Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   22 / 141
(#) gaben62 válasza ficko hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Berakhatod bármelyiket,csak a feszültség tűrése,eredetivel egyezzen.
(#) ficko válasza gaben62 hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Köszi a választ!
(#) Gyuri43 válasza hlado hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Szia!

Én egy kérdéssel szertnék hozzád fordulni.
Nekem a használati útmutatója nincs meg.
Ebben tudsz e segíteni?
(#) gömb hozzászólása Júl 3, 2010 /
 
Üdv!
Ha vágok a mikró hátulján egy 5*10mm-es rést, azon áthatol-e a mikrohullám, vagy nem?
( A mikrómon a sütőtér /nem a külső burkolat / falán levő szellőzőrácsok lyukai kb 3 mm-esek. Gondolom a kritikus lyukkeresztmetszet efölött lehet egy kevéssé)
Illetve: Lehet-e a mikrohullámokat irányítani olyan módon, hogy a magnetronra teszek pl. egy 5*20 cm-es fémcsövet?
(A válaszokat, ha egy mód van rá, szakmai szempontból kérném, illetve kérem feloldozásomat, ha (szigorúan szamkai szempontból) nagy hülyeséget kérdeztem
/egyébként a tekercset már kipróbáltam, s lám, élek /)
(#) cichlidszsolt hozzászólása Júl 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Samsung MB245 típusú mikrohullámú sütő javításához, pontosabban egy profi és olcsó szerelőt keresek Budapesten. A digitális panel nem reagál semmire sem, a világítás viszont működik.

Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv.
Zsolt
(#) dizi hozzászólása Júl 13, 2010 /
 
Simpi ez van.
(#) zombee válasza dizi hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
megkérdezhetem, hogy ez most mi?

Azt látom hogy a képen egy mikró van, azon kívül mi a célja?
Ha ilyen mikród van és nem működik akkor írd le légyszíves...
(#) zombee válasza cichlidszsolt hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
pü. ment.

Egyébként én ránéznék arra a vezérlőpanelra, lehet hogy csak kiégett egy biztosíték.
Tegnap fejeztem be egy vezérlőhibás mikró javítását, azon a fokozatkapcsoló szakadt ki...

Ha teljesen tönkrement a vezérlő(ami szerintem ritka), megoldható egy új vezérlő megépítése, az eredeti ár töredékéért.
(#) dizi válasza zombee hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Simpi kollégának van egy ilyen mikrója és az krepált be pontosabban a a vezérlése és azért tettem fel ide aképet ,hogy be tudja azonosítani,ennyi.
(#) kukucka hozzászólása Júl 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Próbáltam visszaolvasni, de hasonló problémáról nem találtam semmit.
Grilles mikrosütőm van. Már nem mai csirke, eddig nem volt vele gond. Kb. 2 hete elég hosszan használtuk a grill részét - kb. 1 órát. Azóta is működik rendesen, csak éppen fordítva: a porcelánt és a műanyagot felmelegíti - szinte forróra, viszont az étel hideg marad még folyadék esetén is. Csupán több perces használatnál kezd melegedni, bár lehet akkor már inkább az edény hőjétől.
Természetesen a grill nincs bekapcsolva és nem is látható, hogy bemelegedne. Akkor mitől keletkezik a hőhatás és mit lehet kezdeni vele?
Belsején semmilyen sérülés nem látható, eddig szétszedni nem próbáltam.
Ha valaki tud, segítsen!
köszi: kukucka
(#) zombee válasza kukucka hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
pedig úgy néz ki hogy a grill része megy.
a mikrohullámok belülről melegítenek, azok is csak a vízrészecskéket.
a grill kívülről, mindent melegít...
(#) kukucka válasza zombee hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Ha a grill működik, akkor nem kellene vörösnek lennie? Meg ugyan nem tapogattam, de teljesen fekete volt a cső miközben a mikró működött
És mielőtt elindítottam meggyőződtem róla, hogy ténylegesen a mikrót indítom be.
(#) Hodinka válasza kukucka hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Idézet:
„...teljesen fekete volt a cső miközben a mikró működött...”

Biztosan jól láttad?Ellenőrizd le,hogy nem-e forró a fűtőszál használat után,mert ez valóban a grill-re utaló jel,ugyanis a mikróhullám semilyen hatással nincs sem a műanyagra sem a porcelánra,néha előfordul,hogy hosszabb üzemeltetés után a grill-t vezérlő relé beragad,így az is folyamatosan melegíteni fog...
Üdv!
(#) kukucka válasza Hodinka hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Hétvégén volt lehetőségem próbálgatni.
Első lépésként teljesen áramtalanítottam kb. másfél órára. Hátha újraindításnál helyrerázódik. Sajna úgy tűnik, hogy nem változott semmi.
A grillcső teljesen fekete volt miközben csak mikróra volt bekapcsolva. A végeredmény sajnos még mindig az, hogy az edény forró, a benne lévő folyékony anyag pedig csak langyos. Megtapogatva a csövet nem fémhideg ugyan, de éppen csak langyos.
Ha a grill-t vezérlő relé van valóban beragadva, azt én tudom állítani? És ha igen, hogyan fogjak hozzá?
(#) mindenes válasza kukucka hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Szia!
Milyen vezérlésű a mikró?: , analóg vagy digitális? Lehet hogy a vezérlő résszel lessz a probléma, ha digitális.
-Egyébkénta vannak mikrók, amik először a tányért melegítik fel s nem a kaját, ez különösen igaz porcelán edények és húsok esetében.
-Ha tudsz készits képet a belsejéről. (persze mindezt szigorúan kikapcsolt állapotban!)
(#) kukucka válasza mindenes hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Szia!
A mikró digitális vezérlésű és eddig csak a folyadékot melegítette - már vagy 6 éves - a tányért, ill. a műanyagot nem.
Leginkább melegítésre használtuk, talán most fordult elő először, hogy a grill működött hosszabb ideig. Úgy tűnik ez nem tetszett neki
Fotót estére tudok készíteni. Majd felrakom.
(#) Hodinka válasza kukucka hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Nem,ezekszerint mégsem a relé a probléma forrása,viszont most jön az a rész amikor mérni kell és leellenőrizgetni dolgokat,nemakarok indiszkrét lenni,de nem tudom kegyed mennyire jártas az ilyen dolgokban...
Üdv!
(#) kukucka válasza Hodinka hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Mérésekben nem vagyok jártas. Abba a férjem tud besegíteni. Egyébként a műszaki, számtech dolgok hozzám tartoznak. Tehát ketten biztosan megoldjuk a problémát
Tegnap este ismét próbálkoztam és véletlenül a grillcső oldalához értem hozzá, ami most kifejezetten meleg volt, bár ez a színén nem látszott. Tehát valószínűleg mégis a grill a ludas, csak nem láthatóan, vagyis teljesen melegszik fel.
(#) Szamizdat válasza kukucka hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Szia,
1. a mikró csak bizonyos, fémtartalmú mázzal készült cserép v. porcelán edényeket melegít fel (pl. népművészeti tányér, bögre), mert a máz fémtartalma elnyeli a mikrohullámú sugárzást, a szigetelőanyagok
(dielekrikumok) pedig nem. (Egyik legjobb szigetelő a porcelán és az üveg, több száz kV-os távvezetékeknél
csak ez használatos.)
2. véleményem szerint valahogy sorbakapcsolódhatott a (beragadt reléjű) grill a nagyfesztrafóval, ami a magnetront táplálja. Így érthető a grill csökkentett teljesítményú, de állandó üzeme, és a trafó primerjére jutó, jóval kisebb feszültség (ami miatt a nem elégséges nagyfesz nem tudja begyújtani a mikrohullámú csövet, vagyis a magnetront), így mikrohullám nuku, a primeren átfolyó pár száz mA (trafó üresjárási árama) folyik át a grillen is, ami ezért épphogy langyos csak.
(#) kukucka válasza Szamizdat hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm a kimerítő válaszodat.
Légyszíves tanácsot is adjál hozzá, hogy mi a teendő ilyenkor. Ha lehet, akkor szeretném én javítani. Ehhez tudnál segítséget adni?
(#) zombee válasza kukucka hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Üzem közbe trafó primer feszültség mérése.
Ha kevesebb mint 230V de több mint 30V akkor az előző hozzászólásnál lehet a gond.

Csak fokozott óvatossággal szabad nyúlkálni, a trafó másik oldala 4000V is lehet!
És áram alatt semmit(!!!) nem szabad megfogni, a magnetront és a trafót különösképpen nem!
(#) Szamizdat válasza kukucka hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
...bár nehezen elképzelhető a sorbakapscolódás, egy grilles cucc rajzát nézegetve. A relé (esetlegesen) beégett kontaktusai nagy átmeneti ellenállása nem enged teljes áramot a grillre, viszont akkor a relé
bizonyosan füstkarikákat, bűzt és forróságot termelne, hamaros haláláig. Természetesen a mikrórész ezzel
együtt hibás v. nem kap áramot, esetleg a trafó menetzárlatos lehet (épp annyira, hogy a biztit ne vágja ki; tapasztalatilag a 10A-es biztik 12-13-at bírnak folyamatosan), így további teljesítrményt szíva el a grilltől, főleg, ha a kettő közötti vezetékek/kötések meglazultak, félig elégtek (a hosszú grillezéstől?) stb. Most több nem jut eszembe.
(közben olvastalak most megyek haza a munkából, de estére talán kigondolom, hogyan javíthatnád meg ÉLETVESZÉLYtelenül, bár inkább a férjedre kéne bízni.
(#) sapiro hozzászólása Júl 20, 2010 /
 
Kedves Fórumozók!
Van egy SHARP, két magnetronos, inverteres mikróm. A szabályozott magnetron nem megy, így konstansan 500W jön ki. A magnetron, biztosítékok, diódák, kondenzátorok úgy tűnik rendben vannak. Van benne egy QM50HJ-H jelű teljesítménytranzisztor, pontosabban Darlington, a képét mellékeltem. A CE között a dióda mérhető, a BE között 333Ohm-ot mérek el-vissza. Ez normális?
A segítségeket előre is köszönöm!

QM50.jpg
    
(#) sapiro válasza sapiro hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Magamnak vezénylek, magam hajtom végre... Trafóproblémám van... Lehet újratekercselni?
(#) zombee válasza sapiro hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Inverteres/2magnetronos? Finom falatnak tűnik!

A BE ellenállás lehet beépített, mint pl. televíziók sorkimenőtranzisztorain szokott lenni.
(#) Szamizdat válasza Szamizdat hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
kukucka: az utolsó fél mondatot nem sértésnek, inkább aggódásnak szántam, lévén a MH sütő javítása még a megfelelő szakmai ismeretek birtokában is életveszélyes, veszélyesebb egy TV táp/soreltérítő/soxorozóénál is, mivel a MH nemcsak nagyfesz (élettani hatásait lásd valahol a fórum 15...17.old. körül). Minden tevékenység előtt hál.dugót kihúzni, utána vissza.
Namármost: leszedett burkolatnál húzd le a grillre menő egyik sarut (ha kvarc, a sütőtér két oldalán átellenben, ha fűtőszálas, egymás mellett), lógjon a levegőben, és kapcs mikrózásra, pohár vízzel. A bontott mikró ELŐTT állj, mikor bekapcsolod, fél percre. Ha melegít rendesen, csak grill relét kell megnézni, büdös, olvadt etc, csere,(Olyan kb.24vDC,10-16A, 1munkaérintkező) és forrasztások, saruk, hozzávezetések. Ezt egyébként vsz. mindenképpen meg kell tenni.Ha nincs grillrelé, akkor a telj-fokozatkapcsoló végzi, ami gagyi dolog, sérülékenyebb, silányabb érintkezőkkel, amik összeolvadáskor esetleg ezt a "sorbakapcsolást" is elvégezhetik a trafóval. Akkor psze ennek teljes cseréje, nem biztos a könnyű beszerezhetőség (vannak ilyen reléim, teljkapcs psze vsz.nincs).
Ha MH nincs, olvass vissza a fórumban, mindent elmondtak ennek javításáról, nem akarom terhelni a
fórumot. Na és: ezen részek kábelei, kötései átnézése (barnuló vezeték, laza csavar/saru, saru és vezeték átmenete). Ezek, vmint szig.mérés a testhez, grill, kapcs, trafó primer, (DC mérés, mert zavarszűrők +téveszthetnek) 20Mohm a min.DC-ben.(kivéve, ha nincs párszáz kohm R a zaviszüriben).
Egyelőre ennyi, reflektálj.
(#) sapiro válasza zombee hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Nagyon jó gép, marha nagy (~40L), már a második. Egyszerűen nem bírtuk megszokni a kisebbet. Az ebay-en vettem kb. négy éve, használtan, valami 40EUR-ért. A trafója menetzárlatos, úgy nézem meg lehet tekercselni, de még nem csináltam ilyet... A Darlington szerintem is jó lehet. Köszönöm!
(#) zombee válasza sapiro hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Sokan írnak menetzárlatot, miközben a katódfűtést mérik. Ott tényleg nem mérhetnek mást, mert az mindössze 2-5 menet!!!
A primer és szekunder tekercseket mérd ki. Vedd ki a trafót, a primerre köss 230V-ot, majd mérd meg az áramát. Üresjárásban max 2-3 A - t vehet fel, ha több akkor zárlatos.
(ügyelj a szekunderre, 4000V, hozzá ne érj, és a trafóhoz sem!)

Valamikor kb. 1 éve láttam olyat, ahol a trafó helyén egy kapcsolóüzemű táp volt, picike ferrit trafóval. Az egész mikró tömege 2 kiló sem lehetett.
Megjegyzendő, hogy egy "hagyományos" mikró trafója 3 kiló is lehet!

Gondolom ilyen jónagy trafód van, és annak a primerjét kapcsolgatják a tranzisztorok. Nem vagyok meggyőződve a megoldás hatékonyságán, mert szerintem egy magnetron csak az üzemi teljesítményén képes hatékonyan működni, amihez állandó üzemi feszültség tartozik. Legfeljebb a klasszikus kikapcsol/bekapcsol módszerrel változtatható a teljesítmény. Ha ilyen, akkor a váltóáramot triakkal szokás kapcsolgatni, tranzisztorokkal újraszaggatni - szerintem - nem valami szerencsés. Győzzetek meg ha tévedek!
(#) sapiro válasza zombee hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Nem, látható égésnyomok vannak. Különös, de elég "szigeteletlen" egy szerkezet. Holnap csinálok képet róla. Meredeken más, mint a másik (szabályozatlan) magnetron trafója, kicsit elképedtem, amikor megláttam. Eddig még nem láttam inverteres mikró belsejét (másét se sokat), elsőre azt hittem, egy trafóról megy a két magnetron.
Hát ja, úgy vettem meg, hogy nem is tudtam, mi az "inverteres" mikró , nem értettem, hogy miért nem hallom kapcsolgatni!
Holnap megtekerem, aztán jöhet a próba. Köszönöm a tanácsokat, vigyázni fogok!
(#) kukucka válasza Szamizdat hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Köszi az aggódást, nem vettem sértésnek
Kimásoltam a tanácsaidat - most munkahelyen vagyok - és este majd megpróbálom végigkövetni őket.
További szép napot
Következő: »»   22 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem