Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
SprintLayoutViewer-nek hívják ami neked kell. És pl. itt is megtalálod.
Ez megmutatja a panelt a *.lay alapján, és a teljes nyomtatási modult eléred. Tehát a szerkesztésen kívül megy a dolog.
Alkatrészlistát tud csinálni a progi? Vagy ennyire azért nem okos?
Ha a rendes Sprintről beszélünk, nem csak a viewerről, akkor te a makróra gondolsz, és azt tud.
Igen a rendes tervező progiról beszélek. Hol van ez a makró? És hogy működik?
Alkotó pontosan 6 hsz - el feljebb linkelt pont neked egy pdf-et, szedd le és olvasd el, mindent meg fogsz tudni a program használatáról, jó anyag.
Nem tudom. Eddig még nem használtam soha, de most az ügy érdekében elindítottam.
Pont a neked hivatkozott fájlt töltöttem le, mert itt nem volt meg a program. Hibátlannak tűnik nálam. Még esetleg az lehet, hogy mivel nekem maga a "nagy" program is meg van, esetleg az eleve felrakott valami olyasmit a háttérbe, amit ugyan nem látunk, de mégis keresi a nézegető. Közben kipróbáltam egy másik gépen is, ahol még sosem volt SL feltelepítve, és ott is működik.
Idézet: „...aztán megmutattam tanáromnak is hogy miez,meg hogy kell vasalni, sokáig kételkedett, de csak sikerült meggyőzni, azóta megvették a programot és vasalják a nyákot, elötte eagles szenvedés volt (ahhoz érteni is kell), meg filcezés...” Ezen lehet csodálkozni. A diák mondja meg a tanárnak, mit tanítsanak? Mi nem ment az Eagle-ben? Miért kell szenvedni az Eagle-vel? A vasalásos módszer azzal is működik. Nem akarok senkit sem kritizálni, de tudok néhány iskoláról, ahol az Eagle-től jóval bonyolultabb, profibb, nehezebben megtanulható szoftverrel dolgoznak, oktatnak. Ha a tanár nem tudja elsajátítani az oktatandó tananyagot, akkor nem a tananyagot kell lecserélni. Az ilyen fajta "fejlődés" nem előre viszi a társadalmat, meg az egyént sem. Lehet, hogy a tanárnak így több ideje maradt...
Én eddig protelt használtam.... Sprintel lehet schematic-ot készíteni?
Az a baj az eaglevel, hogy a kezeléséhez érteni kell, ahhoz meg tanítani kell(ene), ahoz meg idő és pénz kell(ene). Na most ebből néha több dolog is hiányzik.
Gyakorlati órákat fesz csonkítják, a végén semmi sem marad, még jó, hogy időben végeztem, az új rendszer kataszrófális. (esetleg diákok önszorgalma, ami ritka eset, sőtt inkább negatív a hozzáállás). SPL használatának elsajátítása kb fél óra. Középiskolában nem kell olyan bonyolult áramköröket tervezni, ahova már jobb lenne "okosabb" programot használni.ezzel együtt nagyon sokan használjuk az SPL-t bonyolultabb áramkörök nyákjának tervezéséhez. Én úgy gondolom, hogy a nyák tervezés lépéseit papíron való tervezéssel kell kezdeni, az SPL kb ennyit is tud, így a tervezés logikáját meg lehet vele tanulni. Ez a lényeg (eaglenél szétbobálták az alkatrészeket (szemre jól nézzen ki), benyomták az autoroutot, kijavítottak pár hibát atkötéssel, és akkor ezen mit tanultak?) félreértés ne essék nem fikázni akarom az eaglet, mert én is használom (de csak a schematik részét).
Csillagom, hányszor írjam le neked? Vedd már a fáradtságot és töltsd már le azt a nyamvad leírást, az össze kérdésedre megkapod a választ. A makróktól kezdve a schematikus ábrákon át, amit akarsz mindenre fény derül. Legyél egy kicsit önálló.
Nagyon sajnálom, hogy ennyire süllyed egyes iskolák színvonala. Ha a NYÁK tervezés csak egy "melléktermék" egy iskolában, csak azért van, hogy összeálljon a megtervezett kütyü, még az egyik szemet behunyva elnézhető, de akkor sem érthető. Az érveidet is elhiszem, de ez nem változtat azon a tényen, hogy a szülők nem azért járatják iskolába a gyereküket, hogy csak a legkönnyebb út kiválasztását tanulja meg.
Én sem az Eagle-t akartam védeni, de amire az előbb reagáltam és a válaszodat is figyelembe véve, bármiről is legyen szó, felháborítónak tartom. A leírásod alapján valóban nem a legmegfelelőbb az oktatás módszere, de ez nem a mi gondunk. Remélem a modik ezt a beszélgetést nem fogják nagyon kritizálni, mert fontosnak tartom, hogy aki még a pályaválasztás előtt van, innen is találjon infót az egyes iskolák minőségéről. Talán lehetne egy erről szóló topicot nyitni.
És akkor ez még egy jobb iskola, országos versenyeredményekkel (amihez énis hozzájárultam), de aki tanulni akar az úgyis fog, aki meg nem annak kár tanítani. Ha otthon nem foglakozik vele akkor nem fog nagyon előrejutni. Én otthon megmondtam, ide megyek, ezt akarom, nincs kecmec.
Szevasztok!
Sprint Layout 5-tel rajzolok, és egy olyan hiba van, hogy amikor kinyomtatom a kész rajzot, a vezetősáv töréspontjainál nem lesz teljes keresztmetszetű a vonal, hanem két egyenesből rakja össze, és ott egy töréspont jön létre, esetleg, ha valaki tudja, hogy hol lehet beállítani hogy jó legyen, az írjon. Előre is köszönöm!
Nem igazán értem a problémád de ha felteszed a lay-t vagy legalább egy képet és bejelölöd a problémás helyet akkor tudok segíteni.
Lefényképeztem a panelt, jobb minőségbe nem sikerült, pirossal bekarikáztam, hogy miről lenne szó.
Van ötletem a hibára de ha láthatnám a lay file-t akkor biztosra mehetnék.
Itt van a lay is, de amugy nyomtatási képen nem látni ezt a törést.
A fájl jó, ez nyomtató hiba. Akár rosszul küldte ki a nyomtatóra a jeleket (velem már volt ilyen, csak az egyeneseket volt hajlandó kinyomtatni, a körös dolgokat nem, és azt is csak a feléig, szerencsére nem sokszor). Többszöri nyomtatásra is mindig ugyan ott volt a baj? Esetleg próbálj meg máshova nyomtatni a papíron. Vasalásnál nem maradt a papíron por?
Nem maradt ott vasalásnál, na nyomtattam egy sima lapra olyat, ahol a minuszt beolvasztottam autoGND-vel, és itt meg mindenhez hozzáér a test a töréseknél.
Én is nyomtató hibára gyanakodtam de ilyen nyomtatási hibát még nem láttam ami csak a törési pontoknál jelentkezik. Melyik verziót használod a Sprint layout-ból?
Szerintem a program is jó, meg a nyomtató is. Ez inkább konverziós hibának tűnik, a nyomtató illesztő szoftvere nem illeszkedik pontosan.
Egyéb dolgokat jól nyomtat? Próbáld ki, hogy egy képet helyesen tudsz-e nyomtatni. Én is kinyomtattam a LAY-odat, majd beszkenneltem. Láthatod, nyoma sincs az említett hibának. (mellékeltem kissé lebutítva)
Az 5ös verziót használom, de linux alatt, szoval lehet hogy az a program a hibás érte, amivel megtudom nyitni a windows-os dolgokat linux alatt. Azért nagyon köszönöm a gyors válaszokat, meg hogy utánanéztél és még ki is nyomtattad és megnézted
Szia kérnék egy szívességet. A mellékelt nyáktervből kellene olyat csinálni, amit elfogadnak a nyákgyártók. Az én demóverzióm nem csinálja meg a gerber filet.
Köszönöm szépen, remélem így elfogadják.
Idézet: „Sajnos nem felel meg, a megküldött gerber file. A rendelés alapján 5db gerber file kell (2 oldal 2 lötstop 1 szita) és 1 db ncdrill (excellon) a fúráshoz. A kontúrmaráshoz legalább egy rétegen legyen rajta a nyák körvonala is!” Nyákiroda Bt. Én már ekkora szívességet nem akarok kérni, de arra kíváncsi lennék, ez miért éri meg egy nyákgyártónak? A megfelelő programmal, egy olyan ember akinek ez csak a munkája pont egy perc alatt csinálja meg. Tudtok olyan nyákgyártót, akinek a sima gerber, ne adj isten sprint *.lay megfelel? A nyákexpress még csak nem is válaszolt.
Közben kaptál választ, de nem tudom kielégítőt-e?
Akkor megcsináljam én is?
Sajnos, amit szamóca volt szíves megcsinálni nekem, arra adta az alant olvasható válasz a nyákos cég.
Tehát a rétegeket egyben tartalmazó fájlból készített gerber fálj nem volt nekik elég, és rétegenként kérnek gerbert. Szívesen elfogadom, ha szétválasztod és rétegekben elkészítenéd a gerber fileokat. A furat gerberrel van bajom, mert a demóben nem találtam meg a furat réteget, így elkészíteni sem tudtam, tehát gerber sem lesz belőle. Remélem egyszer viszonozhatom a szívességeteket. |
Bejelentkezés
Hirdetés |