Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   795 / 2501
(#) Leadtek válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Én is így gondoltam. Berakom és ha esetleg bezavar a trafó akkor teszek lemezt. Úgy tudom a konzervdoboz vaslemez, szerinted megfelel árnyékolásra?
(#) reloop válasza benocs24 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
A csatlakozónál gondolom lesz hely a vezetősávon, ahova rá tudod forrasztani a vezetékeket. Csak tippelem, hogy a Vcc a 36V tápot jelenti.

Bekötés.jpg
    
(#) reloop válasza benocs24 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Jelenleg a tápszűrést a végfokon lévő 2200µF végzi
Tehát része a tápnak.
(#) reloop válasza midgardcoil hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Mekkorák a nagy kondenzátorok és hány db van belőlük?
(#) reloop válasza Leadtek hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Pont ajánlani akartam. Lehet rá lábat forrasztani a rögzítéshez. Azért a műveleti erősítőt helyezd el úgy a nyákon, hogy az 1000µF kondik is árnyékoljanak.
(#) benocs24 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Helló reloop! Próba képpen bekötöttem a két nagy kondit egyenirányító diódák után. Tehát így akkor lett nekem +-37 voltom. Amit ráköthetek a végpanelra? Ha ezt a +-37 voltot rákötöm a végfok panelre akkor a 2db 2200as kondi már nem fog változtatni a feszültségen?
(#) reloop válasza benocs24 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Valamennyit csökkenni fog a feszültség a végfok nyugalmi áramától, de ehhez a 2200-as kondinak nincs közük. Annyi történik mikor összedugod, hogy tápáganként 12.200µF lesz puffer. A 24V amit mértél az a hullámos egyenfeszültség átlagértéke. A kondenzátor hatására már a csúcsértéket tudod mérni ami a 37V-tól már több nem lesz akármennyi kapacitást is kötsz rá
(#) ThomAce hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Ismét unatkoztam és ennek eredménye lett az alábbi kapcsolás, ami nem más, mint a "használd azt amit a fiókban találsz"-ból erősítőt. Most éppen ilyen kedvem volt. Ezt pedig megosztanám veletek.

IC: KA4558
T1: 2SD1276A
T2: SB950A

Jól szól, csak ennyi.
Építő jellegű kritikát szívesen fennék tőletek!
(#) midgardcoil válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
6 db 3300 µF-os elko van rajta.
(#) csabacsaba hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Hali.Valaki valaszolna?
(#) reloop válasza midgardcoil hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
A kondenzátor akkor nem lehet az oka, bár 4 IC esetén kétszer ennyi is elmenne.
Idézet:
„trafót kellett hozzá beszereznem,egy +/- 34V-os toroid hajtja”

A toroid ezek szerint 2x26V -os?
Meg kéne mérned, hogy a két szekunder azonos feszültségű-e, mert ha egy dióda híd egyenirányít, akkor pár tized volt különbség esetén csak az egyik szekunder tölti a kondikat periódusonként csak egyszer.
A másik lehetőség, hogy a bemenetről szedi össze brummot. Kössél le róla mindent, a bemeneteket zárd rövidre és úgy próbáld ki.
(#) benocs24 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Helló reloop! Kész vagyok és sikerült , és nem is égettem le semmit Köszönöm szépen a segítséged és a megértésed!
(#) Denzel22 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Volna egy kis problémám az erősítővel( rx-v 361 )
Front bal oldali végfok bekapcsolás után egy idő múlva elhalkul, viszont a többi szól.
Mi mehetett tönkre benne?
Drága lenne a javítás?
(#) dudassandor1 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy javítani való SONY TAF540 tip. erősítő. Bekapcsolás után a védelem (uPC1237) azonnal letiltja a kimeneteket. Méregettem és a csatolt áramköri rajzon nézve kimértem, hogy az egyik oldali végfokrész oda lett. A Q610 (2SC2921) tranzisztor E, B lábai negatív tápfeszültségen van (-46V) a kollektora +46V-on, a Q611 (2SA1215) tranyó mindhárom lába negatív tápfeszen van. A Q607 (2sd2012) E, B, C szintén negatív tápfeszen van. A másik oldalt mérve jónak tűnik a dolog. Tehát ott a Q510 és Q511 tranzisztoroknál csak a kollektorokon van +46V és -46V. A Q507 kollektora 1,2V, bázisa -1,2V-ot mutat. Kérdésem, hogy a tranzisztorok cseréje megoldja a gondot? Ha igen, akkor az a gondom, hogy ezeket nemigen lehet már kapni, de kinéztem helyettük másikakat. Szerintetek ezek jók helyettük? De mivel ezek azért mégiscsak mások, lehet hogy mindkét oldalt ki kellene cseréljem, vagy nem? A 2SA1215-öt 2SA1295-tel, a 2SC2921-et 2SA3264-re cserélném.
(#) Davidd válasza ThomAce hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Szia.ez a kapcsolas mukodne ua741el? nekem pl ez van itthon valaszt koszonom elore.
(#) dudassandor1 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Az erősítő:
(#) dudassandor1 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
A segítséget előre is köszönöm!!!
(#) reloop válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Helló! A Q604,605 rendben vannak? Nem lehet, hogy a nagyjelű erősítőben van a hiba?
(#) ThomAce válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Szia!

Működne igen, csak a 741-es gyenge lesz hozzá picit. Pár wattot ki lehet hozni belőle, de tesztelni kéne. Nekem nincs itthon 741-es IC-m jelenleg. TL074 van, de jelenleg KA4558-al próbálkozom, ami kicsit talán az NE5532-höz hasonlít...

Az általam felvázolt kapcsolást még csiszolgatom. Jelenleg kísérleti jelleggel üzemel. Alacsony jelszintnél még van "némi hallható" keresztezési torzítása. A visszacsatolással is érdemes szórakozni.
(#) dudassandor1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Szia reloop! Rámértem és mindhárom lábukon +46V-ot mérek. Azt hiszem ez nem jó jel. Sajna csak amatőr vagyok ebben, gondoltam megnézem hátha megoldható a dolog, de innen nekem passz!
(#) reloop válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 / 4
 
Szia! Nem reménytelen a helyzet. Mint írod Q607 kollektor mínusz táp, ha Q605 kollektor plusz tápon van akkor csak egyszerűen megszakadt közöttük a vezetés. Nézd meg szakadásvizsgálóval. Elképzelhető, hogy csak át kell forrasztani a lábakat és már kész is vagy.
(#) marci91 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Üdv!
Adott egy kb 30 éve megépített örökölt tranzisztoros sztereó 2x15W-os kis erősítő. A probléma az, hogy szól rendesen, de ha megállítom a zenét, akkor fellép a ping-pong effektus, ahogy a felvételen is hallatszik. Először a puffer és kimeneti elkókra gyanakodtam (1970-es MM-ek voltak) úgyhogy ezeket ki is cseréltem mind. Azonban a hiba továbbra is fennáll. A végtranzisztor 2N3055, viszont rajzot sajna nem találtam hozzá. Mi okozhat ilyen hibát?
Köszönöm!

erosito.WAV
    
(#) dudassandor1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Na szétkapom a kis g*nyót! Addig is köszönöm szépen!!
(#) Macsek71 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
"hogyan is van ez ? "

Örököltem egy FISHER 223R erősítőt ...
Turkálok a NETen, a gép teljesítménye 2*30 tól 2*120W ig van feltüntetve ( mondjuk jelent valamit, hogy vakera és hasonló oldalakon...) Energy checker-em szerint félkakaóval kér a cucc ~10-11W ... Szerény tudásom szerint 10 W-ból nem lesz 2*100, de 2*30 se nagyon ... ( A teszt alatt 50W Vidi dobozok dübörögtek rajta )

B, kérdésem lenne : mit jelent a loudness felirat a hangerőpoti alatt ?
(#) agressiv válasza marci91 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Az összes elkót ki kellene cserélni hátha megjavul.
(#) dudassandor1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Kérem ennyit a profikról! Köszönöm reloop, beleláttál a dolgokba de rendesen! Mértem szakadást de nem volt elsőre hiba. Az erősítő fejjel lefelé volt, úgy mértem. Átforrasztgattam, de ugyanúgy minden szakadásmentes, de: Ott ahol az a sűrű átvezetés van a panelen a Q607 és a Q605 között, alulról átvilágítva a panelt, egy észrevehetetlen hajszálrepedést találtam. Alapból nem is látni! Ha viszont visszafordítottam az erősítőt a talpára, akkor a hűtőborda súlya lenyomta a nyákot és megnyílt a repedés, ami 5 rézcsíkot is megnyitott/megszakított! Javítottam, minden rendben! Kimeneten 0V. Érdekes, hogy a tápfesz így nem nyírt ki semmit? KÖSZI MÉG EGYSZER!
(#) reloop válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Tiéd az érdem, mert elegendő információt adtál a tanulmányozáshoz. Ez egy nagyon-nagyon gonosz hiba volt
(#) dudassandor1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Osztozzunk meg: tied az érdem 70%-a, 30 az enyém (A szaktudást mégis csak te adtad) Én már rendeltem volna a tranzisztorokat. Tényleg, egyébként jók lettek volna a helyettesítők? Már csak a kíváncsiság hajt
(#) reloop válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Bevallom meg se néztem, mert végtranyó hiba esetén biztos írtál volna a megégett ellenállásokról, ezért kezdtem másra gyanakodni
(#) elektrorudi válasza marci91 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Szerintem ez egy gerjedés. Szerencse, hogy lecsengő és nem erősödő, mert akkor a hangfal és az erősítő is megsínylené. Valószínűleg az előfokot (előfok tápját) rángatja meg a tápfeszültség. Először a táp szűrését próbálnám meg. Ha van rá módod, jó lenne az előerősítőt külön tápról meghajtani próbaképp.
Következő: »»   795 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem