Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   579 / 1679
(#) erdgab válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Nekem 7 évesen a kapupántcsavarra tekert zománchuzal és a lapos elem páros volt az első "komolyabb" húzásom,ami "belemarkolt" az apró szöges dobozba.
(#) bankimajki válasza erdgab hozzászólására (») Máj 12, 2010 / 1
 
Akkor korban lehet én kezdtem leghamarabb. Mert én már 3 évesen köszörültem és kb. 5 évesen megállapítottam saját testemen, hogy a gyufaszál vezeti az áramot. (Na meg én is) De olyan 6-10 éves koromban építettem kartonpapírból játékokat, amibe édesapán adott villanymotort és az működött elemről. Általános nyolcadikos koromban már annyira jól ment ez a dolog, hogy egy 230V-ról üzemelő zsalagfűrész makettet építettem, amiért sajnos nem kaptam semmit az iskolában. (Mert az egyik osztálytársam bedugta és működött de nem lett volna szabad bedugni. Ezért majdnem igazgatói intést kaptam, de az igazgatói dicsérettel épp egálban volt. Tehát semmis lett.) Na de ne offoljunk ennyit.
(#) jdani válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
vannak még kivételek Mindjárt valaki bevágja, én először robotot építettem
(#) tatabike válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 12, 2010 / 1
 
Sehol sem vagytok... 2 évesen nyúltam bele egy csöves tévébe, aminek nem volt fent a hátlapja, de be volt kapcsolva...a fél karom megégett, azóta szeretek mindent, ami elektromosággal működik...
(#) klemo86 válasza tatabike hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Ez mindent vitt, de szerintem végezzük be az offolást, mert én leszek először kidobva innen
(#) tatabike válasza klemo86 hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
De kaqkk, erdgab és bankimajki nem offolt, leírták mit építettek kiskorukban. Az nincs megkötve, hogy csak friss projekteket lehet itt elmesélni/bemutatni, úgyhogy csak én offoltam, amiért elnézést kérek...
(#) toncy hozzászólása Máj 12, 2010 /
 
en is 2 ledes pillogoval kezdtem.

csak tul elhanyagoltam... jott az elso PC. erdekesebb volt. most meg tanulom ujra amit eddig tudtam
(#) tatabike válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Azta, Zoli bácsi, ügyes vagy...
(#) mark.budai válasza jdani hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
[OFF]Én a PCL86 SE-vel kezdtem, mert a PCM2902 lába letört, amikor építeni akartam vele az USB-s hangkártyát. De a PCL-t azóta átépítettem, egy régebbi félvezetős rádió dobozából egy PC tápegység dobozába. A hálózati trafója is más lett, mert a nagy dobozban egy csöves rádió trafója volt neki, most meg egy 150W-os toroid. Bár még mindig nincs teljesen kész, fa oldallap kéne, meg rendesen felragasztani neki az előlapot, mert a múltkor csak ragasztottam rá egyet. Képek
(#) vilmosd válasza jdani hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Van. Mikor en elkezdtem, az elso led epp elkezdett vilagitani a laboratoriumban. Ezert nalunk a vasbotba meg nem arultak ilyet. Viszont volt P13A tipusu tranzisztor, amivel csinaltam erositot a detektoros radiomhoz.
Udv Vili
A LED
(#) sprofan válasza jdani hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Már hogy ne lenne
1. 555 venit időzítő
2. TDA7294 sztereó erősítő
(#) klemo86 válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Nem is tudtam, hogy az UV LED alapja gyémánt :finom:
(#) aderka válasza klemo86 hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Azért olyan drága
(#) zsolt20 hozzászólása Máj 13, 2010 /
 
Sziasztok!

Itt a legújabb kreálmányom. 2 tapsra be és 2 tapsra kikapcsoló szerkezet Sajnos nem mindig működik tökéletesen és a hatótáv sem az igazi, de arra gondoltam hogy egy mikrofon előerősítővel talán megoldható a dolog. Mindent csatoltam ha esetleg valaki kedvet kap...
üdv
(#) slogan válasza jdani hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Ja.....
Ki felejtettem azt a fontos momentumot ,hogy nem mindegy ki mikor kezdte (évszám)!
(#) aderka válasza zsolt20 hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Szia!
Tetszik, szép munka. Látom te is precízen dolgozol, így is kell . Egy mikrofon erősítő nem árt bele igen..

üdv: Dávid
(#) David.zsombor hozzászólása Máj 13, 2010 /
 
Villogó 2.0 Javított kivitel.Ma megcsináltam.Köszi a tanácsokat.
(#) vicsys válasza David.zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Még egy indurka-pindurka jótanács: Az alkatrészeket forgasd egyforma pozícióba (ha lehet), mert esztétikusabb és könnyebben leolvasható az értéke, szervizeléskor.
(#) slogan válasza David.zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Esküszöm kedvet kaptam egy ilyen multi építéséhez !
(#) vzoole válasza vicsys hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Úgy látszik nem csak az én mániám ez az egy irányba rendezés
(#) toto válasza vicsys hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Egy icurka-picurka jótanács (bocs, hogy nálad írom, több embernél láttam már) : ne maradjanak "lebegő" rézfelületek. Ez digitális áramkörnél (a képen szerintem ilyen van) nem annyira érdekes, analógnál vagy kevert áramkörnél fontos. Ha nem tudjuk testre kötni, inkább vegyük ki ezeket a rézfoltokat. Két vezeték között egy GND-re kötött rézcsík csökkenti a zajérzékenységet, de ha nincs kötve sehova, akkor inkább árt, mint használ.
(#) klemo86 válasza toto hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Épp azon gondolkodtam, hogy ezt megemlítsem-e Nekem személy szerint nagyon nem tetszik, hogy kisebb-nagyobb cafatok ottmaradnak úgy mindenfelé… A nagyobbak még annyira nem is, de az ilyen apró, pont szerű, és kicsit nagyobbacska pöttyök úgy néznek ki, mint ha ott valami piszok miatt nem marta volna le a cucc a panelt… Asszem a gyárin se lehet ilyesmit látni (a gyárinál jobbra kell törekedni, tudom)
(#) vicsys válasza toto hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Köszi, tudom. Csupán azért vannak "cafatok", mert így kevesebbet kell lemaratni. Összefüggő föld esetén, természetesen össze vannak kötve.
(#) aderka hozzászólása Máj 14, 2010 /
 
Üdv!
Feltöltök még 2 képet a programozható elosztómról. Ma volt az élesztése, nagyon szépen működik.
A képen látható egy alap idő amit beállítunk, egy Beállítások menü, ahol a képen láthatók szerint választhatunk OUT1-OUT4 -ig illetve állíthatjuk be az időtartamot, mitől meddig szeretnék hálózatra kapcsolni az adott fogyasztót. Az adatok mentve felirat, annyit tesz, hogy a beállításokat elmenti eepromba, így azokat nem kell áramszünet estetén újra beállítani.

üdv: Dávid
(#) bence192 hozzászólása Máj 14, 2010 /
 
Sziasztok elkészült a DOZ tuningolt verziójú erősítőm!

Főbb paraméterei:

-A osztályú
-Tuningolt verzió 2x3 végtranzisztora lett kibővítve (MJ15003)
-Megjahtótranzisztorok MJE15030
-Tápfeszültsége :40 volt 4*4700ľF szűrt táp
-1.7 A nyugalmi áram egynelőre passzív hűtéssel de egy kis aktív hűtés elfér rá...
-400W 230/30 volt Toroid transzformátor
-bekapcsoláskor késleltetee hangfalátváltás hangszórókilökéscsillapítással
(másik erősítő kibemente csatlakoztatható és alapállapotban az van a kimeneten bekopcsolás után vált át ~3s késleltetéssel mialatt feltöltődik a kondenzátor így nem jelenik meg a hangfal rákapcsolásakor a kondenzátor feltöltődéséből adódó hangszóró kilökő inpulzus
-kimenős kondenzátor : 1x 4700ľF elco + 1x 10ľF MKT

A hangja megítélésem szerint remek nagyon szeretem közép és mély tartománya nagyon szépen szól.

És mellékelek néhány képet.
és további kommentben
(#) bence192 hozzászólása Máj 14, 2010 /
 
és a további képek az alkotóelemeiről
(#) vicsys válasza aderka hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Szép munka! Azt is kiírja, hogy éppen melyik kimenet aktív? A panelról is van fénykép?
Hasonlót én is készítettem: Bővebben: Link
(#) vicsys válasza bence192 hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Tettszik! Igényes munka, gratula!
(#) bence192 hozzászólása Máj 14, 2010 /
 
Köszönöm
főként a mesterektől hallva igen jól esik.
(#) aderka válasza vicsys hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Szia!
Igen van fénykép: Bővebben: Link
A konektorok alá helyezett led-ek jelzik vissza az akítv kimeneteket.
Következő: »»   579 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem