Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   71 / 399
(#) fredikke hozzászólása Nov 4, 2009 /
 
Tiszeteletem uraim. Egy olyan kérdéseben fordulok hozzátok hogy egy quad erositot akkarok épiteni; a Ludwig kapcsolás után szeretném meg épiteni csak mj15003 végtranyokkal (ilyenem van itthon) a kérdésem az lenne hogy a Ludwig féle kapcsolással tehát 4 tranyoval mekkora teljestiményt és hány ohmon produkálna az erosito? illetve hogy ha csak két végtranyoval épitem meg akkkor ismét mennyi a várhato teljesitmény és hány ohmra?
(#) frissadam válasza frissadam hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Hi!

Megoldódott a probléma. A középső induktivitás volt bizonytalan , és cseréltem egy bd242-őt és egy bc212-őt.
(#) Csuki hozzászólása Nov 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Van 2 NYÁK-om, és egy kapcsolásom (Quad 405 No: 830901). Az a gondom, hogy nincs hozzá beültetési rajzom. :no: Aki tud ehhez a sorozatszámú modellhez (No: 830901) beültetési rajzot, annak nagyon megköszönném, ha publikálná!
Előre köszönöm!
(#) Szebence válasza lapose hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Idézet:

Mérj feszültségeket az ellenállásokon.”


Na végre megcsináltam, mértem az ellenállásokon...
Ugye 4db 1K ohm-os ellenállásról van szó. 2db párhuzamba ez sorba van kötve a másik kettővel ami megin csak párhuzamosan van kötve. Tehát tulajdonképpen 2db 500 ohm-os ellenállás van sorba kötve.
Ha a két végén mértem akkor 50,1V-ot mértem ha csak 500 ohmo néztem akkor meg a fele volt: 25,5V

Most pár vezetéket lerövidítek a tápnál megpróbálok kiküszöbölni a "hosszú" kábelek okozta zavart.
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Megtötént a kábelek lerövidítése és a bemenő jel kábelt kicseréltem árnyékoltra. Kipróbáltam de mostmár "recseg" is. Olyan mint amikor rádiót hallgatok és nem tudom tisztán fogni. Szól a zene de van mellette halkan folyamatosan egy "zúgás"
(#) Robi85 hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Sziasztok.

Akadt egy kis problémám a Quad-405ös erősitőmmel.

Havernak épitettem egy erősitőt a régi helyére és ezek kerültek bele. Megmaradt a dobozban a gyári hangszin szabályzás. Beis kötöttewm rendesen de ha adok az erősitőnek hangot és odacsavarom a mélyet vagy a magasat akkor elkezd füstölni az R38as ellenállás a Quadon. A hangszin kimenetén 0V van.

Miért csinálhatja?
(#) kanocos hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
sziasztok. A mellékelt quadhoz a mellékelt védelem szerintetek megfelelő ?
(#) highand válasza Robi85 hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Kellene egy rajz, mert sokféle Quad van és nem tudom melyik az R38.
(#) Robi85 válasza highand hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Ez van meg nekem. R38 a kimeneten van egy 100n-es kondival együtt.

beült.jpg
    
(#) Alkotó válasza Robi85 hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Ha az említett ellenállás melegszik, akkor ott biztosan baj van. Vagy a C12 zárlatos, vagy keményen gerjed az erősítő, a hallható tartománytól magasabb frekvencián.
(#) highand válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Mi van, ha túlvezérli keményen, valami tucc-tucc-al? Akkor is lesz benne pár watt nagyfreki. Bár inkább a gerjedés lesz igaz, vagy még inkább a kettő kombinációja, hogy akkor gerjed pamaccsal, amikor túlvezérli.
(#) Robi85 válasza highand hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Lehetséges, hogy tulvezérli az előfok a végfokot mert ha csak simán adok neki jelet pl egy dvd lejátszóról akkor maxra fellehet tekerni a hangerőt és akkor jó. Lehet akkor, hogy az az előfok nem okés? Végülis jo anélkül is de ha már benne van jólett volna használni.
(#) highand válasza Robi85 hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Tegyél egy 470pF-et a bemenettel párhuzamosan és akkor ha 47Kohm-nál nem nagyobb a poti értéke, akkor a két meghajtás kimeneti impedanciája közötti különbséget, mint gerjedési okot kilőhetjük.
(#) Robi85 válasza highand hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Mármint a hangerő potira gondolsz? Mert az 2*100k sztereo poti. Az előfokban is ilyenek vannak. Ha jól értelmeztem akkor a kondit a quad bemenete és az előfok közé tegyem?
(#) highand válasza Robi85 hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Igen a Quad bemenetére tedd, de ha a poti 100k-os akkor csak 220pF-et.
(#) Robi85 válasza highand hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Okés. Köszönöm, ezt holnap ki is probálom. És akkor ugy tegyem be hogy csak a bemeneti jel utjában legyen a kondi? Tehát ugy értem hogy a GND-re nemkell kötni?
(#) highand válasza Robi85 hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Párhuzamosan kell kötni, azaz a bemenet és föld közé. Ez azt tudja, hogy nagyfrekvenciásan a földre zárja a bemenetet, ami jót tesz a hurokerősítés fázisának, bár az nagyon ritka, hogy a műveleti erősítő gerjed. Fontos segítség még, a C2-vel párhuzamosan kötni egy 100nF-ot, amit egészen pontosan R4-nek arra lábára kell földelni, ami a testre megy. Sőt én R4-et is átkötném egy 100n-val, piszkos módon nem értem, minek tervezték azt be oda, a kimeneti offset-et nem így kell csökkenteni, illetve, ennél van korrektebb megoldás.
(#) Robi85 válasza highand hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Okés. Köszönöm a segitséged. Ki probálom elöbb a kondis dolgot és ha ugy jó akkor hagyom a többit. Ha nemlesz jó akkor megprobálom még a továbbiakat amiket irtál.

(#) Ronin hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Hali.
Egy ilyen modult javítok, és LM301 az előerősítő IC benne.
Betehető helyette a TL071, vagy az sem zajtalanabb?
(#) CIROKL válasza Ronin hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Szia ! azt nem tudom a Hali az milyen ÍC ? Még arról sosem hallottam ! Viszot az LM301 helyett a TL071 az betehető , teljes mértékben lábkompatibilis .Csak az LM 301 - nek kellett egy külső kompenzációs tag , ami az 1-es és a 8 lábra kell ! A TL az zaj szempontjából még kedvezőbb is .
(#) Ronin válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Ok, kösz.
(#) Robi85 válasza highand hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Megcsináltam a módositást amit irtál. Most jó, nem füstöl az ellenállás. Köszönöm szépen. Nagyon szól ez a Quad. Havernak 4 Ohm-os hangdobozai vannak, nekem 8 és 3asig tekerem a hangot már üvölt rendesen. Nem lehet megmaradni mellette. Havernál akkor mégjobban fog szólni.

Mégegyszer köszi a segitséget.
(#) highand hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Djrobaa! Nagyon szívesen, örülök, ha segítettem egy kicsit.

Megtenné valaki, hogy belinkeli nekem az Urbán féle 200W-os verzió kapcsolási rajzát, mert ami megvan nekem, abban egy hatalmas hiba van, tehát az nem lehet a jó rajz.
(#) hapro válasza highand hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Szia!

Tessék: Bővebben: Link
(#) highand válasza hapro hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Az a baj, hogy ez van meg nekem is és ezzel baj van. Legalábbis ebben a pillanatban ezt gondolom, de újraszámolom. Annyira nehéz feltételezni, hogy sok év alatt senki nem jutott arra az eredményre mint én. Tuti én tévedek...
(#) hapro válasza highand hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Mi a baj vele?
(#) highand válasza hapro hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
4 ohmra nem lehet elég a dumper árama, ha a kimeneti induktivitás fel van emelve 6,2 u-ra. Ekkor a induktivitásnál 4 ohm-nál, a 47 ohm-on már 60W-nál esik vagy 5V. Ez 100mA-t jelent, ami nem lenne baj, ha felső tranzisztor húzza, de lefelé csak az 500 ohm-van, meg az utánhúzó kondi. Ezért lefelé max 25mA-t tud adni a dumper. Utána már keményen slew rates kell legyen a kimenő jel.

8 ohm-nál is vége van 80Vpp körül.

Szerk. Azt sem értem, hogy a híd 4 eleme közül, miért változtatott Urbán csak az egyiken. Emiatt a teljes sávban meg fog nőni a cross-talk.
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
20kHz-én értve a dolgokat természetesen. Pár kHz-ig semmi baja.

Szerintem vissza kell tenni a kimenetre a 3uH-t és a felső 500 Ohm helyett 300 Ohm kell. Viszont akkor nem tudom, hogy ezzel a félvezető készlettel mennyire lesz stabil.
(#) hapro válasza highand hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
ahaaa...
Azt a pár kötőszót értettem is.
Akkor vedd úgy, hogy nem kérdeztem semmit. Nincs mit megmagyarázni még nekem ebben, mert azt hiszem elég nagy az űr köztünk...
Persze túloztam most.
(#) highand válasza hapro hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Tudom, hogy eltúloztad. Szóval, ha nagy a kimenő induktivitás, akkor a fázistolást is a dumpernek kell kiegyenlíteni és erre nincsen elég árama. Szerintem, az Urbán féle beállításban be-be reccsen.
Következő: »»   71 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem