Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF3 - 6 végerősítő
 
Témaindító: isamisa, idő: Nov 20, 2006
Lapozás: OK   4 / 70
(#) Master_of_the_web hozzászólása Dec 7, 2006 /
 
Kicsit bogarásztam rajta, meg átnéztem párszor a kapcsolási rajzot, aztán végülis megértettem a működését A relé lehet bármilyen fajta nem, csak 12 voltos legyen!
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
(#) isamisa válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
(#) Master_of_the_web hozzászólása Dec 8, 2006 /
 
Ha sztereó akkor kettő védelmi áramkör kell? végfokonként egy, nem?

üdv
wm
(#) isamisa válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 9, 2006 1 /
 
Persze. De lehet nem is fog kelleni. Próbáld ki kisseb pufferkondikkal. És majd meglátod..
Isa
(#) Müszi válasza isamisa hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Bevágtam az egészet egy olyan helyre ahol nem igazán fogom megtalálni...
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Könnyen feladtad. Lehet elsönek még csak villogókat kéne csinálnod...

Pedig úgy terveztem hogy az kapja a pontot aki elsőnek megcsinálja.... Feltéve ha ezt megengedik a modik.
(#) Müszi válasza isamisa hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Mér???

Megcsináltam csak nem lett jó...
(#) Tomi20 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Én is megépítem a VF2-t, jövőhéten az alaktrészek is megérkeznek. Majd rakok fel képeket is.
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
"Megcsináltam csak nem lett jó..."


Ez a lényeg.

Próbáld már ki a hagyományos maratós nyákkészítést.. Akkor nem sok problémád lesz..
(#) Tomi20 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
És nem a kapcsolási rajz a rossz! Az a leg idegesítőbb, amikor már napok óta szenvedsz egy áramkörrel, már minden alaktrészt kicseréltél, és akkor mondják, hogy rossz a rajz...
(#) Master_of_the_web hozzászólása Dec 9, 2006 /
 
Helló

Nos, én tegnap megcsináltam, ma áram alá helyeztem, és nekem nem füstölt, nem is melegedett, bár még a trimmert be kell állítani. Az áramfelvételnek mennyinek kell lennie nyugalmi állapotban? A multuméterem meg nemtudom hogy miként méri az áramot, mert ugyanazt írja ki minden állásban. Az a 0,03 szerintem valami nagyon csekély áramfelvételt jelent, bár lehet nem... És ami nagyon nem tetszik, hogy nem csinál semmit...

nem szeretném, ha az lenne a sorsa mint Müszi erősítőjének (a kukában végzi)...

üdv
(#) Master_of_the_web hozzászólása Dec 9, 2006 /
 
Tudna nekem vki segíteni, hogy mennyinek kell lennie az áramfelvételnek nyugalmi állapotban?
(#) deguss válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Te szimmetrikus tápról indítod az erősítőd egyátalán? Vagy csak a képen nem látni?
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Idézet:
„nem szeretném, ha az lenne a sorsa mint Müszi erősítőjének (a kukában végzi)...”


peddig az lesz!

te aszimetrikus tápról próbálod éleszteni??

nem tudom kimondta ezt neked....

grat, hogy még nem füstölt el.


üdv


(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Én szimmetrikussal próbáltam
(#) Master_of_the_web hozzászólása Dec 9, 2006 /
 
Bevallom télleg nagyon hülye voltam, mer csak +t és-t adtam neki. Kipróbálom szimmetrikus táppal, feltéve ha találok hozzá tarfót.
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
helyes, nem fordítva adtad rá a feszt?
(#) isamisa válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
Hi
Vissza kéne olvasni az elsö hozzászólásomra.
Azt hittem eggyértelmü hogy szimetrikus táp kell neki.

Héj mester van egy kis hiba: a Fetekre tessék ráragasztani a diódákat mert különben nicsen höátvitel. Ez azért fontos mert ez állítja be hogy a nyugalmi áram ne mozogjon el.
A másik csak esztétikai, az ellenállásokat nyugodtan hajlísd meg teljesen. Nem kell így féllábbal lógnia.

A hűtők kicsik lesznek bár próbához elég. 2-2,5x ekkora elég lesz.

A másik a multid: a 10A-es méréshatárban kell átdugni a mérödugót. De ha csak miliampereket akarsz mérni akkor a másik dugóba kell tenni ahol álltalában feszt és ellenállást is mérsz. Erre ügyelj hogy nehogy menet közbe próbáld állítani a méréshatárt 10A-ről 200mA-ra.

Remélem találsz hozzá jó kis trafót.

Müszi: esküszöm megcsinálom neked a nyákot és elpostázom, ha akkor is elrontod akkor keresztet vetek.

Üdv: Isa
(#) Müszi válasza isamisa hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
Tényleg?
(#) Master_of_the_web válasza isamisa hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
Az ellenállásokat nem jókedvből nem ültettem le a panelig, hanem túl közel vannak egymáshoz a lyukak, és másképp nem lehet beültetni.
A szimmetrikus tápról annyit hogy sajnos figyelmetlenségből elég sok kárt lehet okozni, nekem sikerült is. Sajnos!
egyébként vettem tartalék alkatrészeket ilyen esetekre....
(#) isamisa válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
A lyukak pont olyan közel vannak hogy azokba bele lehet hajlítani. Csak teljesen a tövénél kell hajlítani.

Gondolom az IC elszált.

Nem Müszi csak vicceltem. Ha a nyák készítést sem tanulod meg akkor nem sok esélyel fogsz öszerakni akármit. (és most tényleg nem érek sajna rá mert itt a vizsgaidöszak, úgyhogy parkolópályán a pákám)

10 féle Ic-s erőssítőből sikerült beindítani kettőt? Ez nagyon rosz arány. A nyákjaiddal van a gond. Borzasztó az a huzalozás.
Isa
(#) Tomi20 válasza isamisa hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
Müszi!

Miért nem veszel készen?
(Tudom építés öröme, stbstb, de anyagilag mindenképpen jobban jönnél ki, és lenne egy működő erősítőd, és szórakozhatnál olcsóbb dolgokkal...)
(#) Müszi válasza (») Dec 13, 2006 /
 
Nem tudod mi lehet a VF3 mal?

Nálad nem melegedett ennyire???

Szerintem azért mert a 2 drain összevan kötve....
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
Hi
mutatnod kéne róla valami fényképet. Felragasztottad a diódát a fetre? és a 470Ohmos ellenálás is rajta van?

Nállam csak annyira melegedett amennyire beállíottam a nyugalmi áramot. Az meg csak éppen langyosra melegítette fel a kis 5*6Centis alulemez darabot.

A leggyanúsabb hogy begerjedtt. A Fetek könnyen gerjednek. Úgy mint egy tranyós végfok ez is gerjedhet magassab frekin. Amit akár nem is hallasz vagy csak egyszerűen pocsékul szól. Csak a szkópon lehet látni jól. De ha közel kötötted a tápvezetéket a fetek lábaihoz akkor ez jóesélyel elkerülhető.

Indításkor le kell ezt is terhelni valamivel. Vagy feláldozható rosz hagfallal. vagy egy műterheléssel. Hangszóró volt rajta? adott ki valami hangot?

Jóhogy össze van kötve a drain. Hát hol venénk ki a hangot?

Ahogy az oldalon is olvasható: az IC áramfelvételével szabályozzuk a Fetek Gate-jét. Így a plusz mínusz feszt "cibálva" kapjuk az erőssített hagferekis jelet. A tápáramot közvetlen a fetekkel megbuheráljuk. Az IC kimenete le is van kötve a 470Ohmos ellenállásom keresztül. Valahogy díóhéjban így mükszik... Az alapelv nagyon egyszerü.
Isa
(#) Müszi válasza isamisa hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
Természetesen raktam rája terhelést egy kis hangszórót
(#) pixels válasza isamisa hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
Hali

Megnéztem a kapcsolást, meg az oldalt, de se a VF2-nél se a VF3-nál nem találtam meg,hogy pointosan miért kell a FET-re ragasztani a diódát (az OK, hogy
Idézet:
„A kapcsolás hőmérsékletffüggetlenségét vannak hivatva megoldani az 1N4148 diódák. Ezeket a hozzájuk közel eső vég FET-ek hűtőzászlójára kell ragasztani”
, de) miért olyan fontos ez? Ilyet még nem láttam sehol máshol.
(#) isamisa válasza pixels hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
Hi
Persze hogy nem láttál hasonlót. Hiszen elméletileg ő találta ki.

Szerintem a munkapont elmászása ellen van a hütöfelölethez ragasztva.

De ha bövvebben akarod tudni írj a Szerzőnek egy mailt. Azt majd nekünk is súgd meg mi a helyzet.
Isa
(#) Master_of_the_web hozzászólása Dec 14, 2006 /
 
Helló ismét!

Napokban kicseréltem minden alakatrészt a rossz táppal való kísérletezés után, és mivel nem szeretnék több gondot, kerestem hozzá egy végleges trafót. A gond csak az lenne a trafóval, hogy ez nem 2x 12 voltos hanem 2x15 voltos és ez egyenirányítva már sok lenne az icnek. A kérdés az lenne, hogy mondjuk egy zenerrel az ic + és GND lábai köz meg lehetne-e oldani a fesz korlátozást?

üdv
(#) isamisa válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 14, 2006 /
 
Hi
Ugyan az a problémád mint Müszinek.
Ha akarod betehetsz egy zénert meg egy kondit ellenállást. Úgy mint a VF2-ben van.

De mint írtam én egy pár voltal kevesebbet mértem az IC lábain mint amenyire számítottam. De a szimuláció is ennyit adott.

Remélhetőleg nem fog elfüstölni a FET. Müszinél nem tom mi történt. De ha van egy pót IC-d megpróbálhatod. Most ez lehet hülyén hangzik hogy itt mondom hogy próbáld ki. De annyira nem lehet vészes az az 1V pluszba...
Isa
Következő: »»   4 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem