Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1554Q
 
Témaindító: milan, idő: Szept 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 16
(#) Geri86 hozzászólása Júl 28, 2009 /
 
Na helló mindenkinek! Végre elkészült az én erősítőm is, igaz még dobozolva. Nagyon szépen szól nem panaszkodom rá. Pár kép:

Bővebben: Link

Bővebben: Link

Bővebben: Link
(#) tillitomi válasza Geri86 hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Szia!

Gratula erősítődhöz.Te melyik nyákrajz alapján csináltad?
Vagy te tervezted hozzá a nyákot?

[OFF]Amúgy nekem is pont ilyen hangládáim vannak
(#) Mayan hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Japán chip-amp-audiofil oldalról, nagyon igényes kivitel:
(#) Mayan hozzászólása Aug 3, 2009 /
 
TDA1554q vagy TDA1558q -hoz az én verzióm: ( a pedro-féléből módosítva és egyszerűsítve paint-ben ) A beültetés szerintem egyértelmű. Ja és tükrözem a vasaláshoz.
(#) Mayan válasza Mayan hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
A legújabb:
(#) Mayan hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
És a legeslegújabb:
(#) m.gyula3 hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Megépítettem az TDA1554 erősítőt és kicsi gondom van vele. Nem biztos, de lehet hogy a jack dugós monyozásommal tettem tönkre az ic-t. jack aljzatot egy discmanből buheráltam ki, mert ez tutira stereo és mert ami volt itthon az nem annak tünk, hiába méregettem.

Na szóval első üzemelésnél, minden drót nélkül jónak nézett ki. Aztán mikor rátettem a zenét, hangszórót akkor kicsi hang jött ki belőle, de kicsit zizegett és úgy viselkedett mintha fuldoklana.... sorry nem tudom jobban magyarázni. Aztán a próbák nagyon rövid sorozata és egyszer csak semmi nem jött ki belőle. Semmit nem vesz fel szinte.
Az Ic meghalt nem? Még csak nem is volt meleg az IC.
Azért itt a kép, de átnéztem és nekem jónak tűnik.

köszi

P10204963.JPG
    
(#) titi válasza m.gyula3 hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Hali!
Esetleg egy link, hogy melyik rajz alapján csináltad?
A MUTE/Stby láb hova van kötve? Ebből a képből nem látszik, azért is lenne jó a kapcsolási rajz.
(#) m.gyula3 válasza titi hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Szia!

Ez alapján csináltam meg, annyi különbséggel, hogy a stand by funkciót kivettem belőle, így csak összekötötte 5, 13 és 14-es lábat. Még annyi, hogy a 15. lábat nem kötöttem sehova, mert elvileg nem is kell az adatlap alapján.

http://bolthely.hu/mikroshop/id/00535_KIT__stereo_vegfok_2_x_25_W_T...4Q-val

Annyi hibát vettem észre hogy nagyon kicsi zárlat volt a képen megjelölt helyen a bemenet és a 13-as láb között. Holnap kicserélem az IC-t és rendes kábelekkel kötöm össze és nem gyors monyákkal.

üdv

P10204963.JPG
    
(#) titi válasza m.gyula3 hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Elég neki a táp, amiről járatod?
(#) m.gyula3 válasza titi hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
multiméterel néztem megvolt neki.
Nem lehet h az a kicsi zárlat okozta?
nem rég építettem egy szablyozható tápot, az bezzeg elsőre ment
(#) titi válasza m.gyula3 hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Ha a zárlat a kondi után lett volna, akkor azt mondanám, hogy az a gond, de így nem biztos, hogy ártott az IC-nek.
A tápról kicsit bővebben is beszámolhatnál...
(#) m.gyula3 hozzászólása Aug 16, 2009 /
 
0-24V 5A max.
Holnap kötömbe a 2panelműszert és tegnap a multival néztem az áramot, nehogy meghaljon vmi esetleg.
Volt olyan is h ugrált az áram....

Akkor szted jó lehet az IC?
Nehéz tönkretenni?
(#) titi válasza m.gyula3 hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Ha multiméteren keresztül kapta a tápot, akkor lehet, hogy az a gond. Milyen méréshatárban volt a műszer?
Simán felvehet az IC akár 4-5A-t is.
Szerintem még ne dobd ki az IC-t.
De azt azért nem mondanám, hogy nem lehet tönkretenni...
(#) m.gyula3 válasza titi hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Automata a multiméter.
Mondjuk nagyon egyszerü kapcsolás, ezért nem tudom mi lehet a gond.... . Meghát ez az elsőerősítőm.
Tudom, hogy 5A-t is felvehet, pont ezért néztem csak az áramot. Nehogy a táp túllegyen hajtva.
(#) titi válasza m.gyula3 hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Ha teljesen biztos vagy benne, hogy minden jól van kötve, akkor szerintem tegyél egy próbát úgy, hogy nem iktatod közbe a multit.
Jut eszembe, ugye hűtőborda van az IC-n?
Csak azért kérdem, mert találkoztam már olyannal, hogy úgy gondolta az illető, a próba idejére nem szükséges.
(#) m.gyula3 hozzászólása Aug 16, 2009 /
 
Jólvan, köszi az ötit.
Akkor holnap rendesen mindent összerakok és úgy próba. Igen volt rajta hütőborda, de nem volt meleg az IC. Láttam már ilyen leégett IC-t és hólyagos volt a háta.
őőő.. ide milyen vezetékeket szoktak használni, árnyékóltat esetleg? Van itthon ilyenem. A fémszálas részét lehet használni a stereo jackdugó földelésének?
Az összeszedhető zavarok végett kérdezem? Állítólag összetudja szedni.
(#) titi válasza m.gyula3 hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Igen, árnyékoltat, és a külső "fémszálat" szokás használni földnek.
Mármint a bemenetre. A kimenet lehet sima hangszórókábel...vagy ami akad...
(#) m.gyula3 válasza titi hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
rendben, köszönöm
Majd jelentkezem, hogy mik az eredmények, ha nem lenne jó , akkor cserélek Ic-t.
Tudnál küldeni valami jó kapcsolást ha van?
üdv

(#) titi válasza m.gyula3 hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Nemrég írtam egy cikket TDA1558Q-val, A lábkiosztásuk megegyezik, nézd meg azt.
(#) m.gyula3 válasza titi hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Itt a Hobbielektronikán? vagy hol?
(#) titi válasza m.gyula3 hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
(#) m.gyula3 válasza titi hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
köszi
(#) m.gyula3 hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Nagyon király az erőstő!

Titi!

Csak a gyorsan monyozott vezetékeimmel voltak a gondok. Ma rendesen összeraktam ahogy kell és tökéletesen tiszta.

köszi
üdv!
(#) titi válasza m.gyula3 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Örülök, hogy örülsz!
Engedj meg egy kérdést, mit értesz "monyozott" alatt?
(#) m.gyula3 válasza titi hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
monyozott?

hmm...
Hát hogy is mondjam . siettem és nem rendesen raktam össze a vezetékeket. pl: Discmanből vágtam ki fogóval az jackdugó dugaljt. Nem néztem meg rendesen h stereo-e a dugó amit találtam a fiókban.
tovább nem is ragozom...
ami a lényeg, h nem szabad sietni ha az ember valamit épít, hanem át kell gondolni rendesen, hogy mit is akar.

üdv
(#) m.gyula3 hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Hali!

A ti erősítőtök mennyi áramot vesz fel?
Elvileg 3A-t kellene felvenni-e nem, legalábbis mindenhol ezt írják rá.
A labortápom ampermérője szerint 500mA környékén. Mondjuk a zeneerősségétől és a basszustól is függ ahogy észrevettem. Még nincs mély sugárzó, csak 2 magas. Nem lehet, hogy azért is ilyen kevés, mert beletettem 3*2200mikrót és így kevésbé terheli a tápot?

Basszus nélküli zenénél 150mA . Ami valós lehet, mert nem is melegszik egyáltalán a kettő párhuzamos 2n3055. Ampermérőt, a multihoz kalibráltam.

köszi
üdv!
(#) norbi0073 hozzászólása Okt 22, 2009 /
 
Sziasztok!
lenne egy kérdésem
énis ezzel az IC-vel csináltam erősítőt (TDA1558Q) és annyi lenne a problémám h mikor beleteszem egy fém házba(kibelezett beltéri) és hozzááérek az egyik audio bemente vezetékéhez (ebben az esetbe RCA kivezetés) akkor elkezd veszettül zúgni.ha hozzáérek a testhez meg a bemenethez egyszerre akkor megszűnik a zúgás, sőt az alap zúgása is halkabb lesz. van esetleg vkinek vmi ötlete mi lehet a baj? jah meg az IC pillanatok alatt felmelegszik. ez gondot jelent?
(#) titi válasza norbi0073 hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Hali!
Ne érj hozzá a bemenethez. Egy erősítő általában így működik, ha megérinted a "meleg" pontot.
A melegedés más tészta...
De jó lenne tudni, milyen rajz alapján készült, ill. egy kép is sokat elárulna...
(#) norbi0073 válasza titi hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
addig oké h normál esetbe az ujjamtól zúg. de lehet elfelejtettem az RCA kábeltől ugyanúgy zúg.
jah meg az IC-re van vmi ötlet?
am itt a kapcs rajz meg leírásLink meg mellékeltem egy képet is a komplett házról

PA220258m.JPG
    
Következő: »»   8 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem