Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   72 / 282
(#) toan válasza herpa hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Akkor nézzük csak...
Programozási táblázat 9.oldal lap alja,
Telepítői kézikönyv 31.oldal közepe
Persze csak ha a 4.2-es verzió leírásában keressük, mert ugyebár az kell a központhoz.
Mindjárt mindenki a magyar leírást szidja, ahelyett, hogy olvasgatna egy kicsit...
(#) toan válasza kovacslajcsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Sunyeb úr megmondta a frankót! 1585-ös központ nincs. Jó lenne tudni a pontos típust. Én is otthonmaradó élesítést programoznék.
(#) AzIgaziCsaby válasza kovacslajcsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Ha lehet szokjál le a *0-ról.
Ha zöld LED-nél hosszan (kb 2 mp-ig) az 1-es gombot nyomod minden esetben otthonmaradóra, ha hosszan a 2-es nyomod minden esetben távozóra kapcsol be a központod.
*0 esetén, csak akkor kapcsot távozó üzemmódra, ha megsértesz egy késleltetett zónát.
(#) Borgi hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Sziasztok lenne nekem egy nagy problémám

Most telepítek előszőr egy DSC Alexor PC9155-ös rendszert az elvárás az lenne hogy riasztás esetén hívjon 3db telefonszámot nahmost elkezdi híni és hívja folyamatosan megállás nélkül dörgeti valaki esedtleg tudna nekem ebben segíteni? hogy mi lehet a baj?

illetve van e ötletetek hogy ha mobiltelefonra kell hívás azt milyen modon célszerű megoldani?

a választ elöre is köszönöm tisztelettel Borgi
(#) AzIgaziCsaby válasza Borgi hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
A 350-es menüpontban 06-ot kell beállítani, residential módot. Akkor addig hív, amíg a hívott készüléken valamelyik számbillentyűvel nem nyugtázod. Csak tone üzemmódban működik és nem mindegyik mobillal kompatibilis.
(#) Borgi hozzászólása Dec 5, 2010 /
 
Értem a szám billentyűt programozni kell vagy az mind1 melyik?
(#) AzIgaziCsaby válasza Borgi hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Nem kell külön programoznod semmit, ezt mindegyik központ tudja, csak nem mindegyik telepítő mondja el.
(#) Borgi hozzászólása Dec 5, 2010 /
 
Értem, háát nagyon szépen köszönöm hatalmas segítséget adtál Köszönöm
(#) csibai válasza toan hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Köszönöm a segítségedet, megoldódott a probléma. 5,6 k-val össze kötöttem a nem használt zónákat (egy érzékelő van csak) sikerült a reset is az elmondásod alapján.
Még egyszer kösz!!!
(#) herpa hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Nagyjából kész a rendszer és a programozás, viszont a külső sziréna nem szól (a belső rendben van).
Eszerint kötöttem be 6 vezetékesen: ps-128.pdf
Addig el is jutottam, hogy az akkumulátor rákötésekor villan és hangjelzést ad, viszont amikor rákötöm a +12V-ot, nem ad jelzést, sem akkor, amikor lekapcsolom a szerviz vezetéket.

A telefonos riasztás tesztelhető? A telefonszámot és hívás típusát (6-os) beállítottam.
(#) herpa válasza herpa hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Közben rájöttem, hogy a 382-ben kell a Sétateszt kommunikációt bekapcsolni, hogy a telefonos riasztást tesztelhessem, viszont nem küldött semmit.
(#) AzIgaziCsaby válasza herpa hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Herpa! Te nem DSC1616-ot szereltél? Ha igen akkor ezt a leírást tépd szét.

Központ: Sziréna:
Aux- ======> 12V-
Bell+ ======> 12+
Bell- ======> start
ZónaX és Com ===> Tamper

Az indítójel polaritását tedd át a - jelre, mert a DSC negatívot kapcsol.
Valószínűleg szükség lesz egy 5,6k-s ellenállásra a bell+ és bell- közé, mert ez a sziréna nem ad elég terhelést a bell kimenetnek és szirénaköri hibát fog jelezni a központ.
(#) herpa válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Kösz a segítséget, tényleg nem jó a leírás, de csak annyiban, hogy nem - jelre raktam az indítást (ennek a topicnak az eleje felé van egy bejegyzés, hogy ez az indítójel). Átraktam +-ról --ra és egyből működik. Van belső Satel sziréna is. Az volt valamelyik leírásban, hogy ilyenkor nem kell ellenállás a bellek közé.

Még mindig nem jöttem rá, hogy miért nem jelez telefonon.
(#) AzIgaziCsaby válasza herpa hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Ha csak annyi a feladat, hogy értesítsen akkor :

- Írd be a hívandó telefonszámot (301)
- A kommunikációs formátumot állítsd 06 típusra.(350)
- az ügyfélkódokat töltsd fel egyesekkel
- Tölts fel minden olyan menüpontot 1-essel, amiről értesítést kérsz (zónariasztások, kezelői riasztások, üzemzavarok, stb)

Használd.
Riasztáskor felhívja a mobilodat és egy szaggatott hanggal jelez. Ha a mobilod billentyűjén bármelyik számbillentyűvel nyugtázod, akkor megváltozik a hang. Egyébként újra hív, az engedélyezett mennyiség szerint.

Ha 2 telefonszámot akarsz megadni, akkor a 303 pontba írd a második számot és a 380-as pontban engedélyezd. Ugyanitt engedélyezni kell a felváltva hívást is.
(#) ventura hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
üdv!
Egy pc1864-es központtal van problémám. Az a gond, hogy hiába programozok egy zónát késleltetettre, az mégis azonnal riaszt ha megsértik, de a billentyűzet mégis elkezd csipogni, mintha beindulna a késleltetés. (A késleltetés 10s-re van állítva.)
DLS 2002- vel programoztam és két partícióra van szedve.
Mindkét partíción jelen van a pprobléma. Reseteljem az egészet és programozzam újra? A válaszokat/tanácsokat előre is köszönöm!
(#) herpa válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Köszönöm, sikerült. Kicsit elvacakoltam vele, de végre működik, hála a topicnak.
(#) ventura válasza ventura hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Megoldottam: 13-as szekció 6-os opció be van kapcsolva
ami azt jelenti, hogy élesítés utáni 10 s- ben sértik meg a zónát akkor a sziréna megszólal.
(#) hbe hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy vettem egy DSC PC585H típusú riasztó központott (Új) elkezdtem programozni a kezelőket mert egy LCD billentyűzetett (LCD5500) akartam hozzáadni a központhoz, viszont vallószínüleg letiltottam az eredeti kezelőt (PC1550Rkz) és azóta csak a háttérvill. és a SYSTEM led világít és nem is pittyeg. De az LCD bill. sem működik! Tehát nem tudom programozni a központott! Próbáltam resetelni a PGM1-Z1 rövidrezárásával de semmi. Sőt PC-Link kábellel és DLS2002 Softal sem tudtam rácsatlakozni mert nincs engedélyezve valószínüleg az rs232 komunikáció. Nem tudom mit tehetnék hogy újra üzembe tudjam helyezni!

Szeretném kérni a segítségeteket!


Köszönettel!
hbe
(#) tomat5 válasza hbe hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Szia

Valószínűleg nem jól resetelted. Vissza kell állnia gyári alapra ha minden OK a resetnél.
Így csináltad?

1. Remove AC and battery from the panel.
2. Remove all wires from the Zone 1 and PGM1 terminals.
3. With a piece of wire short the Zone 1 terminal to the PGM1
terminal.
4. Apply AC power to the main panel.
5. When Zone Light 1 is lit on the keypad the default is complete.
6. Remove AC power from the control
7. Reconnect all original wiring and power up the control.

Üdv
(#) hbe válasza tomat5 hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Igen! Megcsináltam az utasítás szerint de csak annyi változás volt hogy nem világított a bill. meg a system led de pittyeg csak néhány nyomásig utána kigyullad a system led és szaggatva sípol és ennyi.
Újraindítom utána megint ugyan az mint amit az előző üzenetben írtam.
(#) herpa válasza hbe hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Én először a *8 5555 000 0 0 1 beállítással a 0-ás (globális) partícióba raktam a billentyűzetet, és ettől kezdve nem jelezte az 1-es partícióban lévő érzékelők állapotát, valamint nem világított és csipogott a gombokat nyomogatva.
Ilyenkor a #-et kell hosszabban nyomni, majd az 1-es gombot (de lehet, hogy csak az 1-est; valaki szakértő javítson ki), amivel az 1-es partícióhoz férsz hozzá. Ezután vissza tudod állítani, pl. *8 5555 000 0 1 1 paranccsal, ami az 1-es partíció, 1-es helye.
Lehet, hogy a resetre nem is lett volna szükség.
(#) AzIgaziCsaby válasza hbe hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Kösd le az egyiket, újra kell indulnia. A megmaradót programozd első partíció első helyre, csináld meg a másikkal első partíció, második helyre. Ha elkötés volt, eddigre kiderül, ha csak egymásra programoztad, akkor is megjavul.
Kösd vissza mindkettőt és mennie kell.


Amúgy egy 585-öst pc-linken keresztül programozni? Mire feléleszted a kapcsolatot, kész is lennél a programozással billentyűzeten keresztül.
(#) emts hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Sziasztok, van egy DSC 1864-es kozpotunk es szeretnem megoldani, hogy egyreszt kuldon SMS-t riasztasnal, valamint aramkimaradas eseten, es lehessen mobiltelefonrol elesiteni es az elesitest kikapcsolni. Ahogyan olvasgattam, egy simar GSM modul erre nem alkalmas, hanem olyan modul kell, aminek van ki es bemenete. Van egy Tell Kft. nevu ceg, akinek van egy procontr nevu termeke, amin van relezett kimenet, amit mondjuk csatlakoztatnek a DSC kozpontra oda, ahova a taviranyitot szoktak csatlakoztatni. Sajna az ara ennek a procontr nevu eszkoznek eleg huzos (62e + AFA).
Van valamilyen "profi" megoldas, amit ti alkalmaztok? Meg lehet oldani a fenti dolgot olcsobban? Koszonom szepen elore is.
(#) AzIgaziCsaby válasza emts hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
A megoldás a részedre www.riasztobolt.info.
Rendelsz tőlük egy GSM Easy-kommunikátort, 24.500 Ft+ÁFA. Van 4 bemenete és két mobilról vezérelhető kimenete.
Egy relé a szirénakimenetre és egy a PGM1-re, amit 09 típusúra programozol. Ezek a gsm modul 1-1 bementét kapcsolják, a szöveget te írod be, hogy mit szeretnél kapni sms-ben.
A modul kimenetét bekötöd a központ tetszés szerinti zónájára, szabályosan ellenállással és felprogramozod, mint kulcsos kapcsoló.
Ez megvan 10 perc alatt és a többit eltölthetjük sörözéssel.
(#) emts válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Nagyon koszonom A 1864-es elbir 2 zonabovito modult? Egy mar van benne, es fullos, ugy, hogy nehany helyiseg kozos zonan is van, gondoltam vennek meg egyet, ha bele lehet tenni.
Koszi meg 1x
(#) AzIgaziCsaby válasza emts hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Igen, elbír akár 7 db. zónabővítőt is, így 64 zónáig bővíthetsz.
(#) toan válasza hbe hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Először az egyik billentyűzeten nyomd 3 másodpercig a #-et, utána 3 másodpercig az 1-est. Ilyenkor feléled a rosszul címzett kezelő. Ekkor *8 5555 000 0 11. Utána a másik keypadon szintén hosszú #, és hosszú 1, és beírod *8 5555 000 0 12. Ne használj az első számjegy helyén 0-át (globális billentyűzet), mert akkor mindig az lesz ami eddig volt, ráadásul 585-nél nincs értelme. Mindig legyen valamelyik partícióhoz hozzárendelve a billentyű!
(#) toan válasza hbe hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Ja, és a billentyűzet címzése az nem közpoontban van, tehát hiába PGM1 Z1-ezed a központot, az nem áll vissza gyárira. Ha egyszer rosszul címeztél akkor csak úgy tudod visszaállítani ahogy előbb leírtam
(#) hbe válasza herpa hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Köszi a segítséged! Amit írtál működik, vissza tudtam állítani a system-et! Üdv!
(#) hbe hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Sziasztok!

Felmerült egy olyan probléma a (PC585H) központ programozása közben, hogy beállítottam a billentyű zónát (PC1555rkz) a kezelőn a zóna1 helyre, megy is. Viszont még van 4 szabad zóna ugyebár (4+1) és hozzá 4db mozgásérzékelő csak sajnos ebből a zóna4 -ig látszik a kezelőn. Tehát 3db mozgásérzékelőt mutat és van egy negyedik ami a zóna5-ön kellene hogy mutassa, de nem megy! A helyzet a következő! A központ 4 zónája közül az 1-es az a zóna (Z1) ami nem megy!
A Z2, Z3, Z4 van a kezelőn a Zóna2, Zóna3, Zóna4 helyén. Akkor a Z1-et hogyan lehet feléleszteni ha elvileg a kezelő zónája nem vesz el a fő zónákból?!

Valaki tudna segíteni hogyan tudnám beállítani?!


Köszönettel!
hbe
Következő: »»   72 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem