Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   334 / 843
(#) proli007 válasza subi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Hello!
De soha nem írjátok, azt, hogy mi nem működik és milyen üzemmód mellett.. (tápfesz, terhelés, poti állás..)
A Led jelez, csak nem korlátoz, vagy egyik sem működik.
De meg kell mérni a GND-ponthoz képest (táp negatív kimenete) az IC 8- 9- és 10-es lábának feszültségét, valamint a Shunt ellenálláson eső feszültséget. Abból kiderülhet.
üdv! proli007
(#) qvasz2 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Valamit már írt:Bővebben: Link
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
A 3D-s terv a látvány mellett, az esetleges hibákat, alkatrész-ütközéseket, rögzítő csavarok elérhetőségi hibáit igyekszik feltárni. Fejlett programok ezt kis túlzással automatikusan generálják a nyákterv alapján, ezért nem hinném, hogy ez lenne a követendő modell (Csak én vagyok olyan maradi, hogy azt hiszem, sokszor nem a legkorszerűbb megoldás a legcélszerűbb is.)
Az elemeket én csinálom, ami összetettebb alkatrészeknél tovább tart, de csak egyszer kell megcsinálni. Azt nem tudom lehet-e letölteni valahonnan, nem próbáltam ilyen lehetőséget találni. Ennek a megoldásnak előnye, hogy szinte bármit létre tudok hozni, legalábbis a képességeim és a program lehetőségeinek korlátain belül, illetve engem szórakoztat ez a tevékenység. Hátrányai is vannak, mint pl. dolgozni kell vele, átlátszó burkolatot és anyagmintákat (pl. fát) csak renderelt képen lehet megjeleníteni (de a renderelés is csak egy parancs), és sajnos a feliratozást sem találtam ki eddig hogyan lehetne megoldani (nem tudok semmilyen feliratot rakni a térbeni elemekre, nem tudom a szövegeket deformálni, ívelni, stb, és pláne nem tudom paraméterként használni.)
Ha már megvan az elemkészlet, akkor azt tetszőlegesen lehet a tér bármelyik pontjára helyezni. Én általában fél raszteres rácsot szoktam beállítani, és ha bekapcsolom a "rácshoz igazít" funkciót, akkor ezen a raszteren tudok mozogni.
(#) subi válasza proli007 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek a tanácsot. Mértem, teszteltem, és lám működik. A hiba az 'én' készülékemben volt.
Üdv
Subi
(#) qvasz2 válasza subi hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Ezt eddig is tudtuk, de azért elmondhatnád . . .
(#) HDD hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Sziasztok
Most szeretném be indítani a Pioneer 2.7.1 verziót
kapcsi táppal lenne meghajtva
Tanácsoltátok hogy a -5 segéd tápon módosítani kel ki cseréltem az ott lévő diódákat Schottky diódákra de gondolom mást is ki kel cserélni, de mit
Valaki tudja, hogy mit kel kicserélni ezen kívül?
(#) emmzolee válasza HDD hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Elég ennyi, ha nem tüskés a kapcsi tápod. az 5,1V-os zéner mondjuk nem tudom mit fog szólni ehhez. A C3-as kondit (47µF 40V) cseréld LowESR-re.
(#) HDD válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Igen a zener nem igazán jó
Próba képen be tetem egy 7905 melegszik de van -5V
És valahogy ki lötem a BD244 is

Van valami orvoslat erre a -5V feszültségre?

Most nincs 47µF low esr be kel szereznem
(#) HDD hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Vagy van esetleg más fajtakapcsolás, ami tudja 40V/5A
(#) saraha hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Sziasztok.
Proli007 ezen tápja 0V feszültségtől indul és az áramkorlátot is 0A-ig lehet szabályozni?
(#) emmzolee válasza HDD hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
És a kapcsi tápod milyen? Az abban lévő graetz hidat használtad? A segédtápot ott is a graetz elé tetted? különben nem tud működni. egyen feszkóból hogy tudna negatívat elő állítani.
A DH1 Graetz, és a C1 kondi nem maradhat, ha egyen feszt teszel a bemenetére.
Az is megoldás lehet, hogy a kapcsi tápodra tekersz egy szál dróttal egy 5-10V-os tekercset, és azt stabilizálod. Lényeg, hogy a -5V meg legyen. Tök mindegy milyen alkatrészekkel, csak stabil legyen.
(#) HDD válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Szia
A kapcsolásból ki hagytam a hidat és a nagy kondit
Azok a táp panelom vannak
A segéd tápot a szekunder kivezetésére kötöttem

De működött egy kis ideig de aztán valami hibacsúszót be és ki szaladt a teljes táp a kimeneten 39V
(#) emmzolee válasza HDD hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Mondom. Szerintem tekerj egy pár menetet a kapcsi trafóra, és abból csinálj egy - 5V-ot, akkor mennie kell. Azt meg gondolom nem tudni, hogy milyen a kapcsi táp terhelt kimenő fesz jelalakja. Nem lehet, hogy tüskés volt, és az tette tönkre? Milyen táppal hajtottad meg?
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Értem, köszönöm! Szerintem nagyon hasznos időtöltés, rengeteg embernek tetszik, sőt, egyéni!
(#) Gery78 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szia!

Jól néz ki ez a tápegység, nagyon tetszetős! Azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges-e ezt a tápot kettős tápnak használni? Tehát ha mondjuk +80V, -80V, és GND-re lenne szükségem, mondjuk egy teljesítményerősítő vizsgálatához. Természetesen a kérdésem úgy értsd, hogy két ilyen táp lenne megépítve.
Lehet hogy már kérdeztétek, de azt nem értem, hogy miért a negatív oldalt szabályozzuk? Van ennek valami előnye a hagyományos beállításhoz képest, amikor az áteresztő tranyók a pozitív ágban vannak?
A T1-nél van a K1-es kapcsoló. Ha a DC-OFF kapcsolót bekapcsoljuk, akkor rövidre zárja a T1-es tranyó kollektor-emitter lábát. Ez nem okoz problémát?
(#) emmzolee válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Hello

Néztem az új tápod terveit. Az jutott az eszembe, hogy nem lehet használni ezt a tápot elő szabályzás nélkül, mert nincs az a fet, ami ki bírná. Jó lenne, ha egybe lehetne gyúrni az elő szabályozót, és a tápegységet. Vagy egymásra építhető panel lenne jó, vagy mint egy ki egészítő egységet rá lehessen dugni a táp panelre az elő szabályzót. Mit szólsz hozzá?
(#) Doncso válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Hát Zoli, mekkora ötletet adtál. szenvedek itt az RT-s táp IGBT-sítésén, proli mester tápja meg fetes, hát az igbt modulom is fet bemenetű, és pont van két proli-tápom. Hogy én mekkora lökött vagyok.
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Jó reggelt!
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Jólvanna. mostanában elég tompa vagyok. De jobb később mint soha.
(#) Alkotó válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Sok mindent meg lehet csinálni. Éppen az a lényeg, sikerül-e megtalálni a célszerű/ésszerű formát a megvalósításhoz. A labortáp panelterve önállóan is üzemképes! A határadatok miatt kell az előszabályzás. Ha megelégszel kisebb feszültséggel és árammal, akkor nem indokolt semmilyen variálás.
Egyenlőre a hőmérő részt terveztem rá a panelre, ami 50°C körül indítja a ventillátort, majd 70°C körül meghúz egy relét, amivel akár le lehet kapcsolni az egészet. Csak ennek is táplálás kell, ezért nem biztos, hogy célszerű a labortáp segédtájáról járatni, hanem inkább az előszabályzóról kéne megoldani.
De a lényeg, ki kell próbálni, mert csak akkor érdemes tovább "komplettírozni" ha valóban jól működik. Jelenleg ezen munkálkodok, de egyéb dolgok elvonják az energiáimat.
(#) HDD válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szia Alkotó
Ez a mostani munkád is nagyszerű lesz csak kitartás
Én még a régebbi művedet használom 1DB 2N3055, van benne
De most már kicsinek bizonyul, mert erősítőket ezen szeretném be indítani és tesztelni
A 40V/5A lenne az elképzelésem
El is készült a 2.7.1 verzió de szerintem a kapcsi tápom nem igazán jó még
Szerinted használható kapcsi táppal egyáltalán
Kaptam egy lehetséges meg oldást az emmzolee barátom, tol, tekerjek plusz a tápra külön segéd tápot a -5V-nak
Ezen kívül van szerinted még más, amit meg kel csinálni rajta?
(#) Attila86 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Én anno egymásra építve terveztem meg:
(#) emmzolee válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Na igen. Ez az. Valami ilyesmire gondoltam. Ez nagyon frappáns, és mégis ketté választható. Így lenne jó megoldani a Proli féle táphoz is az elő szabályzót.
(#) Alkotó válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Még semmi sem dőlt el nálam sem. Annyi ellenérzésem van az "emeletes" felépítéssel, hogy körülményes az alsó panelon lévő, nagyszámú félvezető bordára szerelése, illetve elég sok, viszonylag vastag és merev vezetéknek kell a relékhez csatlakozni, ami miatt talán a trafóhoz kellene közelebb tenni ezt a fokozatot.
Ha jól fog működni a próbák során, akkor ki fogok találni valamilyen praktikus kialakítást.
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
A bordára szereléskor le kell venni a felső panelt. Ha minden a helyén, akkor pedig vissza lehet tenni a távtartókra.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Vagy így is lehet, én egy ideje így szoktam. Így az egész 'teljesítménymodul' rögzítéséhez csupán két csavar is elegendő.
(#) storm válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Lenne 1 kérdésem. Hogy sikerül neked olyan szép lyukakat fúrni teljesen pontosan 1 sorba? Mit használsz jelölés utána pontozót? Nekem sose sikerül ilyen szépen az alu fúrás
(#) Attila86 válasza storm hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Van ilyen karctű vagy minek hívják. Én nem értek a mechanikához de azt hiszem ez a neve. Azzal karcolom be a vonalakat, aztán pici koppintás a furat helyére és már elő is van pontozva. Utána persze szigorúan csak oszlopos fúrót használok.
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Én is használok különböző alakú "közdarabokat", nagyon hasznos tud lenni bizonyos esetekben.
De valamiért (igazából nem tudom miért) ezt sokan kifogásolják, jobban szeretik ha egyből a bordára tudnak rögzíteni.
(#) storm válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Igen az oszlopos fúró nekem sajnos hiányzik a készletemből
Következő: »»   334 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem