Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   17 / 842
(#) PCB válasza angelero hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Szia !

Te is kiválasztottad a kényesebbet.
Kicsit visszaolvasol már volt egy kinlódás ezzel.

Üdv!
(#) hátor hozzászólása Jún 26, 2007 /
 
Sziasztok ! a T1 tranzisztorod emiterje az áramkorlát rossz oldalán van ! A te rajzod szerint . Remélem megoldódik a problémád .
(#) angelero válasza PCB hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Bocs. de tényleg egyre több az információ, egyébként el szoktam olvasni aztán kérdezek, de így volt biztosabb (meghát valóban kényelmesebb is )
(#) angelero válasza hátor hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
akkor hova kellene kötnöm?. köszi a választ :yes:
(#) kerteszsasa válasza angelero hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Sikerült már valakinek jól megcsinálni ezt a tápot ? /nem a 24V-os kapcsolást módosítani, hanem azt, amit angelero linkelt/ . Én is ezt szeretném megépíteni, és jó lenne valami bíztatót hallani.
Angelero, te az ott linkelt alkatrészlistát használtad, és 30VAC trafóról ment?
(#) hátor válasza angelero hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
A raját megtalálod a www.electronics-lab.com/project/power /003 oldalon ,igaz ott mincs értéke az alkatrészeknek ,de valamire csak jó lesz .
(#) angelero válasza kerteszsasa hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Nem, nem az ott leírt alkatrészlistát használom, hanem a kapcsrajz szerintit, mivel csak 24 voltos trafom van, valamint nem tudtam rendeleni a TL081-es IC erősebb változatából. Gondoltam ez már egy javított, tehát működnie kellene (elvileg ). Hát ezért választottam!
Ráadásul jórész bontott cuccokból építettem, meg lehet, h . a T1 se jól van bekötve :no:
(#) kerteszsasa válasza hátor hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
ott vannak az értékek a lap alján kigyűjtve
(#) angelero válasza hátor hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Nos, néztem de ugyan az
(#) hátor válasza angelero hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
És a Q1 emitere a z R7 -es ellenáláson ?
(#) angelero válasza hátor hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Hát az valóban nem. Átkötöm, megnézzük, h mi lesz. egyébként köszi!
(#) angelero hozzászólása Jún 26, 2007 /
 
Sajna így is ugyanaz a hiba áll fenn
(#) angelero válasza hátor hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Az miért van, hogy világít az áramorlát led?
(#) hátor válasza angelero hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Én nem építettem meg ezt a tápot ,de úgy látom ez három fő részből áll az U3- felelős az áram limilért ,a U1 -egy stabil referencia feszültséget állít elő ,hogy a szabájzás stabilan tartsa a kimenő feszültség , az U2-pedig szabályozza a kimenő feszültséget a szelep tranyókon. Meg kellene nézned ,hogy mindent jó helyre ültettél be és jók e a tranzisztorok !,de lehet hibás a U3 as TL082 -es is .
(#) kocsgab002 válasza angelero hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Szia

Én megépítettem ezt a tápot, tökéletesen működik, igaz csak másodszorra. ugyanazt csinálta mint amit neked....én hosszú hibakeresgélés után sem találtam meg a hibát, ezért mégegyszer megépítettem..a második kapcsolás már tökéletesen ment. azt ajánlom hogy olvasd végig a beszélgetésemet Stanford kollégával, innentől, nekem nagyon sokat segített. Először is a tápeszeket nézd meg, +32-33V; -5.6V, aztán a reerenciafeszültséget U1 6-os lábán kb 11V...szóval olvasd végig, mi végighámoztuk a dolgot.
üdv
(#) angelero válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Szia!
Köszi szépen, végigolvastam , és hát én is az ujraépítés mellett döntöttem, mivel az ott leírtaknak megfelelőek voltak a feszek.
(#) kocsgab002 válasza angelero hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Tessék a fájlok, ez az eredeti, szerintem ezt építsd meg először, aztán lehet tunningolni, de azt már lehet ezzel a nyákkal is, mert gomndolom több kimeneti tranyót akarsz bele, meg más r7-et...
Itt van a rendes nyákterv is, meg a tökrözött is, ha vasalod a nyákot. meg a forrás.
remélem összejön.
üdv
(#) angelero válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Köszi! . Akkor megpróbálom az eredeti nyák szerint
(#) Stanford válasza angelero hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Szia!

Mit értesz azon, hogy emgfelelőek voltak a fesz-ek? (olyanok, amiket én írtam, vagy olyanok, mint amiket kocsqab002 írt?)

Hátha utánépítés nélkül is életet tudnánk bele lehelni (az is tanulságos )

üdv
(#) angelero válasza Stanford hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Olyanok amilyenket te írtál . Csakhogy már kiforrasztottam . Amúgy szerintem a tranzisztorokkal baj van, szal most azokat is be kell szereznem. Te amúgy a tuningolt változatot építetted meg vagy az eredeti nyákot eredeti tranyókkal?
(#) Stanford válasza angelero hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Szia!

Eredeti nyákkal, eredeti rajzzal, és angol nyelvtudással (a leírás miatt, érdemes keresni valakit, aki le tudja a szaknyelvet is rendesen fordítani, mert tényleg minden rendesen le van benne írva.(Egyike az igen ritka jól dokumentált projekteknek) )

Egyébként, ha minden érték olyan, amilyeneket írtam, akkor csak a kimenő tranyókat kellet volna megnézned, hogy nincsenek-e rosszul bekötve, vagy nem zárlatosak-e.

Na de ez már veszett fejsze nyele :eplus2:
üdv.
(#) angelero válasza Stanford hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Lehet ott szúrtam el, h ezt építettem meg: http://sala.sallala.hu/elektronika/szab_dc_tapegyseg/tapegyseg.html
ami a lap alján található kapcs rajzot jelenti
Az eredeti projectel sincsen semmi baj, csakhát ha az ember talál jobbat is , de maradok az eredetinél
Üdv és kösz
(#) Medve hozzászólása Jún 29, 2007 /
 
Itt egy kis vérfrissítés:---melléklet---Vélemény??

A kapcsolás az LM10-es adatlapjáról van.

LM10.jpg
    
(#) gtk hozzászólása Jún 30, 2007 /
 
Sziasztok !

En is gondolkodom egy labortap epitesen.Olyant szeretnek ami ket feszultseget tud szolgaltatni egyszerre es negativ tartomanyba is ad mindket sav.

Gondolkodom egy sajat V/A meron is VFD kijelzovel, mivel azt hiszem betudok szerezni egy 1X16 karakteres (12 szegmenses) kijelzot.

1. kerdesem az lenne hogy eddig milyen tapokat epitettetek meg ,vagyis melyiket erdemes megepiteni (egyszerutol a bonyolultabbig minden erdekel)

2. ADC feszultseg -es aram meressel kapcsolatos anyag erdekelne.

Udv.

(#) gtk hozzászólása Jún 30, 2007 /
 
Labortapoknal az A mero a fogyaszto altal felvett aramot meri,vagy hogy van ez?
(#) PCB válasza gtk hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
Szia !

Igen Mást nem nagyon tudnál, és érdemes sem lenne mérni.
(#) gtk válasza PCB hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
OkKoszi.
(#) kocsgab002 válasza angelero hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Szia
Hogy áll a tápegységed? elkészült már?
Én sikeresen elfüstöltem az enyémet
figyelmetlenségből a kimenetre kötöttem az AC 24V-ot.....minden félvezető elszállt benne....
szóval most építem harmadszorra. de nem baj...saját hibáiból tanul az ember... a végén teljesen ott lestek ebből a tápból....
(#) Stanford válasza kocsgab002 hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Szia!

Nem csak a védő diódákat nyírtad ki? Már nem emlékszem, hogy pontosan melyikek azok, de valahol a kimenetén van, a polaritás csere ellen. Lehet, hogy a többi félvezető még életben van .

üdv.
(#) kocsgab002 válasza Stanford hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Szia!
Igen van egy dióda fordított polarítás ellen, de az csak a váltakozó fesz egyik félhulláma ellen véd..
aztán jött a másik félhullám....és kicsinált mindent...megmérttem az összeset..., minden IC, minden tranyó...asszem pár dióda maradt életben....
de mindjárt kész a harmadik
Következő: »»   17 / 842
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem