Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   751 / 2508
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Tudnál egy ábrát felrakni a loudness-ről? Megpróbálnám átméretezni T szűrőre.
(#) bereczk.jans válasza dyrac hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Újjáélesztés esetén valóban minden kondit érdemes kicserélni. Ha a hangszínszabályozót használod, akkor abban is. (Érték felcserélésre vigyázni!)
Rf ellenállás értékét nem érdemes megváltoztatni, mert az erősítésen kívül változik a frekvenciamenet is.(1. negatív visszacsatolás) A pirossal jelölt Rvcs ellenállás hatására megszűnik a grízes hang. C7 értéke C3 5szöröse. (csökkenésükkel 20kHz fölé kerülne az átviteli frekvencia. Én ezeken nem változtattam.)
Végül is szerény költséggel adott egy kész panel, hűtőborda, trafó(Na azért ahhoz egy új tápegységet illene csinálni. A 25 éves cseh elkókat, greatz diódákat el kell felejteni.)Jó ha a hangsugárzó elég érzékeny és akkor nem kell túlvezérelni(Jobb széles sávú autó rádió hangszóró) Paint-tal tudod megnyitni a file-t.
(#) emersys hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
Egy kérdésem lenne hozzátok,
Relés védelemmel érdemes szerintetek foglalkozni, olyan értelemben hogy rövidzári ármakorlátként.
Tehát ha nincs a végfokban gyárilag Ún visszahajló áramkorlát de mégis megszeretnénk védeni a végfokot rövidzártól akkor, elképzelhető-e szerintetek.
Ezek az új tranyók 2sc széria stb.. ezek elvileg simán kibírnak annyi rövidzárt amíg egy relé meg nem húz.!?
(#) andras1 válasza emersys hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Nekem olyat kibírtak, hogy egy 1200W 4 ohm végfoknál teljes kivezérlés mellett a csillám átvezetett. A nyákról a vezetősáv lerobbant. A tranyóknak semmi baja. Ebben is a terhelő impedanciát figyeli, és leold ha alul terheled.
(#) emersys válasza andras1 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Van egy végfok nálam amibe 2sc5200as tarnyók vannak de ez kb önmagától 3-4sec-ig kibírja majd szétdurran ha 100as szög kerül a kimenetre, márpedig ha a hangszóró ne addj isten úgy halálozik el ez könnyen előfurdulhat h így viselkedik!..
Gondolkodtam relés megoldásba, bár kapcsolás nem hiszem h lenne ilyen bárhól is, de azért szerintem tervezhető egy...
(#) andras1 válasza emersys hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
A normál koppanásgátló, kimeneti egyenáram védelemnek van egy ilyen kiegészítése. Mindent ugyan az a relé csinál. 1.8Ohm alatt nem kapcsol be, vagy menet közben leold. Professzionális végfokok környékén nézegess. Szinte mindegyik tudja.

Mondjuk itt
(#) emersys válasza andras1 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Nézegetem de ezek jó részem mind visszahajló áramkorlátos, amit ugye nincs értelme kiszedni egy rajzból mer az arra van kiszámólva.
Annó én is csináltam ilyet de nekem beleszólt sajnos a hangképbe, ezért nem alkalmaztam.
(#) emersys hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
Szerintetek ez lehetséges hogy bc546-556 tranyókkal +-70V ig felhúzható lenne a tápfesz??
http://www.radiovilag.hu/images/BC546_50.pdf
(#) Tetye válasza emersys hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Nekem itt pihen 2 ilyen végfok az asztalomon 98% -os állapotban, +-67v al már teszteltem és nem volt vele gond. KB 130mA nyugalmit mértem ha nem csak az emlékezetem, a 4-4db végtranyóval.
(#) emersys válasza Tetye hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Akkor jó mert én is ebből építem a sajátom, csak valamiért nem hagy nyugodni bc546-556 páros...
Nem kimondottam a dif erősítős tagoknál, hanem a fesz erősítős részben,, 65v Isten igazából az 546-os széria
Lehet MPSA -a val jobb lett volna, csak ahogy néztem máshova ene a munkapont azokkal az ellenálás osztókkal, ill a darlington részben.
Nekem ismeretlen okokból 1x már szállt el ott tranyó ezek közül... és nevetséges mód hibát meg nem mértem rajt...
(#) Tetye válasza emersys hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Egyszer pár éve én is benéztem volt nagy piff-puff.... nem jöttem rá mitől sőt ne is érdekelt repült a sarokba most csináltam másik nyákra és ez jó lett. Hajtani nem mertem a teszt alatt, mert nem volt rendes hűtés de szólt szépen.
(#) emersys válasza Tetye hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Én elég tisztes bordára tettem, nem is a hűtésétől félek, hanem ettől +-70V tápfesztől, ráadásul nem is fog nagyon leesni a fesz mert 800w 2x50V ac -s toridokat tekertettem hozzá 2őt
Csak ez aggaszt kicsit... A nyáktervem hála isten jó, és figyeltem mindenre amikre csak tudtam tervezéskor, gyönyörű szép jel van scopon rajt 4szöggel, 3szöggel egyaránt.
Nekem is 4pár vég van benne , mjl3281A és a párja, ezzel makulátlan a hang, De annó 2sc5200-al is az vólt.
Csak azóta bennem van a félsz mióta eldurrant egy ilyen bc tranyó..
Bér próbálom hitegetni magam azzal, h mikor tesztelésnek vettem alá, akkor mintha a föld egy pillantra kimaradt vólna, ill ki is maradt érintkezési okokból
De délután azt hiszem rászánom magam és nekiállok kiszámolgatom a feszültség eséseket mer így nem jó élni h bennem van a félsz
(#) Bassmester válasza emersys hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Mérd ki kisebb tápfesszel, hogy mekkora feszültség esik a kérdéses tranyókon. Szerintem az arány kb ugyanaz lesz nagyobb tápnál is.
(#) emersys válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Igen valószínű ez meg is fog történni délután, mert azóta mikor bekötöttem nemvolt eféle gondom, valószínű a föld távolléte okozhatta szerintem ezt
Mivel a bc darlington páros a földhöz képest van potenciáltra.
Jut eszembe elkészült az alaplap is hozzá tegnap, lassacskán összekábelezem majd, de még pár dolgot tisztáznom kell előtte, meg a 8db elkós panelt ahol a csillagpontom is van ,szeretném még pontossal lefixálni a helyére..
Talán 2hét múlva elis készülök vele,
Szülinapomra mindenképpen , mert 20ára meg szeretném vele lepni magam estére, Valami finom Deep House mix társaságában
(#) Tetye válasza emersys hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Csinos, nekem kontakt hiba miatt azok a tranyók pukkantak le amik a végeket hajtják. Én maradtam a rajz szerinti mj15004-15003 párnál.
1db 1200VA es toroidom van 2*50VAC-val.
Enyémet is át kéne majd nézni, és beállítani műszerrel de nekem sajna nincs se jelgenerátorom se szkópom.
Pár kép:
(#) emersys válasza Tetye hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Nah igen, a 2sb649-2sd669 továbbá tip darlington meghajtásról beszélsz, ha jól sejtem
Ott emire érdemes figyelni az az , hogy látszólag a 2sb/d tranyók lyukátmérője szigeteltnek tűnik, pedig eléggé nem az!!!
Én is nagyon nehezen tudtam megoldani , hogy még véletlen se menjen ki a collector a bordára...
De sikerült egy elég érdekes módszerrel
Szép a munkád!
(#) Tetye válasza emersys hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Nekem a 2sd/sb párok nem kerültek fel a bordára, csak a tr10 es .
Melegszenek ezek ott nagyon? tegyek rájuk valami hűtést?
(#) emersys válasza Tetye hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Azért lett volna érdemes azokat bordára tenni mert ez a darlington meghajtás itt nem egy tokban van hanem 2külön tokozás tip és 2sb/d (két külön áló tranyó) Nah most ha csak ezek közül az eggyik kerül bordára akkor a béta összevissza mászkál így, ennek úgy van értelme, én legalább is azt gondolom hogy mindkettő tranyó páros ami a darlingtont kiadja az bordára kerül, hisz csak így lex azonos a béta változása a hőmérséklet függvényében.
Tehát amiket itt érdemes bordára rakni az a 2darlington páros, a végek ,és ugye a nyugalmit belövő tranyó.
Fetnél pl nem feltétel h a nyugalmit beelövő tranyó bordán legyen hisz ott pl kimondottan jót tesz a frekvenciamenetnek (hangképnek) ha a tranyó 75C körül mászkál.
Milyen relés védelmet alkalmaztál?
Esetleg rövidzár ellen van védve a modulod?
(#) Tetye válasza emersys hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Csak sima DC védelem + koppanásgátló.
Nincs sajna rövidzár védelem.
(#) mylan14 válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
esetleg olyan előfordulhat hogy megveszem az új végfokot belerakom és újra elszáll?
vagy egyáltalán mitől mehetett tönkre?
(#) Bassmester válasza emersys hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Szép munka!
Vagány a hűtés
(#) Bassmester válasza skero hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Hali!
Íme az ígért nyák, amit átrajzoltam az Nmos-hoz.

300W Nmos.lay
    
(#) emersys válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Köszi.
Hőfokszabályzósra csináltam meg , pontosan azért is mert nagyrészt úgy is itthon hallgatom majd és ha nem szükséges akkor nem hallgatom feleslegessen hogy kosztat maximum fordulaton a venti, ha meg már kosztat azt esetleg már lehet nem fogom hallani
Ma kipróbáltam az előfok részét is ne5532vel, teljessen jól működik ugyh mehetnek majd bele az opa ic-k
(#) Bassmester válasza emersys hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
BB-opák helyett, inkább próbálj ki egy NJM 2068D-t... nagyon szépen zenél :yes: Finom magasak, feszes-terülős mélyek, jó térérzet, kellemes összhang :yes:
Én a TDA 7294-esem előfokában próbáltam ki mindenféle műveleti erősítőt, erre alapozva állítom, hogy nem feltétlenül szól jobban a precíziósabb, drágább, minőségibbnek tituált OPA.
(#) emersys válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Hát köszi a tippet, Bár már az opák érkeznek és nagyon meggyőztek , mert iragalmatlan tisztán szól az a 2134es,,, még ha drága is. De jöv héten úgy is járok pesten, venni fogok egy ilyen ic-t amit ajánlottál, mégis hogy milyen.
Ma még megszeretném csinálni az elkok távtartását az alsó lemezhez képest ha hazaértem.
Azok földje egyúttal a csillagpontom is, jó vastagon megfolyatva ónnal 6x8cm es kis csillagpont csak ez téglatest alakban
(#) Bassmester válasza emersys hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Nálam is az OPA 134/2134 volt a favorit (van is belőlük 2-2 db) Jól szól a Philips-es 5532-is, de sokat meghallgatva, a 2068D-t tartom ár/minőség győztesnek. Nekem is egy hifi-őrült haver ajánlotta, hogy dobjam ki az OPA-kat az akkori füles erősítőmből, ami egy meghallgatás után meg is történt
(#) Gyozo92 hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Egy 2.1-es erősítőre kértek tőlem árajánlatot. 2x50 + 1x100 watt. A hangfalakat is én csináltam.
Az érdekelne, hogy ti milyen erősítőt ajánlanátok a 2x50 wattra? Valami tiszta, jó hangú kéne, elég sokba kerülnek a ládák, nem szeretném ezen elrontani. (azért kérdezem, mert 50 wattosat még nem csináltam, és nem tudom, mifélét csináljak belőle)
Előre is köszönöm!
(#) emersys válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Akkor inkább Előbb mint utóbb lesz a beszerzése
(#) Bassmester válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Én csakis 7294-ből építenék ilyesmit... mi mást ajánlhatnék?
Egy híd + két szimpla, 600-as táp, védelmek, azt hadd szóljon.
(#) Gyozo92 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Én is egyből ezt ajánlottam, de a tápon megbukik, mert már szegény tag így is a csillagos égnél tart (mármint ami az árát illeti.) És így lett lecsökkentve. A subot direkt nem kérdeztem, az abból lenne.
Következő: »»   751 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem