Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   134 / 489
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
R21 1k nem kevés az?
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
A mérés szerinten nem igaz mert hiába van meg az 5V ha ráteszem a ledet akkor már nincs meg meg nem is világít csak ha 1K-val húzom testre
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Cseréljük ki az R21 -et az R22-vel.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Na felcseréltem most jó! Gondoltam,hogy a rajzon fordítva van mert furcsának tűnt de a tegnapi szeszes ital fogyasztásom miatt nem vagyok ma a helyzet magaslatán A 17,18 lábak összezárása most sem hozott semmi eredményt beletettem egy próbára a pic-et is de semmi azzal sem nem látja a terminál program nem jön vissza amit beírtam az sem csak ha a 2,3 láb össze van zárva (természetesen táp pic nélköü zárom csak rövidre) Valami bibi van most is Most,hogy a tarnyók mennek rendesen akkor kezdjük előröl mit nézzek mit mérjek! Most el kell mennem de este leszek megint akkor fojtatom! Kösz,hogy segítesz
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

A kábelt kellene mérni. A pc-re legyen csatlakoztatva, da a bázishoz ne legyen csatlakoztatva. A terminál program legyen elindítva, beállítva, text módban.
- Mérni kell a feszültségeket az 5. kivezetéshez képest a 2. 3. 4. lábon.
- Összezárni a 2. és 3. lábat, üzenetet küldeni, leellenőrizni, hogy a program vette.


Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
2:-10,5V
3:+0,15V
4:+0,15V

A 2-3 rövidre zárása esetén a program visszaírja a betűt mi beírok tehát az jó!
Mentem.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

Akkor mégiscsak meg kell cserélni a 2. és a 3. a kábelen.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia! Megcseréltem felismeri a PIC-et ,hogy tovább?
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

A terminál programban megjelent végre a "Propeller Clock" kiírás. A Send gomb elé írj egy db "p" betűt. Nyomd meg a Send-et. Cseréld ki a "p"-t "v"-re. Nyomd meg a Send-et. (Entert ne nyomj - a program kilép tőle.) Venni a "V3.01" szöveget kell...

Szia

(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Propeller clock/0A
Propeller clock/0A
V03.01/0A
Ezeket írja ki.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

Állítsd le a terminál programot. Indítsd el a PropellerClock.exe-t. (A bpl -t másol be a Windows/Sytem32-be.)
Nyomd meg az Open gombot...

Más. Milyen méretű smd ellenállásokkal tervezted meg a propellert?

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Mind 1206-os Elindítottam be lehet állítani az időt, be tudom kapcsolni a tekercsre 2W terhelés van rakva 9V a fesz a motor megy a szabályzástól függ az is jó csak a távirányító részével lesz valami gond. Az RTC is bent van de,hogy jegyzi meg az időt?Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

A "Date - Time" panelen a "Refresh time" kockát pipáld ki.
A dátum a "Send date", az idő a "Send time" gombbal állítható be (az órájában és az RTC-ben is). A led villogásának meg kell szünnie.
Válaszd ki az "Infra RC5 commands" fület. Küldj parancsot az órának.

Szia
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Lemaradt: A távirányítóval..
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Hülye vagyok mondom nem jegyzi meg az időt azt nincs is bent elem mert elemtartót kell még beszereznem A távirányító leállítja és villog a motoron az izzó vagy kell ezt még "tanítani"?
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Homokórázik pár másodpercet de semmit nem ír ki nem történik semmi! A ki be kapcsolás sem megy semmi parancsra nem reagál a pic csak a gépről tudok parancsot adni neki
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

Megvan... Nincs a PortE.3 bekapcsova... Javítás megy...

Szia
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!
A base_886.asm 51. sorában a _MCLRE_ON -t javítsd át _MCLRE_OFF -ra. Fordítás, égetés, próba, parancs küldés. A parancsokat az "Infra RC5 commands" fülön levő nagy ablakba írja be (attól függetlenül, hogy neki szólt-e, annyiszor, ahányszor küldték).

A mail küldés nagyon lassú...

A relé gombbal csak be lehet kapcsolni, kikapcsolás infrával, pc-ről vagy ha az idő lejár automatikusan. A Wake up hasonlóan működik.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Rátettem az órát most meg fordulatot nem tudok állítani igen pörög 12V-nál nem megy lejjebb.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

Az LM2941 körül lesz valami, a program nem tudja állítani a feszültség értékét, csak ki / be tudja kapcsolni. A potencióméterrel kellene tudni beállítani. Nincs zárlat, vezeték szakadás? Nem gerjed az IC? Megvan a 22µF szűrése?

Szia.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Jegyzettömbel megnyitottam az asm-et de az 51.sorban nincs ilyen Lehet,hogy valami végett behalt az lm ic mert délelött szabályozta még az izzónál
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

Ezt elnéztem, a 162. (jó hosszú) sor végén van, de végre elment a mail is... Az LM2941-en van hűtés?

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Ok! Természetesen van hűtés egy nagy bordán van az összes egymástól elszigetelve!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Átírtam és most jónak nézem de most átrakom a másik bázisból az ict mert nem lehet így használni mert felszáll
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Kicseréltem az ic-t most jó és megy is. Az ébresztést szeretném próbálni de mit állítsak be,hogy szóljon
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Na sikerült az ébresztés is arra lennék kíváncsi lehet e állítani rajt hányat csipogjon Akkor kijelenthetem, hogy kész a 16F886-os bázis
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

Válaszd ki az "Alarms I" vagy "Alarms II" fület. Nézz ki egy sort.
Az "Eneble" kipipálásával a sorban megadott ébresztést engedélyezheted, ha a pipát kiveszed, tilthatod.
Az "On days of week" alatti 7 pipával sorban a hétfőre, .. vasárnapra engedélyezheted az ébresztést (több is lehet kipipálva).
Az "Alarm time" az ébresztés ideje. Csak az órát és a percet lehet megadni, a másodperc mindig 0.
Ha az "Ignore hour" ki van pipálva, az órát nem figyeli az ébresztésnél.
A "Propeller On" vagy a "Propeller Off" kipipálásával az ébresztéskor a propellert be vagy kikapcsolja.
A "Sound" kipipálásával a hangjelzés adását elgedélyezed.
Végül a "Relais on" kipipálásával a relé bekapcsolását kérheted a "for minutes" alatt beállított időre (percben). 0 perc megadása az ébresztéskor való kikapcsolást jelenti.
Ha a sor bármely elemét megváltoztatod, a sor végén levő "Send" gomb megnyomásával küldheted el a módosítást a bázisnak.
Egy sorban a három lehetőség közül csak egyet lehet megadni.

A melléklet ugyan a Wand óra beállítását mutatja, de értelmezése a báziséval megegyezik:
- 35. kedden 20:30 -kor hangjelzés
- 37. szombaton és vasárnap 21:50- kor az óra bekapcsolása
- 38. szombaton és vasárnap 22:00- kor az óra kikapcsolása
- 39. a relé kimenet bekapcsolása minden óra 58 perckor 2 percre.

Ébresztéskor mindig 8 -at csipog. Nézd még meg a többi lehetőséget is.
Mode: lehetőség van egész órakor hangjelzésre kétféle módon (mindig egy, az órától függően 1..12).
PWM: Láthatóvá váltak a beállítások.
Infra: A bázis egyben egy RC5 kommunikációs analizátor is.
A propeller fülön a bázis aktuális állapotát láthatod, indíthatod, leállíthatod.
A relais fülön a relét lehet vezérelni.

Két lappal adós vagyok még:
Mérések: a fény, a hőmérséklet, a páratartalom és a légnyomás lesz majd látható rajta.
DCF77: a DCF77 adásból dekódolt idő és a sikere szinkronizálások száma jelenik majd meg. (A 16F886 programjában benne van).

Szia

Alarms.JPG
    
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Vettem! Elemtartó és a kis pic még nincs bent LM2941 kicsit barmolva lett mert másikból kellett átrakni és természetesen toldani kellett a lábait.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

Nagyon jól néz ki. Még ki kell fejleszteni a 12F629 programját, az infra parancs adását. Aztán jöhet as USB változat, majd valamikor.

DCF77 bemenetre a modul aktív alacsony kimenetét kell kötni. A modul táplálását egy RC szűrőtagon keresztül kell vezetni. Az vált be, hogy a modul táp bemenetére a táp vezetékét egy 100 ohm-os ellenálláson keresztül vezettem és a modul táp és föld pontjai közé 100nF kerámia és 47µF tantál kondenzátort kötöttem.

Most nézem, kész csoda, hogy kommunikál. A D15 és D16 diódákat meg kellene fordítani, a K legyen a föld ill a 4. láb felé.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
És DCF modult hol szereztél be és mibe kerül azt akarok mindenképp ha az infrás időszinkron is elérhetővé vállik!
Következő: »»   134 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem