Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   197 / 442
(#) bladika hozzászólása Szept 12, 2010 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Van egy kész panelom és szeretném elkészíteni a gerber fájlokat, hogy elküldjem a gyártónak. Ezzel nincs is gond. a problémám, hogy kb. 500db furatot tartalmaz a panel és ebből sok különböző, ezért megdrágítja a gyártást. Köztük vannak ilyenek is, hogy 1.01mm, 1.02mm, 1.03mm stb. különbségekkel aminek látható, hogy semmi értelme. Szeretném ezeket átméretezni, de előtte meg is kéne találnom. Ehhez kéne nekem valami ötlet, hogy hogyan lehet egyszerűen, mert 500db furatközül kikeresni olyanokat amik sokszor 0.01 mm-ben különböznek esélytelen. Szóval valami olyasmire lenne szükségem, hogy "show x.xx mm drill".
(#) niedziela válasza koczka hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Miért nem kérdezed meg ?
(#) Sendi válasza bladika hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Helló.
A drilllegend nevű ULP. kiírja, és megjelöli a különböző átmérőket. Hogy ne egyenként kelljen átállítani, azt majd valaki leírja. (hirtelen most nem tudom).
(#) elektrorudi válasza bladika hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Szerintem minden gyártónak van már Eagle-je, és ingyen megcsinálja magának a gerber fájlokat, ha elküldöd a paneltervet. Ha pedig megmondod neki (leírod), hogy nyugodtan használjon "normális" méretű fúrókat, nem is fogja kérdezni, hogy megteheti-e?
(#) bladika válasza Sendi hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Köszi! Ez az amit kerestem.
(#) Sendi válasza bladika hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Közben gondolkodtam. Ha tudod, hogy melyikeket akarod megváltoztatni, akkor segítség lehet a Group-pal kijelölés, majd villáskulcs, drill, méret. Ami külön furat, via, tehát nem alkatrészhez kapcsolt az csoportosan átállítja, a megadott méretre.
(#) elektromania92 hozzászólása Szept 12, 2010 /
 
Sziasztok.
Találtam egy kolléga oldalán video tutorialt az Eagle használatáról.Én az 5.6-os verziót használom.Teliföldes nyák tervezésével van problémám.A videóban mondott módszerrel csinálom, poligonnal. Nekem csak pontvonalas részt sikerül kialakítanom.Valamit biztosan átkell állítani, de mit? Segítsetek... Köszönöm
(#) icserny válasza elektromania92 hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
A szaggatott körvonal megjelenése után a rastnest gombra rá kell kattintani.
(#) elektromania92 válasza icserny hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Bari- hozzászólása Szept 16, 2010 /
 
Sziasztok

Polygonnal kapcsolatban lenne kérdésem, már egy ideje használom az eagle-t, de csak most lett szükségem teliföldes panelre. Meg is tudtam csinálni a leírások alapján, már csak a thermal funkció bekapcsolása mellett a teliföld és a körülötte lévő hozzákötött forr-szem közötti távolságot nem tudom hol lehet beállítani, elég kicsinek találom, és szeretném legalább a duplájára megnövelni, és elég furán is néz ki a mellett lévő forrszemek mellett, hogy ott meg nagyobb a távolság. A polygonra kattintva az infó paranccsal, bejön a panel ahol állítgatni lehet dolgokat, de egyik paraméter sem állítja ezt a távolságot. Eagle 5.4.0 lite. Csatoltam képet mire gondolok, a szigetelési távolság egyébként 16mil, a teliföld és a forr-szem között kb 8 mil lehet a távolság, ezt szeretném 16mil-re állítani. Van e erre egyáltalán lehetőség?


Előre is köszönöm a segítséget.
(#) elektrocad válasza Bari- hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
A DRC párbeszédablak Supply fülén módosíthatod.
(#) Bari- válasza elektrocad hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Szia

Ezer köszönetem a segítségért :worship:, erre a fülre nem gondoltam.
(#) Bari- válasza elektrocad hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Lenne még egy kérdésem. Raktam egy feliratot a dátummal, amikor a nyákterv készül, és kicsit nagynak találom azt a területet amit kiszorít a teliföldből, lehet ezt a területet csökkenteni? mert eddig nem akadtam rá. Régebben láttam a fórumon más által feltett képeket elkészült nyákokról, ott teljesen körbe fonja a betűket a teliföld, annyira azért nem kellene, csak hogy kisebb legyen az a sraffozott terület amiről a képet is feltettem.

eagle.JPG
    
(#) Amarton válasza Bari- hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
A betűt állítsd át vektorra.
(#) kukac_24 válasza Bari- hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Hali,
Leirnád nekem, hogy lehet csinálni teliföldes panelt Eagle-ben? Köszi előre is.
(#) elektrocad válasza kukac_24 hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
A baloldali ikonok közül kattints a polygonra, rajzold körbe a területet, amelyen teliföldet akarsz. A két végpontot jó ha zárod. Majd a végén kattints a Ratsness ikonra.
(#) Bari- válasza Amarton hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Szia

Sajnos a vektoros betűk nem jönnek be szívesebben használom a proportional típust, nem kell hogy körbefogja, csak a fentebb csatolt képen is látható sraffozot részt szeretnék kicsit kisebbre venni.
Közben megoldottam máshogy, átraktam egy másik rétegre, aztán a brestrict rétegre rajzoltam egy másik polygont ami akkora méretű amit szeretnék, kicsit körülményesebb megrajzolni, de jobb, mint a vektoros betűk, legalábbis nekem.


kukac_24: Annyival egészíteném még ki Electrocad írását, hogy ha hozzá akarod csatolni valamelyik vezetősávhoz, a name paranccsal add meg neki ugyan azt a nevet, mint a vezetősáv neve.

Bari
(#) elektrocad válasza Bari- hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Üdv Bari,

próbáld meg mint bitmap képet beszúrni az import-bmp.ulp -val. Az ulp mappában megtalálod.
(#) Bari- válasza elektrocad hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Köszi, de már sikerült megoldanom, 2vel fentebb írtam hogy, azt a bmp-s megoldást is használom, a saját emblémáim felrakására.

Bari
(#) westhorses hozzászólása Szept 20, 2010 /
 
Helló mindenki! Tudna valaki abban segíteni hogy honan tudnék leszedni 3d-s progit Eagle-hez?
Meg egy olyan problémám lenne hogy 5.3 as verzió van fenn a gépem és mivel demó ezért nem enged egy bizonyos méretnél nagyobbat készíteni .... Tudna nekem valaki ebben segíteni hogy honan tudnék leszedni egy teljes verziót vagy csak egy kód kéne...? vagy ?
Segítséget előre is köszi
(#) sucuka válasza westhorses hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Szia!

Az oldal szabályzata nem teszi lehetővé, hogy ilyen jellegű hozzászólásra választ kapj, javaslom keress rá a :google: -ban.

A 3D-s kiegészítés pedig tudtommal letölthető a gyártó oldaláról is.
(#) qvasz2 válasza westhorses hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
A 3D-re keress rá itt a HE oldalon, van külön topikja; nem lesz egyszerű összehozni.
(#) toreki válasza biokill hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Márciusi kérdés, de felvetődött bennem egy lehetséges megoldás.

"Olyan kapcsolást készülök tervezni, amiben viszonylag sok egyforma rész van.
Konkrétan 7 sezgemenses kijezlőből 42 db. Ezeknek a meghajtó részét is csoportosítanám. (7db 6os csoportba)
A kérdés, megoldható-e eagle-ben, hogy egy ilyen csoportot rajzolok meg egy schematikon, és a vezérlés schematikján az előzőre utaló I/O-kat használom akár többször is (nyák tervezésénél persze majd beadja mondjuk a 7x6 modult)."

Esetleg lib-et csinálni a csoportból? Mintha egy alkatrész lenne.
(#) Attila86 válasza toreki hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
(#) szendru hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
Szeretnék egy kis segítséget kérni! Már egy éve nem terveztem az eagle-lel és a könyvtár szerkesztés sehogy sem megy.
2,8-as furattal indul a Mounting-hole, nekem meg 2,5-ös furattal kellene.
Az is megfelelne, ha a 2,8-ast áteditálhatnám és 2.5-ös névvel elmenthetném, bővítve a Package-et, de akár új elemet is tervezhetnék, habár nem tudom, hogyan kell azt a jellegzetes szimbólumot megrajzolni, illetve a furatátmérőt megadni, mivel itt rézfelület ugye nincs. Szóval akármelyik módszer jó lenne, mert nagyon kellene az 2,5-ös furat a gyártáshoz.
Előre is köszönöm a segítséget, csak az a kérésem, lépésről lépésre (step by step) mondja el valaki, mert már eléggé nehézkes a felfogásom, már azt is elfelejtettem, hogyan tudom ezután egy másik könyvtárba bemásolni, de ez legyen a kissebbik baj.

Előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradságot...
Szendru
(#) niedziela válasza szendru hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Milyen eagle verziód van ?

5.x feletti verziónál:
Leteszel egy hole-t utána jobb egér tulajdonságok és olyan értéket adsz amilyent akarsz.
(#) szendru válasza niedziela hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
5.6.0 verzióm van. Letettem a könyvtárban lévő legkisebb hole-t (2.8 mm furatú), szavaidból -"jobb egér" azt vettem ki, hogy az egér jobb oldali gombját kell megnyomni. Azt nem mondtad el, hogy az egér mutatóját hova vigyem, tehát mely pozícióban nyomjam meg az egér jobb gombját. Ezért azt a lerakott hole-ra vittem és ott nyomtam meg. Tulajdonságok szó nem jelent meg, így továbbra is tanácstalan vagyok, hogyan lesz ezen a hole-on 2,5 mm-es furat?
(#) mammut válasza szendru hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Forrfelületes, vagy anélküli furat kell?
(#) szendru válasza mammut hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Anélküli...
Két furat kell, aminek a szimbólikus jelölése a mounting-hole és mérete van, amit pl. sehol sem tudok kiolvasni a lerakott szimbólumból.
(#) mammut válasza szendru hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
A megnevezése 2,8 viszont a rádiuszát csökkentettem 2,6mm-re.
Egyébként a nagyobból is ki lehet fúrni a kisebbet, pláne rézfelület nélkül, mert így semmi sem látszik belőle.

holes.lbr
    
Következő: »»   197 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem