Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   70 / 282
(#) gymaco válasza norbeat hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Szia norbeat!
Köszi a gyors választ. A riasztást mobiltelefonra szeretném továbbítani. Ha jól értem akkor a riasztóközponnt PGM kimenetét rákötöm a Compact GSM valamelyik zónabemenetére (IN1 vagy IN2) és mehet a hívás riasztáskor.
Bocsi, de nem vagyoki túl nagy szaki.
Üdv.
(#) norbeat válasza gymaco hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Nem mindegy hogy IN1 vagy IN2 mert gondolom a COM hoz képest az egyik nyitott a másik alapbol zárt. Egyébként ami talán nehezebb lehet az hogy a központon kell programozni azt kimenetet. A központ leírásában biztosan kitérnek erre is.
(#) gymaco válasza norbeat hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Hello norbeat!
Úgy néztem, hogy mindkét bemenet beprogramozható nyitott vagy zárt helyzetbe.
Remélem boldogulok vele.
Még1x köszönöm a segítséget.
(#) Macys hozzászólása Nov 16, 2010 /
 
sziasztok!

dsc 1864 központhoz szeretnék bekötni egy gsm hívót, ami tell gsm pager3-as.
Összekötésében kérnék segítséget, programozni tudom a pagert, csak fizikai bekötési rajzot szeretnék.
még egy kérdés ha lehet, hogyan lehet megoldani, hogy távirányítóval tudjam élesíteni ill. kikapcsolni a riasztót.
jelenleg "hörmann" bocsi a reklámért kapunyitóval rendelkezem ennek egyik csatronájára szeretném kötni.
hörmann vevőt beszerelnék a központhoz, ide is kérnék rajzot ha lehet

Bocsi a sok kérdésért, de megköszönném ha segítenétek.
(#) gzsolt99 válasza doksec hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Kösz, megoldódott közben találtam egy dsc központot és megnéztem mi merre. Csak nem nagyon ismertem ezeket eddig és ahova vitték a gsm hivót azt meg én nem láttam. Az akkura kötötték a gsm hivót, és a bell- inditja. Egyébként magam épitettem, mobiltelefon + PIC . ha érdekel valakit:
google: zsotomat
(#) doksec válasza gzsolt99 hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Igen,igen szerintem is így érdemes kötni, a BELL kimeneten bőven van terhelhetőség, pl.: nekem itthon úgy van, hogy a GSM/GPRS modul és a sziréna kültérije akkuról a rk. akkujáról kapja a tápot és a BELL - indítja a kül és beltéri szirénákat és a GSM modult is. Azért is érdemesebb egyébként ide kötni szerintem, mert ha pl.: áramszünetről is akarsz SMS-t kapni, akkor a PGM-et tudod Ac hiba és Ac hiba visszaállásra programozni és
akkor a GSM modul bemenete ami nálam Bentel , az kap szépen Ac hibánál egy negatív 12V feszültséget.

De persze mindenkinek más az ízlése. Én spec. így tanultam. Üdv.
(#) primatus hozzászólása Nov 17, 2010 /
 
Ha tudna valaki tanácsot adni a másik topikban feltett kérdésemben, megköszönném.

Riasztórendszerek_haladóknak
(#) Krisz03 hozzászólása Nov 17, 2010 /
 
Helló!

Adott a következő konfiguráció: Bővebben: Link

A központ akkuja töltődik (13.6V), ez a feszültség mérhető a sziréna panelján is, viszont az akkun csak 12.8V. Ez az akku miért nem töltődik? 6 vezetékkel van bekötve.
Továbbá szervizmódba be és kilépéskor nincs jelzés. Összefügghet a két hiba, vagy mi lehet a gond?

Krisz
(#) gzsolt99 válasza doksec hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
na tessék, egyik bemenet a gms hivómon pont a tápot figyeli és sms ha lemegy ( mert annak is van plusz akku tápja is ) , viszont ha a központ akkujárol megy akkor ez ugy nem jo mert az is akku. tehát ez jó ötlet volt, hogy a központot programozzuk fel ac hibára és akkor az adja a jelet a tápfesz figyelö inputnak, csak meg kell forditani a bemenet kiépitését, mert a PGM 0 logikás, és ennyi.

Kösz
(#) sunyeb válasza gzsolt99 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Lehet, hogy hülye vagyok, de én sose kötöm a GSM-et a központ akksijára. Némelyik képes 3A-t is felvenni híváskor. Ha pl. mindenre kommunikál program szerint, azzal nem lehet tervezni sztem akksi kapacitást (24h készenlét pl.). Vagy saját akksis dialer, vagy segédtáp. Ebből lehet megint hitvita lesz Amúgy paradoxosok szoktak mindent központ akksira kötni Ez tényleg nem vitaindító akart lenni ...
(#) sunyeb válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Egyáltalán nem biztos, hogy nem töltődik. Nincs az sehol leírva, hogy 13,8V-tal kell tölteni az akksit. A szirénáknak általában saját töltésszabályzó, ill. felügyeleti elektronikája van. Mérd meg, hogy az akksiról lehúzva (sziréna) jön-e ki belőle (sziréna akksi tápjából) feszültség. Valószínúleg igen. Azután ne foglalkozz vele. Töltődik az...
(#) gymaco válasza norbeat hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Szia norbeat!
Még egy kis segítséget kérnék.
Összekötöttem a riasztóközpontot a kommunikátorral csak nem tudom jó-e. A riasztó telepítői könyvében az áll, hogy a PGM kimenetek úgy vannak megtervezve, hogy amikor a panel aktiválja azokat, akkor a kimenet a földre kapcsol. Csatlakoztassa az eszköz (esetemben gondolom a kommunikátor) pozitív pontját (+) az aux+ hoz, a negatív pontját az I/O-hoz. A központon az aux+ és az I/O oké, de a kommunikátoron IN1, COM és IN2 csatlakozók vannak. Nem tudom jól gondolom-e, hogy az IN1 (IN2) a negatív és a COM a pozitív kapocs. Amíg ezt nem tudom nem merem ráötni a tápfeszkót.
Kérlek, ha tudsz ebben segíts!
Üdv.:
(#) norbeat válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Töltődik hiszen ha megszünne a megfelelő 13,8 töltőfeszültség, amit figyel a kültéri sziréna akkor biztosan jelezne, illetve akkor is fog jelezni ha az akku feszültsége 12,5v-nál alacsony értékre csökken. Hol mérted az akku két pólusán? (gondolom nem kötötted le az akksit)
(#) sunyeb válasza gymaco hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Régen találkoztam már TELL GSM-mel, de ha jól emlékszem "ő" nem feszültséget, hanem "száraz" kontaktust vár a bemenetén. A középső láb a közös (COM), a mellette jobbról, illetve balról lévők az IN1, IN2. Ezeket lehet programozni NO, vagy NC-be. A központ AUX+ és a PGM kimenete közé egy relét kell betenni egy védődiódával (vagy kész relé modult). És a TELL programozásától függően az NC, vagy NO lábakat használni a GSM átjelző vezérlésére. Lehet, hogy rosszul emlékszem, de akkor kövezzetek meg...

Ui.: Az Alexor-ba a PGM-et megfelelő eseményre programozni kell.
(#) norbeat válasza gymaco hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
" a kimenet földre kapcsol" a COM=GND és ez a negatív! Tehát a COM állandó GND ha ahoz képest IN1 vagy IN2 (NO vagy NC nembiztos hogy ez a sorrend) összezár, vagy éppen szakad. Ha a központ aktiváláskor földre kapcsol akkor az NO bemenetre kösd (ovasd el a compact gsm leírását) Ide valóban nem tápfeszt kell küldeni hiszen azt két másik sorkapcson kapja.
(#) gymaco válasza norbeat hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Ha jól értem az aux- (negatív) érintkezőt kötöm a COM-ra és az I/O 1-et vagy 2-őt az IN1 vagy IN2-re (csak előtte beállítom a kommunikátoron, hogy NO állapotban legyen).
Bocsi, ha kissé sötétnek tűnök, de nem ez az erősségem.
(#) gymaco válasza gymaco hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Most néztem csak, hogy az alapbeállítás az IN1 és IN2-őn is NO, akkor ezt sem kell állítani. Tehát aux- a COM-ra, I/O 1 vagy 2 valamelyik IN-re.........
(#) Krisz03 válasza norbeat hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Az akku pólusain mértem, nem szedtem ki. Kiszedtem most, és ugyanennyit mérek az akkura kapcsolódó vezetékeken is. Jó, akkor ezt nem tekintem hibának.
Viszont, ha lekötöm a sziréna paneljáról a bejövő tápfeszültséget, akkor nem történik semi sem, nem kezd riasztani.
Az a baj, hogy azzal a leírással, amit kaptam a szetthez, nem megyek semmire sem. Leszedtem egy magyar nyelvűt, de az sem teljesen érthető. Pl fogalman sincs, hogy első bekapcsoláskor miket kell beállítani. Találtam a topik utolsó oldalain egy leírást, hogy miket kell elvégezni, ezeket szerintem jól is hajtottam végre, de mégsem jó. Nem tudok még élesített állapotban sem riasztást kicsikarni, csak a kezelő csipog, de aztán az is abbahagyja.
(#) svarc hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
DSC üzemi kikapcsolás...

segítséget kérek : egy DSC PC 500 RK berendezéssel védett üzletben villanyt kell szerelni... ha lekapcsolom a helyiség áramellátását a riasztó beindul ( mellesleg bármilyen áramkimaradás esetén is )
van- e lehetöség a vill.szerelési munkák idejére a riasztót üzemen kívüli állapotba helyezni ... a riasztó semmilyen felügyeleti rendszerbe nincs bekötve, a tulajdonosnak semmi fogalma nincs a működésről ( este be- reggel kikódol, és passz ... )
köszönettel , ha foglalkoztok velem !
jó munkát mindenkinek !
(#) Macys hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
sziasztok !

Nekem nem tud segíteni senki !!!


Köszi előre
Mészáros Gábor
(#) gabiii válasza svarc hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
A sziréna szólal meg, ha van bekötve szervíz szál akkor azt negatívra kell tenni és nem szól, vagy ki kell venni a sziréna akksit.
(#) norbeat válasza gymaco hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Igen próbáld ki
(#) norbeat válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Nincs jól vezetékezve, ha már a szabotázsra (leszedted a burkolatot) sem kapcsolt be! Ha az a kültérid van amit a linkben mutattál akkor ez segíteni fog!
Bővebben: Link
(#) norbeat válasza Macys hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
A GSM hívó leírása:
Bővebben: Link
(#) norbeat válasza norbeat hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Bocs mégegyszer:

Központhoz
Központhoz
GSM
(#) Krisz03 válasza norbeat hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Így kötöttem be 6 vezetékkel. Ha megnyitom a burkolatot, akkor csak a kezelőn világít a 4-es zóna. Semmi más nem történik, akkor sem, ha a sziréna paneljáról lekötöm a bejövő tápfeszt.
Azzal a PGM-mel nem kell valamit csinálni? Mármint programozni, hogy működjön? Egyáltalán kell az a villogtatás szál?

Egyébként hogyan kell éleszteni a rendszert? Én így csináltam:
- szervíz szál negatívra
- akku a szirénába
- akku a központba
- 230V a trafóra.
Na és áramtalanítani? Mert még egyelőre nincs felszerelve, felesleges is lenne, amíg nem működik.
(#) norbeat válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Ha nincs belső szirénád akkor a központ sziréna kimenetét kösd össze egy 1kohm értékű ellenállással. Indítójel megfelelő polaritású a szirénában?
(#) norbeat válasza norbeat hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Milyen távol van a kültéri a központtól? Flash szál nem lényeg. A szervízszálat remélem levetted utána.
(#) Krisz03 válasza norbeat hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Az 1k Ohm rajta van a "Bell+" és "Bell-" kivezetések között. "Bell+" van elvezetve a szirénához, és pozitív indító jelre van állítva már gyárilag is. A szervizszál le van véve.
Csak asztalon van összerakva, minden egység 1-1m 6 eres kábelt kapott. Mindez csak azért, hogy előbb működésre szeretném bírni, utána majd mehet a helyére.
(#) svarc válasza gabiii hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
köszönöm !
Következő: »»   70 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem