Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   392 / 1271
(#) kadarist válasza katona.t hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Csak ara lennék kíváncsi, hogy az IC kimenetén mekkora ellenállás van, mint terhelés.
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Az 1-es láb és a föld között 140ohm.
(#) kadarist válasza katona.t hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Az jó. Akkor már csak a melegedését kellene megnézni ennek az IC-nel.
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
3-4 ki-be kapcsolgatás, és 10 másodperc "üzem" után sincs kézmeleg.
(#) kadarist válasza katona.t hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
De úgy nézted, hogy bent volt a sorvégtranyó?
Üzemi felállásban is nézd meg. A füstölő, melegedő alkatrészt keresd meg, mert jó ideje csak egy helyben topogunk.
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Az nem volt bekötve. A trafót is visszategyem?
(#) kadarist válasza katona.t hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Persze! Mindent tégy vissza.
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Az eltérítő ic-t is? Ha anélkül indítom lehet baja, mert akkor megpróbálnám, hogy nem-e amiatt nem indul.
(#) kadarist válasza katona.t hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Rakd bele azt is. Az ellenállását is kösd be. Melegedő, füstölő alkatrészt keresünk. Lassan minden alkatrészt kiszedsz a sassziból... Olyan vagy, mint egy kórboncnok
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Mindent visszatettem. Beindul, néha beteges a hangja, de van amikor jó a hangja és kép is van. Illetve ez relatív, ha zöld csíkot középen képnek nevezhetjük akkor van kép. Csatoltam egy mp3-at narrációval, hogyha felrobban, akkor halljátok utolsó szavaim.
Szóval az eltérítő nem térít el. Okozhatja az eltérítő ezt a beteges hangot, vagy még a nagyfesz is beteg?
Füst nem volt.
Igazad van tényleg szeretem szétszedni a dolgokat. Ezt vallom: Mindent emberek találtak ki, nem lehet olyan bonyolult.
(#) kadarist válasza katona.t hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Ha vízszintes csík van, akkor koncentrálj a függőleges eltérítés megjavítására. Ha megkapja a tápfeszültséget az IC, akkor, akkor cserélj IC-t.
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Dugtam antennát a se**ébe, bekapcsoltam, csík megvolt, de hang nem. Csatornát tudtam váltani.
Ez így jó, vagy aggódjak, hogy más baja is van?
(#) kadarist válasza katona.t hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
A rasztert kellene először visszahozni, minden más csak ez után következhet.
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Amikor jó a hangja, akkor meg van a 26V. Szóval IC csere. Amúgy elég bizonytalanul indul, 2-3 nyüsszenés és utána, vagy be sem indul, és le is áll magától. Mivel van hogy beindul, mondhatjuk hogy a tda8140 jó és nem kell cserélni?
(#) kadarist válasza katona.t hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Valószínű, hogy a fordított csatlakozódugástól tért jobb létre az IC. A tápegységnek mindig le kell adnia a megfelelő feszültségeket. Ez alap.
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 


Nem azért ilyen, mert próbálkozik, de hibajelre leáll, majd megint próbálkozik?
(#) kadarist válasza katona.t hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Sajnos ezt innen nem tudom megmondani.
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
OK.

És azt nem tudod, hogy a +D vezeték amin a 26V jön, az honnan ered a kapcsrajzon?
Mert a 19. oldalon vannak a tápok, de az a semmiből látszik előbukkanni.
(#) DanD hozzászólása Dec 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy SAMSUNG 28D83N típusú készülékem, és egyik percről a másikra sípoló hangot kezdett adni a hátuljából. Kb. 2 óra pihi után megint jó lett, majd kikapcsoltam aztán mikor újra bekapcsoltam kb. 30' után, megint sípol.

Mi lehet a gond? Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.
(#) belfi2 válasza skarlik hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Szia!
Bejön a kép sőt túl is lehet vezérelni egészen a visszafutási csíkokig.(vagy éppen le).Nem a G2 potival van baj mert az szabályoz hanem a képcső van elgyengülve és a korlátozó veszi le a sugár áramot.Lehet neked van igazad de mondtam a tulajnak hogy mind a kettő túl nagy befektetés egy több mint 10éves TV-ért.
(#) lapose válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Szia!

Első körben a szinkron modulon próbálj állítani a sorfrekvencián(TDA9500).
(#) BarnaPili válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Egy képet dobjál már fel róla,kérlek.De amit Lapose írt,az célravezető lehet.
(#) gyuri86 hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Üdv.

Lenne egy kezdő kérdésem. Vásároltam egy Scart->YPbPr kábelt.
ilyet:
http://eurobeat.hu/index.php/Manufacturer/Kabelek-adapterek-eloszto...lektro

Hogy a beltérit amin csak scart van, össze kössem az LCD-vel.

Kábeleket rádugtam, tv-t componens módba állítottam de semmi...

Kipróbáltam a dvd lejátszóval is de ott sincs kép.

A kábel lehet a hibás vagy én vagyok ennyire amatőr?

Rosszul nem lehet össze dugni mert a kábel is színkódos és a tv-n a bementek is azok.
(#) horvathrobert2006 válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
hello.Ujra megfogtam a tv et.A hálozati szürö trafó két lábán 160 k ohmot mérek.Ez normális (TR 801)?
(#) zoz11 hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Sziasztok
Van egy THOMSON 20DG10E típusú tv-m, elég érdekes hibajelenséggel.
Bekapcsolom a tv-t és szépen leveszi a hangot, úgy mint ha nyomnám folyamatosan a gombját, ha felhangosítom akkor szintén elmegy visszafelé, és ha hangerőt mutató csík soha nem tűnik el a képről, és elől a led is villog folyamatosan.
A nyomógombokat már megnéztem meg azoknak a vezetősávjait, de ott minden rendbe van.
Merre keressem a hibát? Vagy egyáltalán látott valaki ilyet?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv: Zoltán
(#) Dave89 hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Sziasztok!

Van itthon egy thomson 26LB040S5 LCD Tv.
Azt csinálja, hogy egyfolytában kikapcsol és bekapcsol gyorsan egymás után mintha szaggatottan kapná az áramot. Egy kis szikrahangot is kiad.

Esetleg találkozott már valaki hasonló problémával és ha igen mi lehet a megoldás??

Üdv.
(#) anagma hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne,hogy nem túl régi,Orion TV.Egyszer csinált olyat,hogy elment a kép,elkezdett ciripelni,mint egy tücsök és azóta képet nem ad,teljesen sötét,semmi villanás,semmi.Mi okozhatta?Költséges lehet megcsinálni,egyáltalán mi a baj?Nem szívesen nyúlnék bele,tudatlan vagyok ahhoz.
Előre is köszi
(#) wmatyas hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Sziasztok,Segítséget kérek:

Grundig,kb 10 éves, 50hz,70 cm-es tv-ém miután bemelegszik a képernyő alján és közepén fehér,ugráló csík jelenik meg.eleinte csak 4:3 de most már 16:9-ben is látható.gyakorlatilag élvezhetetlen nézni.
Ez képcső hiba lehet?Ha az,, érdemes szerintetek javíttatni?
Tud valaki tippet adni?

Előre is köszönöm,üdv:

wmatyas
(#) garamszegiroland hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Hello van két darab grundig tv-m mellyeknek csak akkor van hangja ha nyomom a volume gombot.Mi lehet a bajuk?
(#) bihari laci válasza anagma hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
SZia a tv-n st by led
van amiért ,nincs képed vagy semmi.
Következő: »»   392 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem