Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   25 / 276
(#) lacca007 hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Sziasztok!

A másik "jelentkező" egy mig 175/A. Ez is elég jó árban lenne, csak én hülye vagyok az egész elektronikához.
Erről mellékeltem képeket is, hátha tudtok valamit mondani róla.
(#) dromedal válasza lacca007 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szia!
Szerintem ezt a mig-175 megveheted.Ez jónak tünik.Én mig-250 hez keresek gépkönyvet vagy kapcsolási rajzot.Karcagi gyártmány.Aki tud kérem segítsen.
(#) erbe válasza lacca007 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Hiszen ebben nincs is elektronika.

Dromedal!
MIG-250-hez van rajzom, de csak az erőáramú rész. Ha kell, valahol beszkennelem, de olyan egyszerű, hogy nem sok értelme van. Az előtoló motor vezérlője meg ahány gép, annyiféle.
(#) x555 válasza lacca007 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Hali
Azt a hegesztő-t szerintem ne vedd meg 1 fázisú komolytalan dolognak néz ki. (mintha rémlene hogy egyszer vaterán láttam fenn.)
üdv.
(#) dromedal válasza erbe hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Szia!
Azért kéne mert régről van egy Mig-250hegesztőm és ahonnan vettem szétlopták.Hiányzik belőle a 7fokozatu kapcsoló+egyenirányító+mágnesszelep.
Most megvenném az alkatrészeket bele és hadra fognám.
Üdv!
(#) erbe válasza x555 hozzászólására (») Aug 31, 2010 / 1
 
Akinek csak 1 fázisa van, hiába is venne komolyabb gépet.

Dromedal!
Megkeresem a rajzot.
(#) x555 válasza erbe hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Hát ez igaz de szerintem ettől sem kell csodákat várni
(#) tirolit válasza lacca007 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
06302801648 Próbáld meg ezt a telefonszámot elég jó árban vannak nála Co hegesztők, hátha találsz megfelelőt. Pld 210A-es 90000Ft
(#) lacca007 hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Sziasztok!

Köszi mindenkinek a reagálást, segítséget!

Egy kicsit hagy értetlenkedjek már?!
Az mit jelent ebben az esetben, hogy "nincs is benne elektronika" ?? Mi az ami nincs benne,és kellene bele??
Nem játszom a hülyét, tényleg nem tudom.
Átolvastam az egész fórumot, de nem tudok még mindig semmit. Azt néztem, hogy milyen az előtoló,külön tápról kapja-e a feszkót, cserélhető legyen a munkakábel meg ilyesmi.
Nekem az volna a lényeg, hogy vékony lemezt/0.8-1,5/ szépen tudjak hegeszteni.
Mi hiányzik a fenti gépből,és annak mi a következménye??
Ha valakinek volna türelme, kicsit okosítson már rajtam, úgy parasztosan/ elvileg az vagyok/.

Számomra ez az egész Co-gép piac,olyan mint egy nagy átb@szás. Lassan ezt is ügyvéd jelenlétében kell venni, mint az autókat.......
Kipróbálni nem lehet, belenézni megint nem... Hegesztő haverjaim gyárban, ipari gépeken dolgoznak, ők sem nagyon értik a témát.

Igen, sajna egy fázisom van csak, és kevés pénzem.
Sajna nem lesz 140-em weldi-re, ezért kutakodom az olcsóbb régiókban. Persze gondolom, hogy ez minőségben jelentkezik majd.

Ami a képeket illeti,most látom, hogy nem is az "áldozat" képeit raktam fel,hanem egy "rokonáét", annyi képet, adatlapot átnéztem már, hogy bekevertem! Korrigálom:
(#) erbe válasza lacca007 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Hogy nincs benne elektronika, azt jelenti, hogy azt a mütyür kis panelt, ami csupán az előtoló motor fordulatszámát szabályozza, nem igazán szokás "elektronikának" nevezni. Vannak komolyabb gépek, aminél gáz elő- és utánfúvás, változtatható periódusidejű pontozó hegesztést is lehetővé tevő vezérlőpanel van. Ez a gép, amiről a képeket feltetted, szemmel láthatóan nem bóvlikategória. Ennek ellenére javaslom, nézz először körül a használt piacon, pl Vatera, stb! Korosabb ipari gépek elég jó áron kaphatók, igaz nincs mellé 1 év garancia, de garantáltan strapabírók.
Ebben a gépben is normális előtoló egység van, nem az a kis olasz vagy kínai, szárazon és szabadon forgó műanyag fogaskerekekkel...
"Mi hiányzik a fenti gépből,"
Semmi! Az úgy jó, ahogy van.

Nagyon jól tetted, hogy képeket is csatoltál. MIGXXX azonos néven ezernyi cég gyártja a termékét. Magyar gyártmányúak is vannak a piacon ezekkel a nevekkel. Sok gépnél valójában csak az adatlapból lehet kideríteni, mit tud. Azt viszont nem mindig, ki és hol gyártotta.
(#) lacca007 válasza erbe hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Szia!

Nagyon szépen köszönöm a türelmes magyarázatot, így már világos a dolog.
Egy hülye hasonlattal élve, ha jól értem:
Egy misszionárius pózban lecsavart, 5 perces papás-mamást,ne nevezzük szexakrobatikának. Ettől függetlenül gyerekgyártásra jó.

Na,nem rontom már a fórum szinvonalát........

"MIGXXX azonos néven ezernyi cég gyártja a termékét. Magyar gyártmányúak is vannak a piacon ezekkel a nevekkel. Sok gépnél valójában csak az adatlapból lehet kideríteni, mit tud. Azt viszont nem mindig, ki és hol gyártotta."

Hátigen,erre céloztam én is. Nem igaz, hogy ennyi sz@rral cseszik át az embereket, és nem lehet ezt valahogy szabályozni.
Pl. barkács kategóriában minimum követelmény ez meg az stb.
Ha én megtermelem azt a kurva búzát, azt is osztályozzák ha átveszik! Ez élelmiszer, ez csak takarmány stb.

Ott van az általam most eladott Einhell sga 150 turbó.
Kisker ára 84 ezer ft.
Az előbb becsatolt gép ára kevesebb. És idézlek:
"szemmel láthatóan nem bóvlikategória"
Ugyanezt az einhellről nem mondhatom el.

No mindegy. Értelek, és köszi neked is még egyszer!

Ui.
Lehet, hogy hülye kérdés,de ha tegyük fel, vesz az ember egy ilyen nem bóvli, egyszerűbb gépet olcsóbban, annak az elektronikája később fejleszthető-e, egy komolyabb vezérlőpanellel??
Nem értek hozzá, ha ostobaságot kérdezek, nyugodtan lehülyézhetsz.


Mégegyszer:

Mindenkinek köszönöm a segítő válaszokat. Most már valami halvány fogalmam van a co-król.
(#) erbe válasza lacca007 hozzászólására (») Szept 1, 2010 / 1
 
"az elektronikája később fejleszthető-e, egy komolyabb vezérlőpanellel?"
Igen, de nincs értelme.
A gyakorlatban a korábban említett funkciókat jóformán sehol nem használják. A javítók első dolga, ha valami tönkremegy a panelon, "kiherélik", az említett funkciókat kiiktatják. Ami meg szokott maradni, az a gáz elő-, utánfúvás. Háztájiban enélkül is megvan a CO2 hegesztő.
(#) energi.drink hozzászólása Szept 9, 2010 /
 
Sziasztok.Szereztem egy Einhel bg wt 150es szutykot Lehet érdemesebb lenne inkább felgyujtani,de azért megkérdezném.Miért van az hogy,a drót 4heft után már akad,hol beleég szépen az anyagba hol csak nagy dudor lessz ami megfelelő kalapácsal leüthető Arra gondoltam kicserélem a munkakábelt,meg veszek egy aljzatot.Na de ahoz kéne valami relé meg nem tudom.Meg lehet kéne bele egy ablaktörlő motoros előtoló?De akkor már egy normális gép nem?Esetleg valaki megtudná ezeket csinálni,természetesen nem ingyen!
(#) erbe válasza energi.drink hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Attól, hogy beleraksz 10-20000.- ára profi eszközt, attól a kiszolgáló trafó-dióda-fojtó szutyok marad. Illetve annak azért illene tisztességesen működnie így is. Meg kellene találni először, mi okozza a jelzett hibát.
Pl.: Milyen vastag dróttal milyen anyagot próbáltál hegeszteni? Melegedett-e közben valami a dobozban, valamelyik kötés, dióda, ...?
(#) dromedal válasza energi.drink hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Szia!
Sok ügyes szaki van it jelen de tulságosan nem érdemes sokat rá költened csak ha meg nem tartod magadnak sokáig.Nekem is igértek segítséget de sajnos meg gondolta magát.Úgyhogy ha át akarod alakítani valószinű neked kell csinálni.
Üdv!
(#) erbe válasza dromedal hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Én ígértem neked rajzot, de rosszul tudtam. Nem a karcagi, hanem budapesti gyár gépeiről van gépkönyvem, tucatnál több változat összesen 10 rajzával. Szkennerem nincs itthon, de egész jól sikerült a fénykép, felteszem a 252-es rajzát, hátha segít. Ennek 8 állású kapcsolója van.

252 003.jpg
    
(#) dromedal válasza erbe hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm a rajzot de még gondolatban sem rád gondoltam.Minden segítséget szívesen veszek és te leírtad a problémádat amiért nem tudod felrakni a rajzot.
Még egyszer nagyon köszönöm.
Üdv!
(#) (Felhasználó 5823) válasza (») Szept 10, 2010 /
 
Rendben Zoli bácsi! Csak mivel a személyemre utalt, megemlítettem pár apró részletet! Köszönöm!

Leiszt Jani

Pár kép a javított Co-ról!
(#) (Felhasználó 5823) válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Még egy pár kép. És ha valaki szemfüles még azt is eltudja olvasni, hogy a kapcsolón szerepel, hogy csak Cu drót, de ez a gyártot csepet sem érdekelte. A kapcsoló éghető műanyagból volt, így lángra kapott és az elektronikát is szénné égette! Ilyen gyönyörű Co-k is vásárolhatóak kis hazánkban!
(#) dromedal válasza (») Szept 10, 2010 /
 
Szia!
Nem értem miért kellet levenni hiszen nem én kezdtem személyeskedni és jó lett volna ha az érem mind két felét látják azok akik olvassák a fórumot.
Köszönöm!
(#) energi.drink hozzászólása Szept 10, 2010 /
 
Valaki aki át tudná alakitani az emlitett hegesztőt,mennyibe kerülne ez a mutatvány?kaöszönöm
(#) (Felhasználó 5823) válasza energi.drink hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Szia!

Nem gazdaságos! Keress a környékeden egy hozzáértő szakit! Biztos van! Ő majd segít!

További szép napot kívánva!

Leiszt Jani
(#) erbe válasza energi.drink hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Mint már írtam, csak a hozzávaló alkatrészek több, mint 20000.-, + a munka. Ennyiből veszel a ...-n ~20 éves üzemképes ipari gépet. Rendes szakember nem szívesen vállalkozik ilyen átalakításra, mert a gyártó trehányságai is a nyakába szakadnak.
(#) energi.drink hozzászólása Szept 10, 2010 /
 
Értem köszönöm.Akkor eladom
(#) erbe válasza energi.drink hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
(#) energi.drink hozzászólása Szept 10, 2010 /
 
Megnéztem.Ha az enyémet el tudnám adni akkor valami ilyesmit vennék.
(#) Freedomocska hozzászólása Szept 10, 2010 /
 
Sziasztok . A hozzáértő "szaki"-kat kérdezném , hogy találkozott-e valaki közülük a mellékelt képeken látható állítólagos CO hegesztő trafóval -- vagy vajon milyen trafó az ?
(#) erbe válasza Freedomocska hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Hát elég nagyipari kivitel.
Ilyen ócska összecsapott vasmaggal még nem találkoztam. 3 fokozat a primeren. Ha aszimmetrikusan váltogatják, elég sok fokozatot ki lehet vele hozni. Bár azt meg nem igazán szeretik a hegesztők.
Szemre megfelel közepes teljesítményre. 120-250A.
(#) Freedomocska válasza erbe hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
260 A-t "mondtak" rá és szemre tudna is annyit ....csak hát 3x230 V rákapcsolásnál a középső tekercs füstöl (a legnagyobb menetszámra kapcsolva ) tehát valahogy szét kell szedni . A "lábaknál" lévő kiálló vasmag részek is feltűnőek ... vajon mire valók ?
(#) erbe válasza Freedomocska hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
A kép 003.jpg-n alul a tekercsekből kijövő lemezt óvatosan le kell köszörülni a vastörzsről, hogy a lemezeket összefogó varrat ne bomoljon meg. Ugyanezt a másik oldalon is. Ezután a vasmag kétfelé széthúzható. Ebbe persze a lakkozásnak is van beleszólása, de a tekercstestek óvatos feszegetése, kocogatása segíthet.
A kilógó csutaknak semmi szerepe nincs. Lehet, hogy nem akartak szórakozni a hulladékkal és így 100%-os kitöltésre tudták pészíteni a présformát. A mágneses térnek nagyon kis része tud kanyart venni arrafelé. Igazából csak a súlyt nyomja.
Következő: »»   25 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem