Fórum témák
» Több friss téma |
Mind a gyári, mind az utánépített ICD2-nek a kapcsolóüzemű step-down-ja zavarja a vételt.
Először is tőből forraszd le a modulról a gyári kábelt, és egy vékony (3mm-s) 50/75Ohm-os coax kábelt tegyél rá. Lehetőleg hiába árnyákolt, kerüld el a sima HF kábelt. Rendes fekete borítású kábel, röviden balkolva, és szépen forrasztva, kb 2x olyan hosszú kábellel mint amit adtak hozzá. Ez ugye a modul és antenna közötti. Ha BC8xx-es NPN tranyós open collectoros változatod van, akkor 1K-s felhúzó túl pici. Tegyél rá 10K-sat, sokkal kisebb áram folyik, én azt vettem észre jobban tud nyitni a tranyó. Aztán tedd messze a CRT-ktől. Sima LCD/TFT-is zavarja, de kevésbé. CRT 60-80kHz közötti jeleket kibocsájtva eléggé piszkálja a DCF vevő modult. Antenna kábel cserénél figyelj oda, hogy ne nagyon melegítsd meg a kondit, és a koax árnyékolása a nyákon is az árnyékolásnak szánt helyre legyen kötve. Sok féle modul van, de az antenna kockával jelölt forrpontja az, amit érdemes árnyékolás gyanánt használni a kettőből. Öööö... Most több nem igen jut eszembe. Ja még1. Stabil tápot adj neki, tehet esetleg egy 47 mikros elkót a tápjára, közvetlen a panelon lévő sorkapocsra.
hello
azt szeretném kérdezni, hogy a PIC-et vettétek, vagy Ti programoztátok? Nem tudnátok egy égető kapcsolási rajzát elküldeni? kösz! üdv!
Ezt a kérdést nem igen értem.
Igen a PIC-et vettem (mivel otthon nehéz gyártani) és igen én írtam hozzá saját kis kacsómmal a programot.
Sziasztok!
Egy másik topkban már leírtam ezt de későjöttemrrá,hogy az már elég off. remélem nem haragusztok a itt is leírom. Sokan írogattok a Conrad-os vevőmodulról, hogy ilyen meg olyan és milyen drága. Miért nem építettek egy vevőt? Volt nálam is (szerencsére kölcsön) egy Conrad-os modul tényleg siralmas volt amit produkált, az órám jó ha naponta 1x-2x beállt. Megépítettem a RT által leközölt kapcsolást kisebb-nagyobb módosításokkal. Most jó ha egy nap 1-2 órát nem stabil a vételem. Eddig a legtöbbet fél órát kellett várnom, hogy az órám beálljon. JA és nem utolsószempont az sem, hogy a vevő nem 4000 HUF körüli árból jött ki. Némi szopással jár a megépítése, de később megéri. a Conrad-os vevő kimondottan németországi alkalmazásra készült ott meg nincs szükség akkora érzékenysére nameg szelektívitásra mint nálunk. Ezért kínlódnak itt azok a vevők. Egy jótanács annak aki vevő építésre adja a fejét: Szerezz be (ha csak kölcsön is) egy induktivításmérőt. Ugyanis a fazékvasaknak nagy a szórása és gyanum szerint ez okozza a szívások nagy részét. Antenna.jpg Antenna_szetszedve.jpg Vevo.jpg Vevo_szetszedve.jpg
Az a kézzel megépítendő vevőegység az, ami a vevo_szetszedve.jpg képen is szerepel?
Azt kicsit húzós lenne utánépíteni, bár nem lehetetlen ![]() Egy kezdő biztosan nem fogja tudni reprodukálni! Milyen IC kell ebbe az RT-s verzióba? Ha valami speciális IC, akkor merre kapható itthon?
Igen az! A vevő " lelke" a TCA 440, NDK-s néven A244D (190 HUF) AM vevő ic. Akármelyik lepukkant alkatrészkereskedő be tudja szerezni. A másik 3 ic csak a 80 Khz-s oscillátor jel előállításáért felelős. 9,6 Mhz-es kvarc van benne ez van leosztva szimpla TTL IC-kel, amik bontásból kerültek ki.
"Azt kicsit húzós lenne utánépíteni, bár nem lehetetlen" Már miért lenne lehetetlen? Olyan azért ne kezdjen hozzá aki az első kudarc után félredobja. Mint az RF-es dolgokhoz általában türelem kell, de a végén meghálája. MELLESLEG én sem vagyok profi és meg tudtam építeni akkor másnak miért ne sikerülne? A kapcsolási rajzot és a NYÁK-ot is az Eagle freeware verziójával készítettem.
Nagyon szép munka!
5-ös. Hozd ki az ellenőrződet, beírok mellé egy szaktanári dicséretet is. ![]() ![]()
De az órám még erősen deszkamodell
![]()
Ha jól látom, ez egy-az-egyben a Viletel féle cucc...
![]()
A kvarcablakos IC csak EPROM, vagy kontroller?
Manapság, a flash korában, ritkán látni ilyesmit. Nekem is van egy-egy kvarcablakos MCS-48 és MCS-51. Működésre akartam bírni, de először égető kellene hozzá, azt meg PIC-cel csinálnám, szóval ![]()
A kvarcablakos IC egy kontroller.
Egy MCS-48 kontroller pontosabban 8748-nak hívják. Jó látni, hogy ismeri valaki ezt a kontrollert is. Más kérdés: Milyen az a Vilitel féle cucc ? Az hogy néz ki?
Viletel István közölte le anno (vmikor a 80-as években) a Rádiótechnika újságban ezt a kapcsolást. Ugyanezzel a kontrollerrel és tekercskészlettel. Mindent beszereztem hozzá, csak nem raktam össze.
Ez így igaz.
A vevő is az, csak abban különbözik, hogy saját kvarcoscillátora van (9,6Mhz leosztva 80Khz-re) és nem az órától kapja a 80 Khz-et, így önálló életet tud élni. A fennmaradó kapukkal a komparátor kimenő jelét formázom, és a ledet hajtom meg.
Sziasztok!
Én is megépítettem az órát, működig rendesen, csak a hőmérsékletméréssel van gond. Én nem DS1621-et tettem bele, hanem LM75-öt. Elméletileg ugyan az, de gyakorlatilag az óra mindig 75.0 fokot jelez, néha átvált -2.0 fokra ![]()
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy aki megépítette ezt az órát annak kb mennyi idő után állt be a pontos idő?
Ennek a vevönek hol találom meg a kapcsolási rajzát, építési leírását?
Az oldalon: Nagy LED kijelzős DCF77 óra PIC-kel
Még a cikk címe is ugyan az mint a topicé... Irgum burgum ![]()
Én a DCF77- vevö rajzára és leírására gondoltam, ezért is Spagoca-nak irtam a választ
![]()
Segítsetek legyetek olyan kedvesek.
Tegnap összeállítottam az órát és azóta nem állt be rajta az idő. A DCF vevőm tutira jó, ugyanis a vicsys féle DCF óra pillanatok alatt beáll ugyanazzal a vevővel ugyanazon a helyen, a kapcsolást átnéztem már többször de abban sem találtam hibát....
Az általam emgépített kapcsolás elődje eredetileg a Rádiótechnika 1987 / 2 számában jelent meg.
Ezt alakítottam át úgy hogy bele építettem egy 80 Khz-es oscillátort. A rajz a mellékletben található.
Valszeg az órád fordított fázisu DCF jelet vár, mint amit a vevőd kiad.
Javaslom a vevőd és az órád közé építs be egy fázisfordító tagot pl. invertert.
Az antennában mijen kapcsolás található?gondolom benne van a cikkbe. Nemtudnád bescannelni vagy lefotózni a cikket? Mert a torrentanyára nem tudok regisztrálni és mivel tavaj óta nem látogattam arra töröltek
![]()
vanzerr köszönöm a cikket.
Spagoca, látványosan utánépítetted a vevöt. Egyenlöre az lenne a kérdésem hogy mekkora L8 értéke a rajzodon? és hogy melyik tekercs nem került fazékmagra? a zöld festékpetyel jelöltre gondolok. Nem akarom szétoffolni a témát, ha a modiknak nem tetszik át lehet helyezni egy DCF77 vevö épitése topikba ![]()
L8 az amit zöld festékpöttyel lász. Értéke 3-5 mH. Csak egy RF fojtó. Ha az antennát nem távtápláltra készíted akkor nincs is rá szükség.
A többi tekercsről szerintem minden megtalálható a txt fájlban.
Sziasztok!
Lehet, hogy buta kérdés de azt szeretném kérdezni, hogy a 2 db 7406-os ic be- és kimeneteit ugyanebben az elosztásban (egyik ic-n 6, a másik ic-n 2 van használatban) vagy egyenlően megosztva (4-4) is használhatom?
Tulajdonképpen úgy használod, ahogy neked jobb!
![]()
sziasztok!
Lehet hülységet akarok kérdezni de nagy átalakítás volna beiktatni egy olyan extrát hogy kapcsolóval is lehessen váltogatni hogy hőfok vagy idő, és automatán is mehessen? |
Bejelentkezés
Hirdetés |