Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   117 / 607
(#) Andreas89 válasza MPedro hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Nem, most másik trafót keresek, vagy marad a panel későbbre...
(#) petya100 hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az MPedro féle TDA7294-es erősítőt.Az egyik oldal tökéletesen működik de viszont a másik oldal bekapcsolás után néhány másodpercig tisztán szól, és utánna elkezd torzítani és halkabb lesz.Az egyik IC az melegszik a másik pedig hideg.Szerintetek mi lehet az oka?. Egyébként 43V-ról hajtom meg őket.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.:petya100
(#) lapose válasza petya100 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

Előfordulhat, hogy gerjed, vagy valamelyik elkó átvezet. Nézd meg, hogy nem fordítva raktad be az egyik elkót.
(#) roland0327 hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Úgy döntöttem építek egy mono érősítőt majd mélyládába TDA7294 segítségével, de ez még kicsit odébb van. A tápról lenne egy pár kérdésem. Van egy trafóm 160W és 29V AC, van két 6800µF/50V (ha lehet ezt szeretném mert most perpillanat erre már nem lenne pénzem ). A fő problémém az lenne, hogy a trafómon 4 kivezetés van, a 29V és a segédtáp, de a mellékelt rajzon van a test (GND) azt muszáj?vagy hogyan tudom megoldani, hogy legyen?

Ezt szeretném megtudni! Köszi előre is!
ROLAND!!!
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
A mellékelt rajzon középleágas trafóval csinált +/- táp van. Ha a trafód szimpla szekunderes, akkor inkább ilyesmivel próbálkozz.
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Ebben van két dióda és két kondi.. se egyenirányitani nem kell se pufferelni? és ha ezt igy meg csinálom ugyan az lesz mint középleágazásos vagy lesz eltérés?
(#) petya100 válasza lapose hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!
Megnéztem a kondikat mindegyik jól van betéve,szerinted nem az IC halódik?
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Ez így egyenirányítva és pufferelve is van. Nézd csak át jobban... egyszerű mint a faék
Nem lesz ugyanolyan mint a középleágas. Feleakkora frekvenciával fogja tölteni a puffereket, mint egy Graetz-híd, ezért kétszer akkora puffer kapacítással lesz kb olyan hatásos. Végfokhoz még nem használtam ilyet, de előerősítőhöz már többször is. Más használható megoldás sajnos nem nagyon van ebben az esetben.
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Köszi szépen majd kipróbálom akkor! Még annyit, hogy az értékek jók? Mert a diódát néztem a Hqvideo-n és nem volt.
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Egy ilyen tápegység, egyáltalán nem érzékeny az alkatrészek értékére. Az a lényeg hogy feszültségre és áramerősségre is legyen egy kicsit túlméretezve. A 6800µF-os kondik jók lesznek, diódának pedig bármelyik, legalább 5 A-es tipus megfelel.
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Okés. Köszönöm Szépen!
(#) DJmike hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Üdv!
Segítséget kérnék!
Pár hónapja építettem egy tda7294es végfokot, most nemrég megépítettem az oldalon találató sub filtert. Összekötöttem őket, de vagy nem jól vagyx pedig rosszul építettem meg, mert a panelt kézzel rajzoltam. Nem szólalt meg, gondoltam akkor rossz a szűrő, kikötöttem. Összekötöttem a végfokot egy lejátszóval ahogy ezelőtt használtam és a potija a végfoknak nem hangosított vagy halkított, hanem mélyet szűrt. Ha teljesen letekerem 0-ra a potit akkor közepesen szól, nem halkít semmit és amint tekerem feljebb a potit ad rá egy kis hangot illetve erőteljes mélyet ad, tehát szűr.
Kérdéesm, ha veszek egy új IC-t megoldódik a problémám, ha nem akkor mi a teendő.
(#) lapose válasza petya100 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Az is lehet, de nekem gyanús, hogy valami munkapont eltolódás van. Feszültségeket mértél az IC lábain?
(#) petya100 válasza lapose hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Ha megtudnád mondani,hogy az IC melyik lábán kell feszültséget mérni. Azt megköszönném,mert még nem vágom annyira ezt a témát.
(#) lapose válasza petya100 hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Szia!

Mindegyiken! Kezd el az egyesen, menjél sorba, írd fel mindegyik lábán mérhető feszültséget, tedd ide föl, hátha kitalálunk valamit.
(#) petya100 válasza lapose hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szia.
Elkezdtem mérni az IC lábait az 1-es láb:42,8V
2-es láb:42,8V
3-as:41,6V
4-es:42,8V
5-ös:58,8V
6-os:85,8V
Idáig jutottam,mert mikor a 7-es lábát mértem akkor véletlenül hozzá ért a 6-oshoz és egy nagy füst lett az eredménye.
És most már tényleg meghalt az IC.Sajna venni kell másikat,és majd ha kicserélem akkor beszámolok a fejleményekről.Egyébként nagyon necces kimérni az IC lábait,mert túl közel vannak egymáshoz és a multinak a mérőzsinór hegye elég vastag.
Köszi eddig is a segítségedet.
(#) Bonanza02 válasza DJmike hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Ne segítsünk abban, hogy felteszed a penelterv skiccet, a kész panelt (mindkét oldaláról kép) és a 7294 rajzot,ami neked van meg?
Mert valamit elkötöttél szerintem, nem a bemenetre csatlakoztattad pl. a bemenő jelet,hanem valamelyik másik lábára.
(#) titi válasza petya100 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Hali!
Ha ilyen feszültségeket mértél az IC-n, akkor szerintem az az IC már a mérés előtt halott volt.
Nem csináltál valahol zárlatot a nyákon?
Ja, és ugye a GND-hez képest mértél?
(#) petya100 válasza titi hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szia.
Az IC nem lehetett teljesen halott mert közben szólt mikor mértem,csak viszont én a Negatívhoz képest mértem a feszkót.
(#) titi válasza petya100 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Ja, hogy nem a GND-hez mérted? Így már érthető. Majd legközelebb ahhoz mérd!
(#) lapose válasza titi hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szia!

Pont ezt akartam írni.
(#) solymosi hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
Sziasztok!
Elkészült a "kicsike".!! Egész szépen szól 2 dynacord hangfallal is teszteltem. A táp viszont (100VA) kicsi úgyhogy lesz bele egy 200VA toroid.

A jelfölddel gerjedésileg meggyült a bajom, holnap majd tanulságként rakok fel képet hogy hogyan kötöttem be rosszul, iszonyatos búgások közepette. Most viszont már hallgat mint a sír ha nincs jel ráengedve.

A ventillátor vezérlés és a kijelző öszzelövése várat még magára.

Köszönöm a tápban nyújtott segítségeket.
(#) Bassmester válasza solymosi hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Inkább 300VA-es legyen a toroid a két szimpla csatornához, pláne ha +/-40V -ról megy és 4 Ohm-mal is akarod terhelni.
(#) solymosi hozzászólása Nov 2, 2009 /
 
Ez a kép hátha segít másoknak is.

Én az első verziót 2x átkábeleztem majdnem megőrültem, hogy mitől búg. Pedig elméletileg full csillagpont.

Lehet hogy a védelem földje rángatta meg?

Viszont aztán a második megoldást mintegy véletlenül kipróbálva teljes siker.

gerjed1.JPG
    
(#) djgombi válasza solymosi hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Szép munka! Grat hozzá
(#) DJmike válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Hello! Itt vannak a képek a végfokról meg a szűrőről. A végfokom szépen szólt addig míg a szűrő nem volt, a szűrő paneltervét fotózással készítettem. Én a végfok out+ kötöttem a szűrő in ágába a, a szűrő out kimenetére kötöttem a hangszórót. Nem szólt semmi, a szűrőt kikötve kipróbáltam a végfokot és a végfok potija szűrte a mélyet valamennyire.
(#) Solt85 válasza DJmike hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Hali !

Lehet rosszul tudom, de a szűrőre nem a zeneforrásról jövő jelet kell kötni ? majd aztán a szűrőből kijövőt a végfokra.

Javítsatok ki ha tévednék.

üdv.
(#) solymosi válasza Solt85 hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Én is a végfok elé kötném, ha jól látom táp is megy a szűrőbe. Ez mindenképpen azt feltételezi hogy a még nem erősített jelet kell bekötni.
(#) Dani45 hozzászólása Nov 3, 2009 /
 
Vaki segítsen!

Azt szeretném kérdezni, hogy én megcsináltam a
végfokot (bolthely.hu-ról tda7294-es ic-vel) de nem szól hanem folyamatosan csak zúg! A letölthető panelrajzot rajzoltam meg.Nem szól csak nagyon hamar felmelegszik és 5 perc után a hűtőborda is nagyon meleg. Ha kapcsolok rá lejátszót akkor is semmi más nincs csak a folyamatos elég hangos zúgás. Ha a muta részt összezárom dróttal akkor is ha elvágom és nincs összezárva akkor is ezt kapom.
Annyiban különbözik az alkatrész hogy a két 1000mikros kondenzátor az nem 50V-os hanem 63 voltos. valamint a két 100nanos kondenzátor az pedig nem kerámia hanem a sima műanyag típus. Más eltérés nincs, +- 27V-ot adok neki szűrve 4700mikros 35V-os kondikkal, áganként 4 vagy 5 Amperral. Ezek szerint mi(k) lehet(nek) a problémák?
Zárlatot nem találtam sehol.
Valaki segítsen ha tud!
köszönöm
(#) solymosi válasza Dani45 hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Ha tudsz küldj képet a bekötésről. Nekem a nyákon szét van választva a jelföld és a tápföld. Amikor nem adtam a jelföldre a központi földet akkor nekem is ilyesmit produkált csak rögtön lekapcsolt a védelem miatt. Tehát próbáld meg a jelföldet is összekötni a csillagpontos központi földdel.. (GND)
Következő: »»   117 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem