno ilyet csináltam, két hidalt modulnak és bizony elkell rá a 12 cm-es ventillátor. A borda 11x20x3,5 cm-es. így néz ki beépítve. A "meleg" levegőt kifujja a dobozból, a táp mögötti 8 centis venti pedig befelé fújja a "hideg" levegőt, a diódahűtőre. Így elég jól szellőzik a doboz, nem melegszik fel többórás böböltetés közben sem.
(#) martin96 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
De elég egy sima hidaltnak egy 15x5x2cm-es 2x8centis ventivel ugye?
(#) Bassmester válasza martin96 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Ez attól függ, hogy mennyire lesz terhelve. Ha 200W a cél, +/-40V -os táppal, akkor az említett hűtő elég rendesen fog melegedni.
(#) martin96 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Nem 200w a célom kb 120-130w kell nekem.
(#) Bassmester válasza martin96 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Akkor elvileg jó lesz. Próbáld ki, aztán ha mégsem jó, majd raksz rá nagyobbat.
(#) martin96 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Ha nemelég neki akkor vegyem meg a haveromtól a 20x20x5-ös bordát?
(#) martin96 válasza martin96 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Bocsánat nem kérdésnek akartam írni.
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Néhány hete beszéltünk a tda 7294 párhuzamosításáról. Te írtad nekem, hogy inkább a 7293-at párhuzamosítsam. Megnéztem azt a kapcsolást és a védelem szempontjából aggályosnak találtam.

Szóval kipróbáltam a 7294-et komplett párhuzamosan 1%-os alkatrészekkel, ahol az kellett. Csak pár órát teszteltem műsorral, műterheléssel pedig a folyamatos terhelés miatt nagyon melegedett.

Kérlek mondd meg ha tudod, hogy 400W-os kivitelben ( 2db párhuzamosan és ebből híd) mekkora bordát tervezzek be PA-ra? Nem az érdekel, hogy a gyári adatlap szerint mekkora felület kell, azt ki tudnám számítani. Engem a gyakorlati érték érdekelne, valakitől, aki ilyet már épített.

Tuti, folyamatosan klippen fogják járatni. Én ilyen célra még nem építettem eddig.
(#) Bassmester válasza highand hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Hogyan párhuzamosítottad? A kisáramú részt is, vagy csak a teljesítmény blokkokat? Érdekelne a kapcsolásod, pláne ha életképes megoldásnak bizonyul
Az a a hűtő amit a "PA-400" végfokomba csináltam, simán jó lenne kétszeres teljesítménynél is. A DJgombi-féle ventiszabályzó van benne, minél jobban melegszik, annál erősebben fújja a 12cm-es venti. A borda az 20x11x3,5 cm-es.
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Megépítettem 2x a kapcsolást, akisáramú rászekkel, ügyelve arra, hogy visszacsatoló ellenállások 1%-os -ból legyenek. Mielőtt rákötöd a terhelést a két kimenet közé tegyél egy 100 ohm-ost és mérd meg folyik-e áram a két kimenet között, ha igen akkor a visszacsatoló ellenállással állítsd be, hogy ne. Amikor teljesen egyforma az erősítés, akkor nem folyhat áram.

Ezután a két kimenettel sorba kössél 3uH-t, aminek 0,3 ohm-nál nem nagyobb a soros vesztesége, de legalább 0,1 ohm.

Ezután párhuzamosíthatod a két erősítőt, jó lesz 14A kimenő áramig.

A TINA-ba nem tudom berajzolni, úgyhogy kénytelen leszek kézzel.

Elvileg dupla tápfeszre is van megoldásom 2xTDA7294-el, de akkor 8 darabot kell használni, de tudja majd az 1000W-ot!! TDA 2030-al ma fogom kipróbálni.
Következő: »»   114 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem