Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   128 / 489
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia Patexati!
Nem, nem hibaforrás. Lehet 2x is szerepelni, mindig az "utóbbi" sorban a parancshoz megadott érték lesz érvényes.
Szia.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
RA2- sötét-0,80v
világos-2,82v

RC2 - sötét-1v
világos-0,58v

most az RA2 2K2 ellenállásal van GND-re húzva.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

Az RA2 bemeneten mérhető feszültség a sötétben 40, világosban 144 kódot kell adjon, a komparálási hatás 128. Így váltania kell a nappali és az éjszakai beállítás között. Ez így rendben is van.
Ha az RC2 kimeneten van változás, akkor a program érzékeli a RA2 bemeneten történő szintváltást. Az RC2-n megjelenő feszültségek már nem igazán jók: az éjszakai a magasabb fényerő.

Sötétben és világosban mérd meg az erősítő 3. és 2. lábán, valamint az R53 -on is a feszültséget!

A 0x27 kétszer szerepel kérdése: Azon a két helyen még csak helyettesítő neveket állít be a program, a "Definition of Functions on the Propeller clock" szöveg után nem szabad kétszer szerepeljen ugyan az a parancskód (még különböző helyettesítő nevekkel sem). A ";"-tal kezdődő sorokat a fordító nem veszi figyelembe - az eredeti beállításokat benne hagytam az állományban, de ";"-vel láttam el a soraikat. A lapozós távirányító beállítása a "SEC_CL EQU 0x18" sortól kezdődik.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
1 sötét-11,2
világos-9,9


2 sötét-1.09
világos-2.33

R53 sötét-8,69
világos-10.66
Az R68 ellenállás 470K volt eredetileg de most mégegyet ráültettem belőle így kb 235kohm most.
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
3
Sötét-2.17
Világos-2,7

A 3x3 led parázslik állandóan a többi is néha össze viszza ez minek tudható be?
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

Ha az erősítő 3. lábán is sötétben 1.09, világosban 2.33 feszültséget mérsz, akkor jó hírem van: Működik a fokozat. Most már csak be kellene állítani a feszültségeket.
Most világosban (10.66-Vled)/Rled, sötétben (8.69-Vled)/Rled áram folyik a ledeken.

Küldök egy olyan programot, ahol a sötét fényesség csak alaphelyzetben 0x20... Talán akkor már látszani fog a fényesség változás.

Szia.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
2,22-nél nem megy le jobban
(#) Hp41C válasza (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

A módosítást elküldtem.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Levettem az ellenállást most 470K van bent igy világosban 2.37 sötétben 1,39 volt van. Mindjárt próbálom köszi!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Na beleraktam! Valami látszik de még mindíg mehetne lejjebb 11,6/6,3Volt a tartomány de a ledek elégszépen világítanak most is még6,3V-on is kihajtják magukat. Mivel lehetne még levinni egy kicsit a feszt?
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

A távirányítóval mindig az aktuális fényerőt állítod. Ha az éjszakait szeretnéd csökkenteni, sötétben küldj neki
"BRIGHT_DN EQU 0x20" parancsot. Ebben a verzióban 4-gyel csökkenti a fényerőt. Látszódnia kellene. (Az 9. parancs már megint maximális fényerőt hozza, a regiszter körbefordul.) Ha a nappalit szeretnéd csökkenteni, akkor világosban küld neki.

Lehet, hogy nagyobb áramkorlátozó ellenállások kellenének a ledekhez.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Megtaláltam a harmadik lapon az egyik gomb váltja a nappalit meg az éjszakait Azért lényegesen gyengíti de nekem erős még sötétben. Amúgy van valami kijelzés mikor állítom vagy csak a fényerő változik?
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Na kérem teljes a siker Megtaláltam a távirányító harmadik lapján az összes fényerő szabályzó funkciót és sikerültek az állítások! Úgy le tudom szabályozni,hogy kialszanak a ledek Úgy néz ki működik rendesen fényre is reagál Most még az RTC-t kell beletennem meg az elemet meg a ledekkel akarok még variálni és kész a prototípús amit a módosított nyákkal és a kiválasztott,válogatott megfelelő alkatrészekkel fogok megcsinálni és várhatóan első rúgásra indulni kell neki! Most átnézem még egyszer az RTC áramköreit és ha rendben van beleteszem! Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek ha tudom meg fogom hálálni! Ha tudok képet csinálni akkor az is lesz ha befejezem a variálásokat!
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Még lenne valami mégiscsak a hőmérővel kapcsolatban. Lehet valahogy hitelesíteni mert 4-5 fokkal többet mér.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Sajnos az rtc-vel is problémáim vannak mert nem jegyez meg semmit pedig úgy nézem minden rendben van! Vagy kell okézni a beállításokat valahol,hogy abba írja meg olvassa?
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Figyelmetlen voltam már jó Soha nem volt még rtc-s órám visszaolvastam és a külső kört ki be kapcsolva percváltást megvárva megmaradnak a beállítások! MOST MÁR TÉNYLEG KÉSSZ!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!
Hát végre elindult...
A hőmérő nálam jó értéket mutat (lehet, hogy a mérés alatt melegedett fel), de könnyű kivonni néhány fokot.
  1. AD_TEMP
  2.         call    Div2
  3.         addlw   -.26; Ezt az értéket kell módosítani
  4.         movwf   Tempr


Az RTC akkor jó igazán (elemes táplálással), ha a beállítások hosszabb áramtalanítás után is megmaradnak, az idő pedig jár a tápkimaradás alatt is. A bázissal a propeller táplálása akár teljesen ki is kapcsolható, ha nem forgatod. Az RTC óráját a trimmer állításával lehet pontosítani.

A páratartalom méréshez a HIH4000 érzékelő is jó, sajnos a HIH3610-et már nem lehet kapni.


Szia
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia Patexati!
Gratulálok az első RTC-s propeller órádhoz!
Az RTC minden beállításodat megőrzi akkor is, ha sokáig áram nélkül marad az óra. Nem kell időt, dátumot, digitális, analóg kijelzést és indexet állítgatni folyton.
Szia.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia! Nem a mérés alatt mert állandóan csal csak most írtam róla. Roszul volt először bekötve az egyik szenzor mert a lábkiosztásuk miért is lenne egyforma lehet akkor kapott egy kicsit Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a segítséget nélkületek semmi nem lenne
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

Most már, hogy a propellered mindenre emlékszik, nincs kedved egy ébresztős bázishoz? (A 16F88 verziót megépítettük, kipróbáltuk ...)

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Ez a hőmérő szenzor nálam is rosszul kezdett működni, mert 33-36 fokot mért minden esetben a 23-25 fok helyett. Hiába mértem, a 25 fokhoz tartozó 2.98V körüli érték helyett mindig 3.1-3.2V jelent meg a PIC lábán. Megnézve az adatlapján, én egy kalibrált kapcsolást alaklmaztam ezután. (10K trimmerrel).
-Most, hogy írod a programból való elérését, azt -.26 értéket melyik írányban kellene változtatni és milyen léptékben? Megpróbálom én is rendbehozni a ponrosabb méréshez, de egyébként, már hitelesítettem egy preciziós hőmérőhöz a szerkezetet..
Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Sziasztok!

Ha a hőmérő mondjuk 33 fokot mér 21 helyett, akkor a "addlw -.26" helyett a "addlw -.38" -cal lehet próbálkozni (38= 26+ (33-21)).
Nem a lábszámozás szerint ültettem be az LM334-et és az LM335-öt a propellerbe és a wand órába, nekem csak 2 fokkal mér többet, mint más hőmérő (ez a két fok a 26-ban benne van). Lehet, hogy a lábszám szerinti bekötés maradandó nyomot hagy?

Sziasztok
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Nem egyforma a kiosztásuk! Nézd csak meg az adatlapot nekem ezért mért állandóan 26 fokot! A bázis is meg lesz tervezve mihelyst engedi az időm! Lehet,hogy valami olyasmit kéne csinálni minek külső DC tápja van így felférne az óra alá! Azt is kell építeni hozzá mert a vicsis féle óráméval hajtom. Meg is van minden cucc hozzá! 16F88,16F628,16F628A,16f84,16F648A,16F886 18F2550-es PIC van készleten nálam valamiből több darab is rendeltem,hogy legyen szerencsére egy sem sült meg a rortornál ez a közös emiteres előnye mert a 10K ellenállások mindenképp kellenek és védik a PIC portjait! Most a pic2klónomat csinálom meg csak a feteket kell belerakni meg egykét ellenállást azt remélem megy és képes lesz már az összes pic programozására (ami van csak az 5V-os pic-et támogatja Szilva féle)
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!
Ezt szerintem érdemes lesz a programban átírni, mert nem teljesen lineáris a mostani mérésem. Az viszont igaz, hogy a 17-26 fok tartományban még annak lehet tekinteni (a méréseim szerint), és ez a szobai használatra kiválóan megfelelő. Ki fogom azért próbálni a jelzett lehetőséggel mindenképpen.
Köszönöm, szia.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia! Nem nyugszok! A vicsis féle bázison nem tudnál módosítani nekem annyit,hogy ha bekapcsolom ne olyan kis kitöltés legyen hanem a rendes üzemi magyarul ha bekapcsolom és felpörög ne kelljen újraindítani a távirányítóval? Köszi.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

Itt már leírtam, de azért küldöm...

Szia
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Szia!

Kiforgattam a led meghajtásokat. Nézd át Te is. Egy helyen egy smd ellenállás alatt két vezeték megy át. Nem tudom meg lehet-e csinálni, vagy még egy kicsit gyötörni kell...

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Szia! csak ránéztem nem tudom ma jobban megnézni mert mennem kell! Én is megterveztem már 80%-ban és majd a kettőt meggyúrom mindegyikből kiszedem a legkedvezőbbet! A fet felül van és oldalra fordítva most a prototipúsban szerinetm így is marad! Minden szükségtelen átkötést meg fogok szüntetni! Igen nálam kettő alatt ment volna két szál az smd alatt egy átkötés is kellene rá majd összevetem! Szia!
(#) robing16 hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Sziasztok!
Ezen LINK alapján a Propeller Clock leírásban, a Forgó részhez 100 menet, az állóhoz 150 menet kell! Biztos, hogy elég lesz, és termel annyi energiát, hogy meg tudjon hajtani 16 LED-et?!

ha 20mA-el számolunk LED-enként, akkor 320mA lenne, és még legalább 20mA a többi alkatrésznek...

Köszi
Sziasztok!
(#) janocsi válasza robing16 hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Szia Robing16!
Éppen fordítva. Az álló 100, a forgó 150 menet legalább (0.2-0.35) CuZ huzalból tekercselve.
A mért áramok min. 50, max.200mA a 18 db LED-es propellernél.
Szia.
Következő: »»   128 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem