Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   105 / 399
(#) lapose válasza fleta hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Szia!

Nem a legszerencsésebb ez a tranzisztor a QUAD-ba, mert nagyon kicsi a áramerősítési tényezője. Ha van belőle sok, akkor próbáld meg válogatni őket minél nagyobb áramerősítési tényezőre, de ne multiméterrel, hanem legalább 1A-es kollektoráram mellett.
(#) Alkotó válasza fleta hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Ez TO3-as tokozású tranyó. De véleményem szerint ez egy tipikus kapcsolótranyó. Ezekről sok mindent lehet tudni, de általában az a lényegük, hogy vagy áram folyik rajtuk egy minimális feszültségesés mellett (ilyenkor nyitva van tehát vezet), vagy nem folyik rajta áram, de jelentős a feszültség a CE-n (ilyenkor zárva van, tehát nem vezet). Csakhogy a "félig nyitva" állapotban nem tudni jól fog-e viselkedni, holott az erősítőkben éppen ez az üzemszerű állapot.
Egyébként a terv megvan hozzá, mellékeltem róla egy képet.
(#) fleta válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Oké akkor veszek MJ15003-AT Vagy mjl-t amivel tervezted. Mekkora a kimenő teljesítmény 8 ohmon?
(#) zsjkuki válasza fleta hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Tiszteletem. A MJ13091 tranzisztor nem erositobe valo egesz masra van tervezve,ha megy is vele pocsekul fog szolni es gerjedni fog mert nagyon kicsi az erositesi tenyezoje.Sok sikert
(#) Alkotó válasza fleta hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
138,6W tisztán szinuszos jellel mérve 8ohmos műterheléssel, az én konkrét erősítőmön, amiben ráadásul DB249C-k vannak csak. itt írtam a mérésemről. De ezek mellett nagyon fontos a QUAD hangja. Minden kritika és műzsaki tudományosság ellenére, számomra nagyon kellemes, lágy hangzás, kicsit színes, de végtelenül barátságos, hallgatható végeredmény jellemzi, és egyáltalán nem érzékeny a hangszórókra és/vagy a bonyolult impedanciákat produkáló hangváltókra. Ez utóbbit nem mondhatja el minden erősítő magáról.
(#) lapose hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
Az, hogy egy tranzisztort mire terveztek, csak részletkérdés. A NET tele van FET-es kapcsolásokkal, és egy-két kivételtől eltekintve kapcsolóüzemre tervezett FET-ekkel működnek, pl. IRF540, IRFP240 stb. A QUAD ilyen szempontból kiesik egy kicsit a sorból, de ha talál megfelelően nagy áramerősítésű példányokat a tranzisztorok közt, működni fog.
(#) hangszoros válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Alusol-al lehet gond nélkül. 20-30éves hangszorómnál sincs gond amit aluval tekertem
(#) hangszoros válasza ekkold hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Az tény, hogy a tantál jó nagyfrekisen, de az is hogy nem szól jól. Többségük mérhetően torz
(#) Kistóth válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
persze mértem ha az összes tranyót kiveszem a probléma akkor is megmarad az összes diódát kicseréltem újra. akkor sem jó.
???
(#) Pioneer válasza Kistóth hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Akkor ott a nyákon lesz valami zárlat. Máshonnan sehogy sem kerülhet a kimenetre feszültség.
(#) ekkold válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Nem értünk egyet. Lehet, hogy csatoló kondinak nem a legjobb, de a táp (a zener zajának) hidegítésre nagyon jó!
(#) hangszoros válasza ekkold hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Ha abból indulunk ki, hogy a táp sorba van kapcsolva hangszoróval, akkor mindegy hová kötöd a rossz hangú alkatrészt
Olykor én is használok, mert másképp nem birok a gerjedéssel. Ha lehet hanyagolom, annak ellenére, hogy némelyik tipus, nem katasztrofálisan torz
(#) zoly15 hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Építek én is egy sztereó quad 405 erősítőt.. De nem kapok a boltban 2N2219A tranzisztort. :no: Se BC107B-t se Bfy34-et. Valaki nem tudna mondani valami helyettesítőt nekem? Előre is köszönöm!
(#) CIROKL válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
(#) Pioneer válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Meghajtónak MPSA06, az A osztályú végfok meghajtására MPSA56, az áramgenerátornak és az áramkorlátnak pedig BC560C-ket lehet alkalmazni.
Üdv: Pioneer
(#) zoly15 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Ez mind szép és jó, de én Lomex-ezem
(#) CIROKL válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Ez a te bajod ! Ha a Lomexbe vásárolsz akkor kutass olyat ami megfelel a quadba .
BC182 -BC337 sem nincs otthon ?
(#) zoly15 válasza Pioneer hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Köszönöm szépen, de ezek közül egyik sem kapható a Lomexben Valaki nem tudna valami olyan 2n2219a helyettesítőt mondani, ami kapható a Lomexben?
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Ez érdekes, hisz még az eredeti kapcsolási rajzon is az van helyettesítőnek írva..
(#) zoly15 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Éppen vanni van itthon, de ha már úgy is rendelek..
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Számtalan félvezetőt más célra terveztek amik megállják a helyüket sőt nagyon is szépen teljesítenek más áramkörökben is mint itt most ez a 2N2219 -is a quad-ban , az már más kérdés hogy ezt a tranzisztort már leírtuk mert már ettől jobbak vannak a piacon amik úgy szintén egészen biztos nem a quad -ba lettek tervezve !
(#) hangszoros válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Ne kergesd a felsoroltakat mert nem az igaziak audiora.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Ezt miből gondolod? Megnéztem az adatait, bármilyen erősítési célra kifogástalannak látom.
(#) Kistóth válasza Pioneer hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
jólvan! mégegyszer átnézem a panelt!
Köszi!
(#) Alkotó válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
BC301 és BC303 van a lomexben. A 303 eleve kell bele, a 2N2219 helyett pedig a BC301 remek alternatíva.
A többi helyre pedig kifogástalan lesz az ajánlott MPSA42-92 páros, vagy az MPSA06-56 páros
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Az a szöveg nem arra utal, hogy ez egy "kapcsolótranyó", hanem a nagy sebességű kapcsolási készségét emeli ki. Az erősítése több száz is lehet, remek hangfrekis erősítési célra.
(#) Pioneer válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Nem egészen értem miért akarsz 2N2219-et a Quad-ba?
Csak max 30V a CE feszültsége és ott alapból 37V körüli feszültséget kap +-50V tápfesznél.

Azt sem értem, hogy miért ragaszkodsz a Lomex-hez.
(#) pucuka válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
A 2N2219, tényleg kapcsolótranyó, gyors. kapcsolási időket adják meg általában meg a kollektor emitter maradékfeszültségét. Mivel a többi paraméter (a határadatokon kívül) közömbös, nem is adják meg, nem is garantálja senki. A linearitását, zajt sem, Hangfekvenciás erősítőbe csak szabályzási, kapcsolási feladatra való, lineáris erősítőbe nem. (kisjelűbe még csak csak, de meghajtóba nem)
(#) ekkold válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Idézet:
„Ha abból indulunk ki, hogy a táp sorba van kapcsolva hangszoróval.....”

Ugyan miért indulnánk ki abból? Az opamp tápjáról volt szó, azon belül pedig a zener által keltett szélessávú zaj söntöléséről egy párhuzamos kondival. Erre a célra optimális a tantál-elkó, és itt még véleltlenül sincs sorban a hangszóróval semmilyen módon. Az erősítő hangja pedig javul a beépítésétől, mivel az opamp tápja kevésbé lesz zajos... De mindenki halgasson a saját fülére (+oszcilloszkópjára és egyéb műszereire )
(#) ekkold válasza Pioneer hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
A 2N2219 és a 2N2219A abban különbözik, hogy az utóbbi 50V-os. Volt olyan quad-om amiben ez volt, és semmi probléma nem volt vele.
Következő: »»   105 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem