Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   129 / 274
(#) ODU hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Mennyit bír egyébként egy TDA2030? Én tegnap a sima 1 IC-s, mono erősítőmet hajtottam meg 35V-ról, előtte 2× 33 000µF puffer. És a 3. bekapcsolásra kiment az IC. Túl sok neki az a 35V?
(#) hüblerattila hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
Sziasztok! Egy kérdés: a bemenő jel testjét miért kell rákötni a hangerőszabájzó poti haramdik lábára? Nélküle nem működik rendesen?
(#) pixels válasza hüblerattila hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Azért, mert így alakul ki a feszültségosztás. Képzeld el a potmétert két ellenállásnak, és keress rá a feszültségosztásra. A hang erejét a feszültség nagysága határozza meg ( többek között ), a potméterrel osztjuk le a feszültséget. Az osztás mértéke attól függ, hogy holáll a potméter.
(#) isti014 válasza ODU hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
hát hogy menyit bír az adatlapja szerint 8ohm -on 14w 4 ohm on pedig 18w . hát igen a 35v igen csak ott van ha joltudom az ic +-18v ot képes elviselni azaz 36v ot amugy kezdetek kezdetén nekem is elment egy igy 34 v környékén azota átszoktam a tda 2030A-ra adatlap szerit ö 44 v ig birja hát egyébként vele is inkább csak azt a 30-35 v ot merem használni biztos ami biztos :d
(#) hüblerattila válasza pixels hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Értem. Csak azért kérdezem mert van egy olyan problémám hogy egy házi készítésű végfokom van aminek két teljesen különálló oldala van( külön táp meg minden) és ha bedugom a bemenő jelet az egyik oldalra akkor szép mélyet ad ha a másik oldalra is adok jelet akkor meg elmegy a mély és magasabb hangokat ad ki. Ugyanez van ha az egyik hangszórót húzom le és a jel mindkét oldalra megy. Mintha leterhelné egymást a két oldal. Ez mitől lehet? Van másik kettő házi végfok is csak kisebbek, náluk is ugyanez a jelenség. Ja és ha mindkét fele bevan kötve akkor a két hangerőpoti mindegyik oldalt szabályozza, tehát fel kell csavarni mindkettőt hogy szóljon , ha egyik levan csavarva másik meg maxon van úgy nem szól. Remélem érthetően írtam le... Köszi előre is a segítséget! Üdv Attila
(#) Bencze.k hozzászólása Márc 20, 2010 /
 
Hello mindenki,nincs valakinek tda2030 kapcs rajza,vagy link ahonnan letölthető?? Layout-os kellene. És + - táposat szeretném megépíteni. Köszi előre a segítséget. Ja lusta vagyok rajzolgatni,és tervezni.
(#) punkkazy válasza Bencze.k hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
Használd az oldal keresőjét!! Kattints az oldal elején lévő bekeretezett "K" ikonra (fényképezőgép ikon, nagyítóikon környékén), és aztán válaszd ki a legördülő menüben, hogy fájlmelléklet keresése! Biztosan megtalálod!
(#) Bencze.k válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
köszönöm
(#) ODU válasza isti014 hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Értem, és a TDA2050 az belemegy a TDA2030 kapcsolásába? gondolok itt az alábbi kapcsolásra.

tdash.gif
    
(#) punkkazy válasza ODU hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Üdv!
Ha fejlődni is akarsz az elektronikai tudásodban, akkor ajánlom figyelmedbe a Bővebben: Link oldalt, ahol megtalálod az alkatrészek adatlapját. A TDA-hoz hasonló komplett végfokok lapjában szoktak lenni "gyári" kapcsolások. Ha van egy kis angol tudásod pofon egyszerűen el fogsz boldogulni. És NEM SZÉGYEN szótárt használni, ami így az internet korában nem nagy ördöngösség. A TDA2050 adatlapját linkeltem. A 6. oldalon a SGS-Thomson adatlapján a "Figure 3" alatt megtalálod az általad csatolt kapcsoláshoz hasonlót. Kb. ugyanaz, az értékek mások, szerintem pl. az erősítés beállítása miatt. Biztosan lesznek más hozzászólók, akik jobban értenek hozzá mint én! Csak ügyesen
(#) Bencze.k hozzászólása Márc 21, 2010 /
 
TDA2030A ic és az alapkapcsolást szeretném megépíteni,van lehetőségem szimetrikus tápra. A trafóm 30w 2x10,2x10,2x18,2x24.5,2x29.5v. A panel tervet tükrözve kinyomtattam,eddig jó minden.Szóval a kérdésem,hogy mit kellene változtatnom,és mire kell vigyáznom.Nem ismerem ezt a kapcsolást.Ajándékba készülne.Nem vagyok kezdő,sem profi.Ezzel párhuzamosan építek egy fullos quad405-öt.Minden tanácsot szívesen fogadok.Azért nem olvasom át a fórumot,mert az 3hét lenne,és mire a végére érek,elfelejtem mi volt az elején
(#) ODU válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Igen, Igen, használtam én is, azt elfelejtettem írni hogy már néztem a 2 adatlapot, szinte ugyanaz a 2 kapcsolás csak a 2 diódában látok eltérést, én anno a 2030 helyére raktam 2050-et és működött is, mondhatom ugyanolyan erősítési aránnyal, legalábbis én nem hallottam különbséget, csak kérdés hogy az úgy jó volt-e, azért lenne fontos mert kész nyák tervem van és minden alkatrész megvan a 2030-ashoz, és összerakhatom-e azt csak 2050-el? (feszültség miatt kell azt használni)
(#) punkkazy válasza ODU hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
SZERINTEM igen, nem látom akadályát, de felelősséget nem vállalok . Érdemes azért a visszacsatoló ellenállást cserélni, hogy akkor a teljesítmény is növekedjen.
(#) ODU válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Rendben, az én véleményem is hasonló, aztán a hét vége körül be fogok számolni hogy hogy működik, talán hasznos lehet a többieknek is.
(#) bundibacsi válasza Bencze.k hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Én most építettem meg ezt a kapcsolást ezzel a nyákkal.Épp 10 perce próbáltam ki,de nem működik .A két dióda fórrósodik és nem szól csak búg a hangszóró. Valakinek ötlete van rá?
(#) kadarist válasza bundibacsi hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Szia!
Nem fordítva kötötted be a diódákat?
(#) Battila hozzászólása Márc 24, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy TDA2030-ra épülő erősítő megépítése előtt állok, minden megvan, már csak tápegység kellene. Adatlap alapján +/-18V a maximális amit elvisel. Van felesleges számítógép-tápegységem, +/-12v-os ágakkal. Ez megfelelő lenne hozzá? (az előerősítőnek is 12V kellene, meg a kivezérlés jelzőnek is, úgyhogy kapóra jönne

Ezt
a fajta kapcsolást terveztem használni.

A tápegység adatai: 12V1/12V2-ön 18/16 A, -12V/1A
(#) Battila válasza Battila hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Ez lenne a másik változat, de erről sajnos nincs kapcsolási rajzom. Vélemény erről+a tápos megoldásról?
(#) Bencze.k válasza bundibacsi hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
tényleg mérd ki a diódákat,akkor szoktak melegedni,ill forrósodni.Ill eldurranni,ha fordítva van beforrasztva.. Nekem még nem volt időm csinálni,ill foglalkozni vele.
(#) Bencze.k válasza bundibacsi hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
ja,és egy kérdés még,te egyutas tápot használtál,vagy kétutas szimetrikust(+ 0 -) ?
(#) bundibacsi válasza Bencze.k hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Hello! Majd ha lesz rá egy kis időm átnézem.Amúgy egyutas tápról próbáltam.
(#) ODU hozzászólása Márc 25, 2010 /
 
Na megcsináltam a TDA2050-est amiről beszéltem a 2030-as kapcsolásba raktam bele, és valami baj lehet. Egy ideig szépen kb 10-20mA az áramfelvétele, majd egy kis idő után felugrik tartós 2-3A-e(üresjáraton). Ebbe biztos vagyok hogy ez így nem jó!. Forrasztási hiba nincs, átnéztem az egészet, minden stimmel és ez a helyzet, mitől gerjedhet ennyire? ja és természetesen iszonyúan búg is. A táppal nincs gond az biztos. Segítsetek! Kösz
ODU
(#) kadarist válasza ODU hozzászólására (») Márc 25, 2010 / 1
 
Biztosan gerjed. Csökkentsd a 4-2 lábak közti ellenállás értékét. Ezzel csökkented az erősítést.
(#) ODU válasza kadarist hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Megvan a hiba, kiment egy TDA2050
(#) doomkiller hozzászólása Márc 29, 2010 /
 
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a HEstore-ban kapható TDA2030 alapú kitekben? Az 1 IC-s és az IC+tranzisztorpárra lennék kiváncsi. Esetleg ezekben a kitekben ki lehetne cserélni a 2030-at 2050-re, mert a kapcsolási rajzban nincsenek különbségek, vagy rosszul tudom?
(#) ODU válasza doomkiller hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Vannak különbségek, de teljes bizonyossággal állíthatom hogy a 2030-ra tervezett kapcsolás a 2050-el is tökéletesen működik (még csak asszimetrikus táppal próbáltam, thát + GND)
(#) doomkiller válasza ODU hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Én is azzal szeretném. Amiket árulnak az is asszimetrikus táppal jó?
(#) ODU válasza doomkiller hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Az alábbi KIT-el alapulnak TDA2030-on
15W- Asszimetrikus táp kell neki
2×15W - Asszimetrikus
50W - Asszimetrikus
100W- Ennek pedig szimetrikus táp kell (ott van a tápfeszültségnél a +- előjel)
(#) doomkiller válasza ODU hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) ODU válasza doomkiller hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Igazán nincs mit, melyiket nézted ki magadnak?
Következő: »»   129 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem