Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   58 / 254
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Az igen jó vétel volt! A bulgárok meg az oroszok tesznel ki horribils összegekért nixiket az amcsi pénztárcához igazítva, persze nem kell tőlük vásárolni, de nyomják felfelé az árakat. :violent:
(#) MrBrown válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Ha valakinek kell 4 darab de habozik az ebay-es vásárláson szívesen lerendezem és és átveszek 2-t tartaléknak :yes:
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Ilyet nagy mázlival és türelemmel. Ezeket a vaterán újítottam egy ideje, meglehetősen olcsón. Van egy másik eladónak is aki időnként hol egyik - hol másik kisebb aukciós portálon bukkan fel különböző neveken. (Rengeteg EAG/BEAG alkatrésze szokott lenni.) Na neki volt még ennél korábban ilyen 4000/db áron. De szabályokra hivatkozva nem árulta el, hány darab van, csak hogy több.... Így hagytam az egészet. Az ára most már 1500/db-ra csökkent nála, a legutóbbi verzió szerint, kb. 3 év alatt. Ami nekem van, még ennek is a harmada áron vettem. De ezeken kívül sosem láttam máshol.

(anno a szép időkben még a BEAG alkatrészestől vettem 1Ft-ért 6db Z573M-et )
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Mi? 1 ft-ért, én kapásból mindenkire azt hiszem hogy 5-10 évvel fiatalabb nálam erre tessék először sooty most meg Te...
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Tegnapelőtt egy magyar bácsi 2db. z568m-et adott el a neten, darabját 1000Ft-ért és nem én vettem meg... Felvágtam az ereimet, de már gyógyul... :wilting: ( )
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Hol a vaterán?
Nyugi, biztos repedt volt mindkettő
Igaz ennyiért így is megérte
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Esetemben igazad lesz ám. A többit priviben. Csak annyira rég érdekel a nixie-téma, hogy nagyon. Amikor én ezeket vettem, itthon ez még egyáltalán nem volt felkapott dolog, magyar nyelven nem is lehett róla olvasni. Ez 2006-ban volt egyébként.
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Nem a ott, hanem "egy kisebb aukciós oldalon" (nemám reklámozunk )
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Mindegy ez olyan hihetetlen hogy gondolhatjuk a sarki fűszerest is
Jobbulást
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Gyáááá.... így már én is jártam egyszer. Tudom milyen érzés, részvétem...
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
De miért, ilyenkor nem az van hogy stipi-stop 5000 a kettő aztán viszlát?
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Ez nálam még akkor fordult elő, amikor nem termékfigyelőztem. Valamiért megnéztem a visszamenőlegeset, és akkor volt, hogy pár órája ment el belőle 10e-es villámáron 6db zsír új. El telt pár nap, mire úgy ahogy feldolgoztam az esetet. De a mai napig bosszant
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Nem az volt a baj, láttad mit írt be "NIXI" ott volt 100 db fürdőruha között mire láttam már vége volt...
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Persze Te bosszúból megvetted mind a 100 fürdőruhát hogy 100 nő érezze azt amit Te
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Nem mert a vérző kezemmel nem tudtam lenyomni 100x a "Megveszem" gombot
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Mindegy most már megnyugodhatsz, ilyen lehetőség csak egyszer adódik az ember életében, nem jársz így soha többet
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Van ott még a fürdőruhák között cső... csak hát nem ilyenek. Van ott amelyiket ZM 1170-nek írja, de az adatlap szerint álló csőnek kéne lennie. És nagyobbnak. Azért rákérdeztem
(#) Hp41C hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy érdekes megoldást találtam a csövek foglalatának elkészítéséhez...
(#) Norberto válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
(#) CIROKL válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Egészen biztos elkerülte a figyelmedet de pont olyat fabrikáltam kisgeri ötlete alapján !
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Szia! Az ic foglalat a felül is forrasztható nem felel meg? Ha belefér a cső lába akkor az tuti fix és stabil,egyszerű.
(#) Hp41C válasza Norberto hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Nem szerettem volna darázsfészekbe nyúlni...
(#) kisgeri válasza patexati hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Abba csak a drótlábú csövek mennek bele, ill. a ZM1000. (de annak amúgy sem körben vannak a lábai így annak abból az IC foglalatból lehet a legjobbat csinálni)
(#) MolnarG válasza kisgeri hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Hiba javítva, csak mire rájöttem az okra...
(#) kisgeri válasza MolnarG hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Ehhez a programhoz én nem konyítok, de ezek szerint valami malőr csúszott közbe, van ilyen Milyen egyéb megjelenítési módra gondoltál még egyébként, amit meg lehetne valósítani?
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Két probléma van vele (én is ezt használtam a Z560m és az In-12 foglalatokhoz és még a z566m-ek is ebben figyelnek ideiglenesen.) 1. több féle anya sub-D csatlakozó van, mielőtt megveszed (mert én újakat szerettem volna) meg kell nézni, hogy a betét benne kör keresztmetszetű-e, mert ha U alakú akkor lemezből van kivágva és belül is egy villa alakú foglalat van amit nem lehet ráhúzni a cső lábára.( a boltosok előszeretettel adják a két fajtát vegyesen) 2. pontosan 1,5-ös fúróval kell kifúrni helyét mert vagy szorul vagy lötyög és akkor nehéz beállítani. Én egy rossz csővel pozicionáltam a forrasztás előtt, mert féltem, hogy elpattan a cső a pákától.
(#) MolnarG válasza kisgeri hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Na igen, a 74141-et még jó régen rajzoltam be a programba, amikor még nem ismertem annyira, és ezzel most megtréfáltam magam. Egyébként nem volt baj a
lábkiosztással csak a számozással.

A megjelenítés: Nekem azt tetszene nagyon, hogy amikor az óra vált dátumról időkijelzésre vagy fordítva, vagy dcf szinkronizálás után mind a hat csőben kezdjenek el ciklikusan pörögni a számok 0-tól 9-ig mondjuk kb 4-5 hz-es sebességgel. Majd egy pár másodperc után az első csőben a szám állapodjon meg annál az érténél, amit ki kell írnia, persze e közben a többi pörög-pörög, majd újabb 1 másodperc múlva a kettes cső is megállapodik és így tovább a többi. Az ihletet a vasúti/reptéri mechanikus (vagy milyen) kijelzők adták. Remélem nem fogalmaztam túl körülményesen...
(#) kisgeri válasza MolnarG hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Igen, értem amit írsz! Jól néznek ki ezek az effektek nagyon, én csak azt nem szoktam szeretni, ha nem opcionálisak, mert találkoztam már olyannal is, amit pont ezért nem építettem meg. Pl. volt ami kikapcsolhatatlanul minden perc utolsó másodperceiben a dátumot mutatta. Mert persze, ha design-elemként akarod használni az órát egy ideig, akkor nagyon jól mutatnak az ilyesmi látványos dolgok. De amikor "csak úgy" fut az óra a háttérben, és csak rápillantanál, hogy mennyi az idő és egy ilyen effekt végét meg kell várni, akkor nagyon zavaró tud lenni. Szóval ha ezek ki-be kapcsolhatóak, akkor nagyon szuper! Programozástechnikailag nem tudom mennyivel lesz bonyolultabb a program (szerintem már menüket is létre kell hozni) de szerintem sokkal. Persze ha kedvenc programozó fórumtársunk, Hp41C kedvet érez, és meg akar bírkózni ezzel is, akkor miért ne? Azért az ő véleményére is nagyon kíváncsi vagyok, mit gondol erről!
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
A youtubon sok szép effekt van nixisórákkal, ami szép lehet-> fade: két szám közötti áttűnes, matrix: amikor pörög a szám, majd a jó értéknél megáll, de a többi olyankor sötét, scroll: jobról, balról betolja a dátumot/az időt, random: összevissza jelennek meg illetve tünnek el a digitek és ezek kombinálva Komoly menü kell hozzá, hogy élvezhető legyen Hp41c becsukott szemmel megírja, én egy éve tökölődök rajta
(#) Gery78 válasza kisgeri hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Igen az szerintem is jó volna ha minden effekt amit beépítünk a programba opcionális lenne, és kikapcsolható volna. A távirányítós ötlet egyébként engem is megfogott, néhány hsz-al ezelőtt íródott. (Akkor már ez lenne a 4. távirányítóm )
Következő: »»   58 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem