Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   556 / 1679
(#) klemo86 válasza m.joco hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Szép szép, de mi ez a kábeli zűrzavar a belében?
(#) vicsys válasza m.joco hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
A doboz, jó lett!
A belsejéből ki kell dobni 10km kábelt és az is jó lesz!
(#) m.joco válasza vicsys hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Hát az úgy volt...
Szóval amikor vágtam méretre a kábelokat, hagytam mindegyiken egy kis ráhagyást, cca. 10-15 cm-t, és ez lett belőle.
Üdv.
(#) klemo86 válasza m.joco hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
A vezetékeket úgy méretezd, hogy 1db szép kötegbe lehessen szedni, és annyi! Nulla ráhagyással.
(#) potenciameter válasza m.joco hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Nagyon szép, kár hogy nem te csináltad, mert akkor igazán büszke lehetnél magadra.
(#) m.joco válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Édesapám a lakatos, én maradok a pákánál.
Üdv.
(#) potenciameter válasza m.joco hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Az én faterom is lakatos!
(#) klemo86 válasza m.joco hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Mázlisták, én meg vegyem drága pénzért, ha szépet akarok, vagy csináltassak egyedit
(szintén nem olcsón)
(#) nagy hoho válasza m.joco hozzászólására (») Márc 21, 2010 / 1
 
Édesapád megtanulta a szakmát. Szép dobozt csinált. Viszont Te megfosztottál bennünket a vizuális élménytől, mert a spagetti szerelés mindent eltakar.Nem először mutatom be a tápomat amiben a kábeleket szinte nem is lehet látni. Szerintem ez az irány a követendő.

067 008.jpg
    
(#) pumoka válasza tony994 hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Hello!
El mondanád hogy milyen alkatrész van benne a 2db tranyón kívül?
Le tudnád rajzolni a kapcsolási rajzát?
(#) pumoka válasza geri303 hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Szia!

Mobiltelefon hívásjelző 555-tel

Az alábbi kapcsolás eredetileg a bsselektronikáról való. Karácsonyi ajándéknak készítettem el. A LED, a kondi, és a gyors tranyó helyére egy tranyót és pár LED-et tettem, amik felirat alakban vannak elrendezve. Emiatt természetesen nagyobb feszültségről is üzemel.


A kapcsolási rajzon jelöld már be légyszi, hogy hová tettél 1 tranyót a Led, kondi, és a gyorstranyó helyére mert nem igazán tudom, hogy melyik is a gyors tranyó! Nem gyors diódát akartál írni?
(#) pumoka válasza elektromos hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Hello!
Én ezt olcsóbban megoldottam!
A panel másik oldalára ragasztok egy cellux darabot fülnek amit meg lehet fogni és pofával lefelé bele teszem az edénybe. Nem is kell mozgatni mert a rezet amit le mar az szépen süllyed le az aljára.
(#) llaci56 válasza pumoka hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Nem tévedtél el véletlenül?
(#) Topi válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Jó helyen van, csak 54 ezer hozzászólással lemaradva
(#) pumoka válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Nem! Miért te el tévedtél?
(#) G-Lex hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Építettünk egy MP3 lejátszót ami gombnyomásra képes lejátszani pendrive-ról MP3-akat.

Jelenleg egy 4x4-es billentyűzet mátrix van kezelve benne. Az első 11 gomb elindítja a lejátszást (pl 1-es gomb az a001.mp3-at). Az utolsó 5 gomb a stop, előző, következő, előre/hátra pörgetés.

A panel maga (sajnos még) nem az én művem, de a PIC program igen.

Egyelőre még csak prototípus, azért a lógó vezetékek
(#) BEMcorp válasza G-Lex hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Ez frankó!
És az mp3-mat mi dekódolja? Gondolom nem a PIC, ugye?
(#) zenetom válasza G-Lex hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Gratula! Le a kalappal! (bárcsak én is már itt tartanék )
Milyen nyelvben írtad a progit? Milyen PIC(ek)-et használtál föl?
(#) pixels válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Szerintem az a "dobozka" a dekóder; HEstoreben láttam ilyesmit.
(#) geri303 válasza pumoka hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Hali!
Még jó hogy rendszeresen olvasom a topikot.

A tranyó az 555-ös 3-as lábára megy, mert az a kimenete, ez az adatlapjába is benne van, sok alapkapcsolással együtt.

Ha lenne még kérdésed akkor dobj egy pm-et.
(#) SALáta válasza G-Lex hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Ígéretes! Nekem tetszik. Esetleg ha kész lesz közkézre adod? Nekem speciel melóhelyre jó lenne egy saját építésű egy autórádióval/kis erősítővel kombinálva, persze nem éri meg építeni de ha cseppálló és strapabíró kell akkor már igen.
(#) G-Lex válasza SALáta hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Köszönöm a dicséreteket. Nem egy bonyolult dologról van szó. Az USB host és az MP3 dekódoló feladatokat a HEStoreban is kapható VMUSIC2 dobozka látja el.

A vezérlést egy PIC 16F628A végzi belső oszcillátorról hajtva. A programot CCS-C-ben írtam hozzá. A billentyű mátrix kezelés saját.

MP3 lejátszót építeni belőle szerintem nem nagyon éri meg. Ez viszont egy olyan helyre lesz ahol X darab MP3 közül kell gombnyomásra lejátszani egyet. Oda egy mezei kínai MP3 lejátszó nem jó.

A http://myprojects.hu oldalamon hamarosan közzéteszek egy egyszerű leírást, hogy hogyan is lehet életre kelteni a VMUSIC dobozkát.
Sajnos én 3-4 órát szívtam vele mire sikerült addig eljutnom, hogy az USB eszközöm felismerte.
(#) BEMcorp válasza G-Lex hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Valóban, MP3 lejátszónak nem éri meg. Én kaptam egy 'rossz' noname asztali DVD lejátszót, aminek a lemezmeghajtó része halt be (nem látott semmi lemezt). Már majdnem kidobtam, amikor eszembe jutott hogy az USB/kártyaolvasó része működhet...
Na azóta -a felesleges dolgokat kidobálva- negyedakkora helyen - távirányítós MP3-AVI lejátszóként működtetem.
(#) Maverick91 hozzászólása Márc 25, 2010 /
 
Sziasztok,

elkészültem vezeték nélküli gyertyámmal és csomagolásával (utolsó kép). Az adó dobozán azért látszik, hogy nem a fa megmunkálás a szakterületem.

Üdv:

Maverick
(#) fantom45 válasza Maverick91 hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Jó lett, szép lett
(#) Maverick91 válasza fantom45 hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Köszi.
(#) potenciameter válasza Maverick91 hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Húuu ez nagyon szép.
(#) Maverick91 válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Köszi. Szeretném megköszönni Skorinak és Attilának, akik közzétett anyagaikkal, fórumbeli hozzászólásaikkal segítettek, valamint a többieknek akik kérdéseimre válaszoltak a témában.
(#) tatabike válasza Maverick91 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Zsír...
Én is csípem a természetes anyagokat. Be is spájzoltam vagy fél köbméter fenyőt, meg egy kevés tölgyfát a műhelybe...
(#) Gory válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
A VMUSIC modlban egy FTDI vinculum chip van. Nagyon hasznos jószág, egy USB host IC, előre programozott firmware van benne. Egy csomó USB-s alkalmazás megoldását megkönnyíti, én is szórakoztam vele.
Sőt nemsokára kijön a második generációs is, ami még több mindenre használható majd, csak győzze az ember megtanulni.
Következő: »»   556 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem