Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   577 / 1679
(#) tatabike válasza aderka hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
Profi munka, elismerésem...
(#) aderka válasza tatabike hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
Kösz! De mondom én sem azért mondtam. Grat hozzá!

üdv: Dávid
(#) tatabike válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
Na, simpi megírta a frankót. Tényleg ennek szellemében készült a cucc, csak szerénytelennek hatott volna, ha én írom le...
Van ennél durvább madzagolásos ketyerém is, ha valakit még érdekel a téma...
(#) tatabike válasza aderka hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
(#) tatabike válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
Meg hát ugye a Gain is légszerelt, ha jól emlékszem...és ott még a tápkábeleket sem csavarta össze az öreg japán, csak úgy lógnak a semmiben...
(#) zolika60 válasza tatabike hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
Idézet:
„Szerk.: bankimajki meg csak azért szövegel, mert ismer személyesen is, és tudja, hogy nem verem meg...”

Honnan? Már csak azért is meg kéne, hogy egy kicsit elbizonytalanítsd.
(#) bankimajki válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
Na azért vegyünk vissza egy kicsit. Nem hagyom ám magam. Ezért majd én is csinálok képeket az egyik hasonló módon készült labortápomról. És azzal fogom riogatni tatát. De mivel én nem vagyok szerény, én ezért nyugodtan kijelentem hogy azért van összevisszaság a belsejében, mert a zsenik átlátják a káoszt. (Már tata is fejlődő tendenciát mutat.)
(#) Abukodonozo válasza tatabike hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
Én erre gondoltam. Az igazság az, hogy a buffereket csak most kezdtem kóstolgatni, ez tűnt a legegyszerűbbnek, de biztos készítek pár deszkamodellt, Mayan erősítőiből, s meglátjuk melyik szól a legjobban.

Elnézést az OFF-ért, tatabike, érdekel ez a téma s a tapasztalataid, ha van időd, folytassuk talán itt.
(#) DevilGT hozzászólása Máj 11, 2010 /
 
Kérdésem lenne
Építettem egy fesz összegzőt LM358 ic vel.
Az összegző 5 v os tápot kap , és 10 k ellenállsáokat raktam az osztóba és a visszacsatolás is annyi
2 feszültséget akarnék összeadni 0,2 v és 1 v os jeleket
aztán ezt az LM második tagjával visszaforítani pozitív előjelüvé.
Amit csinál az a nagy semmi , az összegző kimenetén a bemenetei 1 és 0,2 v hatására 0,33 v lesz , és a fázisfordítás után 0,05
ez h lehetséges ?
mitől?
köszi a segítséget
(#) Leadtek hozzászólása Máj 11, 2010 /
 
Hali!

Ittvan megérkezett a legújabb tákolmányom ha lehet így nevezni. Ez egy ventilátor szabályzó visszajelzővel. 800 mA-re méreteztem a kicsi hűtőborda miatt. Maga a szerkezet kész van és működik tökéletesen csak a külső még nem az igazi . Mivel saját magamnak készítettem ezért csak a jó működésre törekedtem és a rendelkezésre álló eszközök segítségével a lehető legegyszerűbb kinézetre. Teljes mértékben számítógépbe terveztem de csináltam átalakítót amivel ahoz kötöm amihez akarom. Elhelyezése nagyon egyszerű : magát a szabályzó dobozt el lehet helyezni bárhol, a csatlakozó egységet pedig a gépházban. A tápegység védelmére elhelyeztem egy biztosítékot is aminek van egy kis sapkája amit rálehet húzni hogy ne legyen szabadon. A kapcsolóra az ember azt hinné első látásra, hogy avval lehet ki/be kapcsolni viszont nem azért van. Azt lehet vele kapcsolni, hogy a maxon pörögjön a rákötött venti vagy szabályzással. Szoktam nézni ezt a topikot gyakran, érdekel ki mit készített és belátom eltörpül a sok profi készítménnyel szemben az enyém de mivel elég kezdő vagyok az elektronikában nagy sikerélmény volt ezt mikor elkészült.
(#) klemo86 válasza Leadtek hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
Először tényleg azt hinné az ember, hogy tákolmány, de nem az! A karton illesztése pontos, a szitázás is szép, és funkcióját tekintve is megállja a helyét! A törésgátló egy kicsit megmosolyogtatott, de legalább egyenes úton haladsz a precíz, igényes munkák felé Legközelebb már biztosan maratott nyákod lesz, és ha nem fémből, de műanyagból hajlított lesz a sasszid! Csak így tovább
(#) Rumcájsz válasza Leadtek hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Kartonpapír + technokol......Rulezzzzzzz
A biztosíték pedig kiváló zárlatkeltő........
(#) llaci56 válasza DevilGT hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Itt tedd fel a kérdésedet!
(#) Leadtek válasza Rumcájsz hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Ha elolvasod elejétől a végéig akkor rájösz van egy mondat amiben leírom. hogy van egy kis kupak a biztosítékra ami nem látható a képen. Technokollal nem dolgozom büdös, lassan szárad, nem alkalmas. Ragasztópisztollyal dolgozom.
(#) tatabike válasza Abukodonozo hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Oké, így már értem a dolgot. Bár ez a fajta Mayan-végfok nem A-osztály, azt nem terveztem még be, de ez elkészült eddig bd243/244, MJE3055/2955, és most épül BD249c/250c-vel, 60 VDC körüli feszre, de ezt már egy kis 2-3 watt körüli végfokkal hajtom meg...
(#) tatabike válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Nagyon rendes gyerek, és még fiatal, kap még elég pofont az élettől nélkülem is...
(#) gaboca323f hozzászólása Máj 12, 2010 /
 
Üdv!

A barátnőm, kicsit playboy nyuszi mániás, ezért kapott tőlem egy átalakított corallo fényt.
A nyusziábra 0,1mm vastag rézlemezből készült, vasalás maratás technikával, 12volt 50 wattos hidegtükros izzó a fényforrás, mikrosütő motor forgatja a tükörtárcsát.
A fókuszálás nem lett a legjobb, de annyira örült neki, hogy elpityeregte magát.

További szép napot!
(#) klemo86 válasza tatabike hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Nekem is kész lett tegnap a nyák a BD249/250-hez
(#) klemo86 válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Durva Nekem is nagyon bejönne, ha Playboy-mániás lennék
(#) andras1 válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
A műszaki megoldás mellett becsülendő, hogy mindezt a barátnőjének csinálta időt, fáradságot nem kímélve.
Műszakilag és emberileg is
(#) gaboca323f válasza andras1 hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Köszönöm az elismerő szavakat!
(#) zsoltee0001 hozzászólása Máj 12, 2010 /
 
Életem első PIC-es áramköre (12F629), amit én terveztem + van is értelme.
Automata visszacsukással nem rendelkező DC24V-os kapunyitókhoz készült.
A nyomógombal állítható be az időzítés 30mp-s ütemekbe.
A legtöbb agyalást az igényelte, hogy csak a DC motor kimeneteiből tudtam csak vezérlő jelet venni (ezért van benne az optokapu páros).
(#) tatabike válasza klemo86 hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
8 alkatrészhez én nem pacsmagolok nyákot... :hide:
(#) tatabike válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Gratula, nagyon hasznos kütyü Nekem is elkelne egy ilyen, itt is távirányítós kapu van, ahol gondnok vagyok, de a sok kretén állandóan nyitva felejti...
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Az igért képek a beültetetett áramkörröl, a teszt még hátra van.
(#) DuMatyi válasza klemo86 hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
... meg ha nő. A viccet félretéve mindig meglepődök, hogy az emberek mennyire találékonyak. Életemben nem jutott volna eszembe. Gratula gaboca323f-nek!
(#) norbika78 válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Húúú de rózsaszínű.Jó lett.

Üdv Norbi
(#) Abukodonozo válasza tatabike hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Alig várom, hogy már nekem is időm legyen nekifogni! Említettem, hogy dobozom már van, ha érdekel megnézheted itt.

gaboca323f: Nekem nagyon tetszik, szép munka, nem is csodálom, hogy örült neki!
(#) klemo86 válasza interferi hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
…és igazam lett! Egy kis hígítót adnék neki, vigyázva a trimmerekre, és tényleg brutális!
(#) klemo86 válasza tatabike hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Több az Most mondd azt, hogy nem lett aranyfalat :pirul:
Következő: »»   577 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem