Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   140 / 1127
(#) _ampervadasz_ válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
kipróbálom az utorrentet is hátha beválik.

A tracker tulajdonososa nem tesz említést, hogy ezt a verziót blokkolná.

Köszönöm A segítséget.
(#) didyman válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
ISTEN ŐRIZZ bármit is ráírni!! A formázással meg el nem vész az adattartalom, szépen minden a helyén marad!
(#) didyman válasza steev hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Pedig jó az, ha a feltöltés szűkös és aktív feltöltés, sok szál mellett még mást is akarsz csinálni.
(#) didyman válasza Holubek hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Az más. Az valami lokál kicsi lesz, aki saját hálózata védelmében akármit megtesz, holott nem akarjuk tőle. Invitel, Té ugyan nem fog nyitogatni-csukogatni semmit, UPC is legfeljebb az SMTP-t..
(#) didyman válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ajha, az szép lánc . Akkor sanszos, hogy DNS-t nem tudunk feloldogatni? Próbálj pingelni domén névvel és aztán a hozzá tartozó IP-vel (vagy pingeld meg a kugli DNS-ét a 8.8.4.4-en).
(#) didyman válasza kolesz hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
A kártyaolvasót nem nagyon zavarja meg. Meg aztán tönkremehet az akármi mástól is.
(#) didyman válasza pisti1818 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
X+1. Úgyis a háttértárak IO-ja fog elfogyni előbb, ha nagy forgalom várható, akkor HW-es RAID, battery backup cache-sel, de 50Mb-en kiszolgálni sok embert nem lehet élménydús formában.
De a vasak nagyon nem jók. Alaplapból szerverbe ilyet nem teszünk, egy asztali Intel esetleg, de sokat nem akartok rá költeni, gondolom. RAM jó, ha van sok, rendszernek nem kell se szkázi, se SSD, gondolj bele, semmit nem fog a rendszermeghajtó szinte dolgozni, csak az adatok forognak majd, amiket letöltesz. Az SSD inkább amolyan köztes tárolónak lenne jó...
Winyóból meg ugye eszedbe nem jut green-t venni, occsó, de borzalmas lassú, ha sok dolgot kell kiszolgálnia.
Tápból codegent, Tt-t ne, egy normális FSP 460-as szervertápjuk bőven kiszolgál mindent.
(#) sardi_hunor válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
udv!

Ebben van valami mert ha jol emlekszem az alaplapi az elsodleges.Ez befojasolna valamit?
(#) sardi_hunor válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
videokartyarol van szo
(#) didyman válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Igen. Azt, hogy a BIOS melyik VGA BIOS-át töltse be és ősibb oprendszerek alatt így ezzel melyiket tegye meg egyedüli kijelzőnek. Semmi másra nincs hatása, ami teljesítménnyel függ össze.
(#) Kicsa hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Sziasztok! Van köztetek pc guru? Olyan jelenséget tapasztaltam egy asztali pc-nél,hogy bizonyos időben elkezd magas,hallható hangon sípolni valami a gépben. Érdekes,ha pl az oldal görgetősávját használom, 'megyek lefele',akkor nem sípol. Ahogy megállok,megint kezdi.
Illetve bekapcsolás után sem azonnal csinálja,van amikor csak úgy 'rájön'.
Most alakítottam vízhűtésesre a gépet,és így már elég idegesítő,lenne tippetek hogy mi lehet ez?
Én nekem egy tippem van a tápra,de kíváncsi lennék más véleményére is...
És bocsánat ha nagyon Off a téma,remélem még azért befér ide...megmondom őszintén,nem szeretek más fórumra menni,itt mindig segítőkészek az emberek!
(#) Ricsi89 válasza didyman hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Egyenlőre jó még a rendszer, de amint előjön ismét a hiba bepróbálkozok a dologgal. Most kiiktattam a közbenső routert, meglátom mikor kezdi el megint a vacakolást.
(#) Action2K válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Csöves monitorod van? Hallgatóztál jobban, hogy merről is jön?
(#) belfi2 válasza didyman hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Hali !
Nem arról volt szó hogy írja felül, vagy formázza le a kártyát ,csupán az olvasót akartam vele tesztelni.Mivel már írta hogy a kártya rendben működik a kamerában csak az olvasó lehet a hibás .Az írási hibaüzenet miszerint, tegyen bele kártyát, csak meg erősítette ezt.
(#) belfi2 válasza didyman hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
A teljesítményre valóban nincs.de a látványra igen.
Idézet:
„Ebben van valami mert ha jol emlekszem az alaplapi az elsodleges.”

Amennyiben ez így van akkor a másik kártya nem működik helyesen és Ő azon próbálta játszani a játékot.
(#) Kicsa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Bocsánat!
Valamiért ha nem pont elektro a téma,egyből az Offtopic ugrik be. Legközelebb jobban figyelek...
Lcd monitorom van.
Még egy kis adalék,ha dolgozik a proci,akkor csönben van. Ahogy üresjárásba megy át,egyből előjön.
A helyét nem tudom sajnos megmondani,talán a proci körüli táp részen hallható a legjoban.
(#) didyman válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Windows alatt mindkettő működik és mindkettő helyesen működik, a saját illesztőjükkel, akár 3-4-5 VGA is elfér egy gépben. Egyes Asrock deszkák kombinált megfejtései tudtak furákat csinálni, de egyáltalán nem ez az általános. Az elsődlegességnek ehhez az égadta világon semmi köze, az egy BIOS-ban és nem PNP rendszerekben kötött dolgot határoz meg, Windows alatt nincs elsődleges videokártya.
(#) belfi2 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ha nem az alaplapit használod akkor le kell tiltani a BIOS-ban.A másikhoz viszont megfelelő illesztőprogramot kell feltenni.
(#) didyman válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Hibás kártyaolvasóval nem tesztelünk kártyát, mert a fene tudja, mit tesz vele, ha van rajta értékes adat, akkor nem nyúzzuk. Egyébként előferdül olyan, bár ritka, hogy fotómasina szóba tud állni vele, PC meg nem, és ez inkább kártyahiba, de kizárni értelemszerűen csereberés teszttel lehet.
(#) didyman válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Elég tipikus dolog, gyakori probléma, rengeteg okkal földhuroktól száradó kondikig.
(#) Kicsa válasza didyman hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Én csak azt nem értem hogy mitől van az hogy terhelés hatására elhallgat. Mert pl ha koszáradt kondik lennének,nem terhelés határa kellene 'zajongani'? Gondolom hosszabb távon semmiképpen nem tesz ez jót...
(#) didyman válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Nem feltétlenül, kiszáradó elektrolitnak más lesz a rezonanciapontja, szóval akár ez is befolyásolja. Bajnak nem baj, ha nem erősödik drasztikusan.
(#) Kicsa válasza didyman hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Rendben van. Nm tudom mi a baj de egyernlőre hagyom,bár most épp egy lcd kijelzőt raknék a pc-be,de az is érdekes dolgokat művel. Össze vissza jelez ki,de inkább nem folytatom,a saját topicjába írtam róla. Ellképzelhető hogy összefügg a dolog,bár lehet hogy semmi köze egymáshoz a kettőnek.
(#) belfi2 válasza didyman hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Igazad van, ezek szerint még mindig lehet kártya hiba.Akkor most jól meg lett nyugtatva a kérdező,ha nem tud szerezni egy másik olvasót.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Sziasztok.

Van egy a képen látható kis kijelzőmodul. Ezt egy régi számítógépből termelték ki de nem tudom hogy milyenből, és milyen célt szolgált. Azt hiszem egy MMX -es CPU -val szerelt gépből szerelték ki, a kábel közvetlenül az alaplapra ment. Sajnos az alaplap már nincsen meg. A kijelzőt egy MC14499P típusú hétszegmenses kijelző dekóder/meghajtó ic vezérli és szemmel láthatóan működik.

Gondolom csak pontos időzítéssel tudom meghajtani.

Esetleg nincsen valami program amivel RS232 -es portról megtudnám hajtani?
Kábelezés azért van beforrasztva, mert próbáltam kézzel meghajtani. Úgy hittem hogyha a CLK lábat földre húzom akkor kerül leolvasásra a DATA vonal, ezt így eljátszom még 19 -szer és kiírattam egy háromjegyű számot a kijelzőre, de nem történt semmi. Amikor a CLK nincsen földre húzva, akkor lassan frissíti a kijelzőt, csak 888 -at ír ki, ha földre húzom a CLK -t akkor 000 -át ír ki.

01010081.JPG
    
(#) abcdabcd válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Ez nem olyan kijelző ami a régi házak elején volt és ki lehetett rá íratni hogy hány MHz-s a gép? jó ki s retró... azokat emélkeim szerint egy csomó jumperrel lehetett rávenni a megfelelő szám kiírására ez nem ilyen esetleg?
(#) _ampervadasz_ válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Igen ez majdnem az csak nem a jumperelős verzió.

Tudom, hogy létezett olyan áramkör amivel a szegmenseket kellett jumperelni, és ebből is két digit állapotot lehetett neki beállítani, ami a turbo kapcsolóval volt összekötve. Ez a kijelző viszont nem ugyan az. Itt a kijelző real-time alapú kijelző, UART -on keresztül 16+4bittel lehet a kijelzőre adatot küldeni.
Ilyet még sosem láttam, főleg, hogy ez közvetlenül a 486, vagy 586 -os alaplapra csatlakozott.
Próbálom megszerezni az alaplapot akitől ezt kaptam, csak nem könnyű elérni.
(#) sardi_hunor hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
udv!

A bioszban atallitottam a Geforce-ot elsodleges videoadapternek de nem tapasztaltam egy keveske teljesitmenynovekedest sem, sot semmi valtozast a latvannya kapcsolatban sem. Amugy a legujabb elerheto illeszto program van fent, de ugyan ugy megy mint eddig.
(#) Ricsi89 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Nem is az időzítéssel van itt a gond. A data lábon beállítod a bitet, clk-val beolvasod, majd ezt megismétled 19-szer és a végén az enable lábat kell testre húzni ha jól veszem ki az adatlapból és akkor kerül a beolvasott adat feldolgozásra. Bővebben: Adatlap
Itt minden benne van.
(#) _ampervadasz_ válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Hello.

Didyman is megmondta világosan, hogy semmi köze nincsen a teljesítményhez, ez csak annyiban módosítja a dolgot, hogy előbb lefut a BIOS POST rutin, azt hogy ez miért van inkább ne mírom le mert összekeverek a végén.
Következő: »»   140 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem