Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   137 / 1127
(#) coyote55 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Végignéztem a képeidet, amiket a BIOS-ról csináltál, de nem találtam meg, hogy hol lehetne a proci feszültségét állítani.
A metódus egyébként az, hogy előbb emeled a feszültséget, elmented a BIOS beállításokat, és a következő boot során emeled az órajelet. Ha elindul, örülsz
(#) sardi_hunor válasza coyote55 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
ertem.
akkor ez azt jelentu h nem tudom novelni a feszt tehat nem lehet tuningolni sem.
hat sajna ez van DE AZERT NAGYON KOSZONOM A FARADSAGOT AMIT ERTEM TETTETEK

NAGYON RENDESEK VAGYTOK

KOSZONOM!!!
(#) didyman válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Talán átsiklottál azon, amit írtam. A Willamette magos P4-et egyszerűen nincs értelme tuningolni, mert minimális mértékben hajlandó rá. Feszemeléssel lehetne tovább menni ismét minimálisan, de az alapfeszen is magas teljesítményfelvétele miatt ezzel jobb esélllyel ölöd meg az alaplapot, semmint akár érezhető változást érnél el a tuningal, de mindenképpen instabillá teszed a gépet. Nincs értelme, hidd el..
(#) sardi_hunor válasza didyman hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
ertem.

bocsi nem vettem eszre h eddig is irtal

de nem is lehet vagyis a bisz nem enged ijesmit talan ezert is mert Willamette magos.

Na mindegy.

KOSZI NAGYON SZEPEN A VALASZOKAT ES AZ EROFESZITEST.
(#) sardi_hunor válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Legalabb tudom h ezen nincs miert agyaljak.

De valami mas modu tuning van a mi hasznalhato si?

valami szoftveres vagy ijesmi?
(#) belfi2 válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Az újabb energiatakarékos világítótestek már nagy frekis kapcsolóüzemű tápról mennek,ami a foglalatba van építve.Erre gondolt didyman hogy ennek a kapcsoló frekije interferál a kameráéval.
(#) _ampervadasz_ válasza didyman hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne hozzád, hogy SC9149A IR távirányító dekódert, hogyan tudom a legkönnyebben a billentyűzetre illeszteni?

Egy "no name" USB -s billentyűzetről van szó, és a numerikus padot akarom bekötni, abból is 9 billentyűt (10 funkciós a vezérlő, erre esetleg sleep -et még betudom drótozni.).

Konkrétan a Jetaudio -t akarom távirányítóval kezelni, mert ágyból egy 105 -ös standard billentyűzettel elég kellemetlen a kezelés.

Mit szólsz hozzá? Szerintem kivitelezhetőnek látszik, mert rettentően primitív a célhardver.
(#) abcdabcd válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Ami "rettentően primitív célhardver"--> az az igor rs232-es vevő és azzal már megy is vagy építs egy igor usb-t az se túl bonyolult...
Mert itt a távirányító által adott kódot kéne billentyűzet scan kóddá átalakítani, hát szerintem ahhoz is mikrokontroller kéne vagy na jó hát lehetne Karnaugh tábla alapján logikai áramkört építeni hozzá egy pár mondjuk nand kapu felhasználásával, de ide ráadásul egy egy áramkör kéne gombonként ugye egy jó pár kapu kéne hozzá :smiley...
(#) belfi2 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
ITT mindent megtudsz amire szükséged van én megcsináltam és remekül működik.
(#) _ampervadasz_ válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Miért kéne hozzá mikro vezérlő?

Ha jól láttam tíz funkciót ad ki a vezérlő.
Ha ezt mátrixolva is adná ki (ezt nemigazán tudtam értelmezni), akkor a szükséges "oszlop" mennyiséget ("oszloponként") egy 74347 es IC vel meglehet oldani, ez amolyan demultiplexer megvalósítás lenne.

A billentyűzetben van hely bőven, és az alkalmazás sem fogyaszt sokat. Amúgy rátapintottál a lényegre, nincsen sok DB9 -es csatlakozó a gépen, összesen csak egy amit egy UPS le is fog foglalni.

A későbbiek során egy erősítőbe át lesz ültetve, ha lesz média box, de arra még várni kell.
(#) _ampervadasz_ válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Az ötlet kivalló, de nincsen univerzális távirányítóm hozzá, és nem is szeretem a rengeteg kihasználatlan gombot. Ami egységet bontottam, és a hozzá való távirányító pont a szükséges funkcióval bír és a markomban elfér. Ehhez még így driver sem kell, és nem pazaroltam el ezért egysoros portot fölöslegesen.

Arról nem is beszéltem, hogy ez semmi pénzembe nem fog kerülni, míg egy univerzális távirányító pénzbe kerül.
(#) abcdabcd válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Ehhez nem kell univerzális távirányító!

Ez egy univerzális vevő

Én itthon az itthon lévő kb 10 féle távirányító mindegyikével kipróbáltam és az egyik kivételével mindnek minden gombját tökéletesen vette, szóval, ha van valamilyen távirányítód, amit ehez az általad gondolt kütyühöz gondoltál használni azt valószínűleg ezzel is tudod, azt lehet érdemes megtudni hogy hány kHz-s a táv infra vivőjele... de ha veszel egy 38kHz-es vevőt az igor soros/usbs változatához (pl TSOP34838-as tipust), azzal szinte mindegyik megy, nekem is ilyen van, talán a sony bizonyos távirányítói 52kHz-sek... meg egyébként egy távon néztem szkóppal a kimenő jelet a led előtt, és hát eléggé olyan alakja van, ha úgy akarom 36 ha úgy akkor 38kHznek olvasom le szóval még ez se számít és tényleg működik, a gép hátuljába bedugva is a szoba szinte bármelyik pontjából, bármilyen irányban! Szerintem tegyél vele egy próbát
(#) abcdabcd válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Szerintem azzal az ic-vel az a gond, legalábbis ahogy néztem ez BCD decimális dekóder, és az vele gond, hogy a távirányítón, legalábbis amiket próbáltam nem egymás utáni kódok vannak, gondolom pont azért ha valami zavar van a vételben akkor is meg lehessen jól különböztetni a kódokat! És a billentyűzeten a scan kódok pedig sorban követik egymást.
(#) sardi_hunor hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Udv mindenkinek.

Az alaplapomon vagy egy par jumper amit ha atrendezek akkor az FSB 100-rol 133 Mhz-re no.
Ezt meg is tettem de igy nem indul a gep.

Mi lehet a problema? Nem birja a proci, vagy szerintetek miert nem megy ugy a gep?
(#) sardi_hunor válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
shuttle MV42-es alaplapom van ami tamogatja az SDR RAM-ot es a DDR RAM=ot is.es egy Pentium 4 1,4 ghz/256 k/400=as procim van es DDR PC2700 512 Mb-os ram 333 Mhz-es.+ddr pc 2100 266 mhz-es 256 mb-os modul.

Mi lehet a problema h nem tudom az fsb-t megnovelni?
(#) didyman válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Továbbra is az, hogy a Willamette 33% tuningot kb. biztosan nem fog elviselni. Még 10%-ot is ritkán.
(#) kolesz hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
A megvásárolt kártyaolvasót kb. 2 hétig ismerte fel a számítógép, aztán "Automatikus indítás" szöveg jelent meg a képernyő jobb felső sarkában és nem történt semmi. A meghajtókat is próbáltam megnyitni, de egyik sem "tartalmazta" a fényképeket. Mi lehet a baj?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) trudnai válasza kolesz hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Probaldd meg masik memoria kartyaval -- lehet nem valasztottad le a kartyat mielott kihuztad es igy megserult a file rendszer...
(#) kolesz válasza kolesz hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Sziasztok!

Az oldal áthelyezett Hozzátok. Szeretnék segítséget kérni. A kérdésem az első hozzászólásomban van leírva.

Köszönöm!
(#) kolesz válasza trudnai hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Egy memória kártyánk van. Ha valóban ez a baj, mit lehet tenni?
(#) trudnai válasza kolesz hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Vannak olyan programok amikkel meg van esely a serult file-ok visszahozatalara, pl:

Free Compact Flash and SD Memory Card Data Photo Recovery Software

SD Card Recovery Software

DE: Ha nem sikerul akkor ne engem szidj En csak segiteni probalok, el kellene olvasni leirasokat ki mit mond melyik szoftverrel milyen sikerrel hozta vissza a fenykepeit stb...

Es orok tanulsag: Mielott kiveszed a kartyat a gepbol, mindig kattints a 'biztonsagos eltavolitas' gombra, ami legtobbszor a talcan jobb oldalt talalhato valahol...

Meg egy tanulsag: Mindig keszits biztonsagi mentest az adataidrol, fenykepeidrol. Egy helyen tarolni a dolgokat nem szerencses, legyen az SD kartya, merev lemez vagy CD/DVD... Legyen meg itt is, ott is az adat!
(#) kolesz válasza trudnai hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Köszönöm, meg fogom próbálni és nem foglak szidni.

Egyetlen egyszer nem kattintottam a biztonságos eltávolítás-ra, és tessék. Ilyen az én szerencsém.
(#) kolesz hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Még kérdeznék valamit: Ismeri valaki a Corel XPro nevezetű videoszerkesztő programot? Esetleg tudtok nekem abban segíteni, hogy honnan tudom letölteni? Lehetőleg ne próbaverzió legyen!

Köszönöm!
(#) abcdabcd válasza kolesz hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Az a próbáltad megnyitni, az mit jelent? Meg is tudtad és üresnek mutatta a meghajtót vagy nem is engedte megnyitni? Mert ez esetben vírusos lehet a kártya,viszont amit viszont nem nehéz akár kézzel se letörölni...
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Ismét elkezdett szórakozni a routerem. Pár napig jó volt, tökéletesen ment, most ismét elkezdte, hogy nem hozza be az oldalakat. A router egy Tp-Link TP-WR340GD. Eddig semmi gondom nem volt vele, csináltam FW frissítést is, de nem akar megjavulni. kezdem unni. Bekötöttem a régi routeremet, az meg ledobál msn-ről 2 percenként. Viszont azzal megy a böngésző rendesen. Mi a fene bajuk lehet ezeknek a vackoknak? Ha a gépet egyből a modembe dugom, akkor semmi gond nincs, tehát a netem az jó.
(#) belfi2 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
HaliI
Idézet:
„Ami egységet bontottam, és a hozzá való távirányító pont a szükséges funkcióval bír és a markomban elfér.”

Semmi gond nem is kell másik, ez a kis progi letudja kezelni.Mint írtad bontásból van a cucc , akkor biztos van vannak, ilyen alkatrészeid amiből össze tudnád állítani,(TSOP vagy hasonló infra vevőd, 7805 vagy zener) de nem erőszak a disznótor.
(#) abcdabcd válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Esetleg nem zavarodtak meg a beállításai amik esetleg az fw frissítés után is megmaradtak, és valahol a beállítások mélyén valami "domain filter" vagy hasonló dolog be van állítódva, hogy mindent blokkoljon? Az msn-re ötletem nincs most... Esetleg próba erejéig tudsz szerezni egy teljesen más tipusú harmadik routert?
(#) abcdabcd válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Ezt azaz hasonlót csak részletesebben én is írtam neki...
(#) ptesza hozzászólása Dec 15, 2010 /
 
Csak érdekesség képen elmesélném , hogy megoldódott az USB problémám. Már aki emlékszik rá.Az volt ,hogy 15-16 Mb/s -nál nem tudott többet sem olvasni sem írni, a külső vinyóm. Már pár napja a w7x64 megy ,és ezen tudja az írásnál a 25-30Mb/s és olvasásnál a 33-35 Mb/s. Az XP vel volt valami.

Eddig a W7 Ok. Particionálásnál , egy kicsit jobban szétszabdaltam a vinyót. Még régebben didyman tett rá utalást ,hogy van egy cikk vagy egy fórumhozzászólás amiben erről többet írt. Rendszernek hagytam egy 40-est.Swap és temp 10 , a programfiles és a dokumentumok 60 . A rendszer egy kicsit sok elég lett volna 20, de már nem bántom. Ajánlott mindenkinek . Bár a hangkártyák eddig megszo.attak...
(#) didyman válasza trudnai hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Az eltávolítást csak akkor kell biztonságosan végezni, ha a kártyára írás történt és írási gyorsítótárazás aktív (NTFS-nél, FAT-nál nem lehet az), vagy az írás befejeztét nem lehet megállapítani. Olvasásnál tökmindegy, mi történik a kártyával. Ha a fájlrendszer borul meg, akkor azt a chkdsk rendbe tudja szedni. Fizikai hiba nem keletkezik befejezetlen írási művelet után, viszont az ilyen hibákkal a chkdsk semmit nem tud kezdeni, ekkor kell adatmentő szoftverrel rálesni. Sokan azt hiszik, hogy a biztonságos eltávolításnál fizikai leválasztás történik, ez nem igaz. Az USB táp alatt marad, az eszköz az eszközkezelőben eltávolításra meg lesz jelölve és ennyi. Egyes eszközvezérlők ilyenkor a működést jelző LED-et üzemen kívül helyezik.
Következő: »»   137 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem