Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   386 / 1271
(#) katona.t hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Nem akarom szétverni a topikot, de megint én vagyok.
Elkezdtem végigmenni az alkatrészeken, az utasítás szerint. A D654 nem tűnik jónak. 8,9 kohm-ot mérek a két végén, mind a két irányba, dióda mérésre nem reagál. Ez pont azoknak az ellenállásoknak az értéke, ami --> csatolt képet kukucs.
Ez így lehetséges?
(#) Fery válasza katona.t hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Ha ennyire össze-vissza eredményt ad a mérés akkor ki kell venni és úgy megmérni de sok esetben jobb a csere. Előfordul, hogy egy multi néhány mA-es merőáramával jó aztán az áramkörben meg nem megy. Fery
(#) operable hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Üdv!
Kész lett a pittyegő és be nem kapcsoló funai TV-m. 9700 HUF Remélem már jó lesz.

Van egy régebbi BEKO TV-m és SCART van rajta csak. DVD-t rádugok és fut a kép össze vissza, meg egsyer az alja van fent meg ilyenek. Mi lehet a baja?

Valamint van még egy ORION de ahhoz csak univerzális távom van és nem tudom átrakni AV-re, DVD-t meg autómatikusan nemismeri fel. Valami ötlet?
(#) kadarist válasza operable hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Szia!
Mi volt a Funai hibája?
(#) katona.t válasza operable hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Univerzális távhoz: Próbálj másik kódot, nyomd meg a 0-t, állítsd az 1-es csatornára és nyomogasd a CH mínuszt vagy 99-nél a pluszt, esetleg másik táv?
(#) operable válasza kadarist hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Nem tudom, mert apukám ment el érte. De gondolom nem sok minden mert 2 nap alatt kész lett. BEKO TV-mre nem tudtok valamit?? Annak még jó a távja is meg minden, de SCART-nál ugrál a kép. Próbáltam állitani manuálisan is de semmi. Ha szenvedtem a Scart kábellel akkor néha sierült vmi használhatót behoznom de nem nagyon.
Hallottam, hogy egy régi videóbol kilehet szedni a 'kompozit' !??! be vagy kimenetet és akkor koax-ra kötném rá a DVD-t.
(#) katona.t hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
A táp közelében kimértem az összes ellenállást és diódát, mind jónak tűnik. A kondikat is leportalanítottam, azok is jónak tűnnek (mint az újak). Még sem indul.
Merre tovább?
(#) pegazuss hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Sziasztok

Van egy Panasonic tx-29ps12p tv-m,gond volt a függőleges eltérítéssel,kicseréltem az ic-t meg még néhány kondit és diódát,de még mindíg van egy probléma,bekapcsolásnál csak kattog,villog a led és ennyiben kimerült a mutatvány.Öszzeüggenek a hibák?Valaki találkozott már ilyennel?És esetleg tud valaki rá megoldást?köszi
(#) labi hozzászólása Dec 3, 2010 /
 
Szervusztok,
olyan problémám van, hogy a készüléken van hang de kép szürke és vékony fehér átlós csíkok futnak...
A készülék pontos típusát még nyomozom. Kérdésem mely egység felé nézzek körül?
(#) kadarist válasza labi hozzászólására (») Dec 3, 2010 / 1
 
Szia!
A képcsőpanelre érkező 200V körüli tápfeszültség hiánya szokott ilyen hibát produkálni. A típust nézd meg.
(#) mickie válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Kivettem a sorvégtranzisztort és valóban B-E zárlat. E-C között 17 ohm, valószínű, hogy ellenállás van benne. Ebben S2000N tipusú volt. Jó hozzá esetleg más S2000..-os (sima,AF) is? Vihetett magával még valamit? A legnagyobb gondom, hogy ahol lakom, nincs ilyen üzlet, s ha megyek vásárolni, ne kelljen többször utazgatni más városba.
Amúgy nagyon köszönöm!
Miki
(#) skarlik válasza labi hozzászólására (») Dec 3, 2010 / 1
 
Üdv.Tipus mindeggy.A sorkimenő mellett van egy általában:4-7ohm közötti ellenállás.A sorkimenő lábára ráis szokták írni,hogy 200v.Ellenállás,utána 1 dióda,rajta 1 kondi,úgy megy fel a képcsőpanelra.Ha képcsőpanelon íc-a a szinvezérlő,akkor lehet zárlatos ezért ment ki az ellenállás.Valami oka van.Nézd át.
(#) BarnaPili válasza mickie hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Szia!
S2000AF jó helyette.Az AF a fontos,szigetelt legyen a tokja.Ebben a típusban nincs ellenállás.Főleg nem az emitter collector között.A bázis emitterben szokott lenni,de ebben nincs.Mérd meg még a kollektorban található kondi értékét.10nF körüli nagyfesz kondi.De szerintem a sok indulás az áramszünetek miatt tette tönkre.
István
(#) BarnaPili válasza katona.t hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Így hirtelen nincs ötletem.Forraszd ki a sorvégtranzisztor kollektorát,és köss egy izzót a kollektor helyére és a föld közé.Próbáld meg indítani,és mérd meg a sorvégtápot.Olyan félfénynél kicsit jobban kell világítania.
Nem hullott be valahová az ónszippantó szemete?A modulok nem csúsztak ki a helyükről?
István
(#) katona.t válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
sorvégtranzisztor. Az a táp közelében van?
2 háromlábút látok, nagy bordával. Az egyik a tápnál egy fet. A másik a kütyünél van ami a 22 kV-ot csinálja a piros vezetékkel. Az lesz az?

Tegnap átforrasztottam az egész panelt, mostmár tuti nincs kontakt hiba. Legalábbis ezen a panelon. Inditáskor néha 4-et ciceg, vagy síppol vagy nyávog vagy mi. Jobb szavakat nem tudok.

Az elődöm sokat gányolt ott ahol az elején mondtad, hogy szét kell néznem a rossz kép miatt, mert több helyen is fel vannak szakadva a pedek, és vezetősávok, de mind vissza van forrasztva...
(#) BarnaPili válasza katona.t hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Ez az.A mellette lévő IC intézi a meghajtást,ott egy elko,az is eléggé vacakul néz ki.Továbbá nézz szét a függőleges eltérítő áramkörben is.Az is a sorkimenőről kap tápot,ha zárlat van akkor lefoghatja a tápot a sorkimenőn keresztül.
(#) kozso31 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Hali minden kondi meg ellenállás jó,esetleg betudnád jelölni a fényképen,hogy melyik ic-t kellene cserélni?előre is köszönöm.
(#) bihari laci válasza pegazuss hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
SZia a táp részt is ,kondizd át és méregezsd át trafo körűli alkatrészekez,a tápja milyen ic vagy traszistor,ha tranyo akkor mérjél rá, valamelyk le fogja a tápot.
(#) BarnaPili válasza pegazuss hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
A függ.IC tápellátása rendben van?A sorkimenő felé menő ágakon a biztosítékellenállások jók?
IstvánRajz a géphez.
(#) Zsolt9 válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Van egy Orion TV-Kep van de hang nincs mi lehet a baja?
(#) Zsolt9 válasza Zsolt9 hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Aszem forditva nam hang van de kep nincs
(#) skarlik válasza Zsolt9 hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Ott sokminden lehet.Milyen fajta?Bekó panelú?
(#) katona.t válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Na 60W-os izzó teszt kész. Nem világít, meg sem nyikkan.
"függőleges eltérítő áramkör" ez hol van?

Mennyire szabad indítgatni a modulok nélkül?
Mi lenne, ha szép sorban elkezdenék lehúzgálni minden vezetéket, és a modulokat is kikapdosnám?
Gondolom 2 kábel mindenféleképpen fontos, az egyik a 230V a másik meg a vezérlés.
Van pl. scart modul, meg valami east/west modul amiről azt írják, hogy adjustment of the picture geometry.
Vélemény?
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Szia.
Folytatnám a Sony tv-m javítását(2 oldallal visszább).
Megérkezett az alkatrészem, kicseréltem, és ahogy tanácsoltad, és beiktattam az izzót a sorvértranyó és a trafo kozé. Ezután bekapcsoltam, az izzó nem világít, és 4-es hibakodot kuld (Vsync). Mit kellene ellenoriznem?
(#) fredee4444 válasza fredee4444 hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Bocs,az izzó világít olyan fél gözerövel, csak elfelejtettem visszaforrasztani valamit.
(#) kadarist válasza fredee4444 hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Valami életjelet produkál a tévé a hibaüzeneten kívül, ezzel a lámpás indítással?
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Hát annyit csinál, hogy amikor bekapcsolom, kattan a relé, kigyullad az izzó, aztán szétkapcsol a relé, a hangszórókbol enyhe pattanás hallatszik, utána semmi. Csak kuldi a Vsync hibakodot. A képernyon nem jon elo abszolut semmi.
(#) kadarist válasza fredee4444 hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Ilyenkor a hálózati pufferkondin mekkora feszültséget mérsz?
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
303V-ot.
(#) kadarist válasza fredee4444 hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
60W-os izzóvanl nézted? Ha van 100W-os, azzal is nézd meg.
Következő: »»   386 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem