Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális forrasztóállomás
Lapozás: OK   6 / 96
(#) shield hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Arra volna megoldás, ha valaki nem trafót használna hanem kapcs.üzemű tápot? Ott már a triak használata kiesett, ha jól gondolom. Mert feleslegesnek tartom, hogy vegyen valaki 4-5ezerért trafót ha nincs otthon tarcsiban de van PC táp vagy alkatrész kapcs.üz. táphoz.

u.i.: a tirisztor szóba jöhet? Vagy kilőve a fél hullám kapcsolása miatt?
Valami trükk?
(#) mate_x válasza shield hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Mindenre van megoldás...
Kapcsoló üzemű tápokban még nem vagyok túl tájékozott, de tervezem a Forrasztóállomás v2.0-ás verzióját, ami már kapcsolóüzemű tápegységgel lenne.
Tulajdonképpen a páka fűtőszálára mindegy milyen áram jut, végül is csak a hőképződés számít.
Így 24 V-os váltóáram hőképződés szempontjából megegyezik 33,94 V egyenárammal.
Nem tudom mikor lesz kész a v2.0-ás verzió, igazából most kellene egy kis pénzt gyűjtenem, de szerintem tavasz elejére kész lesz.

Üdv.: mate_x
(#) helektro válasza mate_x hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
A váltóáram és az egyenáram nem mindegy, mert utóbbi esetében felmágneseződés előfordulhat, ha a páka anyaga olyan.
Amúgy pedig effektív 24V váltóáram, kb. 24V egyenáramnak felel meg teljesítmény szempont alaján (azonos ohmos terhelést feltételezve). Amit te írtál feszültség, az a váltóáram csúcsfeszültsége. A kettő nem keverendő!
(#) shield válasza mate_x hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Ha elhagyjuk a diódákat a kimenő trafó után akkor elvileg működhet a triak.önrezgők
Vagy nem
(#) mate_x válasza helektro hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
A csúcsfeszültségre is gondoltam.
(#) mate_x válasza shield hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Ha megfelelő frekvenciáról van szó, akkor a triak alkalmas váltóáram kapcsolására, erre találták ki.
(#) shield válasza mate_x hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Hááát azt tudom, hogy mire jó a triak. de az a bizonyos frekvencia.
Az a kérdés.
(#) t0bi válasza shield hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
A legegyszerűbb megoldásra szavazok: egyenáram egy PC tápos dupla Schottkyval (nekem a Solomon nem mágneseződött fel), utána egy FET és kész. Ha IRL-t használsz, az logikai szinttel meghajtható, közvetlenül a PIC-ről. A tirisztor ilyen nagy frekin szerintem nem célszerü.
(#) helektro válasza mate_x hozzászólására (») Dec 10, 2010 / 1
 
OK. Viszont ebben az esetben ~24V <> =33,94V teljesítményével ugyanakkora ohmos terhelés esetén.
(#) kissadam válasza mate_x hozzászólására (») Dec 11, 2010 / 1
 
Ajánlom figyelmébe mindenkinek, hogy nézzen utána a váltakozóáram effektív értékének és csúcsértékének!

A villamos áram effektív értéke (vagy négyzetes középértéke) az áram hőhatására ad útmutatást. Az effektív érték annak az egyenáramnak az értékével egyenlő, amely ugyanakkora idő alatt, ugyanazon az ellenálláson, ugyanakkora munkát végez (hőt termel), mint a vizsgált váltakozóáram. A lenti képlet mutatja a valódi effektív érték kiszámítását.

Megállapodás szerint a szinuszos váltakozó feszültség (vagy váltakozó áram) értékeként az effektív értéket adják meg. (Pl. a 230V-os hálózati feszültség effektív értéke 230V.) A szinuszos feszültséget vagy áramot mérő műszerek is az effektív értéket mutatják.

Ebben az esetben a forrasztópákát is 24V effektív értékű váltakozó feszültséggel használjuk, tehát 24V-os egyenfeszültség kell ugyanahhoz a pákához!
(#) shield válasza t0bi hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Akkor az optocsatolót és a hozzátartozó két ellenállást kidobni. A triak helyére egy IRL-t? Akkor a PIC 3. lábáról vezérelhető az IRL? Teljesen kezdő vagyok PIC ügyben.
Skori féle tápot akarok használni.
(#) mate_x válasza shield hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Azért egy optocsatolót célszerű beiktatni. Így ha véletlenül lenne valami hiba a fettel, akkor sem fog tönkre menni a port.
(#) t0bi válasza mate_x hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Szerintem ezt könnyű kivédeni. Egy pár kilós ellenállás a FET és a port közé és történhet bármi.
(#) Kovacs Robert hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Ha valakit erdekel tudok jo arban Gordak 952 es 952 A - t.
Erdeklodni a robypapa@yahoo.com mail cimen lehet.
(#) shield válasza t0bi hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Az állomásod leírásánál írtad:"Az LCD is kevesebb, mint btto 1400, doboz....."
Hol lehet venni ennyiért LCD-t? Néhány darabot be kellene szereznem.
HD44780 kompatibilis?
(#) t0bi válasza shield hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Ahogy gyorsan átfutottam a HD44780 lapját, kompatibilis. :yes:
A csipkedben vettem EW162G0GLY btto 1350, a G0GR LED nélkül 1000.
(#) shield válasza t0bi hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Sajnos nincs már a listájukon az EW162G0GLY.
(#) shield válasza mate_x hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Nagy a csend a topikban.

Nálam is kicsit háttérbe szorult az elektronika. A levilágító elkészült legalább. Alkatrész beszerzés is volt, páka, hegyek,tartók, kijelzők, PIC-ek, más apróságok.
Az LT1014 kimaradt, elkerülte a figyelmem. Eddig nem is ismertem (nem olcsó).
Fejlesztettetek a programon (ékezetes)?
A K2 kapcsolatos hibát a programban nem lehet kiküszöbölni? Arra gondoltam, hogy induláskor a progi elején kis várakozást beiktatni vagy egy kis demo lefutna... Ez nem lehet megoldás? Én nem értek a programozáshoz, de nekem logikusnak tűnik.

u.i.: trafóról fog menni, mert találtam a szekrény mélyén 2db "combos" trafót. Sajna lesz kis munkám a szekunder résszel, mert csak 2x10V-os.

Folytatjuk januárban....

Boldog Újévet Kívánok minden pákaforgatónak!
(#) mate_x válasza shield hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Már kitaláltam mindent a kettes verzióval kapcsolatban, csak meg kellene építenem(ehhez kéne alkatrészeket vennem, csak ahhoz pénz is kéne ).
Ennél minden probléma ki lesz küszöbölve.
Az ékezetes progit meg már megcsinálta dtocy csak még lusta voltam kipróbálni, de majd kipróbálom.

Üdv.: mate_x
(#) shield válasza mate_x hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Az egyes verzió alkatrészeit nem tudod felhasználni?
Teljesen más konstrukció lesz vagy az 1-es tovább fejlesztett változata?
(#) mate_x válasza shield hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Az 1esnek a tovább fejlesztett változata.
(#) zozz12 hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Üdv!
Azt tervezem, hogy majd (ha végre eljutnék odáig) vzoole digitális állomását építeném meg. De felmerült bennem az a gondolat, hogy jó volna egy kiforrasztó funkciót is beépíteni. (tehát valamilyen vákuum pumpa, stb.) Készített már valaki ilyet? Ha igen, hogyan?

(#) El_Pinyo válasza zozz12 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Szia!
Még régebben a Ki mit építettben volt egy ügyes megoldás: Bővebben: Link
(#) zozz12 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Hát ez nem gyenge! Gratula annak, aki megépítette!Én mondjuk valami kisebb/olcsóbb/egyszerűbb megoldásra gondoltam. De valószínű, inkább hanyagolom ezt a részét a terveimnek.
(#) shield válasza mate_x hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Kipróbáltad az ékezetes progit?
A ll-es verzió mikorra várható? A közel jövőben vagy távolabbi az időpont?
(#) mate_x válasza shield hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Szia!

Még nem próbáltam ki az ékezetes progit, mert ezzel a hülye párhuzamos port kártyával vacakolok (Bővebben: Link)
A II-es verzióval kapcsolatban nem tudok biztosat mondani, de a tavasz végére szerintem meg lesz .

Üdv.: mate_x
(#) Tetye válasza herzsolt hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Hali!
Forrást véletlen nem tudsz ehhez? Esetleg basic-es?
Nagyon fontos lenne, vagy legalább valami hasonlót ami alapján írhatok hozzá progit. A hex megvan de módosítani szeretném.
Köszi
(#) cseffo válasza t0bi hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Szia. Leirnád nekem hogy az a tápegység amit itt a képeken be mutattál, annak a rajzát vagy a fénycső elektronika bekötését és annak átalakítását el magyaráznád? Válaszod elöre is köszi.
(#) t0bi válasza cseffo hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Szia!
Itt már leírtam részletesen, mit kell csinálni
Bővebben: Link
Viszont az elméleti alapokat én is Skoritól tanultam, mindenképpen olvasd el!
Nekem azóta is hibátlan az állomás. Ha bármi konkrét kérdésed lenne, szívesen válaszolok, de vigyázz, a 310 Volt életveszélyes!
(#) cseffo válasza t0bi hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Köszi szépen a választ. Csak még lenne az hogy az 56nF os kondikat elég macerás itt helyben beszerezni szóval gondolom az induktivitás ami 50uH és a két Cz=56nF ok kondi szabja meg a frekit. Akkor a Thomoson képlet alapján kitudnám számolni 47nF-os kodni hoz is? Vagy nem jól gondolom?
Előre is köszi a választ.
Következő: »»   6 / 96
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem