Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   97 / 254
(#) frecsko válasza sooty hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Reggel frissen átnézve újra, pár helyen még javítottam kicsit.
Sooty mesternek igaza van, szimbólumcső nélkül elég rondán nézne ki, semmitmondóan inkább. MCP9800A3T I2C kommunikál, de megnézve az adatlapját kell még neki plusz egy I/O láb. Ennek a PIC-nek a lábai már beteltek, hacsak nem az IR helyére kerülne. Gombnyomással lehetne váltani, hogy mutassa pár másodpercre a hőmérsékletet, de szimbólum nélkül még valaki dátumnak veszi a 35°C belső hőmérsékletet
(#) frecsko válasza sooty hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Az említett kis csövek típusa B-5870 ST.
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Szia!

Köszönöm, elkerülte a figyelmemet.

Sajnos rossz hírem van: Az SMD ellenállások feszültség tűrése alacsony:
0402 - 50V, 0603 - 75V, 0805 - 150V, 1206 - 200V, 1210 - 200V, 1218 - 200V, 2010 - 400V, 2512 - 500V.
(Egy kiragadott gyártó (Vishay) néhány adatlapja alapján...)
A fenti adatok úgy értendők, ha az ellenállás alatt a pad-okat leszámítva nincs fémes vezető.

A sorból látszik, hogy a 2010 méretnél kisebb ellenállások NEM használhatók az R16 - R27 pozíciókban. Ha a mérésnél okozott rövidzárnál sem akarjuk a CD4028-at cserélni, akkor az MPSA42 bázis ellenállásai helyére is ilyeneket kellene tenni. Ezekre a pozíciókra a 0.6 - 1 W furatszerelt változatok a legjobbak, alattuk a föld vezeték is elfér.

Továbbá az MPSA tranzisztorok környezetében és a 74141 kimenetinél törekedjünk a nagy szigetelési távolságokra, ne vezessünk át a lábak között más vezetéket. A probléma nem az új panellel lesz, hanem évekkel később, az elpiszkozódott paneleken történő átvezetések miatt haláloznak majd el az áramkörök. A nagyfeszültségű részt a többitől egy földvezetékkel kellene elválasztani, hogy a felületi áramokat a föld felé irányítsuk...

Az MCP9800 -nak int lábát nem használnánk, de szerintem is nehezen lehetne azonosítani a hőmérsékletet a kijelzésen.
(#) frecsko válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
1206-os smd-k jók...200 V nem fog szaladgálni max 180.
Nézd meg amit most raktam fel pdf-be az már javítva van, nagyobb távolságokkal. Az 1M-ás ellenállatkák cserélhetők nagyobbra hagytam neki helyet.
Mivel felületszerelt lesz az ellenállás, de az IC és a tranyó nem ezért nyugodtan lehet mérni, max figyelni kell , hogy a tranyó lábai közé ne csússzon be a mérőcsúcs

Az áramkört egy egybefüggő nyákréteg veszi körül, csak egy átkötés kell a testről oda és már van is az anódoknál test, hogy szivárogjon
(#) Hp41C válasza frecsko hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Szia!

Látom a javításokat...
- A föld átvezetést nem csak a kártya szélére értettem, hanem az R10 .. R15 alatti elválasztásra. Ez meg is van az R10 esetén, meg lehet csinálni könnyen az R15 és R14 esetében. Az R13.. R11 -nél viszont foglalt a hely.
- Nem szerencsés a 74141 alatti vezetékezés sem. A PIC 1., 3. lábánál minimális távolságra van a 180-200 V. A pic lábaira csatlakozó vezetékek vastagságát csökkentve ki kellene alakítani egy föld vezetéket a 74141 12. lábáról a 9. lábnál levő föld felületre. A 74141 8. lábához közel megy az 5V -os táp. A J2 másik végénél, a C4 föld pontját össze kellene kötni a kártya szélével.
- A pic táp és föld lábai közé tennék 100nF SMD kondenzátort.

- Az ellenállásokat nem az üzemi feszültség (1.1 szeresére) kellene méretezni. Szerintem nem árt az 50 - 100 % -os tartalék sem...

Még emlékeszem a Junoszty TV-k hibáira, a paneljein a különböző feszültség szintek vezetékei össze volta keverve, jó sok meghibásodást okoztak...
(#) bbazs hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Szia!

Tudna valaki eladóba álló nixie csöveket nekem?
(#) Moderátor hozzászólása bbazs hozzászólására (») Jan 11, 2011
 
Szia
Az apróban kérdezz. Itt a fórumon nem szabad adni-venni. Köszi.
(#) pcroland válasza bbazs hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Itt tudsz sokféle csövet venni.Vegyél Z573M-et,ahoz sok kapcsolás van.
(#) sooty válasza frecsko hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Aha, kicsit kisebb és a szám benne 1mm-rel alacsonyabb. Biztos jól fog kinézni... Én a mule 1.3-(vagy Tom025-hoz) készítettem egy paneltervet z573m és z5900m vegyesen, de nem lett megvalósítva
(#) bbazs válasza (») Jan 11, 2011 /
 
Szia!

Aktivitás hiányában ott nem sikerül, viszont utólag is elnézést kérek mindenkitől.
(#) frecsko válasza sooty hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
CadSoft honlapján turkásztam és találtam csöves librarykat, ha kell közkincsé teszem

A paneltervet most módosítom HP41C útmutatásai alapján. Jó az öreg a háznál
(#) frecsko válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Módosítottam az ellenállásokat. És amit tudtam.
(#) frecsko válasza frecsko hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Ez lemaradt

Mule 2.pdf
    
(#) sooty válasza frecsko hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Egész pofás lett, ha leszednéd róla azt az óriási elemet, ráférne a zümmer is a panelre és majdnem olyan kompakt lenne mint az én változatom Így évtizedekig el fog menni elemről az rtc .
(#) Kicsa hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretnék kérdezni 1-2 dolgot az oldalon található vicsys féle nixie órával kapcsolatosan :

1. A tápegység részben a tekercs utáni egyenirányító dióda típusjele BYV95C - ellenben a HEStoreban csak BYV27-200 jelű van. (max 200 Volt adatlap szerint) Berakhatom helyette? Vagy inkább rendeljek máshonnan ilyen diódát?

2. Az LDR...tudnátok ajánlani ide innen valami megfelelő értékűt? Nem tudom hogy melyik lenne megfelelő.

3. A két trimmer feszültségtűrése megkora legyen? Van 100 - 200 - 250 V-os típus...

Köszönöm szépen mindenkinek!
(#) Hp41C válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szia!

1 - Nem, ide min. 600V -os, gyors (ultrafast) dióda lenne jó, pl.: UF4007 (ne keverd össze az 1N4007 -tel).
3 - 250V vagy még nagyob.
(#) Kicsa válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm szépen!
A problémám az hogy ilyen dióda nincs a HeStoreban,illetve a közeli alkatrészboltban sem.De kitalálok valamit,keresek valami helyettesítőt.
Köszönöm!
(#) Hp41C válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szia!

Az UF4005 van a HE-Store -ben, és 600V-os...
(#) Kicsa válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szia!
4007-et találtam, ami 1000 V-os,azt hiszem,több mint jó lesz ide.
A poti kérdés is megoldódott...akkor már csak az LDR maradt.
Lassan már a rendelésem is összeáll
Köszönöm szépen!
(#) sooty válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Az eredeti instrukciók szerint az LDR 1K ohm ellenállású, ha teljes fény éri. (ha jól emlékszem)
(#) Kicsa válasza sooty hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia!
Esetleg nem lehet átdolgozni kicsit,hogy a HEStoreban is kapható fotoellenállások közül valamelyik jó legyen hozzá?
Esetleg Ő?
Jól gondolom hogy a vele párhuzamosan kapcsolódó ellenálás értékét kellene megnövelnem,a fenti,poti feletti ellenálást pedig csökkeneteni?
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Elkészültek a módosítások:
- TSOP1736 környéke áttervezve 4-lábúra, és az elko is elfér. (Melyik másik infravevő építhető be még ide, amit említettél?)
- PCF8583-nál a kvarcnak 3 forrszem áll rendelkezésre, így kicsi és nagy méretű is beültethető.
- a shift regisztereknél végül a 74141-nek megfelelő sorrenbe raktam a kimeneteket, valamint a nem használt 2db kimenetet is elláttam forrszemekkel, ha valamire később használni akarnánk.
- kisebb vonalvezetési és feliratozási (szépészeti) módosítások
Továbbfejlesztettem a Z568M-hez a kijelzőpanelemet, így rákerültek a 74141 IC-k és ezek szűrőkondijai, így aki ilyen csövekkel építené meg, használja nyugodtan. Kicsit sok rajta a rögzítő furat, de amelyik nem kell, ki lehet törölni.

@MolnarG, vagy aki tudja: A kapcsolási rajzról még kérdéses az R56 értéke az RTC részben, és a ferritgyűrű mérete az USB-s illesztő részben.
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Szia! A másik infra vevő a TSOP4836, ha jól tudom ugyanúgy működik vele a kapcsolás csak a tokozása kisebb.
(#) janocsi válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Szia!
Kicsit "belenyúltam" a lay-be. Szeretnék szép "gyári" minőségű nyákot legyártatni ehhez a verzióhoz is, akkor viszont nem lenne probléma a kétoldalas verzió sem. Három helyen maradtak valós átkötések még alul, légy szíves átnézni, esetleg mit rontottam el ezzel. Megerősítettem a tüskesor csatlakozó pontokat (lukgalvános lesz),, alul is vannak forrszemek. Még annyit, lehetséges, hogy a kimeneti pontokat is tüskesorra kellene válltani, mi a véleményed?
(#) Hp41C válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Szia!

R56 akkor kell, ha a G1 helyén akkumulátort alkalmazunk. értékét az akkumutátor maximális töltőárama határozza meg. Elem alkalmazása esetén D6, D7 és R52 kihagyható...
(#) kisgeri válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Értem, köszönöm!
(#) kisgeri válasza janocsi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Szia! Ha minden igaz, nekem is sikerül majd legyártatni. Legyártás esetén nyilván nem gond a 2 oldalasság, eredetileg azért lett 1 oldalasra tervezve, hogy otthon is viszonylag könnyen el lehessen készíteni. Egyáltalán nem gond, hogy belenyúltál, ettől még visszafelé "kompatibilis", egyszerűen csak az alsó rézréteget kell otthoni egyoldalas nyákhoz felhasználni, a többi marad átkötés, ahogyan eddig is volt. A tüskesoroknál gondolom akarod mondani, felül is lesznek forrszemek, mert alul már eredetileg voltak. Ennek értem a lényegét, de a megvalósítását már nem annyira, hogy fogod a felső részen is odaforrasztani, amikor tövig beleraktad a tüskesort? Viszont ha már így csináljuk, akkor még kimaradt a fényérzékelő, meg a DCF modulnál a feszültség-bemeneti és választó jumper, a nagyfesz bemenet, és a nyomógombok rész is. De ezeket akkor megcsinálom.

UI: most nézem: a felső rézrétegen hogyhogy furat nélküli teli forrszemeket használtál?
(#) janocsi válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Szia!
Arra gondoltam, hogy a lukgalvános fúratban befolyik az ón is, hiszen nap-mint-nap találkozunk ezzel, amikor kétoldalas nyákból kell kiforrasztani alkatrészeket. Vagy még nem találkoztál volna ilyen problémával?
(#) kisgeri válasza janocsi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
OK, értelek most már. Viszont ez így még nem furatgalvános, arra külön funkció van a programban, átalakítom olyanra. Ja és akkor megy a tüskesor a kijelző felé levő kimenetekre is.
(#) janocsi válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Szia!
Azért még elmondanám röviden az okát. A nyákgyártó kérésére kell a "másik" oldalon teli forrszemekkel elkészíteni, mert, a fúróprogram azt is megcsinálná, igen ám, de ott már lesz egy fúrat. (Aztán törik a fúró mint a ropi.) Szerintem legyen tüskesor a kimenetek felől is.
Következő: »»   97 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem