Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   717 / 2501
(#) janikukac hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Akkor, mit ajánlasz?
(#) skero válasza janikukac hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
A tda2005 esetleg nem jó? Vagy milyen táppal hajtanád?
(#) Gyozo92 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Hát két kérdésem van. Milyen tápod van, hány wattosak illetve hány ohmosak a hangfalaid. A hangfalakon két adatot kell találnod a teljesítménynél, pl 50/100W
Neked mindig a kisebbet kell nézned, az lesz az RMS (valódi) teljesítmény. Ezeknek az adatoknak a birtokában már tudunk mondani valamit.
(#) Robi85 hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Üdv!

Még mindig azzal a Technics erősitővel bajlódom. (Su-X990D) A probléma még mindig ugyanaz. Van egy folytonos búgása. De ha a jel kábel rávan kötve a végfokra, akkor, ha megérintem a GND-t akkor is elkezd zugni. Olyan mintha a bemenetet érintettem volna meg. Ezt már komolyan nemértem. Ahova GND kell oda mindenhova a csillagpontból megy. Fogalmam sincs, hogy milehet már a hiba. Valakinek esetleg valami ötlet?
(#) vicsys válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
A hálózaton keresztül földhurok?
(#) Robi85 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Hálozati 0-hoz nincs hozzákötve. Kettős szigetelésű a tápkábel, vagy hogyan kell mondani.
(#) Swedhart válasza janikukac hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Hali nekem van ilyen 2x15w os megépitve hütöbordával gyári panel valami tv-böl valo Kell? Üdv Tamás
(#) vicsys válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Első körben a tápegységet leválasztanám, majd kívülről labortápról nézném meg. Lehet, hogy dióda zárlatod van, vagy kiszáradt az elkó, etc...
(#) Robi85 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Az a baj, hogy nincsen labortápom. A puffer kondik tuti, hogy jók, bár kipróbálom majd a cserét. Nem eredeti állapotban van már. 2db VF2 van benne.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Halkan megjegyzem, hogy a két fázis közé kötött primer feszültség 400V. Ilyet általában az elektromos elosztószekrényekben használnak leválasztási céllal.
Létezik három fázisú változata is természetesen, de ezek mind ipari alkalmazásokban szereplő eszközök.
(#) kiszebra hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Milyen végfokot ajánlanátok kocsiba?
A lényeg inkább az, hogy az ottani feszültségről elmenjen.
(#) kadarist válasza kiszebra hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Szia! Mennyi wattot szeretnél?
(#) kiszebra válasza kadarist hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Szia!
Valami 2*20W-os IC elég volna. Vagy több.
(#) kadarist válasza kiszebra hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Néhány 20W-os erősítő: Bővebben: Link. Válassz olyat, amihez nyáktervet is mellékelnek. Az autós erősítők 12V-ról működnek.Például ez vagy ez szimpatikusnak tűnik.
(#) kiszebra válasza kadarist hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Köszi a tippeket.
(#) janikukac válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Heló ! Hát annyi adat van, hogy 8 OHM-os, más semmi ! A tápom pedig 17 V-os, (+/-)
(#) Gyozo92 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Hány wattos a tápod? A hangfal nem bontható meg? Mert ha hangszóró hátuljára biztosan rá van írva valami adat.
(#) janikukac válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Nem bontható, mivel édesapámé ! CSak használni szeretném ! Átmérő 7-8 cm ! A tápon annyit ír, hogy 500 mA ...
(#) Gyozo92 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Akkor kb 15-20 wattot adhatsz neki. Egyébként 500 mA az neked kevés lesz, nem fog kijönni belőle csak pár watt. Neked olyan kell, amire legalább 3-4A van írva.
(#) janikukac válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Ajjajj, és a DJ keverőmre sem kapcsolhatnám valahogy rá?
(#) djgombi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
A tápod felejtős! A keverőre meg alapból nem kötünk hangszórót csak végfokon keresztül.
(#) janikukac válasza djgombi hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Basszus! Akkor már nem tudok mit csinálni ! Előbb. ha készítek egy állítható teljesítményű tápegységet?
(#) djgombi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Venni kell egy trafót és kész. Az a legegyszerűbb.
(#) janikukac válasza djgombi hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
És milyen trafót? Ezt nem értem...
(#) djgombi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
El kell döntened mekkora és milyen végfokot akarsz építeni. Ennek függvénye az, hogy milyen trafót kell hozzá venned.
(#) janikukac válasza djgombi hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
TDA 2030-al szeretnék építeni, és úgy, hogy kettőt építek, mivel ez csak 1x18 W ...
(#) katona.t hozzászólása Jan 24, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
A konyhába szeretnék egy kis zajt csapni. A tunerem és a hangfalaim már meg vannak. Egy pici erősítő kellene a kettő közé. Nincsenek nagy elvárásaim, valami IC-s dologra gondoltam, pl. TDA.
Teljesítményben 5-10W bőven elég, a táp viszont adva van 12V AC. És persze olcsó legyen.
Tudtok valamit ajánlani?
Az erősítőt a tunerbe építeném be, van benne hely bőven. A tápját nagyobb teljesítményűre cseréltem.

Lehet, hogy nagyon hülye kérdés, de létezik olyan erősítő IC amiben a graetz híd is benne van?
köszönöm
(#) cicoka hozzászólása Jan 24, 2011 /
 
Sziasztok. Érdeklődni szeretnék a szakiktól, hogy van egy Akai dolbis erősítőm és kb. negyed hangerőnél állandóan kikapcsol a cucc. Használtan vettem és már tuti, hogy ellőtem valaki belepiszkált. És még egy kérdés. van a hátsó panelon 2 darab hálózati aljzat és folyamatosan feszültség alatt van. Ezeknek nem akkor kellene hálózat alatt lennie csak, amikor be van kapcsolva az erősítő? Segítségeteket köszönöm.
(#) vologya válasza katona.t hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
TDA2003-2005-től kezdődően...Zajt már bőven tudnak csapni.Ha csipre gondoltál,amiben van graetz,olyan nincs.Ha kész kitet szeretnél,olyat már láttam sokat amin az egyenirányítás és a szürés is rajtavan.
(#) djgombi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Akkor szükséged lesz egy minimum 50 wattos 2*10V-os trafóra.
Következő: »»   717 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem