Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 75
(#) ImiDj válasza ImiDj hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
,,A clip kivezetesre tedd ra a leddioda katodjat,a led masik vegit pedig 3,5kilo Ωos ellenalason keresztul kosd az ic plussz tap feszultsegere.Ennyi es igy mutatni fogja ha az erosito eleri a maximalis teljesitmenyet,nem a torzitasat''.Ezt talaltam viszaolvasva
(#) Directors válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
köszi
(#) ImiDj válasza Directors hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
A trafo amit irtal az jo.Aval fog menni jol.A klipp kivezetest mar leirtam fentebb
(#) Directors válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Rendben.Minimum kettő TDA-nak hány A egyenirányító kell?
(#) szucsip válasza Directors hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Üdv! SZerintem 15A körüli kéne nekik, ha 4ohmos hangfalakhoz lesz.
(#) ImiDj válasza Directors hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Szerintem 500W-os trafohoz legalabb 25A-es diodahid kell.En igy tennek :yes:
(#) szucsip válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
A diódahidat a transzformátor maximális kimenő áramának effektív értékéhez (amit még képes leadni jelentősebb feszültségesés nélkül) kell igazítani, és nem a teljesítményéhez.
(#) ImiDj válasza szucsip hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Igen ezt ertem de en azt hasznalnek mert igy nem izzad meg maximalis kivezerlesben meg nemart ha van egykis plusz szerintem.Persze lehet tenni 10A-rest is de igy bisztonsagosab Egy pelda ha 100W-os tranzistorok helyet teszel 250w-osat akkor mar konyebben elviseli a gyurodest legalabis nekem igy volt az egyik erositomnel amelyknek oszeert a hangszorokimenet es ahogy huztam a hangerot ugy halottam ahogy szol a zenne az erositoben.Ha gyengebb tranyo lett volna benne mar eltemettem volna.Szoval en nem szamitotam ki csak a bisztonsagosabb hatart irtam. Amugy kosz hogy leirtad az ismereteid
(#) Directors válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
köszönöm a segítséget.Akkor beszerzek majd egy egyenirányítót.
(#) szucsip válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Én sem szoktam kizsigerelni az alkatrészeket a határértékekig... 15A, vagy 25A jelen esetben mind1, még az árát tekintve is Viszont egy nagyon fontos dolgot még el sem mondtunk martin96-nak: Az egyenirányító hidakat -ahoz hogy bírják a névleges áramértéküket- hűtőbordára kell szerelni.
(#) ImiDj válasza szucsip hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Ezzel telyesen egyet ertek :yes: Azert inkabb 25A es nem kell bajlodni a hutesel sem
(#) Directors hozzászólása Dec 2, 2009 /
 
Sziasztok!

Ha a 6 és a 8 láb között zárlatot mérek akkor lőttek az IC-nek ugye?
(#) ImiDj válasza Directors hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Hogy kerult zarlat a 6 es a 8 lab kozt?
Nem mukodik az erosito?Nem ert veletlenul osze a nyakon?
(#) szucsip válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
De igen, hűtés mindenképen kell rá!
Ha nem hiszel nekem, akkor barkobázd ki, hogy átlagban mekkora áramot venne fel a két végfok (P=I*I*R --> I= (P/R)e 0,5), és keresd ki ehez az áramértékhez tartozó nyitófeszültséget a feszültség-áram diagramon. És így már csak be kell szoroznod az árammal a hozzá tartozó nyitófeszültséget, ebből kijön, hogy mekkora teljesítmény disszipálódik a diódahidon, adott terhelés mellett.
(#) Directors válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Kivettem a nyáklapból és úgy mérem e két láb között a zárlatot.Egyébként szerintem az nem tetszett neki,hogy véletlenül rövidre lett zárva a kimenet.Még az volt a szerencsém,hogy nem robbant fel mert izzók voltak a tápágakban.
(#) ImiDj válasza Directors hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Hat igen a tda 7293 nem olyan hires a rovidzar vedelmerol ezt zoka forumtars mar tapasztalta.En is epitetem evel az ic-vel de meg nem zartam rovidre.A tda7294-est mar sikerult kifingatni rovidzaral szoval Ne zard rovidre !Jo kis Ic-k de ki lehet nyirni oket plane rovidzaral. :yes:
(#) Directors válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Bordára ráraktam a testet a bordához meg hozzáért a + kimenet.


De most már azt is tudom,hogy az izzó a tápágba ez ellen nem véd.
(#) ImiDj válasza szucsip hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Nem vitatom a tudasod mert mindig tanul az ember bar en mindig hutes nelkul tetem a diodahidakat es nem purcant ki meg egy sem 200W-os trafoig 10A-erest szoktam teni ennel nagyobra mar 25A.Ez az en tapasztalatom nem mondom hogy nem kell ra hutes csak en nem tettem ra meg ugyhiszem hogy 175Cfokig birja a diodahid.Akkor miert tesznek 2A-es didakat 250W-os trafohoz audio erositokbe ahova legalab 10A (mert a bisztik 4A-es) kellene es hutes nelkul?Ez csak en (EGY AMATOR)tapasztaltam igy ezert irtam le
(#) ImiDj válasza Directors hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Az izzo nem vedelem kep teszuk hanem ha van valami gubanc(zarlat)akkor nem eg le semmi meg ez nem ved meg semitol ha az ic nem birja.Akkor ezek szerint nem birjak a zarlatot ezek az ic-k.Mar nem mukodik az ic?Hogy szolt?Nagy hangeron ert hozza?
(#) Directors válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Nulla hangerőnél.
(#) ImiDj válasza Directors hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Hat ezt nula hangeronel bekrepal Ez meg uj nekem Es meg sem szolalt?En meg holnap kell kapjak 4 tda7293-at na mindegy lesz ami lesz.Hat jobban meggondolom teszek majd a kimenetre sorosan egy 0.2ohm-ot hogy ne pont zarlatba menyen vagy a tapagaba tegyek nemtudom meglatom meg hogy dontok
(#) ImiDj válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Hat igen most nagyon megutaltam ezt az Ic-t.2 hetig megy nincs baja utana lezarlatol a test meg a-.Nemertem mi van ezekel az Ic-kel az egyik meg a tegnap meg semmi oknal fogva feltapfeszt kuldot a hangszorokra pedig mar csak +-24V-ot kapot elentetben azal hogy edig +-52V-ot kapot.Na jo bekapcsoltam megint semi baj de mikor adtam neki jelet vagy hozzaertem a bemenethez feltapfeszt kuldot a hangszorokra.Es meg van 4 darabom meglatom mi lesz vele.Igaz hogy szebben szol de hat nem bir sokat elni elentetben a kissebik testverevel Tda7294 amelyk nagyon is birja a strapat Es meg a zarlatvedelme is jobb
(#) Directors válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Szia!

Akkor most ennyire kaki ez az IC?
Csak mert most sikerült beszereznem egy trafót hozzá.
+-35V ad le egyenirányítva.Remélem nem adja meg magát.

Szerintetek?
(#) Ronin válasza Directors hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Nem, nem ennyire kaki.
Ha jól építed meg, nem lesz baj vele.
A féltápfeszt nagyon nem szereti (egyből durran), ezért
figyelni kell hogy a kondik ki legyenek sütve első bekötéskor.
(#) ImiDj válasza Directors hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Nem mondom hogy kaki,lehet csak en kaptam egy hibas szeriat ami hamar kinyiffan.Megint kinyirtam sikeresen 2 de nemtudom miert halt meg(elnemondjam hogy meg a teszt alat izoval)mukodot egyszer csak anyi mar vilagitot az izzo.+-42.5 V-ot mertem rakotve a ket Ic-t a nelkul +-46V miutan meghalt zarlat.Nekem rosz tapasztalatom van vele.Nagyon erzekeny ezt szerintem sokan tapasztaltak es hamar megadja magat
(#) Directors válasza Ronin hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Köszi mindkettőtök válaszát.
Akkor összedobom majd ezzel a trafóval és beszámolok róla.

Egyébként én STK 4048-al szenvedtem nagyon sokat.Nagyon érzékeny cucc.Soha nem építenék vele erősítőt még ha fizetnének érte akkor se.
(#) szucsip hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Üdv mindenki!

Mi a véleményetek a TDA7293 IC gyári, megnövlet hatásfokú alkalmazásáról? (az adatlapon is rajta van, HIGH EFFICIENCY néven)

Esetleg valaki megépítette már? Az a plusz két tranzisztor (ami ugye a táppal sorba van kötve) nem csökkentheti a damping faktort?
(#) ImiDj válasza szucsip hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Ezt találtam A tda 7294-es topic-ban
(#) szucsip válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Köszi.

Szerintem Highand hozzászólása alaptalan, és áltudományos!

De a nagyobb gond az, hogy puszta elméleti eszmefuttatás , némi adatlapi adattal alátámasztva. Konkrét, megvalósított , meghallgatott, MEGMÉRT dolgokra lennék kiváncsi.
(#) Kovidivi válasza szucsip hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Akkor miért nem dobod össze? Nem olyan drága kapcsolás, és nem is bonyolult. Lehet, hogy csak Te látsz ebben a kapcsolásban valami újat, mások pedig megépítik hidalva, párhuzamosítva. Én már régóta olvasgatom a témákat, és még sehol nem láttam volna ,hogy valaki megépítette volna, természetesen ez nem azt jelenti, hogy nincs senkinek. Csak nem publikálta, nem szólt róla.
Következő: »»   14 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem